Resultater for Vest Kortbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 27, 4X50m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: KVIK Kastrup (1900) 1:51.29 2009-10-24 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 1:56.75 2010-12-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.31 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 32.27 | 1:02.07 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.41 | 1:30.48 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 24.83 | 1:55.31 | |||||||
2 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 1:56.52 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.37 | 1:03.35 | |||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.14 | 1:30.49 | |||||||
Pernille Juel | 1994 | 26.03 | 1:56.52 | |||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:00.03 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 33.57 | 1:04.28 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 28.78 | 1:33.06 | |||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 26.97 | 2:00.03 | |||||||
4 | Esbjerg Svømmeklub 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 2:04.09 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 35.82 | 1:07.18 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.84 | 1:36.02 | |||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 28.07 | 2:04.09 | |||||||
5 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:04.60 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 33.83 | 1:07.98 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 28.87 | 1:36.85 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.75 | 2:04.60 | |||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:05.70 | ||||||
Camilla Svane | 1995 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 34.83 | 1:07.81 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 30.88 | 1:38.69 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 27.01 | 2:05.70 | |||||||
7 | Horsens Piger 1 | 1996 | Horsens Svømmeklub | 2:07.24 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 34.54 | 1:09.15 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | 29.53 | 1:38.68 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 28.56 | 2:07.24 | |||||||
8 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:08.17 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 34.51 | 1:07.94 | |||||||
Andrea Broe | 1997 | 31.52 | 1:39.46 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 28.71 | 2:08.17 | |||||||
9 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:08.51 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 34.42 | 1:07.74 | |||||||
Laura Cebula | 1997 | 31.48 | 1:39.22 | |||||||
Iben Rohde | 1994 | 29.29 | 2:08.51 | |||||||
10 | Nyborg Piger | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.64 | ||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 37.05 | 1:08.44 | |||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 31.08 | 1:39.52 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 29.12 | 2:08.64 | |||||||
11 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:08.74 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 36.66 | 1:08.42 | |||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 31.19 | 1:39.61 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 29.13 | 2:08.74 | |||||||
12 | Neptun Supergirls | 0 | Randers GF Neptun | 2:13.59 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 38.72 | 1:11.94 | |||||||
Laura B. Rasmussen | 1999 | 32.75 | 1:44.69 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 28.90 | 2:13.59 | |||||||
13 | Triton Piger | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:14.18 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 38.25 | 1:12.23 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 32.15 | 1:44.38 | |||||||
Mathilde Sørensen | 1996 | 29.80 | 2:14.18 | |||||||
14 | Lyseng Piger | 0 | Lyseng IF | 2:14.56 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 39.03 | 1:11.17 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 31.47 | 1:42.64 | |||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 31.92 | 2:14.56 | |||||||
15 | S68 Hjørring | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 2:14.66 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 39.67 | 1:10.72 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 32.69 | 1:43.41 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 31.25 | 2:14.66 | |||||||
16 | Ulrichs Piger Kolding | 1998 | Kolding SK | 2:16.64 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 38.28 | 1:12.91 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 32.90 | 1:45.81 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 30.83 | 2:16.64 | |||||||
17 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 2:17.20 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 39.28 | 1:12.93 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 33.83 | 1:46.76 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 30.44 | 2:17.20 | |||||||
- | Nikolajs Guldklumper | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Helle Dohn | 1998 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:58 |