2018-06-20   00:24:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup 2012

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2012    Udskriftsdato  10 november 2012   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2012         
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:23.54   
Maja Marie Elmgreen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            1:41.87   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            1:51.07   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:13.58   
Alix Reynolds  2001  Lyngby Svømmeklub            1:14.44   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            1:15.21   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:16.30   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:17.61   
Thea Blomsterberg  2002  Hillerød Svømmeklub            1:18.62   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            1:20.55   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:21.14   
Lærke Skov Nielsen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            1:21.40   
10  Clara Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:21.43   
11  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:24.55   
12  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:25.10   
13  Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            1:25.43   
14  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            1:25.81   
15  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            1:26.12   
16  Ida W. Hall  2002  Hillerød Svømmeklub            1:26.61   
17  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            1:29.40   
18  Ida Andersen Buxbom  2002  Roskilde Svømning            1:33.19   
19  Kira Bakx  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:40.90   
20  Maria H Willumsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:48.32   
21  Emilie Koch Larsen  2002  Frederiksværk Svømmeklub            2:22.84   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Høgskilde  1999  Sigma Swim Birkerød            1:02.26   
Ditte Friis  1999  Sigma Swim Birkerød            1:02.85   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            1:04.87   
Helena Kornerup Klejstrup  1999  Lyngby Svømmeklub            1:05.73   
Anne Sofie Nielsen  1999  Sigma Swim Allerød            1:07.31   
Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning            1:07.31   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:08.14   
Mathilde Christjansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:08.86   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:08.93   
10  Maja Leth Bang  1999  Herlev Svømning            1:09.63   
11  Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:09.86   
12  Lisa Hemme Nielsen  2000  Roskilde Svømning            1:11.29   
13  Emilie Hermann Schimming  1999  Roskilde Svømning            1:11.67   
14  Line Hanghøj Kjelgaard  2000  Sigma Swim Allerød            1:12.95   
15  Minella Jespersen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            1:13.15   
16  Maiken Jakobsen  1999  Orient Svømning            1:13.20   
17  Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            1:13.46   
18  Olivia Morsing  2000  Hillerød Svømmeklub            1:13.57   
19  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:13.69   
20  Emilie Trolle Pedersen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            1:13.91   
21  Cecilie Sewohl Bentzen  1999  Hillerød Svømmeklub            1:15.67   
22  Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub            1:16.04   
23  Helena Brandt Jensen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:17.82   
24  Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning            1:18.51   
25  Josefine Lykke Wibom  2000  Hillerød Svømmeklub            1:20.20   
26  Regitze Rahn-Nielsen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            1:22.11   
27  Cecilie Lynghøj Storgaard  2000  Frederiksværk Svømmeklub            1:34.67   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Cecilie Reesbøll  1999  Sigma Swim Allerød            DNS   
Sigrid Tanghus Belza  1999  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Katrine Maria Arnkjær  1999  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Ingen berøring v 25m 
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Fogh Myrup  1997  Sigma Swim Birkerød            1:00.48   
Katarina Vogel  1997  Sigma Swim Allerød            1:02.38   
Frederikke Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub            1:02.89   
Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub            1:02.97   
Karoline Bødker  1997  Holbæk Svømme Klub            1:03.00   
Louise Sørensen Gosvig  1997  Sigma Swim Allerød            1:04.25   
Louise Lynæs Larsen  1997  Holbæk Svømme Klub            1:04.32   
Laura Dahl  1998  Roskilde Svømning            1:04.57   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:05.30   
10  Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning            1:05.75   
11  Louise Hartmann Nielsen  1997  Hillerød Svømmeklub            1:06.36   
12  Josefine Palmø  1997  Holbæk Svømme Klub            1:06.49   
13  Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub            1:07.14   
14  Laura Buchwald  1998  Holbæk Svømme Klub            1:08.16   
15  Helene Qvist-Pedersen  1998  Holbæk Svømme Klub            1:09.19   
16  Emily Krontoft  1998  Herlev Svømning            1:09.82   
17  Louise Albrechtsen  1998  Frederiksværk Svømmeklub            1:15.28   
18  Julie Lynghøj Storgaard  1997  Frederiksværk Svømmeklub            1:17.21   
Catharina Skov Andersen  1997  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mie Astrup Dresler  1996  Hillerød Svømmeklub            1:04.02   
Marie-Louise Wibom  1996  Hillerød Svømmeklub            1:04.23   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            1:05.74   
Serina P. Snellman Floris  1995  Helsinge Skytte & IF            1:06.77   
Louise Jørgensen  1995  Helsinge Skytte & IF            1:11.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  10 november 2012 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark