Results for SS04 Knattesim
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SS04 Knattesim 2012 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 november 2012 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.37 | 1:09.49 | |||||
2 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.17 | 1:09.57 | |||||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.33 | 1:10.79 | |||||
4 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.97 | 1:11.48 | |||||
5 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:12.87 | |||||
6 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.28 | 1:13.09 | |||||
7 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.28 | 1:13.25 | |||||
8 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.16 | 1:14.39 | |||||
9 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.91 | 1:15.00 | |||||
10 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.06 | 1:20.22 | |||||
11 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 38.64 | 1:20.67 | |||||
12 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.58 | 1:22.80 | |||||
13 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 40.96 | 1:23.49 | |||||
14 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.52 | 1:23.93 | |||||
15 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 40.09 | 1:24.22 | |||||
16 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.90 | 1:25.76 | |||||
17 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | 1:30.82 | |||||
18 | Athina Kureman | 2000 | Simklubben Neptun | 43.85 | 1:31.23 | |||||
19 | Maja Lindén | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.77 | 1:35.32 | |||||
20 | Linnea Jändell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 46.48 | 1:36.06 | |||||
21 | Elly Finell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.08 | 1:39.40 | |||||
22 | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 46.87 | 1:46.42 | |||||
- | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Josephine Erkers Lund | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Felicia Garde Thor | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Hedlund | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 november 2012 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:10 |