2018-10-17   06:17:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SFI-mästerskapen

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  15:17   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Julia SMIT (1987) 4:21.04 2009-12-18 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:36.96 2011-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Hirvelä  1995    599  1:12.17  2:32.33  4:00.85    5:09.74   
  Simmis Grani                   
                     
Alisa Ponomareva  1991    586  1:06.73  2:32.22  3:59.09    5:11.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Leena Koivusalo  1993    559  1:12.52  2:36.48  4:03.55    5:16.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Julia Thurin  1996    537  1:13.64  2:35.52  4:10.67    5:21.13   
  IF Åland                   
                     
Linda-Marie Slotte  1994    488  1:11.98  2:37.35  4:12.62    5:31.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Katarina Korpinen  1993    486  1:17.60  2:44.07  4:16.63    5:32.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ida Tienhaara  1995    370  1:21.03  2:52.29  4:41.48    6:03.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Lindholm  1995    305  1:31.16  3:05.76  5:02.19    6:27.90   
  IF Åland                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:17 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  16:00   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 2, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Grant Hackett (1980) 14:10.10 2001-08-07 
SE: Antti Kasvio (1973) 14:46.80 1994-01-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eetu Piiroinen  1995    723  58.04  1:59.77  3:01.67  4:04.79  15:46.97   
  Simmis Grani        5:08.42  6:11.64  7:15.41  8:18.95     
          9:23.16  10:27.35  11:31.10  12:35.18     
          13:39.06  14:43.21         
                     
Henri Härkönen  1993    697  1:00.24  2:03.89  3:08.34  4:13.22  15:58.95   
  Simmis Grani        5:17.95  6:22.56  7:27.34  8:32.65     
          9:37.51  10:42.34  11:46.70  12:50.81     
          13:54.66  14:57.95         
                     
Sami Myren  1991    658  1:02.39  2:07.90  3:12.48  4:16.86  16:17.41   
  Helsingfors Simsällskap        5:22.34  6:28.69  7:34.50  8:41.05     
          9:47.71  10:54.11  12:00.26  13:05.79     
          14:11.01  15:15.50         
                     
Calle Mohn  1993    623  1:00.55  2:05.05  3:11.47  4:17.83  16:35.45   
  Simmis Grani        5:24.41  6:30.86  7:37.38  8:44.24     
          9:51.45  10:59.21  12:06.51  13:14.75     
          14:22.35  15:30.24         
                     
Kristian Talvitie  1995    591  1:01.78  2:08.26  3:15.07  4:22.56  16:53.06   
  Helsingfors Simsällskap        5:30.99  6:40.08  7:49.28  8:58.54     
          10:06.64  11:14.07  12:22.16  13:31.24     
          14:39.70  15:47.86         
                     
Jimi Kallio  1993    571  1:01.34  2:09.52  3:17.92  4:27.68  17:04.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:37.26  6:47.24  7:57.17  9:06.43     
          10:15.37  11:24.35  12:32.50  13:40.17     
          14:48.67  15:57.57         
                     
Miikka Salminen  1996    496  1:05.03  2:15.65  3:25.99  4:37.50  17:53.70   
  Simmis Grani        5:49.71  7:02.33  8:14.93  9:27.59     
          10:40.38  11:53.65  13:06.86  14:19.68     
          15:32.31  16:43.86         
                     
Otto Kuittinen  1995    486  1:03.34  2:16.46  3:30.37  4:44.95  18:01.17   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        5:58.85  7:12.46  8:26.50  9:39.99     
          10:53.32  12:05.56  13:16.74  14:29.42     
          15:40.67  16:52.04         
                     
Santu Pavlidi  1994    469  1:06.74  2:17.95  3:31.14  4:44.11  18:14.32   
  Helsingfors Simsällskap        5:57.70  7:11.81  8:25.12  9:39.27     
          10:52.95  12:06.73  13:21.00  14:35.19     
          15:48.61  17:01.29         
                     
10  Lassi Ruohonen  1998    413  1:11.03  2:27.44  3:44.03  5:00.48  19:01.88   
  Simmis Grani        6:17.41  7:33.80  8:50.22  10:07.02     
          11:24.25  12:41.39  13:57.83  15:14.41     
          16:30.82  17:47.36         
                     
11  Jon Lundgren  1998    372  1:09.25  2:26.97  3:46.55  5:06.34  19:41.67   
  Simmis Wanda        6:25.96  7:47.28  9:07.21  10:27.49     
          11:48.05  13:09.16  14:30.32  15:48.66     
          17:08.46  18:26.99         
                     
12  Niko Somila  1999    353  1:08.88  2:26.66  3:46.27  5:07.43  20:02.36   
  Simmis Grani        6:28.56  7:50.44  9:11.44  10:32.71     
          11:54.99  13:16.73  14:38.42  16:00.67     
          17:21.01  18:42.76         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:00 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  16:10   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alisa Ponomareva  1991    645          33.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Leena Koivusalo  1993    632          33.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
Oona Palonen  1995    630          33.60   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Sarah Karjalainen  1994    557          35.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eliisa Uusitalo  1994    506          36.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Nelli Määttänen  1993    483          36.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sini Fröblom  1995    472          36.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Juulia Lainekivi  1993    469          37.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
Katja Sneck  1996    461          37.29   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Krista Rekonen  1989    454          37.48   
  Simmis Wanda                   
11  Aino Puomila  1992    429          38.18   
  Simmis Wanda                   
12  Oona Tankka  1996    415          38.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Vilma Venäläinen  1996    399          39.13   
  Simmis Wanda                   
14  Janina Myllykoski  1995    373          40.02   
  IF Åland                   
15  Patricia Yuliwas  1996    367          40.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Wilma Westerholm  1996    366          40.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
17  Pinja Lindholm  1996    354          40.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
18  Miia Tattari  1996    328          41.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Ida Jansson  1995    287          43.68   
  IF Åland                   
20  Linda Virta  1996    280          44.04   
  IF Åland                   
21  Nicole Eker  1996    242          46.23   
  IF Åland                   
22  Mikaela Söderberg  1996    198          49.45   
  IF Åland                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:10 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  16:26   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 
SE: Jarno Pihlava (1979) 2:07.61 2002-04-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Myren  1991    731  30.04  1:04.29  1:39.28    2:13.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lauri Tolvanen  1988    595  30.87  1:06.01  1:44.00    2:23.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Calle Mohn  1993    569  33.50  1:10.66  1:48.24    2:25.61   
  Simmis Grani                   
                     
Jalmari Kunnari  1995    525  33.43  1:11.53  1:50.31    2:29.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Daniel Forslund  1995    521  33.20  1:11.76  1:51.14    2:29.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Tapio Junninen  1995    513  32.92  1:10.65  1:50.83    2:30.70   
  Poseidon                   
                     
Emil Nylund  1995    456  35.31  1:16.10  1:57.13    2:36.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Jaan Tollander  1994    454  35.10  1:15.09  1:55.98    2:37.02   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Oskar Nygård  1995    439  34.91  1:14.92  1:56.51    2:38.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Samuli Lahti  1995    431  35.17  1:16.35  1:58.51    2:39.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Jakob Nordman  1996    424  34.52  1:15.38  1:57.77    2:40.59   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
12  Matti Myllyaho  1995    424  35.54  1:16.80  1:58.80    2:40.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Aleksi Ekström  1996    400  36.47  1:18.41  2:01.23    2:43.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Lari-Justus Jauhiainen  1996    348  39.22  1:22.66  2:07.13    2:51.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Antti Salo  1995    344  37.70  1:22.17  2:08.19    2:52.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Alex Nygård  1996    317  38.53  1:25.07  2:11.88    2:57.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Matti Ala-Hynnilä  1996    289  39.69  1:26.11  2:14.67    3:02.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Vincent Hellman  1995    262  39.23  1:26.20  2:17.97    3:08.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Robin Thodin  1995              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:26 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  16:40   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.36 2012-10-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yvonne Tollander  1997    598  30.56        1:05.34   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Mira Palovuori  1997    593  30.73        1:05.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna Kotonen  1997    559  30.82        1:06.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tiia Puolakka  1998    523  31.13        1:08.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emma Långström  1997    500  31.59        1:09.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilma Jacobson  2000    490  31.48        1:09.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Merina Suoranta  1999    485  32.29        1:10.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Roosa Nieminen  1999    460  33.52        1:11.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Janina Viitanen  1997    451  32.15        1:11.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Claudia Åvist  1997    443  32.71        1:12.20   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Aada Alastalo  1998    413  34.59        1:13.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Peppi Pohjalainen  1997    404  34.83        1:14.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Viola Kilpeläinen  1998    389  34.70        1:15.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Karoliina Pulkkinen  1998    380  32.88        1:15.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Henrika Parviainen  1997    377  34.85        1:16.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Vera Lammi  1998    368  34.54        1:16.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Vilma Havo  1999    352  35.52        1:17.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Veronica Wahlstedt  2000    321  36.72        1:20.42   
  Simmis Grani                   
                     
19  Kiia Kagan  1997    319  36.77        1:20.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Saara Lehtonen  2000    295  37.30        1:22.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Laura Oesch  1997    289  36.60        1:23.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Lotta Hämäläinen  1998    277  39.10        1:24.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Jessika Markkanen  1999    215  42.70        1:31.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Helene Hirvonen  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:40 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  16:56   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
SE: Jani Sievinen (1973) 52.56 1996-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Pesso  1997    456  29.85        1:03.60   
  Simmis Grani                   
                     
Matias Yritys  1997    384  32.46        1:07.34   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Peik Lindberg  1999    380  32.99        1:07.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kaarlo Seppänen  1999    375  32.36        1:07.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kaj Smeds  1998    370  31.77        1:08.17   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Akseli Heino  1999    344  33.58        1:09.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Arni Siline  1997    341  34.43        1:10.02   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sampo Jokinen  1998    325  34.28        1:11.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anton Tollander  1999    298  35.22        1:13.28   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Wilhelm Suominen  1999    297  35.44        1:13.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Niki Karlsson  2000    290  34.83        1:13.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Tristan Forslund  1998    285  35.45        1:14.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Joni Aaltonen  1999    277  35.82        1:15.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Kirill Egorov  2000    274  36.21        1:15.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Jaakko Siipola  1999    270  35.99        1:15.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Leo Renman  1997    264  35.83        1:16.30   
  IF Åland                   
                     
17  Joonas Kartau  1998    254  37.00        1:17.27   
  Simmis Grani                   
                     
18  Aaro Tähtivuori  1998    252  37.46        1:17.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Jonas Solvin  1997    250  37.02        1:17.70   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
20  Atso Lindström  1997    240  37.45        1:18.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
21  Tuomo Järvelä  1999    220  38.94        1:21.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Tuomas Herlevi  1999    204  40.38        1:23.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Veeti Haikonen  2001    164  43.68        1:29.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Jussi Helvola  2000    158  43.09        1:30.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Jani Pölönen  2000    138  44.45        1:34.69   
  Simmis Grani                   
                     
26  Topi Rahikkala  2001    137  45.53        1:34.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Rasmus Backman  2000    132  46.03        1:36.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Sakari Karisto  1999    122  47.27        1:38.60   
  Simmis Grani                   
                     
29  Atso Iivanainen  2000    122  46.42        1:38.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Aki Holtari  2002    99  50.81        1:45.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Matias Mäki-Petäys  1998              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Nestor Henriksson  1999              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Kurki  1994    679  28.09  1:00.22  1:33.30    2:06.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ida Villa  1993    653  28.41  1:00.99  1:34.58    2:08.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anni Hirvelä  1995    613  30.80  1:04.31  1:38.12    2:10.85   
  Simmis Grani                   
                     
Oona Palonen  1995    594  31.74  1:04.60  1:38.21    2:12.24   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Juulia Lainekivi  1993    593  30.63  1:04.55  1:38.42    2:12.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saara Lindbohm  1996    568  30.61  1:04.73  1:38.99    2:14.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Julia Thurin  1996    564  30.78  1:04.64  1:39.59    2:14.52   
  IF Åland                   
                     
Krista Heikkilä  1995    545  31.94  1:06.30  1:41.25    2:16.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Eliisa Uusitalo  1994    542  31.55  1:07.23  1:42.91    2:16.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Jenni Sundqvist  1994    535  30.99  1:05.62  1:41.55    2:16.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Leena Koivusalo  1993    534  31.89  1:06.50  1:41.81    2:17.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Anna Silventoinen  1994    496  31.82  1:07.38  1:43.68    2:20.41   
  Poseidon                   
                     
13  Oona Tankka  1996    484  31.35  1:06.96  1:44.05    2:21.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Katja Sneck  1996    458  32.12  1:08.14  1:46.37    2:24.21   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Patricia Yuliwas  1996    447  33.16  1:09.95  1:47.68    2:25.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Miia Tattari  1996    416  33.41  1:11.47  1:50.71    2:28.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Ida Tienhaara  1995    411  34.30  1:12.05  1:51.00    2:29.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Noora Koponen  1996    407  33.90  1:11.78  1:51.06    2:29.97   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
19  Wilma Westerholm  1996    396  33.78  1:11.62  1:51.25    2:31.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
20  Ida Jansson  1995    356  35.54  1:15.38  1:56.02    2:36.93   
  IF Åland                   
                     
21  Mikaela Söderberg  1996    329  35.84  1:16.83  1:59.02    2:40.99   
  IF Åland                   
                     
Julia Lindholm  1995              DNF   
  IF Åland                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  17:23   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.46 2011-10-23 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Pikkala  1993    607          23.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sami Myren  1991    597          24.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
Gustav Carlsson  1993    590          24.21   
  IF Åland                   
Martin Kartau  1995    568          24.51   
  Simmis Grani                   
Sami Pakarinen  1992    565          24.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Nico Palotie  1992    559          24.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emil Nylund  1995    556          24.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Henri Härkönen  1993    547          24.82   
  Simmis Grani                   
Matias Helekorpi  1995    523          25.19   
  Simmis Grani                   
10  Otto Kuittinen  1995    521          25.23   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
11  Tomi Järvelä  1995    517          25.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Jalmari Kunnari  1995    483          25.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Pekko Horttana  1986    481          25.91   
  Poseidon                   
14  Arttu Vänttinen  1996    478          25.97   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
15  Tapio Junninen  1995    467          26.16   
  Poseidon                   
16  Mitja Hyytiäinen  1996    441          26.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Alex Nygård  1996    439          26.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Aleksi Paavonen  1996    439          26.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
19  Oliver Tarkkanen  1995    429          26.92   
  Poseidon                   
20  Jakob Nordman  1996    422          27.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
21  Antti Salo  1995    417          27.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Eikka Vuorikari  1994    416          27.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
23  Oskar Nygård  1995    411          27.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Markus Silvola  1996    358          28.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
25  Ville Korpela  1994    357          28.62   
  Poseidon                   
26  Anton Kallio  1996    316          29.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kristian Talvitie  1995              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:23 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.57 2012-07-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilma Jacobson  2000    494  37.38        1:19.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tiia Puolakka  1998    443  39.58        1:22.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kiia Kagan  1997    426  39.85        1:23.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Fanny Nyström  1999    420  40.04        1:23.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Veera Rinne  1998    418  39.51        1:23.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Merina Suoranta  1999    401  40.48        1:25.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sofia Väljä  1999    389  41.11        1:25.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Peppi Pohjalainen  1997    371  42.18        1:27.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Amanda Kielo  1998    342  42.88        1:29.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Salla Vuoti  1997    334  42.57        1:30.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Millie Kuusniemi-Fishwick  2000    306  45.63        1:33.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Helene Hirvonen  2001    297  44.93        1:33.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Erika Ketola  2000    293  44.73        1:34.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Unna Harjamäki  1998    290  45.41        1:34.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Lena Maula  2002    247  46.35        1:39.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Pia Peräjoki  2000    246  46.03        1:40.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Sophia Lindeberg  2000    236  47.73        1:41.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Gemma James  2000    235  48.55        1:41.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Daniela Nummi  2000    229  48.71        1:42.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Sandra Qvist  1998    220  48.63        1:43.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Nadira Holmström  2001    178  52.50        1:51.48   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Pilvi Kilpeläinen  2002    162  53.83        1:54.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Vilma Oura  2001    159  52.91        1:55.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Nicole Sundell  2003    159  55.01        1:55.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:34 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Pesso  1997    520  27.22        55.90   
  Simmis Grani                   
                     
Samuli Korpi  1997    493  27.12        56.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Hatunen  1998    482  27.55        57.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matias Yritys  1997    443  28.17        58.94   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Riku Raikio  1997    423  28.44        59.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Bruce Clayhills  1997    419  28.61        1:00.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kaj Smeds  1998    418  28.27        1:00.10   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Sampo Jokinen  1998    416  28.89        1:00.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Joonas Kartau  1998    409  28.93        1:00.55   
  Simmis Grani                   
                     
10  Henrik Häkkinen  1998    397  29.39        1:01.13   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Peik Lindberg  1999    391  29.54        1:01.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Otto Rannikko  1999    390  29.70        1:01.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Tristan Forslund  1998    385  29.40        1:01.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Akseli Heino  1999    384  29.43        1:01.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Matti Salán  1999    372  29.68        1:02.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
16  Wilhelm Suominen  1999    370  30.48        1:02.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Arni Siline  1997    369  30.33        1:02.63   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
18  Leo Renman  1997    352  30.26        1:03.64   
  IF Åland                   
                     
19  Kaarlo Seppänen  1999    351  29.92        1:03.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Joni Aaltonen  1999    346  30.91        1:04.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Nathan James  1997    345  30.98        1:04.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Elias Herlevi  2000    341  30.96        1:04.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Jonas Solvin  1997    315  30.98        1:06.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
24  Niko Somila  1999    304  30.95        1:06.84   
  Simmis Grani                   
                     
25  Jaakko Siipola  1999    296  32.22        1:07.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Anton Tollander  1999    292  31.72        1:07.75   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
27  Lauri Kuitunen  1998    275  32.60        1:09.07   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
28  Elias Tiihonen  1999    272  32.73        1:09.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Anton Nygård  1997    270  32.48        1:09.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Tuomas Herlevi  1999    261  33.47        1:10.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
31  Tuomas Uusitalo  1999    242  35.01        1:12.09   
  Simmis Grani                   
                     
32  Kaius Karvo  2000    237  34.33        1:12.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Tuomo Järvelä  1999    234  34.65        1:12.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Elias Silvola  1998    230  35.46        1:13.31   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
35  Atso Iivanainen  2000    219  35.56        1:14.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Christofer Talvitie  1999    190  36.49        1:18.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
37  Janek Erik Päike  2000    186  36.97        1:18.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Veeti Haikonen  2001    177  39.06        1:20.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
39  Rasmus Backman  2000    167  38.19        1:21.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Jussi Helvola  2000    154  39.26        1:23.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Oscar Mäkelä  2001    130  43.47        1:28.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Niklas Linnanen  2001    121  44.04        1:30.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
43  Aki Holtari  2002    96  46.98        1:38.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Topi Rahikkala  2001              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:50 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  18:49   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 
SE: Sini Kuutamo (1995) 26.12 2012-10-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Villa  1993    599          28.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Linda-Marie Slotte  1994    567          29.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Jenni Sundqvist  1994    564          29.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
Laura Kurki  1994    560          29.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
Aino Puomila  1992    513          30.46   
  Simmis Wanda                   
Juulia Lainekivi  1993    507          30.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sarah Karjalainen  1994    486          31.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Krista Heikkilä  1995    482          31.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Petra Thodin  1968    479          31.17   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
10  Saara Lindbohm  1996    477          31.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Krista Rekonen  1989    475          31.25   
  Simmis Wanda                   
12  Nelli Määttänen  1993    457          31.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
13  Eliisa Uusitalo  1994    446          31.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Leena Koivusalo  1993    435          32.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Vilma Venäläinen  1996    411          32.79   
  Simmis Wanda                   
16  Sini Fröblom  1995    379          33.68   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Ida Tienhaara  1995    351          34.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Miia Tattari  1996    341          34.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
19  Milena Bakalov  1996    332          35.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
20  Pinja Lindholm  1996    320          35.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
21  Noora Koponen  1996    316          35.80   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
22  Janina Myllykoski  1995    280          37.26   
  IF Åland                   
23  Linda Virta  1996    273          37.60   
  IF Åland                   
24  Julia Lindholm  1995    271          37.68   
  IF Åland                   
25  Ida Jansson  1995    237          39.41   
  IF Åland                   
26  Nicole Eker  1996    191          42.31   
  IF Åland                   
27  Mikaela Söderberg  1996    168          44.15   
  IF Åland                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:49 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  18:10   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Kaio ALMEIDA (1984) 1:49.11 2009-11-10 
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristian Talvitie  1995    618  27.94  1:00.69  1:34.33    2:08.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eetu Piiroinen  1995    598  28.70  1:01.55  1:35.84    2:09.53   
  Simmis Grani                   
                     
Sami Myren  1991    591  29.32  1:02.58  1:37.53    2:10.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Calle Mohn  1993    571  29.18  1:02.08  1:36.06    2:11.48   
  Simmis Grani                   
                     
Henri Vartiainen  1989    555  29.68  1:04.21  1:39.30    2:12.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nico Palotie  1992    475  30.97  1:06.28  1:42.48    2:19.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jimi Kallio  1993    460  29.71  1:05.47  1:43.06    2:21.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matti Myllyaho  1995    430  31.67  1:08.85  1:47.27    2:24.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jaan Tollander  1994    421  31.61  1:08.11  1:47.07    2:25.62   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Arttu Vänttinen  1996    387  32.32  1:09.57  1:47.96    2:29.74   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Anton Kallio  1996    380  33.41  1:12.01  1:51.21    2:30.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Mitja Hyytiäinen  1996    379  32.48  1:09.82  1:49.64    2:30.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
13  Lari-Justus Jauhiainen  1996    287  36.42  1:18.61  2:02.71    2:45.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Robin Thodin  1995    279  31.84  1:10.87  1:57.61    2:47.02   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:10 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Joanne JACKSON (1986) 3:54.92 2009-08-08 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 4:10.64 2011-03-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Kotonen  1997    639  1:04.75  2:14.17  3:23.85    4:32.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mira Palovuori  1997    605  1:04.41  2:15.27  3:26.81    4:37.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aada Alastalo  1998    601  1:07.79  2:18.85  3:29.76    4:38.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    578  1:08.65  2:20.20  3:32.30    4:42.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Långström  1997    568  1:08.31  2:20.33  3:32.29    4:43.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Henrika Parviainen  1997    539  1:09.68  2:22.21  3:35.40    4:48.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Yvonne Tollander  1997    534  1:09.63  2:21.97  3:35.66    4:49.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Roosa Nieminen  1999    534  1:09.79  2:23.67  3:37.13    4:49.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Veera Rinne  1998    528  1:07.86  2:20.70  3:36.27    4:50.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Amanda Kielo  1998    507  1:09.58  2:25.21  3:40.20    4:54.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Vera Lammi  1998    507  1:09.17  2:24.06  3:39.56    4:54.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Ylva Sjölund  1998    504  1:10.36  2:26.61  3:42.80    4:55.27   
  Swim Club Raseborg                   
                     
13  Janina Viitanen  1997    503  1:10.69  2:27.71  3:43.53    4:55.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Olivia Hellsten  2000    490  1:09.04  2:25.37  3:42.56    4:58.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Karoliina Pulkkinen  1998    467  1:11.10  2:27.96  3:46.41    5:02.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Claudia Åvist  1997    452  1:11.41  2:31.28  3:49.53    5:06.09   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
17  Lotta Hämäläinen  1998    442  1:14.98  2:33.53  3:51.55    5:08.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Unna Harjamäki  1998    412  1:14.14  2:32.70  3:54.35    5:15.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Salla Vuoti  1997    408  1:13.61  2:34.68  3:56.06    5:16.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
20  Sofia Väljä  1999    395  1:13.90  2:35.87  3:59.11    5:20.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
21  Linnea Lammivaara  1999    392  1:15.53  2:37.38  4:01.38    5:20.93   
  Simmis Grani                   
                     
22  Jenni Peräjoki  1997    392  1:14.78  2:35.60  3:58.36    5:21.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Eevi Peltola  1997    385  1:14.96  2:37.11  4:01.04    5:23.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
24  Wilma Andreasen  2000    362  1:15.77  2:41.05  4:04.41    5:29.53   
  Simmis Grani                   
                     
25  Erika Kangastupa  1999    356  1:15.96  2:40.81  4:05.80    5:31.38   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
26  Cecilia Widbom  1999    347  1:17.11  2:43.03  4:11.00    5:34.44   
  Simmis Grani                   
                     
27  Elina Heino  1999    307  1:19.12  2:47.69  4:17.30    5:48.07   
  Simmis Grani                   
                     
Sandra Qvist  1998              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:53 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  19:07   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:50.08 2010-12-17 
SE: Jani Sievinen (1900) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Pesso  1997    553  29.17  1:03.07  1:41.72    2:14.08   
  Simmis Grani                   
                     
Lauri Hatunen  1998    453  30.72  1:08.56  1:50.76    2:23.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matias Yritys  1997    447  30.87  1:08.70  1:51.51    2:24.00   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Arni Siline  1997    429  31.18  1:09.58  1:53.25    2:25.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Kaj Smeds  1998    419  29.10  1:07.76  1:50.90    2:27.11   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Henrik Häkkinen  1998    413  31.87  1:10.34  1:55.30    2:27.79   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Samuli Korpi  1997    409  30.97  1:11.76  1:56.40    2:28.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Riku Raikio  1997    363  32.49  1:13.20  2:00.24    2:34.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Otto Rannikko  1999    361  32.34  1:15.04  1:59.56    2:34.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Matti Salán  1999    344  34.76  1:16.36  2:01.36    2:37.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Leo Renman  1997    343  32.45  1:14.10  2:00.26    2:37.20   
  IF Åland                   
                     
12  Aaro Tähtivuori  1998    336  33.03  1:15.46  2:02.70    2:38.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Kirill Egorov  2000    328  34.77  1:17.39  2:03.24    2:39.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Elias Herlevi  2000    327  34.80  1:17.07  2:03.09    2:39.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Nathan James  1997    308  35.74  1:19.86  2:07.61    2:43.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Atso Lindström  1997    302  35.01  1:19.80  2:05.17    2:44.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
17  Elias Tiihonen  1999    281  37.92  1:21.04  2:08.19    2:48.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Niki Karlsson  2000    275  35.39  1:17.15  2:10.08    2:49.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Anton Tollander  1999    269  36.46  1:21.79  2:10.87    2:50.63   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
20  Lauri Kuitunen  1998    262  36.75  1:21.83  2:13.89    2:51.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
21  Jonas Solvin  1997    252  33.71  1:17.77  2:10.41    2:54.17   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
22  Kaius Karvo  2000    245  38.06  1:24.10  2:15.46    2:56.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Matias Mäki-Petäys  1998    223  39.35  1:27.59  2:17.32    3:01.63   
  Simmis Grani                   
                     
24  Anton Nygård  1997    203  41.91  1:33.24  2:28.15    3:07.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:07 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  19:22   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Shiho SAKAI (1990) 2:00.18 2009-11-14 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiina Lindgren  1990    614  33.10  1:08.73  1:45.23    2:21.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ida Villa  1993    575  33.72  1:10.44  1:47.79    2:24.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oona Palonen  1995    502  35.80  1:13.60  1:53.22    2:31.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Julia Thurin  1996    494  35.84  1:14.78  1:53.88    2:32.03   
  IF Åland                   
                     
Anna Silventoinen  1994    456  37.05  1:16.94  1:57.09    2:36.18   
  Poseidon                   
                     
Anni Hirvelä  1995    452  37.02  1:16.99  1:57.72    2:36.61   
  Simmis Grani                   
                     
Katarina Korpinen  1993    443  37.55  1:17.58  1:57.67    2:37.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Katja Sneck  1996    362  39.66  1:23.02  2:06.11    2:48.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Miia Tattari  1996    359  38.53  1:20.92  2:05.28    2:49.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Patricia Yuliwas  1996    322  39.94  1:24.97  2:10.58    2:55.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Nicole Eker  1996    222  47.84  1:37.90  2:28.30    3:18.39   
  IF Åland                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:22 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  19:28   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Myren  1991    690          25.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
Martin Kartau  1995    600          26.80   
  Simmis Grani                   
Henri Vartiainen  1989    569          27.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
Sami Pakarinen  1992    558          27.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Arttu Pikkala  1993    537          27.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Henri Härkönen  1993    526          28.01   
  Simmis Grani                   
Gustav Carlsson  1993    451          29.49   
  IF Åland                   
Daniel Forslund  1995    398          30.74   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Alex Nygård  1996    391          30.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Samuli Lahti  1995    369          31.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Aleksi Ekström  1996    367          31.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Oliver Tarkkanen  1995    364          31.67   
  Poseidon                   
13  Eikka Vuorikari  1994    358          31.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
14  Pekko Horttana  1986    355          31.92   
  Poseidon                   
15  Miikka Salminen  1996    353          31.98   
  Simmis Grani                   
16  Oskar Nygård  1995    309          33.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Matti Ala-Hynnilä  1996    302          33.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Ville Korpela  1994    299          33.81   
  Poseidon                   
19  Antti Salo  1995    287          34.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Jakob Nordman  1996    265          35.21   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
21  Markus Silvola  1996    236          36.60   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:28 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  19:58   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 17, 4X100m Sekauinti T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:47.97 2009-12-18 
SE: Cetus (1900) 4:04.66 2012-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss 1  1999    599          4:30.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Viola Kilpeläinen  1998      32.62  1:07.16      1:07.16   
  Aura Lehtonen  1998      34.65  1:15.72      2:22.88   
  Emma Långström  1997      31.31  1:08.49      3:31.37   
  Anna Kotonen  1997      28.04  59.06      4:30.43   
                     
Hss 2  1999    532          4:41.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Aada Alastalo  1998      34.21  1:10.08      1:10.08   
  Wilma Jacobson  2000      35.18  1:16.32      2:26.40   
  Roosa Nieminen  1999      33.41  1:12.06      3:38.46   
  Vera Lammi  1998      30.39  1:02.89      4:41.35   
                     
Åsk Flickor  1997    501          4:47.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Veera Rinne  1998      35.50  1:12.69      1:12.69   
  Kiia Kagan  1997      39.25  1:23.60      2:36.29   
  Merina Suoranta  1999      31.56  1:09.49      3:45.78   
  Tiia Puolakka  1998      29.12  1:01.28      4:47.06   
                     
Vus-Vss  1997    454          4:56.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Mira Palovuori  1997      31.96  1:07.24      1:07.24   
  Janina Viitanen  1997      37.82  1:21.65      2:28.89   
  Karoliina Pulkkinen  1998      33.91  1:14.70      3:43.59   
  Sandra Qvist  1998      34.11  1:13.10      4:56.69   
                     
Hss 3  1999    438          5:00.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Laura Oesch  1997      37.30  1:17.76      1:17.76   
  Lotta Hämäläinen  1998      40.73  1:26.06      2:43.82   
  Olivia Hellsten  2000      33.94  1:12.41      3:56.23   
  Anni-Maria Luoma  1997      29.60  1:04.01      5:00.24   
                     
Hss 5  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Vilma Havo  1999                 
  Erika Ketola  2000                 
  Rebekka Holma  1999                 
  Nanna Rantanen  1998              DNS   
                     
Hss 4  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Peppi Pohjalainen  1997      36.01  1:13.45      1:13.45   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Hss 6  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sgr Tytöt [1999]  1999              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:58 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  20:15   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 18, 4X100m Vapaauinti P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 3:03.30 2009-12-19 
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 3:18.15 2011-01-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss 1  1999    446          3:59.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Bruce Clayhills  1997      28.09  59.46      59.46   
  Sampo Jokinen  1998      27.73  1:00.07      1:59.53   
  Aaro Tähtivuori  1998      28.96  1:01.15      3:00.68   
  Alari Pakarinen  1998      28.23  59.31      3:59.99   
                     
Vus-Vss  1997    440          4:00.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Samuli Korpi  1997      26.57  56.64      56.64   
  Lauri Hatunen  1998      27.18  57.20      1:53.84   
  Riku Raikio  1997      28.50  1:00.30      2:54.14   
  Anton Nygård  1997      31.69  1:06.78      4:00.92   
                     
Sgr  1998    400          4:08.84   
  Simmis Grani                   
  Niko Somila  1999      31.06  1:07.03      1:07.03   
  Mikko Pesso  1997      26.15  55.06      2:02.09   
  Joonas Kartau  1998      28.78  1:00.69      3:02.78   
  Lassi Ruohonen  1998      31.01  1:06.06      4:08.84   
                     
Åsk Pojkar  1997    397          4:09.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Otto Rannikko  1999      29.75  1:02.10      1:02.10   
  Peik Lindberg  1999      29.69  1:01.84      2:03.94   
  Joni Aaltonen  1999      29.60  1:03.29      3:07.23   
  Akseli Heino  1999      29.16  1:02.23      4:09.46   
                     
Hss 2  1999    342          4:22.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Kirill Egorov  2000      29.93  1:04.39      1:04.39   
  Elias Herlevi  2000      31.85  1:08.17      2:12.56   
  Kaarlo Seppänen  1999      29.25  1:03.70      3:16.26   
  Nathan James  1997      31.29  1:05.78      4:22.04   
                     
Hss 4  1999    203          5:11.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Janek Erik Päike  2000      36.14  1:17.59      1:17.59   
  Topi Rahikkala  2001      36.68  1:19.64      2:37.23   
  Christofer Talvitie  1999        1:19.11      3:56.34   
  Atso Iivanainen  2000        1:15.43      5:11.77   
                     
Sgr Pojat  1998    157          5:39.71   
  Simmis Grani                   
  Sakari Karisto  1999      37.45  1:19.71      1:19.71   
  Jani Pölönen  2000      39.36  1:25.59      2:45.30   
  Nestor Henriksson  1999      39.52  1:27.82      4:13.12   
  Rikard Lindberg  2000      40.66  1:26.59      5:39.71   
                     
Hss 5  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Veeti Haikonen  2001                 
  Tuomo Järvelä  1999                 
  Jussi Helvola  2000                 
  Rasmus Backman  2000              DNS   
                     
Hss 3  1999              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Tuomas Herlevi  1999      32.79  1:10.25      1:10.25   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:15 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  20:23   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: NETHERLANDS (1900) 1:42.69 2009-12-12 
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:50.59 2009-11-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss 1    642          1:59.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Tiina Lindgren  1990      30.56        30.56   
  Leena Koivusalo  1993      33.23        1:03.79   
  Jenni Sundqvist  1994      29.61        1:33.40   
  Laura Kurki  1994      25.64        1:59.04   
                     
Vus-Vss 1  1990    614          2:00.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Ida Villa  1993      31.18        31.18   
  Alisa Ponomareva  1991      32.60        1:03.78   
  Mira Palovuori  1997      30.27        1:34.05   
  Eliisa Uusitalo  1994      26.78        2:00.83   
                     
Hss 2    603          2:01.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Anna Kotonen  1997      30.76        30.76   
  Aura Lehtonen  1998      34.40        1:05.16   
  Emma Långström  1997      30.04        1:35.20   
  Juulia Lainekivi  1993      26.38        2:01.58   
                     
Hss 3    529          2:07.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Viola Kilpeläinen  1998      32.08        32.08   
  Wilma Jacobson  2000      35.68        1:07.76   
  Saara Lindbohm  1996      31.61        1:39.37   
  Nelli Määttänen  1993      27.63        2:07.00   
                     
Sihy Naiset    519          2:07.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Oona Palonen  1995      31.64        31.64   
  Sini Fröblom  1995      36.91        1:08.55   
  Yvonne Tollander  1997      30.73        1:39.28   
  Krista Heikkilä  1995      28.54        2:07.82   
                     
Hss 4  1999    458          2:13.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Aada Alastalo  1998      32.41        32.41   
  Anni-Maria Luoma  1997      37.87        1:10.28   
  Laura Oesch  1997      35.12        1:45.40   
  Vera Lammi  1998      27.80        2:13.20   
                     
Hss 5  1999    451          2:13.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Olivia Hellsten  2000      34.73        34.73   
  Lotta Hämäläinen  1998      38.21        1:12.94   
  Peppi Pohjalainen  1997      32.55        1:45.49   
  Henrika Parviainen  1997      28.43        2:13.92   
                     
Vus-Vss 2  1990    431          2:15.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Oona Tankka  1996      35.51        35.51   
  Sarah Karjalainen  1994      35.64        1:11.15   
  Ida Tienhaara  1995      33.94        1:45.09   
  Patricia Yuliwas  1996      30.81        2:15.90   
                     
Ifå Damer  1995    377          2:22.17   
  IF Åland                   
  Janina Myllykoski  1995      33.89        33.89   
  Julia Thurin  1996      39.34        1:13.23   
  Linda Virta  1996      36.44        1:49.67   
  Ida Jansson  1995      32.50        2:22.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:23 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  20:31   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: FRANCE (1900) 1:20.77 2008-12-14 
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 1:28.19 2009-11-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sgr Miehet    619          1:34.76   
  Simmis Grani                   
  Matias Helekorpi  1995      24.63        24.63   
  Martin Kartau  1995      23.12        47.75   
  Eetu Piiroinen  1995      23.95        1:11.70   
  Henri Härkönen  1993      23.06        1:34.76   
                     
Hss 1    604          1:35.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Nico Palotie  1992      24.15        24.15   
  Sami Myren  1991      22.80        46.95   
  Henri Vartiainen  1989      24.44        1:11.39   
  Kristian Talvitie  1995      24.18        1:35.57   
                     
Vus-Vss 1  1990    534          1:39.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Matti Myllyaho  1995      25.79        25.79   
  Jimi Kallio  1993      25.21        51.00   
  Samuli Lahti  1995      25.44        1:16.44   
  Arttu Pikkala  1993      23.11        1:39.55   
                     
Hss 2    474          1:43.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Aleksi Paavonen  1996      26.70        26.70   
  Santu Pavlidi  1994      26.78        53.48   
  Tomi Järvelä  1995      25.04        1:18.52   
  Jalmari Kunnari  1995      25.08        1:43.60   
                     
Sihy Miehet    469          1:43.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Mitja Hyytiäinen  1996      26.48        26.48   
  Arttu Vänttinen  1996      26.25        52.73   
  Matias Yritys  1997      26.87        1:19.60   
  Otto Kuittinen  1995      24.39        1:43.99   
                     
Vus-Vss 2  1990    455          1:45.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Oskar Nygård  1995      27.11        27.11   
  Aleksi Ekström  1996      25.16        52.27   
  Antti Salo  1995      26.96        1:19.23   
  Alex Nygård  1996      25.78        1:45.01   
                     
Poseidon    430          1:47.05   
  Poseidon                   
  Tapio Junninen  1995      25.83        25.83   
  Pekko Horttana  1986      25.38        51.21   
  Oliver Tarkkanen  1995      26.17        1:17.38   
  Ville Korpela  1994      29.67        1:47.05   
                     
Js-Pu Miehet  1990    414          1:48.34   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  Kaj Smeds  1998      26.24        26.24   
  Robin Thodin  1995      26.41        52.65   
  Jakob Nordman  1996      26.33        1:18.98   
  Jonas Solvin  1997      29.36        1:48.34   
                     
Hss 3    384          1:51.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Bruce Clayhills  1997      27.35        27.35   
  Sampo Jokinen  1998      27.72        55.07   
  Aaro Tähtivuori  1998      29.42        1:24.49   
  Alari Pakarinen  1998      26.67        1:51.16   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  10 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  20:31 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  11:21   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 3:55.50 2010-12-16 
SE: Jani Sievinen (1900) 4:06.03 1996-01-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Piiroinen  1995    666  1:01.12  2:10.56  3:28.35    4:29.68   
  Simmis Grani                   
                     
Sami Myren  1991    659  1:00.99  2:11.89  3:29.70    4:30.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Calle Mohn  1993    611  1:03.35  2:15.87  3:32.28    4:37.53   
  Simmis Grani                   
                     
Jalmari Kunnari  1995    510  1:10.07  2:26.15  3:46.12    4:54.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jaan Tollander  1994    463  1:08.10  2:25.72  3:51.68    5:04.50   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Jimi Kallio  1993    452  1:07.33  2:28.06  3:58.53    5:06.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aleksi Ekström  1996    438  1:10.72  2:30.11  4:00.24    5:10.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anton Kallio  1996    357  1:09.14  2:36.08  4:20.97    5:31.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matti Ala-Hynnilä  1996    351  1:11.82  2:37.00  4:12.84    5:33.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Alex Nygård  1996    306  1:19.27  2:50.96  4:30.62    5:49.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tapio Junninen  1995              DNF   
  Poseidon                   
                     
Aleksi Paavonen  1996              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Henri Vartiainen  1989              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:21 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 22, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Alessia FILIPPI (1987) 8:04.53 2008-12-12 
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Tiina Lindgren  1990    697  1:05.21  2:13.21  3:21.32  4:30.22  9:06.61   
  Helsingfors Simsällskap        5:39.59  6:49.21  7:58.71       
                     
Anni Hirvelä  1995    651  1:06.39  2:16.05  3:26.53  4:37.74  9:19.19   
  Simmis Grani        5:48.66  6:58.92  8:09.19       
                     
Saara Lindbohm  1996    592  1:08.14  2:19.80  3:31.78  4:44.79  9:37.00   
  Helsingfors Simsällskap        5:58.28  7:11.63  8:24.77       
                     
Tiia Puolakka  1998    568  1:07.60  2:21.03  3:35.60  4:50.21  9:45.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:04.70  7:18.93  8:32.88       
                     
Juulia Lainekivi  1993    562  1:09.64  2:23.25  3:37.05  4:50.98  9:47.10   
  Helsingfors Simsällskap        6:05.09  7:19.69  8:33.91       
                     
Nelli Määttänen  1993    527  1:10.92  2:28.67  3:46.00  5:02.04  10:00.05   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.09  7:33.15  8:47.75       
                     
Merina Suoranta  1999    520  1:11.14  2:27.70  3:43.82  4:59.27  10:02.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:15.24  7:31.72  8:47.69       
                     
Kiia Kagan  1997    505  1:09.95  2:25.96  3:43.60  5:00.97  10:08.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:19.04  7:37.36  8:54.02       
                     
Krista Heikkilä  1995    501  1:12.52  2:30.09  3:47.48  5:04.94  10:10.15   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        6:21.66  7:37.35  8:55.41       
                     
10  Amanda Kielo  1998    487  1:11.88  2:29.07  3:46.61  5:06.06  10:15.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:25.89  7:44.62  9:02.36       
                     
11  Emmi Valdolin  1999    480  1:11.77  2:29.96  3:48.40  5:08.13  10:18.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:27.27  7:45.91  9:03.53       
                     
12  Anni Reponen  1998    420  1:15.45  2:36.40  3:57.96  5:19.99  10:46.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:42.67  8:04.78  9:26.57       
                     
13  Helene Helo  1999    403  1:17.20  2:39.60  4:02.53  5:24.99  10:55.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:47.02  8:10.15  9:32.44       
                     
14  Heidi Rizk  1998    383  1:19.28  2:44.04  4:08.67  5:33.39  11:06.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:58.34  8:22.64  9:46.82       
                     
15  Mikaela Söderberg  1996    371  1:19.78  2:43.96  4:08.91  5:34.24  11:14.06   
  IF Åland        7:00.19  8:26.27  9:50.58       
                     
16  Pinja Lindholm  1996    348  1:15.90  2:40.68  4:08.47  5:36.28  11:28.58   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        7:05.27  8:33.97  10:03.28       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:59 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 23, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Myren  1991    693          28.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jakob Nordman  1996    574          30.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Emil Nylund  1995    567          30.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Calle Mohn  1993    539          31.03   
  Simmis Grani                   
Samuli Lahti  1995    536          31.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Gustav Carlsson  1993    521          31.38   
  IF Åland                   
Arttu Pikkala  1993    504          31.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Oskar Nygård  1995    448          32.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Oliver Tarkkanen  1995    440          33.21   
  Poseidon                   
10  Henri Härkönen  1993    399          34.29   
  Simmis Grani                   
11  Pekko Horttana  1986    365          35.34   
  Poseidon                   
12  Vincent Hellman  1995    308          37.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Markus Silvola  1996    237          40.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Joona Merivirta  1993              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  12:08 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  12:17   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 24, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
ME: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:23.38 2012-07-07 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    584  35.47  1:16.27  1:58.22    2:41.03   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sarah Karjalainen  1994    513  35.77  1:17.38  2:01.75    2:48.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Katja Sneck  1996    448  38.47  1:23.50  2:09.78    2:55.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Katarina Korpinen  1993    438  40.08  1:25.16  2:11.20    2:57.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Oona Tankka  1996    394  40.12  1:26.29  2:15.31    3:03.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Myllykoski  1995    367  41.37  1:29.05  2:19.08    3:07.93   
  IF Åland                   
                     
Patricia Yuliwas  1996    352  41.87  1:30.62  2:20.24    3:10.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Linda Virta  1996    299  45.57  1:36.34  2:29.39    3:21.27   
  IF Åland                   
                     
Ida Jansson  1995    264  48.01  1:42.00  2:36.70    3:29.72   
  IF Åland                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  12:17 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 25, 100m Perhosuinti P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Tero Välimaa (1978) 51.93 2004-03-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Pesso  1997    473  28.32        1:02.21   
  Simmis Grani                   
                     
Kaj Smeds  1998    446  28.53        1:03.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Samuli Korpi  1997    420  29.74        1:04.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Hatunen  1998    394  30.14        1:06.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuukka Mökkönen  1998    393  31.14        1:06.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Henrik Häkkinen  1998    390  31.32        1:06.34   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Arni Siline  1997    388  31.05        1:06.48   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Peik Lindberg  1999    382  30.68        1:06.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Matias Yritys  1997    370  30.92        1:07.52   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Otto Rannikko  1999    359  31.53        1:08.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Bruce Clayhills  1997    347  31.78        1:08.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Riku Raikio  1997    338  31.89        1:09.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Leo Renman  1997    333  31.96        1:09.97   
  IF Åland                   
                     
14  Wilhelm Suominen  1999    329  32.24        1:10.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Alari Pakarinen  1998    308  32.58        1:11.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Joni Aaltonen  1999    296  33.73        1:12.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Akseli Heino  1999    295  33.56        1:12.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Jonas Solvin  1997    249  33.72        1:17.02   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
19  Matti Salán  1999    247  32.99        1:17.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
20  Elias Herlevi  2000    236  35.59        1:18.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Anton Tollander  1999    235  34.15        1:18.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
22  Joonas Kartau  1998    233  35.00        1:18.81   
  Simmis Grani                   
                     
23  Niko Somila  1999    209  34.92        1:21.72   
  Simmis Grani                   
                     
24  Niki Karlsson  2000    206  35.95        1:22.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Kaius Karvo  2000    182  38.04        1:25.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.15  Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SFI-mästerskapen    Tulostuspäivämäärä  11 marraskuu 2012   
  Kilpailun paikkakunta  Helsingfors    Tulostusaika  12:47   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 marraskuu 2012         
 
 
Laji 26, 100m Selkäuinti T-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
<
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mira Palovuori  1997    607  31.56        1:05.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna Kotonen  1997    584  31.41        1:06.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Yvonne Tollander  1997    486  33.93        1:10.27   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Veera Rinne  1998    463  34.56        1:11.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Claudia Åvist  1997    455  34.57        1:11.81   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Janina Viitanen  1997    451  34.02        1:12.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Peppi Pohjalainen  1997    439  35.32        1:12.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Henna Rouvinen  1999    434  35.74        1:12.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emma Långström  1997    427  34.47        1:13.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Wilma Jacobson  2000    419  35.11        1:13.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Olivia Hellsten  2000    410  35.57        1:14.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Unna Harjamäki  1998    401  36.42        1:14.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Roosa Nieminen  1999    401  36.16        1:14.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Vera Lammi  1998    393  36.26        1:15.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Aura Lehtonen  1998    390  36.70        1:15.61   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Rebekka Holma  1999    387  36.03        1:15.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Salla Vuoti  1997    375  36.41        1:16.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Laura Oesch  1997    357  37.49        1:17.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Linnea Lammivaara  1999    348  37.77        1:18.53   
  Simmis Grani                   
                     
20  Hanna Krootila  1999    347  37.04        1:18.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Saga Valtonen  1998    340  37.84        1:19.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Tea Järvelä  1997    314  39.71        1:21.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Claudia Hellsten  1998    289  39.38        1:23.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Gemma James  2000    249  42.97        1:27.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Helene Hirvonen  2001    242  42.88        1:28.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Roosa-Maria Tempakka  2000    230  44.13        1:30.08   
  Simmis Grani                   
                     
27  Cecilia Widbom  1999    226  43.47        1:30.67   
  Simmis Grani                   
                     
28  Lena Maula  2002    211  42.76        1:32.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Alexandra Vartiainen  2001    210  45.45        1:32.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Pilvi Kilpeläinen  2002    200  45.43        1:34.44   
  Helsingfors Simsällskap