Resultater for Brøndby Swim Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | VEST-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 191 | 44.66 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | 162 | 47.16 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 130 | 50.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 115 | 52.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nadia Juul Nielsen | 2003 | 103 | 54.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 97 | 55.88 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Bjanca Jarbsjö | 2003 | 94 | 56.60 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
8 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 85 | 58.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 85 | 58.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Annika Egenhardt | 2003 | 80 | 59.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Liva Søby | 2004 | 78 | 1:00.25 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Liv Erholt Thomsen | 2003 | 63 | 1:04.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Victoria Vang-Iversen | 2003 | 61 | 1:05.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 59 | 1:05.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Mille Frandsen | 2003 | 55 | 1:07.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Eva Østergaard | 2003 | 51 | 1:09.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Cecilie Dalgaard | 2003 | 47 | 1:11.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Selma Grønlund Andersen | 2003 | 35 | 1:18.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 30 | 1:22.29 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Eva Jürgens | 2004 | 26 | 1:26.54 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 271 | 39.73 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Sara Svensson | 2001 | 254 | 40.57 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 226 | 42.17 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Mia Søgaard | 2001 | 173 | 46.13 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Klara Flodmark | 2001 | 165 | 46.84 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
6 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 161 | 47.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Anna Aarbak Kristoffersen | 2002 | 156 | 47.73 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Alma Sandberg | 2002 | 145 | 48.87 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
9 | Idun Nilsson | 2002 | 139 | 49.59 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
10 | Emma Ibsen | 2001 | 127 | 51.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Olivia Top-Jensen | 2002 | 115 | 52.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Andrina Paulsson Olsson | 2002 | 104 | 54.68 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
13 | Maria Koch | 2002 | 101 | 55.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Josefine Munksdorf | 2002 | 101 | 55.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Victoria Wulff | 2001 | 98 | 55.65 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
16 | Sasia Lundhus | 2002 | 75 | 1:00.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Melisa Ozogul | 2002 | 69 | 1:02.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 325 | 37.39 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Jensen | 2000 | 264 | 40.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 244 | 41.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cille Arnecke | 1999 | 228 | 42.05 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | 223 | 42.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 211 | 43.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Josefine Sørensen | 2000 | 203 | 43.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 194 | 44.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 172 | 46.24 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 171 | 46.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Victoria Kappel | 2000 | 154 | 47.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Palmquist | 2000 | 149 | 48.53 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
- | Matilda Costello | 2000 | DSQ | udsvøm på mave v.25m | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 411 | 34.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Sabrina Techt | 1997 | 210 | 43.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:19 |