Resultat för Tureberg knatte cup 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2012 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 14, 100 m medley flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Olivia Stille | 2000 | 385 | 36.30 | 1:19.37 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
2 | Alma Holmberg | 1999 | 381 | 36.82 | 1:19.68 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
3 | Ellinor Lantz | 1999 | 371 | 36.65 | 1:20.37 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Alva Mickelsson | 1999 | 357 | 37.70 | 1:21.39 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
5 | Astrid Albertsson | 2000 | 342 | 39.65 | 1:22.57 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Josephine Andreasson | 1999 | 328 | 41.66 | 1:23.74 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
7 | Saga Skarin | 2000 | 319 | 39.07 | 1:24.54 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | 318 | 40.56 | 1:24.59 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Elin Ahnfelt | 2000 | 317 | 39.74 | 1:24.66 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
10 | Matilda Henning | 2000 | 312 | 39.73 | 1:25.13 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | 306 | 41.21 | 1:25.71 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Wilma Hagmansson | 1999 | 298 | 39.97 | 1:26.44 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
13 | Hanna Reithner | 2000 | 283 | 39.59 | 1:27.98 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Sofia Kolokythas | 2000 | 280 | 42.35 | 1:28.29 | |||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
15 | Felicia Gustavsson | 1999 | 277 | 41.85 | 1:28.59 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Fanny Odin | 2000 | 277 | 40.59 | 1:28.61 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Klara Sjödell | 2000 | 271 | 41.33 | 1:29.22 | |||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Astrid Onno | 2000 | 269 | 40.11 | 1:29.41 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Mikaela Samuelsson | 2000 | 268 | 44.05 | 1:29.61 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
20 | Rebecka Dagberg | 2000 | 254 | 42.93 | 1:31.16 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
21 | Rebecca Elgh | 1999 | 252 | 42.41 | 1:31.47 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
22 | Rebecka Wiklund | 2000 | 250 | 43.13 | 1:31.65 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
23 | Amanda Malmsten | 2000 | 245 | 46.10 | 1:32.25 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
24 | Elin Öberg | 2000 | 243 | 44.17 | 1:32.51 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Sandra Pernkrans | 1999 | 236 | 46.54 | 1:33.39 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
26 | Julia Augustsson | 2000 | 230 | 44.83 | 1:34.18 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
27 | Amanda Sörensen | 1999 | 212 | 45.28 | 1:36.79 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
28 | Paulina Erfelt | 2000 | 210 | 46.83 | 1:37.16 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
29 | Alice Casserfelt | 2000 | 206 | 48.27 | 1:37.82 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
30 | Sofia Nilsson-Godoy | 2000 | 204 | 49.52 | 1:38.07 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
31 | Maike Kuhlins | 2000 | 204 | 46.21 | 1:38.12 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
32 | Mathilda Norlander | 1999 | 200 | 47.42 | 1:38.79 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
33 | Linda Svensson | 2000 | 198 | 45.39 | 1:39.03 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
34 | Vera Bodén | 2000 | 180 | 48.29 | 1:42.19 | |||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
35 | Leia Berhanu | 2000 | 169 | 50.01 | 1:44.47 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Emelie Högström | 1999 | DSQ | |||||||
Åkersberga Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 12:28 |