2018-10-23   07:07:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:06   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Sophie H. Hansen  1999  Orient Svømning    42.68        1:28.06   
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    42.61        1:29.75   
Maiken Jakobsen  1999  Orient Svømning    43.64        1:31.21   
Mathilde Huberts  2000  Helsingør Svømmeklub    42.93        1:31.46   
Cille Arnecke  1999  Solrød Svømmeklub    45.54        1:36.54   
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub    46.41        1:36.56   
Sara L. Brinch  2000  Helsingør Svømmeklub    45.14        1:37.30   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub    48.21        1:40.72   
Caroline Høst Lorenzen  1999  Helsingør Svømmeklub    47.24        1:40.89   
10  Nina Madsen Teller  1999  Orient Svømning    48.53        1:42.89   
11  Rikke Bagge Ravn  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK    51.73        1:48.13   
12  Stine Herforth Hansen  1998  Helsingør Svømmeklub    56.13        2:04.92   
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Petersson  2001  Swim Team Tåstrup    49.92        1:44.07   
Ida-Marie Andersen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    50.30        1:48.82   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK    52.80        1:52.30   
Emma Ibsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    53.00        1:54.09   
Julie Hansen  2001  Swim Team Tåstrup    57.56        2:01.47   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    59.63        2:05.62   
Caroline Bentzen  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            DSQ  1 hånd i vend.25 m 
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub    48.03        1:39.87   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    49.88        1:43.26   
Amalie V. Sørensen  2002  Glostrup Svømme Klub    52.48        1:46.31   
Astrid Høgh Sørensen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    50.19        1:47.57   
Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    54.26        1:53.39   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub    55.95        1:56.71   
Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub    56.11        1:59.27   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    56.75        2:00.43   
Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31    56.18        2:03.88   
10  Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub    1:00.20        2:07.72   
11  Sara K Venø  2002  Svømmeklubben MK 31    1:00.06        2:08.46   
12  Victoria Toft  2002  Svømmeklubben MK 31    1:03.44        2:12.18   
13  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton    1:04.32        2:18.39   
Freja H. Bremholm Hansen  2002  Albertslund IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    55.39        1:55.58   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    58.13        2:03.86   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton    1:01.04        2:10.15   
Thippe de Neergaard  2003  Svømmeklubben MK 31    1:02.98        2:16.37   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    1:05.66        2:16.98   
Linea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub    1:04.70        2:21.01   
Malou Christensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    1:41.75        3:29.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:06 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lukas Jensen  2000  Helsingør Svømmeklub    40.31        1:26.78   
Mads-Emil Gabelgaard  1999  Glostrup Svømme Klub    41.23        1:26.94   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    46.96        1:40.67   
Rasmus Paulsen  2000  Swim Team Tåstrup    48.29        1:43.16   
Mads Lang-Jensen  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK    49.36        1:45.94   
Phillip Jeppesen  1999  Helsingør Svømmeklub    51.90        1:49.86   
Silas Bech Rindorf  2000  Swim Team Tåstrup    52.47        1:50.46   
Rasmus Andersen  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK    53.30        1:52.69   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Tåstrup    53.12        1:55.80   
10  Mikkel Dorph-Petersen  1999  Søllerød Svømmeklub SNIK    57.25        2:00.83   
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    45.33        1:37.50   
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub    48.90        1:43.25   
William I. Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup    49.92        1:46.37   
Daniel Roldgaard  2001  Albertslund IF    50.78        1:48.52   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31    53.46        1:54.45   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolai Wiuff  2002  Albertslund IF    49.55        1:47.18   
Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31    53.27        1:52.21   
Simon Wrist-Elkjær  2002  Swim Team Tåstrup    59.89        2:05.15   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    1:02.71        2:12.35   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Glostrup Svømme Klub            DSQ  1 hånd i vend v50 m 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    53.93        1:57.85   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton    57.59        2:04.04   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    1:01.41        2:08.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub            36.91   
Helena Højsted Eriksen  2000  Helsingør Svømmeklub            37.51   
Cecilie Ravn Jensen  2000  Glostrup Svømme Klub            38.11   
Emilie Aanestad  2000  Helsingør Svømmeklub            38.99   
Nini Sørensen  1999  Helsingør Svømmeklub            43.06   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            47.81   
Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub            48.93   
Laura Kastrup  2000  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Asymkron ben 25 m 
Veronika M. Postgaard  2000  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Asynkron 25 m 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alison Lodal Hinklon  2001  Orient Svømning            42.98   
Tess Koggersbøl  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            48.61   
Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            51.70   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            39.30   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            43.86   
Astrid Høgh Sørensen  2002  Vallensbæk IF Af 1939            43.86   
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            47.59   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            49.42   
Kathrine S. Jørgensen  2002  Albertslund IF            52.61   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            41.66   
Sigrid Meta Winther  2003  Svømmeklubben MK 31            55.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Burmester  1999  Helsingør Svømmeklub            34.83   
William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            35.46   
Marcus Højengaard  1999  Orient Svømning            35.58   
Rasmus Kien Jensen  1999  Orient Svømning            37.73   
Thomas Windfeld-Hansen  2000  Albertslund IF            42.81   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            43.04   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            46.50   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            50.91   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            39.62   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub            40.83   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            48.72   
Karl-Emil Rohr  2001  Albertslund IF            56.74   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Lasse Benzon  2001  Albertslund IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            40.78   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            50.71   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Mathias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  1 hånd i afslutn. 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            37.90   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Svømmeklubben MK 31            53.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub    37.25  1:17.87  2:01.13    2:43.69   
Helena Wendelboe  1998  Orient Svømning    36.47  1:18.23  2:03.71    2:50.57   
Nadia Engstrøm Bagslev  1998  Helsingør Svømmeklub    40.94  1:32.20  2:26.33    3:19.26   
Dina Ingemann  1997  Orient Svømning    40.54  1:32.44  2:30.77    3:27.51   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub    38.80  1:22.30  2:06.86    2:50.27   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    42.03  1:32.17  2:21.80    3:12.87   
Katharina N Møller  2001  Glostrup Svømme Klub    44.37  1:36.32  2:28.06    3:16.67   
Emma Hald  2001  Herlev Svømning    53.23  1:54.77  2:58.72    3:59.28   
Louise Christine Markus  2001  Herlev Svømning    51.21  1:54.89  3:01.23    4:05.38   
Signe Brandt  2001  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Stine Jensen  2001  Herlev Svømning            DNF   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    40.94  1:28.61  2:17.09    3:04.26   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub    42.44  1:30.15  2:19.87    3:07.54   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub    45.14  1:34.80  2:27.23    3:18.82   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub    47.23  1:40.60  2:35.34    3:26.77   
Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    48.92  1:45.00  2:42.33    3:37.81   
Sofie Mosegaard  2002  Glostrup Svømme Klub            3:40.20   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    50.76  1:48.36  2:49.19    3:47.03   
Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    51.82  1:52.30  2:54.61    3:56.07   
Laura Sonne  2003  Herlev Svømning    50.99  1:55.06  2:59.56    4:04.77   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    47.16  1:54.99  3:04.41    4:10.74   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    56.15  2:04.55  3:14.44    4:19.59   
Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    54.79  2:06.67  3:15.76    4:20.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    35.35  1:13.69  1:52.91    2:30.32   
Marcus Højengaard  1999  Orient Svømning    35.11  1:15.04  1:55.90    2:36.17   
Gustav Johansen  2000  Glostrup Svømme Klub    37.37  1:21.17  2:05.10    2:48.59   
Daniel Dyrved  2000  Glostrup Svømme Klub    38.97  1:23.58  2:09.73    2:53.96   
Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub    39.67        2:59.60   
Oser Demir  2000  Glostrup Svømme Klub    42.42  1:33.52  2:26.68    3:15.38   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    36.56  1:17.09  1:58.25    2:40.07   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    36.85  1:18.59  2:01.69    2:43.53   
Hjalte Christensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    38.61  1:20.36      2:45.59   
Laurits Kenskov  2001  Glostrup Svømme Klub    37.96  1:23.02  2:08.96    2:48.55   
Kasper Glud Selvyn  2001  Albertslund IF    44.09  1:36.35  2:28.77    3:18.92   
Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    43.84  1:38.19  2:33.21    3:26.16   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    40.46  1:28.76  2:16.76    3:02.00   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    44.31  1:34.96  2:25.79    3:17.02   
Carl Magnus Krievs  2002  Glostrup Svømme Klub    46.40  1:38.27  2:30.10    3:19.97   
Nicholas Oscar Posborg  2002  Svømmeklubben Triton    46.87  1:44.58  2:44.93    3:39.97   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Glostrup Svømme Klub    45.20  1:37.74  2:27.19    3:20.92   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    44.87  1:42.94  2:42.61    3:36.88   
Mark Nicklas Hansen  2003  Svømmeklubben Triton    46.62  1:43.07  2:42.52    3:38.34   
Mathias Lindgaard  2004  Svømmeklubben Triton    49.69  1:48.36  2:47.05    3:39.11   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    57.42  2:07.69  3:14.84    4:22.61   
Bertram Haack Jensen  2003  Herlev Svømning    1:04.78  2:16.68  3:25.25    4:31.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helsingør Piger 1  Helsingør Svømmeklub            2:36.70   
  Luna Green-Birch  2001      44.88        44.88   
  Helena Højsted Eriksen  2000      39.37        1:24.25   
  Freja A. Skov  2000      37.40        2:01.65   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      35.05        2:36.70   
                     
Orient Piger The A-Team  1997  Orient Svømning            2:38.80   
  Dina Ingemann  1997      44.56        44.56   
  Maiken Jakobsen  1999      43.37        1:27.93   
  Anne Sophie H. Hansen  1999      35.44        2:03.37   
  Helena Wendelboe  1998      35.43        2:38.80   
                     
Helsingør Piger 2  Helsingør Svømmeklub            2:39.18   
  Emilie Aanestad  2000      40.01        40.01   
  Amalie Louise Thorsen  2002      47.92        1:27.93   
  Camilla Feldmann  1999      35.81        2:03.74   
  Marta Kruse Johansen  2000      35.44        2:39.18   
                     
Solrøds Stjerner  Solrød Svømmeklub            2:41.90   
  Johanne Vium-Heinesen  2000      40.73        40.73   
  Frederikke Amund Nielsen  1999      44.20        1:24.93   
  Cathrine Lauritsen  1999      43.32        2:08.25   
  Cille Arnecke  1999      33.65        2:41.90   
                     
Juletøzzerne  Glostrup Svømme Klub            2:42.02   
  Emma Poulsen  2001      38.45        38.45   
  Alberte R. Jakobsen  2001      42.83        1:21.28   
  Signe Brandt  2001      41.58        2:02.86   
  Ida T Mose  2002      39.16        2:42.02   
                     
Helsingør Piger 3  Helsingør Svømmeklub            2:42.76   
  Regitze Lyngfeldt  2002      42.89        42.89   
  Sofie Villum Færch  2002                 
  Caroline Høst Lorenzen  1999      2:07.17        2:07.17   
  Nini Sørensen  1999      35.59        2:42.76   
                     
Helsingør Piger 4  Helsingør Svømmeklub            2:44.41   
  Emilie Holm Klysner  2000      44.70        44.70   
  Mathilde Huberts  2000      42.54        1:27.24   
  Karla Louise Balle  2001                 
  Sara L. Brinch  2000      2:44.41        2:44.41   
                     
Solrøds Super Fisk  Solrød Svømmeklub            2:48.28   
  Nikoline Victoria Sass  1999      42.13        42.13   
  Hannah Karin Wood-Kurland  1998      41.28        1:23.41   
  Sara Solevad  2000      44.20        2:07.61   
  Emma Andersen  1999      40.67        2:48.28   
                     
Julestjerner  Vallensbæk IF Af 1939            3:00.45   
  Julie Laugesen  2003      44.36        44.36   
  Ida-Marie Andersen  2001      51.10        1:35.46   
  Astrid Høgh Sørensen  2002      45.59        2:21.05   
  Victoria Sørensen  2001      39.40        3:00.45   
                     
10  Søllerøds Nissepiger  Søllerød Svømmeklub SNIK            3:05.44   
  Caroline Bentzen  2001      47.15        47.15   
  Rikke Bagge Ravn  2000      50.85        1:38.00   
  Josephine Kruse  2002                 
  Frederikke Petri  2001      3:05.44        3:05.44   
                     
11  Julekringlerne  Glostrup Svømme Klub            3:14.14   
  Amalie Kruse Enemærke  2003      49.80        49.80   
  Katharina N Møller  2001      52.81        1:42.61   
  Amalie V. Sørensen  2002      45.99        2:28.60   
  Sofie Mosegaard  2002      45.54        3:14.14   
                     
12  Orient Piger The B-Team  2001  Orient Svømning            3:14.43   
  Karoline Jensen  2001      48.12        48.12   
  Sille Caroline Damgaard  2001      51.29        1:39.41   
  Alison Lodal Hinklon  2001      44.85        2:24.26   
  Amanda Grønbæk Jensen  2001      50.17        3:14.43   
                     
13  Stt Piger  2001  Swim Team Tåstrup            3:14.79   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      51.16        51.16   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      57.09        1:48.25   
  Laura Petersson  2001      44.42        2:32.67   
  Julie Hansen  2001      42.12        3:14.79   
                     
14  Nissepiger  Vallensbæk IF Af 1939            3:34.35   
  Sofie Hertzberg  2002      52.43        52.43   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      1:04.95        1:57.38   
  Emma Ibsen  2001      50.69        2:48.07   
  Sara Mortensen  2001      46.28        3:34.35   
                     
15  Team Smut  Albertslund IF            3:35.34   
  Mathilde Mathiesen  2004      52.25        52.25   
  Freja H. Bremholm Hansen  2002      59.02        1:51.27   
  Kathrine S. Jørgensen  2002      56.76        2:48.03   
  Julie Jessen  2001      47.31        3:35.34   
                     
Mk 31 Piger 1  2001  Svømmeklubben MK 31            DSQ  3 svømmere på banen 
  Cecilie Hjarsø  2001      51.95        51.95   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nissehuerne  Glostrup Svømme Klub            2:26.43   
  Laurits Kenskov  2001      38.29        38.29   
  Mads-Emil Gabelgaard  1999      38.86        1:17.15   
  Rasmus Langvad  2000      35.82        1:52.97   
  Gustav Johansen  2000      33.46        2:26.43   
                     
Helsingør Drenge 2  Helsingør Svømmeklub            2:36.36   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      36.88        36.88   
  Villads Bomholt Larsen  2001      49.26        1:26.14   
  William Schwab  2000      35.11        2:01.25   
  Johan Heilmann  2000      35.11        2:36.36   
                     
Afskylige Snemænd  Vallensbæk IF Af 1939            2:36.46   
  Luccas Dam Brenner  2001      38.04        38.04   
  Yukia Hansen  2000      46.84        1:24.88   
  Rasmus Nickelsen  2003      37.32        2:02.20   
  Marcus Munkholm  2001      34.26        2:36.46   
                     
Helsingør Drenge 4  Helsingør Svømmeklub            2:39.04   
  Emil Tönshoff  2000      44.61        44.61   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      21.43        1:06.04   
  Felix Burmester  1999      23.68        1:29.72   
  Lucas Hoffmann  2000      1:09.32        2:39.04   
                     
Helsingør Drenge 3  Helsingør Svømmeklub            2:45.01   
  Lucas Burmester  2002      47.79        47.79   
  Lukas Jensen  2000      39.23        1:27.02   
  William Houen  2001      41.39        2:08.41   
  Jesper Schiødt  2001      36.60        2:45.01   
                     
Julemændene  Glostrup Svømme Klub            2:49.81   
  Thomas Langvad  2002      41.82        41.82   
  Oser Demir  2000      48.36        1:30.18   
  Daniel Dyrved  2000      42.44        2:12.62   
  Victor N Andersen  2000      37.19        2:49.81   
                     
Søllerød Drillenisser  Søllerød Svømmeklub SNIK            2:51.02   
  Mads Lang-Jensen  2000      44.27        44.27   
  Mikkel Dorph-Petersen  1999      52.45        1:36.72   
  Mikkel Andersen  2000      47.97        2:24.69   
  Frederik Højholt  1990      26.33        2:51.02   
                     
Stt Drenge  2000  Swim Team Tåstrup            2:53.37   
  Simon Wrist-Elkjær  2002      45.44        45.44   
  Rasmus Paulsen  2000      48.45        1:33.89   
  William I. Kristiansen  2001      42.33        2:16.22   
  Silas Bech Rindorf  2000      37.15        2:53.37   
                     
Kaneryttere  Vallensbæk IF Af 1939            2:58.69   
  Mikkel Jørgensen  2003      43.37        43.37   
  Hjalte Christensen  2001      51.78        1:35.15   
  Alexander Rendlev  2001      42.28        2:17.43   
  Joakim Køhn  2003      41.26        2:58.69   
                     
10  Team Ostehøvl  Albertslund IF            3:01.52   
  Thomas Windfeld-Hansen  2000      45.39        45.39   
  Nicolai Wiuff  2002      49.63        1:35.02   
  Lasse Benzon  2001      47.84        2:22.86   
  Daniel Roldgaard  2001      38.66        3:01.52   
                     
11  Julekuglerne  Glostrup Svømme Klub            3:13.00   
  Oliver Lystlund  2003      49.32        49.32   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      51.87        1:41.19   
  Oskar Skov Grell  2002      50.69        2:31.88   
  Carl Magnus Krievs  2002      41.12        3:13.00   
                     
12  Mk 31 Drenge 1  2001  Svømmeklubben MK 31            3:16.41   
  Marius Larsen  2003      54.39        54.39   
  Elia Latta  2002      50.73        1:45.12   
  Carl Terp Larsen  2001      46.72        2:31.84   
  Kristian A. Kristoffersen  2003      44.57        3:16.41   
                     
13  Kravlenisserne  Glostrup Svømme Klub            4:18.15   
  Jeppe Wagner  2003      54.01        54.01   
  Mikkel Hemmingsen  2002      1:12.84        2:06.85   
  Asger Johansen  2003      1:20.80        3:27.65   
  Mohammed Ghizzaui  2003      50.50        4:18.15   
                     
Mini Nåsåerne  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
  Matias Munkholm  2004                 
  Victor Salmansen  2003                 
  Sebastian Rasmussen  2003                 
  Peter Vinge-Maigaard  2003              DNS   
                     
Orient Drenge All-Stars  1999  Orient Svømning            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Helsingør Drenge 1  Helsingør Svømmeklub            DSQ  2 svøm p banen afsl 
  William Bagger  2002      45.38        45.38   
  Jannick Lind  2001      48.99        1:34.37   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    39.66        1:21.78   
Caroline Høst Lorenzen  1999  Helsingør Svømmeklub    37.13        1:22.26   
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub    40.49        1:24.82   
Maiken Jakobsen  1999  Orient Svømning    42.47        1:24.93   
Veronika M. Postgaard  2000  Glostrup Svømme Klub    40.35        1:25.70   
Marta Kruse Johansen  2000  Helsingør Svømmeklub    43.58        1:30.56   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    44.86        1:30.87   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    43.49        1:30.96   
Nini Sørensen  1999  Helsingør Svømmeklub    42.61        1:31.05   
10  Clara Sofie Egeberg  1998  Orient Svømning    42.70        1:31.40   
11  Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub    42.85        1:31.97   
12  Emma Andersen  1999  Solrød Svømmeklub    41.78        1:32.63   
13  Helena Wendelboe  1998  Orient Svømning    41.35        1:33.26   
14  Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub    46.22        1:36.39   
15  Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    50.86        1:42.94   
16  Laura Kastrup  2000  Helsingør Svømmeklub    49.03        1:48.09   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub    42.39        1:27.64   
Alison Lodal Hinklon  2001  Orient Svømning    46.29        1:40.24   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    47.48        1:46.07   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    44.82        1:33.55   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    44.19        1:40.80   
Amalie V. Sørensen  2002  Glostrup Svømme Klub    51.23        1:42.83   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    52.52        1:47.48   
Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub    51.40        1:47.97   
Lærke Højsted Eriksen  2002  Helsingør Svømmeklub    53.92        1:49.12   
Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    54.36        1:49.50   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton    1:05.28        2:09.91   
Ida Marie Kromann  2002  Svømmeklubben Triton    1:10.60        2:27.50   
Laura L. Pontoppidan  2002  Svømmeklubben Triton            DSQ  Asynkr. arme i fly 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub    53.81        1:52.92   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    56.86        1:58.66   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub    57.48        1:59.18   
Sigrid Meta Winther  2003  Svømmeklubben MK 31    58.21        2:02.70   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup    1:02.71        2:07.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads-Emil Gabelgaard  1999  Glostrup Svømme Klub    36.24        1:18.30   
Lukas Jensen  2000  Helsingør Svømmeklub    37.53        1:18.37   
Felix Burmester  1999  Helsingør Svømmeklub    38.55        1:22.56   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    37.18        1:23.48   
Rasmus Kien Jensen  1999  Orient Svømning    37.23        1:23.65   
William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub    38.26        1:23.71   
Johan Heilmann  2000  Helsingør Svømmeklub    45.28        1:37.75   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    40.80        1:26.90   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    48.94        1:40.36   
Karl-Emil Rohr  2001  Albertslund IF    53.94        1:49.68   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton            DSQ  Ryg afslut på maven 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolai Wiuff  2002  Albertslund IF    44.64        1:35.30   
William Bagger  2002  Helsingør Svømmeklub    48.15        1:45.81   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ryg afslut på maven 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    43.19        1:36.68   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton    1:00.37        2:05.83   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven v 50m 
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Afsl.ryg på mave 50m 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton            DSQ  Svøm på maven v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:58 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Aanestad  2000  Helsingør Svømmeklub            1:24.06   
Hannah Karin Wood-Kurland  1998  Solrød Svømmeklub    41.60        1:24.33   
Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub    41.55        1:24.53   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    44.58        1:31.22   
Sara Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub    46.50        1:34.44   
Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub    51.90        1:46.40   
Dina Ingemann  1997  Orient Svømning            DNF   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub    46.23        1:32.54   
Laura Petersson  2001  Swim Team Tåstrup    45.83        1:32.66   
Katharina N Møller  2001  Glostrup Svømme Klub    48.88        1:39.09   
Julie Hansen  2001  Swim Team Tåstrup    56.09        1:48.86   
Emma Ibsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Ej fort. bev. 25m 
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DSQ  >90 gr før 50m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    45.47        1:31.89   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Swim Team Tåstrup    52.98        1:47.68   
Sofie Mosegaard  2002  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Ej fort. bevæg v 75m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    44.62        1:32.82   
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub    51.03        1:44.72   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    53.91        1:49.25   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton    56.35        1:55.41   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            2:04.11   
Liva Søby  2004  Svømmeklubben MK 31    1:02.43        2:15.85   
Rebecca Hemdorff  2003  Glostrup Svømme Klub    1:04.82        2:18.53   
Mille Bjørn  2003  Svømmeklubben MK 31    1:09.67        2:28.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    39.26        1:19.95   
Gustav Johansen  2000  Glostrup Svømme Klub    43.97        1:29.41   
Rasmus Paulsen  2000  Swim Team Tåstrup    44.22        1:29.94   
Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub    48.25        1:36.97   
Silas Bech Rindorf  2000  Swim Team Tåstrup    48.08        1:38.62   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Tåstrup    48.59        1:39.16   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub    51.31        1:47.94   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    39.06        1:21.57   
Laurits Kenskov  2001  Glostrup Svømme Klub    41.48        1:23.27   
William I. Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup    40.87        1:26.03   
Lasse Benzon  2001  Albertslund IF            1:38.98   
Simon Hojman  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub    37.47        1:17.29   
Simon Wrist-Elkjær  2002  Swim Team Tåstrup    49.75        1:38.64   
William Bagger  2002  Helsingør Svømmeklub    49.29        1:40.03   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    50.82        1:42.61   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Glostrup Svømme Klub    52.12        1:45.17   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    52.44        1:45.81   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub    52.13        1:46.89   
Mikkel Hemmingsen  2002  Glostrup Svømme Klub    51.79        1:48.23   
Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton    53.49        1:54.68   
10  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    55.81        1:55.33   
11  August Mortensen  2002  Swim Team Tåstrup    56.08        1:59.40   
12  Christian Buch  2002  Svømmeklubben Triton            2:25.85   
Emil Aarestrup  2002  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Carl Magnus Krievs  2002  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Afslut p maven 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Glostrup Svømme Klub    51.08        1:42.15   
Mathias Lindgaard  2004  Svømmeklubben Triton    56.70        1:50.41   
Mark Nicklas Hansen  2003  Svømmeklubben Triton    54.81        1:50.64   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Svømmeklubben MK 31    53.15        1:52.67   
Marius Larsen  2003  Svømmeklubben MK 31    55.29        1:54.66   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    55.67        1:56.92   
Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub    58.14        2:00.61   
Victor Salmansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    59.09        2:00.96   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    1:00.43        2:06.22   
10  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            2:08.41   
11  Joakim Immerkjær  2003  Swim Team Tåstrup    1:03.52        2:16.53   
Marius Nielsen  2003  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Mohammed Ghizzaui  2003  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Afslut p maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:58 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Sophie H. Hansen  1999  Orient Svømning            30.99   
Cecilie Ravn Jensen  2000  Glostrup Svømme Klub            31.44   
Sara L. Brinch  2000  Helsingør Svømmeklub            31.96   
Cathrine Lauritsen  1999  Solrød Svømmeklub            33.82   
Nina Madsen Teller  1999  Orient Svømning            36.28   
Clara Sofie Egeberg  1998  Orient Svømning            37.07   
Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub            38.51   
Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub            38.94   
Nadia Engstrøm Bagslev  1998  Helsingør Svømmeklub            40.08   
10  Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub            40.61   
11  Stine Herforth Hansen  1998  Helsingør Svømmeklub            41.39   
12  Rikke Bagge Ravn  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK            42.14   
13  Laura Kastrup  2000  Helsingør Svømmeklub            44.71   
14  Emma Søndergaard Pedersen  1998  Solrød Svømmeklub            53.87   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            38.24   
Victoria Sørensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            38.80   
Luna Green-Birch  2001  Helsingør Svømmeklub            38.88   
Tess Koggersbøl  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            40.51   
Caroline Bentzen  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            40.87   
Karoline Jensen  2001  Orient Svømning            42.37   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            45.57   
Julie Jessen  2001  Albertslund IF            46.25   
Emma Hald  2001  Herlev Svømning            49.36   
10  Sille Caroline Damgaard  2001  Orient Svømning            49.42   
11  Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning            49.91   
12  Louise Christine Markus  2001  Herlev Svømning            50.90   
13  Mette Marie Kildhot  2001  Solrød Svømmeklub            53.40   
Stine Jensen  2001  Herlev Svømning            DNS   
Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub            36.54   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub SNIK            37.08   
Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub            40.40   
Natasha Laigaard  2002  Helsingør Svømmeklub            40.78   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            40.87   
Michelle H Ghaziani  2002  Svømmeklubben MK 31            42.40   
Kathrine S. Jørgensen  2002  Albertslund IF            43.31   
Freja H. Bremholm Hansen  2002  Albertslund IF            43.59   
Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            44.20   
10  Mathilde Schrøder  2002  Helsingør Svømmeklub            45.73   
11  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            47.36   
12  Sara K Venø  2002  Svømmeklubben MK 31            51.57   
13  Emilie Ravn Larsen  2002  Albertslund IF            52.99   
14  Victoria Toft  2002  Svømmeklubben MK 31            55.61   
15  Laura L. Pontoppidan  2002  Svømmeklubben Triton            1:09.90   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31            40.99   
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            41.01   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            43.85   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            46.58   
Simone Christiansen  2003  Svømmeklubben MK 31            46.78   
Olivia Ida Madsen  2004  Helsingør Svømmeklub            47.44   
Linea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            47.96   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            48.03   
Thippe de Neergaard  2003  Svømmeklubben MK 31            48.51   
10  Laura Sonne  2003  Herlev Svømning            48.78   
11  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            49.04   
12  Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            49.17   
13  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            49.61   
14  Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            50.43   
15  Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            52.19   
16  Liva Søby  2004  Svømmeklubben MK 31            53.85   
17  Asta Andersen  2003  Svømmeklubben MK 31            54.93   
18  Caroline Riis  2003  Albertslund IF            56.10   
19  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            57.29   
20  Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub            57.52   
21  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            1:00.38   
22  Malou Christensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.68   
23  Mille Bjørn  2003  Svømmeklubben MK 31            1:04.28   
24  Rebecca Hemdorff  2003  Glostrup Svømme Klub            1:04.45   
Alberte Johannesson  2005  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Linea Wilms Johansen  2003  Albertslund IF            DNS   
Mathilde Lefevre  2004  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Ej berør v vendi.25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Schwab  2000  Helsingør Svømmeklub            31.95   
Mads Lang-Jensen  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK            34.51   
Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub            35.29   
Christopher Grønskov  1999  Orient Svømning            35.49   
Kim Emil K. Petersen  1999  Helsingør Svømmeklub            36.35   
Johan Heilmann  2000  Helsingør Svømmeklub            37.24   
Rasmus Andersen  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK            37.61   
Matthæus Vàmosi  2000  Helsingør Svømmeklub            41.05   
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            42.61   
10  Holger Bruun Henriksen  2000  Helsingør Svømmeklub            43.64   
11  Mikkel Dorph-Petersen  1999  Søllerød Svømmeklub SNIK            51.60   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            34.02   
Lasse Benzon  2001  Albertslund IF            36.32   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub            37.92   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            39.67   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton            39.67   
Kasper Glud Selvyn  2001  Albertslund IF            40.65   
Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            41.43   
Asger Møller Olsen  2001  Helsingør Svømmeklub            42.49   
Sebastian Thomasen  2001  Albertslund IF            42.58   
10  Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            42.85   
11  Karl-Emil Rohr  2001  Albertslund IF            43.05   
Simon Hojman  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            35.59   
William Bagger  2002  Helsingør Svømmeklub            38.49   
Mathias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub            41.59   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub            41.76   
Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31            42.23   
Jonas Pastwa Taggaard  2002  Solrød Svømmeklub            43.23   
Lucas Burmester  2002  Helsingør Svømmeklub            43.76   
Mikkel Hemmingsen  2002  Glostrup Svømme Klub            44.78   
Nicholas Oscar Posborg  2002  Svømmeklubben Triton            44.94   
10  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup            48.26   
11  Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton            48.99   
12  August Mortensen  2002  Swim Team Tåstrup            49.57   
13  Christian Buch  2002  Svømmeklubben Triton            1:05.85   
Emil Aarestrup  2002  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Li  2003  Herlev Svømning            43.72   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939            43.94   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            44.30   
Oscar Thinghøjen  2003  Svømmeklubben MK 31            44.91   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            45.54   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton            45.77   
Victor Salmansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            46.20   
Bertram Rohr  2003  Albertslund IF            47.51   
Joakim Immerkjær  2003  Swim Team Tåstrup            48.88   
10  Mohammed Ghizzaui  2003  Glostrup Svømme Klub            49.52   
11  Daniel Rosenzweig  2003  Herlev Svømning            49.91   
12  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            50.51   
13  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            50.98   
14  Bertram Haack Jensen  2003  Herlev Svømning            52.07   
15  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup            52.40   
16  Robert Groth  2003  Svømmeklubben MK 31            54.28   
17  Elias Tsoskunoglu  2004  Svømmeklubben MK 31            1:01.29   
18  Jacob Yousaf Johansen  2004  Herlev Svømning            1:02.26   
19  Sebastian Andersen  2003  Herlev Svømning            1:06.00   
20  Vilhelm Hørring Riegels  2003  Albertslund IF            1:09.80   
Marius Nielsen  2003  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Oscar Bjerregaard  2003  Svømmeklubben MK 31            DNS   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Nicolai Lefevre  2006  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Ej berør v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:03 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helena Højsted Eriksen  2000  Helsingør Svømmeklub    39.70        1:27.23   
Sara L. Brinch  2000  Helsingør Svømmeklub    41.91        1:32.69   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    45.26        1:39.45   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Brandt  2001  Glostrup Svømme Klub    45.84        1:40.43   
Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub    52.25        1:52.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:03 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Felix Burmester  1999  Helsingør Svømmeklub    36.82        1:19.18   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    38.42        1:28.65   
Daniel Dyrved  2000  Glostrup Svømme Klub    45.99        1:41.75   
Oser Demir  2000  Glostrup Svømme Klub    52.64        1:52.79   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub    52.20        1:56.01   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    41.23        1:27.97   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    46.15        1:42.09   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    40.90        1:29.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Orient Piger The A-Team  1997  Orient Svømning            2:16.72   
  Anne Sophie H. Hansen  1999      31.42        31.42   
  Maiken Jakobsen  1999      33.55        1:04.97   
  Nina Madsen Teller  1999      35.47        1:40.44   
  Clara Sofie Egeberg  1998      36.28        2:16.72   
                     
Helsingør Piger 3  Helsingør Svømmeklub            2:22.61   
  Sara L. Brinch  2000      32.82        32.82   
  Helena Højsted Eriksen  2000      32.35        1:05.17   
  Sofie Villum Færch  2002      37.64        1:42.81   
  Amanda Hietala  2002      39.80        2:22.61   
                     
Helsingør Piger 2  Helsingør Svømmeklub            2:23.45   
  Caroline Høst Lorenzen  1999      32.53        32.53   
  Luna Green-Birch  2001      38.87        1:11.40   
  Nini Sørensen  1999      36.05        1:47.45   
  Marta Kruse Johansen  2000      36.00        2:23.45   
                     
Juletøzzerne  Glostrup Svømme Klub            2:25.78   
  Alberte R. Jakobsen  2001      35.16        35.16   
  Emma Poulsen  2001      32.43        1:07.59   
  Signe Brandt  2001      38.11        1:45.70   
  Ida T Mose  2002      40.08        2:25.78   
                     
Helsingør Piger 4  Helsingør Svømmeklub            2:26.46   
  Freja A. Skov  2000      34.65        34.65   
  Mathilde Huberts  2000      33.30        1:07.95   
  Regitze Lyngfeldt  2002      36.86        1:44.81   
  Amalie Louise Thorsen  2002      41.65        2:26.46   
                     
Julestjerner  Vallensbæk IF Af 1939            2:40.44   
  Astrid Høgh Sørensen  2002      38.26        38.26   
  Victoria Sørensen  2001      39.64        1:17.90   
  Julie Laugesen  2003      40.93        1:58.83   
  Emma Ibsen  2001      41.61        2:40.44   
                     
Søllerøds Nissepiger  Søllerød Svømmeklub SNIK            2:40.81   
  Caroline Bentzen  2001      1:28.65        1:28.65   
  Frederikke Petri  2001      33.34        2:01.99   
  Josephine Kruse  2002      38.82        2:40.81   
  Tess Koggersbøl  2001              2:40.81   
                     
Mk 31 Piger 1  2001  Svømmeklubben MK 31            2:52.61   
  Anna Aabak Kristoffersen  2002      39.98        39.98   
  Sofie Høvring  2004      42.05        1:22.03   
  Cecilie Hjarsø  2001      44.22        2:06.25   
  Thippe de Neergaard  2003      46.36        2:52.61   
                     
Stt Piger  2001  Swim Team Tåstrup            2:52.72   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      39.95        39.95   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      52.00        1:31.95   
  Laura Petersson  2001      36.74        2:08.69   
  Julie Hansen  2001      44.03        2:52.72   
                     
10  Orient Piger The B-Team  2001  Orient Svømning            3:00.60   
  Alison Lodal Hinklon  2001      37.36        37.36   
  Karoline Jensen  2001      43.60        1:20.96   
  Sille Caroline Damgaard  2001      49.18        2:10.14   
  Amanda Grønbæk Jensen  2001      50.46        3:00.60   
                     
11  Team Smut  Albertslund IF            3:02.81   
  Julie Jessen  2001      47.81        47.81   
  Freja H. Bremholm Hansen  2002      46.60        1:34.41   
  Kathrine S. Jørgensen  2002      43.48        2:17.89   
  Mathilde Mathiesen  2004      44.92        3:02.81   
                     
12  Nissepiger  Vallensbæk IF Af 1939            3:16.84   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      50.69        50.69   
  Sara Mortensen  2001                 
  Ida-Marie Andersen  2001      2:17.08        2:17.08   
  Malou Christensen  2004      59.76        3:16.84   
                     
13  Herlev Julestjerner  Herlev Svømning            3:23.22   
  Thea F. Johansen  2003      47.61        47.61   
  Helene Jensen  2003      50.78        1:38.39   
  Anja Xin Andersen  2004      54.54        2:32.93   
  Laura Sonne  2003      50.29        3:23.22   
                     
14  Mk 31 Piger 2  2002  Svømmeklubben MK 31            3:30.08   
  Thea Friis Skifte  2002      51.18        51.18   
  Michelle H Ghaziani  2002      46.55        1:37.73   
  Sara K Venø  2002      58.78        2:36.51   
  Victoria Toft  2002      53.57        3:30.08   
                     
Herlevs Nissebørn  Herlev Svømning            DNS   
  Stine Jensen  2001      1:27.97        1:27.97   
  Thea Jacobsen  2003                 
  Emma Hald  2001                 
  Sofie Boesgaard Weber  2002              DNS   
                     
T2 Tøser  2003  Svømmeklubben MK 31            DNS   
  Mathilde Lefevre  2004      1:19.18        1:19.18   
  Mille Bjørn  2003                 
  Liva Søby  2004                 
  Simone Christiansen  2003              DNS   
                     
Helsingør Piger 1  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Camilla Feldmann  1999      32.33        32.33   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      38.14        1:10.47   
                     
Julekringlerne  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Amalie V. Sørensen  2002      40.51        40.51   
  Katharina N Møller  2001      43.50        1:24.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nissehuerne  Glostrup Svømme Klub            2:09.17   
  Rasmus Langvad  2000      32.04        32.04   
  Mads-Emil Gabelgaard  1999      29.69        1:01.73   
  Laurits Kenskov  2001      33.32        1:35.05   
  Gustav Johansen  2000      34.12        2:09.17   
                     
Søllerød Drillenisser  Søllerød Svømmeklub SNIK            2:25.81   
  Mads Lang-Jensen  2000      35.12        35.12   
  Frederik Højholt  1990      24.84        59.96   
  Mikkel Andersen  2000      38.17        1:38.13   
  Mikkel Dorph-Petersen  1999      47.68        2:25.81   
                     
Helsingør Drenge 1  Helsingør Svømmeklub            2:26.36   
  Lukas Jensen  2000      31.88        31.88   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      35.10        1:06.98   
  Jesper Schiødt  2001      37.01        1:43.99   
  Mathias Houen  2002      42.37        2:26.36   
                     
Helsingør Drenge 2  Helsingør Svømmeklub            2:27.05   
  Felix Burmester  1999      34.03        34.03   
  William Houen  2001      33.53        1:07.56   
  Johan Heilmann  2000      36.70        1:44.26   
  Laurids Holme  2000      42.79        2:27.05   
                     
Julemændene  Glostrup Svømme Klub            2:27.99   
  Thomas Langvad  2002      37.46        37.46   
  Daniel Dyrved  2000      35.28        1:12.74   
  Victor N Andersen  2000      37.57        1:50.31   
  Oser Demir  2000      37.68        2:27.99   
                     
Team Ostehøvl  Albertslund IF            2:31.71   
  Lasse Benzon  2001      37.81        37.81   
  Kasper Glud Selvyn  2001      40.84        1:18.65   
  Thomas Windfeld-Hansen  2000      37.63        1:56.28   
  Nicolai Wiuff  2002      35.43        2:31.71   
                     
Helsingør Drenge 4  Helsingør Svømmeklub            2:32.43   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      33.24        33.24   
  Lucas Hoffmann  2000      37.05        1:10.29   
  Jonathan P. Hedager  2001      41.16        1:51.45   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      40.98        2:32.43   
                     
Kaneryttere  Vallensbæk IF Af 1939            2:34.55   
  Mikkel Jørgensen  2003      38.61        38.61   
  Hjalte Christensen  2001      37.14        1:15.75   
  Luccas Dam Brenner  2001      35.54        1:51.29   
  Joakim Køhn  2003      43.26        2:34.55   
                     
Stt Drenge  2000  Swim Team Tåstrup            2:36.88   
  Kristoffer Rasmusen  2000      41.47        41.47   
  Silas Bech Rindorf  2000      39.28        1:20.75   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      42.67        2:03.42   
  William I. Kristiansen  2001      33.46        2:36.88   
                     
10  Helsingør Drenge 3  Helsingør Svømmeklub            2:37.94   
  William Schwab  2000      32.71        32.71   
  William Bagger  2002      39.22        1:11.93   
  Lucas Burmester  2002      46.20        1:58.13   
  Matthæus Vàmosi  2000      39.81        2:37.94   
                     
11  Kravlenisserne  Glostrup Svømme Klub            2:52.95   
  Oliver Lystlund  2003      45.04        45.04   
  Oskar Skov Grell  2002      42.76        1:27.80   
  Carl Magnus Krievs  2002      42.89        2:10.69   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      42.26        2:52.95   
                     
12  Herlev Fitnisser  Herlev Svømning            3:17.27   
  Erik Li  2003      43.29        43.29   
  Jacob Yousaf Johansen  2004      1:46.13        2:29.42   
  Philip Hansen  2001      47.85        3:17.27   
  Gustav Bendix Beiter  2003              3:17.27   
                     
13  Julekuglerne  Glostrup Svømme Klub            3:23.46   
  Mohammed Ghizzaui  2003      46.15        46.15   
  Mikkel Hemmingsen  2002      46.35        1:32.50   
  Asger Johansen  2003      56.03        2:28.53   
  Jeppe Wagner  2003      54.93        3:23.46   
                     
14  T2 Drenge  2003  Svømmeklubben MK 31            3:59.49   
  Nicolai Lefevre  2006      1:09.04        1:09.04   
  Robert Groth  2003      59.55        2:08.59   
  Elias Tsoskunoglu  2004      1:05.11        3:13.70   
  Oscar Thinghøjen  2003      45.79        3:59.49   
                     
Orient Drenge All-Stars  1999  Orient Svømning            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Afskylige Snemænd  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Forkert rækkeflg 3+4 
  Yukia Hansen  2000      34.25        34.25   
  Marcus Munkholm  2001      34.92        1:09.17   
                     
Mini Nåsåerne  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Forkert sidste svømm 
  Victor Salmansen  2003      46.92        46.92   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      50.43        1:37.35   
  Matias Munkholm  2004      48.91        2:26.26   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:07 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:07   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Huberts  2000  Helsingør Svømmeklub            42.39   
Maiken Jakobsen  1999  Orient Svømning            42.99   
Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub            44.41   
Cille Arnecke  1999  Solrød Svømmeklub            44.56   
Caroline Høst Lorenzen  1999  Helsingør Svømmeklub            46.44   
Rikke Bagge Ravn  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK            48.51   
Emilie Holm Klysner  2000  Helsingør Svømmeklub            50.87   
Stine Herforth Hansen  1998  Helsingør Svømmeklub            56.56   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luna Green-Birch  2001  Helsingør Svømmeklub            51.19   
Sille Caroline Damgaard  2001  Orient Svømning            51.87   
Katharina N Møller  2001  Glostrup Svømme Klub            52.76   
Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            55.79   
Julie Jessen  2001  Albertslund IF            1:00.95   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Louise Thorsen  2002  Helsingør Svømmeklub            47.70   
Amalie V. Sørensen  2002  Glostrup Svømme Klub            47.83   
Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub            48.84   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Swim Team Tåstrup            51.31   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub SNIK            51.57   
Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939            54.80   
Sofie Mosegaard  2002  Glostrup Svømme Klub            57.13   
Sara K Venø  2002  Svømmeklubben MK 31            58.08   
Freja H. Bremholm Hansen  2002  Albertslund IF            59.51   
10  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            1:00.43   
11  Michelle H Ghaziani  2002  Svømmeklubben MK 31            1:00.90   
12  Emilie Ravn Larsen  2002  Albertslund IF            1:02.24   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Fast  2003  Helsingør Svømmeklub            56.02   
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Tåstrup            58.94   
Linea Hietala  2004  Helsingør Svømmeklub            1:07.30   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            1:07.96   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup            1:08.43   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            1:08.45   
Olivia Ida Madsen  2004  Helsingør Svømmeklub            1:14.20   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup            1:16.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:07 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Phillip Jeppesen  1999  Helsingør Svømmeklub            50.92   
Mikkel Dorph-Petersen  1999  Søllerød Svømmeklub SNIK            53.44   
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub            56.80   
Christopher Grønskov  1999  Orient Svømning            DSQ  Crawlarm e.vend v25 
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jannick Lind  2001  Helsingør Svømmeklub            50.18   
Hjalte Christensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            51.83   
Jonathan P. Hedager  2001  Helsingør Svømmeklub            52.15   
Asger Møller Olsen  2001  Helsingør Svømmeklub            57.79   
Kasper Glud Selvyn  2001  Albertslund IF            57.99   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton            1:03.08   
Sebastian Thomasen  2001  Albertslund IF            1:03.23   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            51.81   
Elia Latta  2002  Svømmeklubben MK 31            51.97   
Frederik Emil Bækgaard  2002  Glostrup Svømme Klub            54.05   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            54.04   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            57.88   
Mark Nicklas Hansen  2003  Svømmeklubben Triton            59.29   
Marius Larsen  2003  Svømmeklubben MK 31            1:04.08   
Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub            1:07.62   
Bertram Rohr  2003  Albertslund IF            1:27.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:08 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:30   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helena Wendelboe  1998  Orient Svømning    42.16  1:30.46  2:31.08    3:15.18   
Emma Andersen  1999  Solrød Svømmeklub    45.21  1:35.50  2:36.82    3:19.65   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub    48.53  1:39.81  2:33.30    3:16.01   
Laura Petersson  2001  Swim Team Tåstrup    49.02  1:41.97  2:41.96    3:24.23   
Ida-Marie Andersen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    52.36  1:46.44  2:42.04    3:26.63   
Julie Hansen  2001  Swim Team Tåstrup    58.02  1:58.17  3:05.22    3:56.28   
Signe Brandt  2001  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Asynk flyben 
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    46.37  1:40.38  2:41.54    3:25.79   
Astrid Høgh Sørensen  2002  Vallensbæk IF Af 1939    46.68  1:41.76  2:41.50    3:26.53   
Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub    53.15  1:46.41  2:49.00    3:37.03   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Laugesen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    45.37  1:35.57  2:45.13    3:31.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:30 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:30   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Paulsen  2000  Swim Team Tåstrup    45.74  1:34.54  2:29.02    3:15.00   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub    50.20  1:40.47  2:45.76    3:31.07   
Silas Bech Rindorf  2000  Swim Team Tåstrup    49.15  1:45.47  2:44.97    3:33.78   
Kristoffer Rasmusen  2000  Swim Team Tåstrup    51.01  1:47.09  2:51.73    3:44.13   
Lukas Jensen  2000  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Asynk brystarme 140m 
Marcus Højengaard  1999  Orient Svømning            DSQ  Ingen berøring 175m 
Thomas Windfeld-Hansen  2000  Albertslund IF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Eklundh Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    42.98  1:30.24  2:22.54    3:07.79   
Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    41.60  1:26.22  2:25.05    3:10.52   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    42.74  1:33.15  2:32.39    3:14.96   
William I. Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup    47.77  1:34.24  2:35.83    3:16.13   
Hjalte Christensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    44.07  1:34.87  2:32.73    3:17.27   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    46.66  1:37.40  2:35.66    3:19.43   
Nicolai Wiuff  2002  Albertslund IF    44.61  1:37.05  2:35.93    3:23.20   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Tåstrup    57.31  1:55.41  3:06.33    3:54.26   
Simon Wrist-Elkjær  2002  Swim Team Tåstrup    55.33  1:55.12  3:02.03    3:58.80   
Carl Magnus Krievs  2002  Glostrup Svømme Klub    1:00.60  1:59.53  3:20.02    4:11.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:30 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Ravn Jensen  2000  Glostrup Svømme Klub            38.23   
Camilla Feldmann  1999  Helsingør Svømmeklub            38.39   
Nikoline Victoria Sass  1999  Solrød Svømmeklub            40.95   
Helena Højsted Eriksen  2000  Helsingør Svømmeklub            41.78   
Emma Andersen  1999  Solrød Svømmeklub            43.12   
Sara Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub            44.66   
Emilie Holm Klysner  2000  Helsingør Svømmeklub            45.15   
Emma Søndergaard Pedersen  1998  Solrød Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevæg.25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Sørensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            44.72   
Luna Green-Birch  2001  Helsingør Svømmeklub            46.18   
Tess Koggersbøl  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            46.46   
Caroline Bentzen  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK            46.99   
Emma Hald  2001  Herlev Svømning            52.97   
Louise Christine Markus  2001  Herlev Svømning            59.88   
Stine Jensen  2001  Herlev Svømning            DNS   
Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning            DSQ  Ej fortsat bevæg.25m 
Karoline Jensen  2001  Orient Svømning            DSQ  Indsvøm på mave 50m 
Mette Marie Kildhot  2001  Solrød Svømmeklub            DSQ  Afslutn.p maven v 50 
Sille Caroline Damgaard  2001  Orient Svømning            DSQ  Afslut p maven 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub            42.35   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub SNIK            46.90   
Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            51.96   
Michelle H Ghaziani  2002  Svømmeklubben MK 31            59.01   
Emilie Ravn Larsen  2002  Albertslund IF            59.17   
Kathrine S. Jørgensen  2002  Albertslund IF            DSQ  Ej fortsat bevæg.25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Kruse Enemærke  2003  Glostrup Svømme Klub            49.21   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            49.74   
Thippe de Neergaard  2003  Svømmeklubben MK 31            50.87   
Linea Wilms Johansen  2003  Albertslund IF            52.59   
Cornelia Vâmosi  2004  Helsingør Svømmeklub            53.66   
Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF            53.89   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton            54.05   
Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            55.15   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            56.23   
10  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            56.48   
11  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            58.84   
12  Olivia Ida Madsen  2004  Helsingør Svømmeklub            59.81   
13  Laura Sonne  2003  Herlev Svømning            1:00.94   
14  Caroline Riis  2003  Albertslund IF            1:01.63   
15  Rebecca Hemdorff  2003  Glostrup Svømme Klub            1:01.99   
16  Antoinette Zafra  2005  Glostrup Svømme Klub            1:02.43   
17  Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub            1:03.87   
18  Simone Christiansen  2003  Svømmeklubben MK 31            1:05.31   
19  Asta Andersen  2003  Svømmeklubben MK 31            1:06.02   
20  Mille Bjørn  2003  Svømmeklubben MK 31            1:07.89   
21  Mathilde Lefevre  2004  Svømmeklubben MK 31            1:09.80   
Alberte Johannesson  2005  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevægelse 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:00 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Kien Jensen  1999  Orient Svømning            36.41   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            39.00   
Holger Bruun Henriksen  2000  Helsingør Svømmeklub            49.20   
Phillip Jeppesen  1999  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bev.v.25m 
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Roldgaard  2001  Albertslund IF            45.70   
Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            48.93   
Simon Hojman  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Helsingør Svømmeklub            36.73   
Jonas Pastwa Taggaard  2002  Solrød Svømmeklub            49.63   
Emil Aarestrup  2002  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: mySmoothie 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939            50.15   
Daniel Rosenzweig  2003  Herlev Svømning            51.27   
Erik Li  2003  Herlev Svømning            51.34  MD1 
Mathias Lindgaard  2004  Svømmeklubben Triton            51.34  MD2 
Bertram Rohr  2003  Albertslund IF            53.08   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            53.43   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            54.36   
Victor Salmansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            55.18   
Oscar Thinghøjen  2003  Svømmeklubben MK 31            55.19   
10  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            57.34   
11  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:00.45   
12  Jacob Yousaf Johansen  2004  Herlev Svømning            1:03.27   
13  Bertram Haack Jensen  2003  Herlev Svømning            1:04.33   
14  Vilhelm Hørring Riegels  2003  Albertslund IF            1:07.00   
15  Sebastian Andersen  2003  Herlev Svømning            1:08.38   
16  Robert Groth  2003  Svømmeklubben MK 31            1:10.03   
17  Elias Tsoskunoglu  2004  Svømmeklubben MK 31            1:13.48   
18  Nicolai Lefevre  2006  Svømmeklubben MK 31            1:18.47   
Oscar Bjerregaard  2003  Svømmeklubben MK 31            DNS   
Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:07 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Sophie H. Hansen  1999  Orient Svømning    32.85        1:08.01   
Freja A. Skov  2000  Helsingør Svømmeklub    34.57        1:11.12   
Mathilde Huberts  2000  Helsingør Svømmeklub    34.14        1:11.86   
Emilie Aanestad  2000  Helsingør Svømmeklub    35.19        1:15.98   
Veronika M. Postgaard  2000  Glostrup Svømme Klub    36.59        1:16.34   
Nini Sørensen  1999  Helsingør Svømmeklub    37.66        1:18.30   
Johanne Vium-Heinesen  2000  Solrød Svømmeklub    38.88        1:20.56   
Frederikke Amund Nielsen  1999  Solrød Svømmeklub    39.58        1:23.00   
Clara Sofie Egeberg  1998  Orient Svømning    40.69        1:24.50   
10  Nina Madsen Teller  1999  Orient Svømning    40.91        1:24.61   
11  Victoria Kappel  2000  Solrød Svømmeklub    43.03        1:27.87   
12  Sara Hassel Toubro  1999  Solrød Svømmeklub    42.11        1:28.71   
13  Emilie Holm Klysner  2000  Helsingør Svømmeklub    43.33        1:30.30   
14  Nadia Engstrøm Bagslev  1998  Helsingør Svømmeklub    43.19        1:30.57   
15  Dina Ingemann  1997  Orient Svømning    42.12        1:31.88   
16  Signe Skjærbæk  2000  Helsingør Svømmeklub    43.66        1:32.18   
17  Sara Solevad  2000  Solrød Svømmeklub    45.38        1:35.08   
18  Emma Søndergaard Pedersen  1998  Solrød Svømmeklub    55.60        2:03.32   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub    33.89        1:11.18   
Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub    39.05        1:21.83   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub SNIK    40.36        1:26.75   
Alison Lodal Hinklon  2001  Orient Svømning    42.66        1:28.06   
Helena Hvid Hansen  2001  Helsingør Svømmeklub    41.40        1:28.10   
Ida-Marie Andersen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    41.44        1:28.17   
Emma Ibsen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    42.73        1:29.91   
Victoria Sørensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    43.65        1:32.83   
Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31    46.52        1:38.95   
10  Karoline Jensen  2001  Orient Svømning    46.37        1:39.57   
11  Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning    52.47        1:46.33   
12  Julie Jessen  2001  Albertslund IF    50.26        1:46.71   
13  Mette Marie Kildhot  2001  Solrød Svømmeklub    59.89        2:08.40   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31    41.06        1:29.28   
Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    42.08        1:32.13   
Ida Jensdottir Fremming  2002  Swim Team Tåstrup    44.44        1:35.20   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton    50.15        1:52.53   
Victoria Toft  2002  Svømmeklubben MK 31    55.88        2:01.41   
Laura L. Pontoppidan  2002  Svømmeklubben Triton    1:07.87        2:32.91   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31    44.63        1:29.78   
Anna Wrist-Elkjær  2003  Swim Team Tåstrup    47.59        1:43.00   
Simone Christiansen  2003  Svømmeklubben MK 31    50.22        1:52.14   
Asta Andersen  2003  Svømmeklubben MK 31    56.40        2:04.52   
Liva Søby  2004  Svømmeklubben MK 31    59.31        2:07.47   
Astrid Høffer  2004  Swim Team Tåstrup    1:02.23        2:08.42   
Malou Christensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    1:03.21        2:16.34   
Malene Langvad  2004  Glostrup Svømme Klub    1:07.34        2:23.41   
Mathilde Lefevre  2004  Svømmeklubben MK 31    1:13.24        2:36.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:07 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  16:53   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads-Emil Gabelgaard  1999  Glostrup Svømme Klub    31.76        1:08.72   
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub    33.16        1:10.06   
Gustav Johansen  2000  Glostrup Svømme Klub    35.17        1:14.78   
Mads Lang-Jensen  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK    36.63        1:18.25   
Daniel Dyrved  2000  Glostrup Svømme Klub    38.42        1:20.97   
Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub    39.34        1:20.97   
Christopher Grønskov  1999  Orient Svømning    36.54        1:22.16   
Rasmus Andersen  2000  Søllerød Svømmeklub SNIK    41.00        1:23.24   
Johan Heilmann  2000  Helsingør Svømmeklub    39.48        1:25.06   
10  Oser Demir  2000  Glostrup Svømme Klub    42.15        1:30.51   
11  Holger Bruun Henriksen  2000  Helsingør Svømmeklub    46.71        1:39.29   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laurits Kenskov  2001  Glostrup Svømme Klub    34.41        1:12.60   
William Houen  2001  Helsingør Svømmeklub    35.17        1:13.58   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    36.10        1:16.32   
Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    36.78        1:16.48   
Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    40.54        1:26.30   
Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31    42.75        1:30.03   
Sebastian Thomasen  2001  Albertslund IF    45.27        1:39.35   
Asger Møller Olsen  2001  Helsingør Svømmeklub    45.74        1:40.65   
Villads Bomholt Larsen  2001  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub    38.13        1:23.87   
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub    43.18        1:31.56   
Mathias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    44.53        1:32.46   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub    45.22        1:34.43   
Nicholas Oscar Posborg  2002  Svømmeklubben Triton    47.49        1:40.92   
Jonas Pastwa Taggaard  2002  Solrød Svømmeklub    47.08        1:42.43   
Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Tåstrup    48.43        1:45.26   
Mikkel Hemmingsen  2002  Glostrup Svømme Klub    47.31        1:45.50   
Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton    49.33        1:52.73   
10  August Mortensen  2002  Swim Team Tåstrup    53.96        1:54.56   
11  Christian Buch  2002  Svømmeklubben Triton    1:07.37        2:19.80   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år 
Sponsor: Dr. Oetker 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    39.97        1:27.55   
Oliver Lystlund  2003  Glostrup Svømme Klub    45.29        1:34.79   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton    41.91        1:36.35   
Kristian A. Kristoffersen  2003  Svømmeklubben MK 31    44.25        1:38.42   
Marius Larsen  2003  Svømmeklubben MK 31    49.36        1:45.40   
Mohammed Ghizzaui  2003  Glostrup Svømme Klub    49.82        1:48.19   
Oscar Thinghøjen  2003  Svømmeklubben MK 31    52.20        1:50.86   
Joakim Immerkjær  2003  Swim Team Tåstrup    51.52        1:58.17   
Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub    57.72        2:00.86   
10  Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    59.20        2:02.84   
11  Robert Groth  2003  Svømmeklubben MK 31    1:04.26        2:20.99   
12  Elias Tsoskunoglu  2004  Svømmeklubben MK 31    1:06.73        2:29.74   
13  Nicolai Lefevre  2006  Svømmeklubben MK 31    1:12.65        2:45.28   
Marius Nielsen  2003  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Oscar Bjerregaard  2003  Svømmeklubben MK 31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark