2017-12-11   05:02:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup NYKREDIT Adventsstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nykredit - Adventsstævne    Udskriftsdato  25 november 2012   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2012         
 
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Orient Piger The A-Team  1997  Orient Svømning            2:16.72   
  Anne Sophie H. Hansen  1999      31.42        31.42   
  Maiken Jakobsen  1999      33.55        1:04.97   
  Nina Madsen Teller  1999      35.47        1:40.44   
  Clara Sofie Egeberg  1998      36.28        2:16.72   
                     
Helsingør Piger 3  Helsingør Svømmeklub            2:22.61   
  Sara L. Brinch  2000      32.82        32.82   
  Helena Højsted Eriksen  2000      32.35        1:05.17   
  Sofie Villum Færch  2002      37.64        1:42.81   
  Amanda Hietala  2002      39.80        2:22.61   
                     
Helsingør Piger 2  Helsingør Svømmeklub            2:23.45   
  Caroline Høst Lorenzen  1999      32.53        32.53   
  Luna Green-Birch  2001      38.87        1:11.40   
  Nini Sørensen  1999      36.05        1:47.45   
  Marta Kruse Johansen  2000      36.00        2:23.45   
                     
Juletøzzerne  Glostrup Svømme Klub            2:25.78   
  Alberte R. Jakobsen  2001      35.16        35.16   
  Emma Poulsen  2001      32.43        1:07.59   
  Signe Brandt  2001      38.11        1:45.70   
  Ida T Mose  2002      40.08        2:25.78   
                     
Helsingør Piger 4  Helsingør Svømmeklub            2:26.46   
  Freja A. Skov  2000      34.65        34.65   
  Mathilde Huberts  2000      33.30        1:07.95   
  Regitze Lyngfeldt  2002      36.86        1:44.81   
  Amalie Louise Thorsen  2002      41.65        2:26.46   
                     
Julestjerner  Vallensbæk IF Af 1939            2:40.44   
  Astrid Høgh Sørensen  2002      38.26        38.26   
  Victoria Sørensen  2001      39.64        1:17.90   
  Julie Laugesen  2003      40.93        1:58.83   
  Emma Ibsen  2001      41.61        2:40.44   
                     
Søllerøds Nissepiger  Søllerød Svømmeklub SNIK            2:40.81   
  Caroline Bentzen  2001      1:28.65        1:28.65   
  Frederikke Petri  2001      33.34        2:01.99   
  Josephine Kruse  2002      38.82        2:40.81   
  Tess Koggersbøl  2001              2:40.81   
                     
Mk 31 Piger 1  2001  Svømmeklubben MK 31            2:52.61   
  Anna Aabak Kristoffersen  2002      39.98        39.98   
  Sofie Høvring  2004      42.05        1:22.03   
  Cecilie Hjarsø  2001      44.22        2:06.25   
  Thippe de Neergaard  2003      46.36        2:52.61   
                     
Stt Piger  2001  Swim Team Tåstrup            2:52.72   
  Ida Jensdottir Fremming  2002      39.95        39.95   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      52.00        1:31.95   
  Laura Petersson  2001      36.74        2:08.69   
  Julie Hansen  2001      44.03        2:52.72   
                     
10  Orient Piger The B-Team  2001  Orient Svømning            3:00.60   
  Alison Lodal Hinklon  2001      37.36        37.36   
  Karoline Jensen  2001      43.60        1:20.96   
  Sille Caroline Damgaard  2001      49.18        2:10.14   
  Amanda Grønbæk Jensen  2001      50.46        3:00.60   
                     
11  Team Smut  Albertslund IF            3:02.81   
  Julie Jessen  2001      47.81        47.81   
  Freja H. Bremholm Hansen  2002      46.60        1:34.41   
  Kathrine S. Jørgensen  2002      43.48        2:17.89   
  Mathilde Mathiesen  2004      44.92        3:02.81   
                     
12  Nissepiger  Vallensbæk IF Af 1939            3:16.84   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      50.69        50.69   
  Sara Mortensen  2001                 
  Ida-Marie Andersen  2001      2:17.08        2:17.08   
  Malou Christensen  2004      59.76        3:16.84   
                     
13  Herlev Julestjerner  Herlev Svømning            3:23.22   
  Thea F. Johansen  2003      47.61        47.61   
  Helene Jensen  2003      50.78        1:38.39   
  Anja Xin Andersen  2004      54.54        2:32.93   
  Laura Sonne  2003      50.29        3:23.22   
                     
14  Mk 31 Piger 2  2002  Svømmeklubben MK 31            3:30.08   
  Thea Friis Skifte  2002      51.18        51.18   
  Michelle H Ghaziani  2002      46.55        1:37.73   
  Sara K Venø  2002      58.78        2:36.51   
  Victoria Toft  2002      53.57        3:30.08   
                     
Herlevs Nissebørn  Herlev Svømning            DNS   
  Stine Jensen  2001      1:27.97        1:27.97   
  Thea Jacobsen  2003                 
  Emma Hald  2001                 
  Sofie Boesgaard Weber  2002              DNS   
                     
T2 Tøser  2003  Svømmeklubben MK 31            DNS   
  Mathilde Lefevre  2004      1:19.18        1:19.18   
  Mille Bjørn  2003                 
  Liva Søby  2004                 
  Simone Christiansen  2003              DNS   
                     
Helsingør Piger 1  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Camilla Feldmann  1999      32.33        32.33   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      38.14        1:10.47   
                     
Julekringlerne  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Amalie V. Sørensen  2002      40.51        40.51   
  Katharina N Møller  2001      43.50        1:24.01   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  25 november 2012 
Licens til Glostrup Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare