Resultater for Höstsimiaden 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 51, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag 1 | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:51.04 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Leticia Yumi Buchli | 2002 | 44.74 | 1:25.52 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 46.60 | 2:12.12 | |||||||
Cornelia Niring | 2002 | 38.92 | 2:51.04 | |||||||
2 | Södertälje Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:51.58 | ||||||
Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 48.03 | 1:29.77 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 44.32 | 2:14.09 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 37.49 | 2:51.58 | |||||||
3 | Södertörn Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:54.45 | ||||||
Sara Sehlström | 2002 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Isabell Barrios | 2002 | 49.09 | 1:32.31 | |||||||
Emma Roloff | 2002 | 40.01 | 2:12.32 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 42.13 | 2:54.45 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:06.64 | ||||||
Felicia Wächter | 2002 | 50.42 | 50.42 | |||||||
Jana Smeds | 2002 | 49.68 | 1:40.10 | |||||||
Sunanda Aronsson | 2002 | 44.98 | 2:25.08 | |||||||
Tove Lindén | 2002 | 41.56 | 3:06.64 | |||||||
5 | Saltsjöbaden IF | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:07.67 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 44.23 | 44.23 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 48.78 | 1:33.01 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 46.80 | 2:19.81 | |||||||
Alma Cyrus | 2003 | 47.86 | 3:07.67 | |||||||
6 | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:29.67 | ||||||
Linda Svallhammar | 2005 | 52.47 | 52.47 | |||||||
Mina Rehn | 2002 | 59.35 | 1:51.82 | |||||||
Embla Wihk | 2002 | 49.09 | 2:40.91 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 48.76 | 3:29.67 | |||||||
- | Skuru Ik | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | |||||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | |||||||||
Anna Westborg | 2002 | |||||||||
Greta Hallman | 2002 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Lag 3 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 52.39 | 52.39 | |||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 56.38 | 1:48.77 | |||||||
- | Skk Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 47.49 | 47.49 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 54.08 | 1:41.57 | |||||||
- | Södertälje Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Christina Floby | 2003 | 49.55 | 49.55 | |||||||
Elin Nano | 2003 | 48.92 | 1:38.47 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |