Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 08 december 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 477 | 29.66 | 1:02.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 452 | 29.75 | 1:03.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 407 | 31.26 | 1:05.41 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | 367 | 31.85 | 1:07.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Stender Berg | 1999 | 324 | 33.25 | 1:10.56 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | 321 | 34.40 | 1:10.83 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 297 | 34.04 | 1:12.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 235 | 36.22 | 1:18.59 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 222 | 38.04 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 204 | 38.71 | 1:22.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | August Laursen | 1999 | 192 | 37.63 | 1:24.05 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 177 | 41.24 | 1:26.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 381 | 32.22 | 1:06.90 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 333 | 33.09 | 1:09.97 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 315 | 34.83 | 1:11.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kasper Jørgensen | 2000 | 304 | 34.26 | 1:12.13 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Jacob de Lisser | 2001 | 246 | 37.39 | 1:17.37 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 241 | 36.16 | 1:17.86 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Casper Christiansen | 2000 | 233 | 38.55 | 1:18.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Andreas Jørgensen | 2000 | 220 | 37.68 | 1:20.34 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Oskar Lindholm | 2001 | 213 | 39.16 | 1:21.14 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jens William S. Andersen | 2000 | 203 | 37.43 | 1:22.51 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Rune Nørgaard | 2000 | 193 | 40.75 | 1:23.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 135 | 43.44 | 1:34.45 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Anders Meldgaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 08 december 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:20 |