2019-06-21   00:19:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Høvring  2004  Svømmeklubben MK 31            38.91  0-10 Aldersgruppe Rekord 
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            40.43   
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            42.36   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            45.84  0-10 Aldersgruppe Rekord 
Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            46.90   
Linea Kolbe Thomsen  2004  Skagen Svømmeklub            47.38   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            47.78   
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            48.55  0-10 Aldersgruppe Rekord 
Anna Bull Guldbrandsen  2004  Køge Svømmeklub            50.38   
10  Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club            51.04   
10  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            51.04   
12  Simone Christiansen  2003  Svømmeklubben MK 31            52.24   
13  Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            55.51   
14  Line Frederiksen  2003  Silkeborg Svømmeklub            56.38   
15  Maja Klitgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            1:15.50   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            33.65  11-12 Aldersgruppe Rekord 
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub            35.36  11-12 Aldersgruppe Rekord 
Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            36.00   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            36.48   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            36.73   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            37.59   
Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            38.12   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer Svømmeklub            38.82   
Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            39.24   
10  Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup            40.37   
11  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            40.53   
12  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            40.93   
13  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub            41.09   
14  Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            41.67   
15  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            42.32   
16  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            42.46   
17  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            43.13   
18  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            45.09   
19  Maria Lorenzen  2001  Nyborg Svømmeklub            46.40   
20  Rikke Ross  2002  Sigma Swim Birkerød            48.40   
21  Kristine Erikstad  2001  Silkeborg Svømmeklub            49.52   
22  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            50.22   
23  Anine B. Mariegaard  2001  Skagen Svømmeklub            50.55   
24  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            52.32   
25  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            54.66   
26  Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub            55.49   
27  Jasmin Jespersen  2002  Silkeborg Svømmeklub            58.65   
Amalie Lund  2001  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro Svømme Club            31.83   
Yazmin B. Gürtler  2000  Køge Svømmeklub            32.16   
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31            32.36   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            33.00   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            33.22   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            33.60   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            34.04   
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            34.06   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            35.19   
10  Lisa Terp  1999  Struer Svømmeklub            35.67   
11  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            35.88   
12  Laura Christensen  1999  Svømmeklubben MK 31            36.08   
13  Mette Hegelund  2000  Køge Svømmeklub            36.28   
14  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            37.32   
15  Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            37.73   
16  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub            37.84   
17  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            38.03   
18  Emilie Heick  1999  Svømmeklubben MK 31            38.63   
19  Rikke Hansen  2000  Holstebro Svømme Club            38.70   
20  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            40.76   
21  Louise Xia Klogborg  2000  Holstebro Svømme Club            41.75   
Alberte M Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31            DNS   
Regitze Munch Nielsen  2000  Svømmeklubben MK 31            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club            31.12   
Ditte V. Hansen  1997  Silkeborg Svømmeklub            32.02   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            32.82   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            32.98   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            33.97   
Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup            34.06   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            34.51   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            34.64   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            35.99   
10  Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            36.17   
11  Karoline Nielsen  1997  Skagen Svømmeklub            36.24   
12  Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub            37.12   
13  Amalie L. Nielsen  1997  Horsens Svømmeklub            39.11   
14  Sarah Gade Nielsen  1998  Horsens Svømmeklub            43.39   
15  Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            44.01   
16  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            44.67   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre 
11 - 12år:Louise Sørensen (2000) 38,15 2012.08.25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 28.92 2010.08.21 
15 - 16 år: Freja Østergård (1995) 29.60 2010.08.21 
17 år og ældre: Isabella Kjeldsen (1993) 29.89 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            29.49   
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub            30.31   
Astrid Foldarskald  1994  Swim Team Tåstrup            30.46   
Line H. Vestergaard  1996  Silkeborg Svømmeklub            30.86   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            31.15   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro Svømme Club            31.26   
Mia Kynde  1994  Lyseng IF            31.66   
Maria Madsen  1995  Svømmeklubben MK 31            32.34   
Josefine Boisen  1996  Køge Svømmeklub            32.35   
10  Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            33.61   
11  Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            36.90   
12  Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            36.91   
13  Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            38.42   
14  Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            38.92   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            DSQ  1 hånd ved indslag 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
13 - 14 år:Thomas Knudsen (1996) 28,93 2010.08.21 
15 - 16 år: Robin Thöne (1995) 28.49 2010.08.21 
17 - 18 år: Søren Dahl (1993) 26.02 2010.08.21 
19 år og ældre: Morten Riemenschneider (1989) 27.79 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Markus Joensen  1996  Swim Team Tåstrup            26.71   
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            26.93  19-999 Aldersgruppe Rekord 
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            27.08   
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            27.17   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            27.62   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club            28.04   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            28.18   
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31            28.29  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club            28.51   
10  Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939            28.57   
11  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            28.63   
12  Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            28.89   
13  Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            28.91  13-14 Aldersgruppe Rekord 
14  Lars Emil Villa  1997  Svømmeklubben MK 31            29.69   
15  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            29.98   
16  Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            30.02   
17  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            30.18   
18  Johannes E. Mariegaard  1997  Swim Team Tåstrup            30.19   
19  Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            30.23   
20  Martin Jungersen  1997  Svømmeklubben MK 31            30.49   
21  Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            30.67   
22  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            30.71   
23  Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            30.80   
24  Esben Norup  1996  Svømmeklubben MK 31            30.85   
25  Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub            30.92   
26  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            31.01   
27  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            31.04   
28  Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub            31.06   
29  Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup            31.10   
30  Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            31.30   
31  Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            31.55   
32  Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup            31.83   
33  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            31.91   
34  Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            32.16   
35  Casper Wagner  1998  Køge Svømmeklub            32.30   
36  Martin Bruun Andersen  1998  Køge Svømmeklub            32.36   
37  Anders Laursen  1998  Silkeborg Svømmeklub            32.46   
38  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club            32.49   
39  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            33.01   
40  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub            33.03   
41  Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939            33.65   
42  Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            33.81   
43  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            33.84   
44  Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            33.88   
45  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub            33.94   
46  Kristian Ravnborg  1999  Struer Svømmeklub            34.07   
47  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            34.52   
48  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            34.56   
49  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            34.61   
50  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            34.80   
51  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            34.99   
52  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            35.11   
53  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            35.17   
54  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            35.69   
55  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            35.81   
56  Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            35.89   
57  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            36.17   
58  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            36.23  0-12 Aldersgruppe Rekord 
59  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub            36.24   
60  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            37.13   
61  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            37.45   
62  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            37.77   
63  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            38.17   
64  Morten Kolbe Thomsen  2001  Skagen Svømmeklub            38.25   
65  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub            38.32   
66  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            39.20   
67  Emil Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            39.28   
68  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            39.59   
69  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            39.80   
70  Gustav Hausgaard Larsen  2000  Køge Svømmeklub            40.14   
71  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            40.22   
72  Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub            40.44   
73  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            40.49   
74  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            40.60   
75  Carl Terp Larsen  2001  Svømmeklubben MK 31            40.62   
76  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            40.72   
77  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            41.27   
78  Mert Kaya  2001  Køge Svømmeklub            41.46   
79  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            41.95   
80  Jonas Paulsen  2001  Sigma Swim Birkerød            42.05   
81  Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            42.47   
82  Adam Søholm Hansen  1999  Skagen Svømmeklub            43.28   
83  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            43.30   
84  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            43.36   
85  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            43.70   
86  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            43.97   
87  Mathias Plog Jensen  2001  Silkeborg Svømmeklub            44.08   
88  Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            44.81   
89  Kristian A. Kristoffersen  2003  Svømmeklubben MK 31            44.89   
90  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            44.92   
91  Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            45.12   
92  Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club            45.19   
93  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            46.11   
94  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            46.66   
95  Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            46.70   
96  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub            47.92   
97  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            51.00   
98  Mathias Dyrmose  2001  Holstebro Svømme Club            52.61   
99  Mads Emil Hansen  2003  Silkeborg Svømmeklub            54.88   
100  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub            55.78   
101  Marius Larsen  2003  Svømmeklubben MK 31            56.07   
102  Oscar Bjerregaard  2003  Svømmeklubben MK 31            1:01.04   
August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            DNS   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            DNS   
Mads Aarslew Jensen  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            DNS   
Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  ej synkrom arme 
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  ej synkrome arme/ben 
Oscar Thinghøjen  2003  Svømmeklubben MK 31            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
11 -12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 37,02 2012.08.25 
13 - 14 år: Emma D. Rasmussen (1996) 37.48 2010.08.21 
15 - 16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36,19 2012.08.25 
17 år og ældre: Helle Kjær (1994) 37,96 2012.08.25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofia Drevskich  2003  Svømmeklubben MK 31            47.93  0-10 Aldersgruppe Rekord 
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            50.74   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            55.50   
Mia Schmidt Mortensen  2003  Sigma Swim Birkerød            55.76   
Linea Kolbe Thomsen  2004  Skagen Svømmeklub            56.56   
Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            57.84   
Line Frederiksen  2003  Silkeborg Svømmeklub            1:00.08   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub            1:01.36   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            1:03.08   
10  Liva Søby  2004  Svømmeklubben MK 31            1:10.47   
11  Maja Klitgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            1:14.42   
12  Emma Thorsen  2004  Svømmeklubben MK 31            1:16.20   
13  Hannah B. Pedersen  2005  Svømmeklubben MK 31            1:20.40   
14  Mille Bjørn  2003  Svømmeklubben MK 31            1:20.41   
Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club            DNS   
Line Lyskjær  2003  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  FLERE FLYBEN V START 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
11 -12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 37,02 2012.08.25 
13 - 14 år: Emma D. Rasmussen (1996) 37.48 2010.08.21 
15 - 16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36,19 2012.08.25 
17 år og ældre: Helle Kjær (1994) 37,96 2012.08.25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            40.02   
Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            40.57   
Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub            40.73   
Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup            41.11   
Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            43.78   
Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            44.16   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            45.75   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            45.93   
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub            45.97   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            45.97   
11  Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            48.55   
12  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            48.81   
13  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            49.77   
14  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            51.32   
15  Emma L. S. Cameron  2001  Silkeborg Svømmeklub            51.41   
16  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            52.27   
17  Nanna Bøgild Lundahl  2001  Silkeborg Svømmeklub            53.02   
18  Maja Svenstrup  2002  Køge Svømmeklub            55.46   
19  Annika H. Albertsen  2001  Holstebro Svømme Club            56.15   
20  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            57.21   
21  Anine B. Mariegaard  2001  Skagen Svømmeklub            58.96   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
11 -12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 37,02 2012.08.25 
13 - 14 år: Emma D. Rasmussen (1996) 37.48 2010.08.21 
15 - 16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36,19 2012.08.25 
17 år og ældre: Helle Kjær (1994) 37,96 2012.08.25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Pedersen  1999  Svømmeklubben MK 31            35.26  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            37.46  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            37.56   
Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            38.72   
Anne Hjortsøe Pedersen  1999  Holstebro Svømme Club            39.25   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            39.67   
Johanne Laursen  1999  Holstebro Svømme Club            40.44   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            41.01   
Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub            41.51   
10  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            41.65   
11  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub            41.70   
12  Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            41.88   
13  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            41.97   
14  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            43.08   
15  Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            44.07   
16  Maria Holst Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31            44.48   
17  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup            45.60   
18  Stine Kromann  1999  Esbjerg Svømmeklub            46.67   
19  Louise Xia Klogborg  2000  Holstebro Svømme Club            46.97   
20  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            47.77   
21  Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub            47.81   
22  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            50.56   
23  Lærke Meyer  2000  Silkeborg Svømmeklub            50.84   
24  Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            55.74   
Astrid Delin  1999  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
11 -12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 37,02 2012.08.25 
13 - 14 år: Emma D. Rasmussen (1996) 37.48 2010.08.21 
15 - 16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36,19 2012.08.25 
17 år og ældre: Helle Kjær (1994) 37,96 2012.08.25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Sofie Lindblad  1997  Vallensbæk IF Af 1939            37.49   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub            37.86   
Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            37.88   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            37.95   
Laura Andersen  1997  Køge Svømmeklub            37.98   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club            38.89   
Camilla Madsen  1997  Holstebro Svømme Club            39.57   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            39.69   
Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub            42.78   
10  Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup            43.00   
11  Amalie L. Nielsen  1997  Horsens Svømmeklub            44.77   
12  Sarah Gade Nielsen  1998  Horsens Svømmeklub            46.54   
13  Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub            46.62   
14  Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            47.48   
15  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            55.91   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
11 -12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 37,02 2012.08.25 
13 - 14 år: Emma D. Rasmussen (1996) 37.48 2010.08.21 
15 - 16 år: Line H. Vestergaard (1996) 36,19 2012.08.25 
17 år og ældre: Helle Kjær (1994) 37,96 2012.08.25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svømme Club            37.60  17-999 Aldersgruppe Rekord 
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro Svømme Club            38.38   
Maria Søe Beith  1996  Thisted Svømmeklub            38.54   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            39.22   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            40.63   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro Svømme Club            41.68   
Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            42.02   
Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            47.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre 
13 - 14 år: Teddi Rasmussen (1996) 36,79 2010.08.21 
15 - 16 år: Kristoffer Moos (1996) 32,28 2012.08.25 
17 - 18 år: Lars Merl (1993) 31.47 2010.08.21 
19 år og ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            40.58   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            42.30   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            45.00   
Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            45.91   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            46.70   
Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club            51.99   
Jakob Riisgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            52.13   
Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            52.90   
Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            55.07   
10  Frederik Venø Elling  2003  Silkeborg Svømmeklub            56.62   
11  Marius Larsen  2003  Svømmeklubben MK 31            57.68   
12  Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            57.89   
13  Oliver Christensen  2003  Silkeborg Svømmeklub            57.98   
14  Frederik Gaardsted  2001  Silkeborg Svømmeklub            58.20   
15  Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg Svømmeklub            58.46   
16  Valdemar Henkel Kappel  2003  Silkeborg Svømmeklub            1:00.02   
17  Jonas Gaardestrup  2001  Skagen Svømmeklub            1:00.67   
18  Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            1:01.21   
19  Mads Aarslew Jensen  2004  Køge Svømmeklub            1:03.90   
20  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            1:05.11   
21  Mads Emil Hansen  2003  Silkeborg Svømmeklub            1:05.92   
Mathias Dyrmose  2001  Holstebro Svømme Club            DNS   
Elias Tsoskunoglu  2004  Svømmeklubben MK 31            DSQ  A CRAWLARM I START 
Marius Gystad  2003  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  ej synkrone arme 
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club            DSQ  Tyvstart 
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  crawlarm i start 
Oscar Thinghøjen  2003  Svømmeklubben MK 31            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
13 - 14 år: Teddi Rasmussen (1996) 36,79 2010.08.21 
15 - 16 år: Kristoffer Moos (1996) 32,28 2012.08.25 
17 - 18 år: Lars Merl (1993) 31.47 2010.08.21 
19 år og ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31            34.60  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup            35.53   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            36.31   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            36.33   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            36.84   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            37.52   
Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            38.55   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            38.59   
Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub            40.06   
10  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            40.12   
11  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            41.12   
12  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            42.60   
13  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            42.73   
14  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            42.92   
15  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club            43.33   
16  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            45.05   
17  Jacob Schultz  1999  Holstebro Svømme Club            45.83   
18  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub            46.12   
19  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            46.49   
20  Max Lundum  1999  Skagen Svømmeklub            55.62   
Kristian Ravnborg  1999  Struer Svømmeklub            DSQ  en hånd i vending 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
13 - 14 år: Teddi Rasmussen (1996) 36,79 2010.08.21 
15 - 16 år: Kristoffer Moos (1996) 32,28 2012.08.25 
17 - 18 år: Lars Merl (1993) 31.47 2010.08.21 
19 år og ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub            35.60   
Martin Jungersen  1997  Svømmeklubben MK 31            37.23   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            37.87   
Mads Due Kristensen  1998  Nyborg Svømmeklub            40.79   
Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            44.23   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år 
13 - 14 år: Teddi Rasmussen (1996) 36,79 2010.08.21 
15 - 16 år: Kristoffer Moos (1996) 32,28 2012.08.25 
17 - 18 år: Lars Merl (1993) 31.47 2010.08.21 
19 år og ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joachim Mortensen  1995  Aalborg Svømmeklub            30.73   
Andreas Levin Pedersen  1995  Holstebro Svømme Club            32.07   
Markus Joensen  1996  Swim Team Tåstrup            32.81   
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            32.90   
Esben Norup  1996  Svømmeklubben MK 31            33.79   
Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub            35.97   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            36.28   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            39.40   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre 
13 - 14 år: Teddi Rasmussen (1996) 36,79 2010.08.21 
15 - 16 år: Kristoffer Moos (1996) 32,28 2012.08.25 
17 - 18 år: Lars Merl (1993) 31.47 2010.08.21 
19 år og ældre: David Adelskov (1987) 30.96 2010.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svømmeklub            36.20   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            37.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2001  Køge Svømmeklub            1:17.01   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            1:17.10   
Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup            1:21.18   
Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF            1:23.39   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer Svømmeklub            1:24.74   
Lærke Schlott Reichel  2001  Køge Svømmeklub            1:24.98   
Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub            1:26.73   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            1:26.85   
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            1:28.14   
10  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            1:29.67   
11  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:29.86   
12  Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            1:31.14   
13  Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:32.74   
14  Julie Geertsen Lund  2001  Holstebro Svømme Club            1:33.41   
15  Mathilde Roed  2001  Køge Svømmeklub            1:36.34   
16  Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            1:39.14   
17  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            1:39.67   
18  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            1:41.17  11-12 Aldersgruppe Rekord 
19  Kristine Erikstad  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:50.42   
20  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:52.12   
21  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            1:57.76   
22  Emma L. S. Cameron  2001  Silkeborg Svømmeklub            2:00.50   
23  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            2:03.40   
Birgitte Morre Pedersen  2001  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub            1:13.91   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            1:17.67   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:17.70   
Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub            1:19.27   
Maria Holst Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:20.32   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            1:20.88   
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club            1:21.63   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            1:22.59   
Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:23.70   
10  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            1:23.72   
11  Mette Hegelund  2000  Køge Svømmeklub            1:24.15   
12  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup            1:25.25   
13  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:28.56   
14  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:29.59   
15  Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            1:45.87   
16  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:46.92   
17  Lærke Meyer  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:49.00   
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club            1:12.58   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31            1:12.79   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            1:13.09   
Nanna Drewsen  1998  Vallensbæk IF Af 1939            1:14.89   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            1:20.79   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            1:22.91   
Karoline Nielsen  1997  Skagen Svømmeklub            1:25.08   
Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            1:26.45   
Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub            1:29.85   
10  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            1:35.88   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub            1:11.95   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:14.17   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            1:14.45   
Katja Holm  1994  Holstebro Svømme Club            1:14.50   
Maria Søe Beith  1996  Thisted Svømmeklub            1:17.28   
Katja Lund Cliff  1996  Holstebro Svømme Club            1:17.88   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            1:18.65   
Josefine Boisen  1996  Køge Svømmeklub            1:18.81   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            1:27.22   
10  Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            1:29.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
11 - 12 år: Maria Uldal (1998) 1:16.20 2010-08-21 
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 
17 år og ældre: Mathilde Pugholm Hvid (1990) 1:09.06 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub    33.48        1:09.45   
Sarah Mariner  1998  Svømmeklubben MK 31    33.91        1:10.55   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    34.90        1:11.73   
Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club    35.56        1:12.05   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub    35.23        1:13.36   
Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub    35.99        1:13.86   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub    35.19        1:13.93   
Katja Holm  1994  Holstebro Svømme Club    37.68        1:18.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
13 - 14 år: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.07   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            1:13.17   
Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            1:13.19   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:13.70   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            1:16.10   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:16.16   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            1:17.61   
Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup            1:17.62   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:18.39   
10  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club            1:18.43   
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            1:20.76   
12  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            1:21.05   
13  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.09   
14  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub            1:21.42   
15  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            1:23.08   
16  Thomas Gosvig  1999  Skagen Svømmeklub            1:23.32   
17  Jacob Schultz  1999  Holstebro Svømme Club            1:23.46   
18  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            1:23.49   
19  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            1:23.83   
20  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub            1:26.08   
21  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            1:26.84   
22  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            1:27.16   
23  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            1:27.28   
24  Tobias Lyngvig  2000  Holstebro Svømme Club            1:28.48   
25  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            1:29.92   
26  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            1:30.18   
27  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            1:30.49   
28  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:31.28   
29  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            1:31.47   
30  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            1:32.62   
31  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            1:34.35   
32  Gustav Hausgaard Larsen  2000  Køge Svømmeklub            1:36.28   
33  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            1:40.23   
34  Mathias Holme Pedersen  1999  Skagen Svømmeklub            1:40.93   
35  Adam Søholm Hansen  1999  Skagen Svømmeklub            1:43.16   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
13 - 14 år: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub            1:07.85   
Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub            1:09.40   
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:12.31   
Mikkel Holm Jensen  1997  Køge Svømmeklub            1:13.31   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:16.15   
Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:16.15   
Victor Kjær Eskildsen  1997  Horsens Svømmeklub            1:17.37   
Lars Emil Villa  1997  Svømmeklubben MK 31            1:19.51   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            1:19.79   
10  Johannes E. Mariegaard  1997  Swim Team Tåstrup            1:22.61   
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            DNS   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år 
13 - 14 år: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:07.84   
Markus Joensen  1996  Swim Team Tåstrup            1:09.17   
Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub            1:09.71   
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club            1:10.00   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub            1:13.33   
                     
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre 
13 - 14 år: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            1:06.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
13 - 14 år: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Anders Møller (1991) 1:01.15 2009-08-23 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub    30.86        1:04.16   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub    32.69        1:07.30   
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    33.47        1:07.49   
Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub    33.15        1:08.51   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    33.48        1:08.86   
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club    33.56        1:09.09   
Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub    33.51        1:09.70   
Markus Joensen  1996  Swim Team Tåstrup    34.25        1:11.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre 
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            2:48.68   
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub            2:56.01   
Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            2:57.97   
Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup            2:58.86   
Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            3:03.11   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            3:03.56   
Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            3:11.41   
Maria Cleman Hatting  2001  Struer Svømmeklub            3:11.78   
Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            3:15.73   
10  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF            3:17.63   
11  Katinka Søby  2001  Svømmeklubben MK 31            3:18.37   
12  Rikke Ross  2002  Sigma Swim Birkerød            3:20.49   
13  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            3:20.96   
14  Zascha Seest-Østergård  2002  Køge Svømmeklub            3:21.79   
15  Mia Søgaard  2001  Svømmeklubben MK 31            3:23.40   
16  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            3:23.93   
17  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            3:24.46   
18  Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            3:31.51   
19  Mathilde Roed  2001  Køge Svømmeklub            3:35.28   
20  Maria Lorenzen  2001  Nyborg Svømmeklub            3:37.91   
21  Lykke Frandsen  2002  Silkeborg Svømmeklub            3:39.40   
22  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:40.10   
23  Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub            3:40.51   
24  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            3:47.75   
25  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:48.01   
26  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            3:51.54   
27  Mia Schmidt Mortensen  2003  Sigma Swim Birkerød            3:52.76   
28  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            4:10.90   
29  Viktoria Freja Sørensen  2004  Vallensbæk IF Af 1939            4:14.70   
30  Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub            4:15.17   
31  Clara Dreier  2004  Køge Svømmeklub            4:26.00   
Amalie Lund  2001  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DNS   
Laura Clemens Hansen  2003  Køge Svømmeklub            DNF   
Jasmin Jespersen  2002  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vending 150 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:39.83   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:40.75   
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31            2:44.69   
Yazmin B. Gürtler  2000  Køge Svømmeklub            2:46.91   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            2:47.06   
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club            2:47.26   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            2:47.52   
Anne Hjortsøe Pedersen  1999  Holstebro Svømme Club            2:48.79   
Laura Christensen  1999  Svømmeklubben MK 31            2:51.01   
10  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            2:51.23   
11  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            2:54.63   
12  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:55.60   
13  Johanna Berthelsen  2000  Svømmeklubben MK 31            2:56.71   
14  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            2:57.40   
15  Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            3:00.77   
16  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub            3:03.73   
17  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            3:08.59   
18  Josephine Olsen  2000  Svømmeklubben MK 31            3:09.16   
19  Rikke Hansen  2000  Holstebro Svømme Club            3:11.13   
20  Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            3:13.93   
21  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            3:23.95   
Mette Hegelund  2000  Køge Svømmeklub            DSQ  sv ryg i bryst v 100 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            2:48.00   
Helena Marmetschke  1997  Svømmeklubben MK 31            2:56.51   
Amalie L. Nielsen  1997  Horsens Svømmeklub            DNS   
Karen Mørch  1998  Svømmeklubben MK 31            DNF   
Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre 
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 
13 - 14 år: Freja Østergaard (1995) 2:31.48 2009-08-22 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 
17 år og ældre: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub            2:31.88   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            2:34.56   
Line H. Vestergaard  1996  Silkeborg Svømmeklub            2:39.40   
Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svømme Club            2:41.37   
Saga Hjartardottir  1996  Svømmeklubben MK 31            3:03.91   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            3:19.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            2:29.26   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            2:30.72   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            2:33.44   
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup            2:34.35   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:37.59   
Simeon Franow  2000  Horsens Svømmeklub            2:40.46   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:42.90   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            2:43.09   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            2:44.76   
10  Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            2:46.85   
11  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club            2:50.91   
12  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            2:53.43   
13  Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:54.63   
14  Thomas Gosvig  1999  Skagen Svømmeklub            2:56.46   
15  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:56.75   
16  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            2:59.42   
17  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            3:00.72   
18  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            3:00.85   
19  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            3:01.07   
20  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub            3:03.16   
21  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club            3:03.22   
22  Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            3:03.38   
23  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            3:06.33   
24  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub            3:08.89   
25  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            3:08.98   
26  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            3:09.13   
27  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            3:09.77   
28  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            3:12.35   
29  Morten Kolbe Thomsen  2001  Skagen Svømmeklub            3:14.92   
30  Jonas Paulsen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:16.00   
31  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            3:17.80   
32  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            3:18.14   
33  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub            3:20.90   
34  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:21.00   
35  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            3:23.20   
36  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            3:23.74   
37  Tobias Lyngvig  2000  Holstebro Svømme Club            3:24.58   
38  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            3:34.06   
39  Max Lundum  1999  Skagen Svømmeklub            4:02.39   
Mathias Dyrmose  2001  Holstebro Svømme Club            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub            2:28.87   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            2:33.42   
Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub            2:33.55   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            2:38.54   
Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            2:39.47   
Mads Due Kristensen  1998  Nyborg Svømmeklub            2:43.84   
Casper Wagner  1998  Køge Svømmeklub            2:44.69   
Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub            2:45.84   
Victor Kjær Eskildsen  1997  Horsens Svømmeklub            2:50.65   
10  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            3:11.70   
Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            2:17.31   
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club            2:18.24   
Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31            2:23.41   
Andreas Levin Pedersen  1995  Holstebro Svømme Club            2:23.94   
Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub            2:32.13   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            2:33.50   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            2:33.68   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            2:36.40   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub            2:44.38   
                     
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-25 
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 21.37 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Chris Christensen  1988  Holstebro Svømme Club            2:07.86  19-999 Aldersgruppe Rekord 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:06.05 2012-09-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Kia Hansen (1995) 59.76 2010.08.21 
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:11.29   
Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup            1:12.44   
Anna Andersen  2001  Køge Svømmeklub            1:12.58   
Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub            1:12.59   
Mille Bruun Høvring  2001  Svømmeklubben MK 31            1:15.77   
Lærke Rask Sander  2002  Svømmeklubben MK 31            1:16.55   
Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            1:17.03   
Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:17.22   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:17.89   
10  Maria Cleman Hatting  2001  Struer Svømmeklub            1:18.76   
11  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            1:18.95   
12  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            1:19.12   
13  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            1:19.41   
14  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            1:20.51   
15  Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            1:21.18   
16  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF            1:21.57   
17  Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            1:22.14   
18  Cecilie Hjarsø  2001  Svømmeklubben MK 31            1:24.08   
19  Julie Geertsen Lund  2001  Holstebro Svømme Club            1:25.21   
20  Kristine Erikstad  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:27.01   
21  Maria Lorenzen  2001  Nyborg Svømmeklub            1:27.64   
22  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:29.28   
23  Maja Svenstrup  2002  Køge Svømmeklub            1:29.64   
24  Anine B. Mariegaard  2001  Skagen Svømmeklub            1:32.38   
25  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            1:32.52   
26  Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub            1:34.72   
27  Sabrina Eriksen  2002  Svømmeklubben MK 31            1:39.85   
28  Nanna Bøgild Lundahl  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:41.18   
29  Thea Friis Skifte  2002  Svømmeklubben MK 31            1:42.57   
30  Jasmin Jespersen  2002  Silkeborg Svømmeklub            1:45.27   
Amalie Lund  2001  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Birgitte Morre Pedersen  2001  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Annika H. Albertsen  2001  Holstebro Svømme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:06.05 2012-09-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Kia Hansen (1995) 59.76 2010.08.21 
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Heick  1999  Svømmeklubben MK 31            1:04.80   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:04.84   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro Svømme Club            1:07.13   
Mille Rask Sander  1999  Svømmeklubben MK 31            1:07.39   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:07.48   
Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben MK 31            1:07.50   
Alberte M Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:08.56   
Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub            1:08.61   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            1:09.73   
10  Johanne Laursen  1999  Holstebro Svømme Club            1:09.86   
11  Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            1:10.03   
12  Regitze Munch Nielsen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:10.27   
13  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup            1:10.77   
14  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            1:11.12   
15  Maria Holst Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:11.48   
16  Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:12.14   
17  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:12.64   
18  Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:13.10   
19  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            1:13.35   
20  Lisa Terp  1999  Struer Svømmeklub            1:14.02   
21  Karoline Kjær  2000  Køge Svømmeklub            1:15.35   
22  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            1:15.89   
23  Rikke Hansen  2000  Holstebro Svømme Club            1:18.15   
24  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            1:18.17   
25  Stine Kromann  1999  Esbjerg Svømmeklub            1:19.04   
26  Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:20.21   
27  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:21.10   
28  Louise Xia Klogborg  2000  Holstebro Svømme Club            1:22.46   
29  Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:22.53   
30  Selma Bruun Pedersen  2000  Svømmeklubben MK 31            1:27.54   
31  Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            1:32.71   
Astrid Delin  1999  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:06.05 2012-09-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Kia Hansen (1995) 59.76 2010.08.21 
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup            1:04.29   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            1:05.01   
Nanna Drewsen  1998  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.64   
Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub            1:06.72   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club            1:07.05   
Rikke Knudsen  1998  Svømmeklubben MK 31            1:07.38   
Camilla Madsen  1997  Holstebro Svømme Club            1:07.54   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            1:08.15   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub            1:08.70   
10  Ditte V. Hansen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:09.16   
11  Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub            1:11.50   
12  Sarah Gade Nielsen  1998  Horsens Svømmeklub            1:14.93   
13  Vicki Jensen  1998  Struer Svømmeklub            1:20.83   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:06.05 2012-09-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Kia Hansen (1995) 59.76 2010.08.21 
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub            1:01.60   
Katja Holm  1994  Holstebro Svømme Club            1:03.40   
Maria Madsen  1995  Svømmeklubben MK 31            1:03.79   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:04.10   
Astrid Foldarskald  1994  Swim Team Tåstrup            1:04.99   
Line H. Vestergaard  1996  Silkeborg Svømmeklub            1:05.03   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            1:05.61   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro Svømme Club            1:06.23   
Mia Kynde  1994  Lyseng IF            1:07.29   
10  Josefine Boisen  1996  Køge Svømmeklub            1:07.47   
11  Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            1:07.51   
12  Emma D. Rasmussen  1996  Holstebro Svømme Club            1:07.78   
13  Katja Lund Cliff  1996  Holstebro Svømme Club            1:08.04   
14  Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            1:14.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  18:28   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 1:06.05 2012-09-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Kia Hansen (1995) 59.76 2010.08.21 
17 år og ældre: Micha Østergaaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    29.12        1:00.12   
Maria Madsen  1995  Svømmeklubben MK 31    29.59        1:01.00   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub    30.83        1:02.50   
Katja Holm  1994  Holstebro Svømme Club    30.71        1:03.63   
Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup    31.30        1:03.91   
Astrid Foldarskald  1994  Swim Team Tåstrup    30.06        1:04.21   
Emilie Heick  1999  Svømmeklubben MK 31    31.11        1:04.80   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub    31.99        1:06.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:28 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31            58.15  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939            58.80   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            59.38   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            1:00.55   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:02.04   
Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            1:02.72   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub            1:03.77   
Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub            1:04.21   
Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup            1:05.02   
10  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            1:05.07   
11  Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            1:05.76   
12  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            1:06.02   
13  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            1:06.22   
14  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            1:06.25   
15  Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup            1:06.67   
16  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            1:07.61   
17  Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.45   
18  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.60   
19  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.72   
20  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:09.48   
21  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club            1:09.63   
22  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:09.83   
23  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            1:10.11   
24  Thomas Gosvig  1999  Skagen Svømmeklub            1:10.42   
25  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            1:10.77   
26  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            1:11.97   
27  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            1:12.43   
28  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            1:14.19   
29  Kristian Ravnborg  1999  Struer Svømmeklub            1:14.41   
30  Magnus Sommer Klampe  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:14.52   
31  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:14.57   
32  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            1:15.41   
33  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            1:15.49   
34  Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            1:15.65   
35  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:15.72   
36  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub            1:17.14   
37  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:19.02   
38  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            1:19.60   
39  Tobias Lyngvig  2000  Holstebro Svømme Club            1:20.19   
40  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            1:20.48   
41  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            1:20.57   
42  Gustav Hausgaard Larsen  2000  Køge Svømmeklub            1:21.35   
43  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            1:22.36   
44  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            1:23.97   
45  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub            1:24.70   
46  Mathias Holme Pedersen  1999  Skagen Svømmeklub            1:24.85   
47  Adam Søholm Hansen  1999  Skagen Svømmeklub            1:25.51   
48  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            1:26.64   
49  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:27.12   
50  Max Lundum  1999  Skagen Svømmeklub            1:37.46   
Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            1:00.06   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:00.19   
Mikkel Holm Jensen  1997  Køge Svømmeklub            1:00.60   
Martin Bruun Andersen  1998  Køge Svømmeklub            1:02.30   
Anders Laursen  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:02.60   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            1:02.60   
Casper Wagner  1998  Køge Svømmeklub            1:02.61   
Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:02.87   
Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub            1:03.05   
10  Martin Jungersen  1997  Svømmeklubben MK 31            1:03.09   
11  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub            1:05.96   
12  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:06.67   
13  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            1:09.60   
14  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:16.82   
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            58.20   
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club            59.81   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            1:00.43   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            1:01.09   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:01.30   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            1:01.91   
Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub            1:02.76   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub            1:04.29   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            57.70   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            58.99   
Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svømmeklub            59.59   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            1:05.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub    27.31        55.71   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub    28.31        56.84   
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31    27.97        57.77  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svømmeklub    28.13        58.32   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub    27.97        59.26   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    29.07        59.87   
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club    28.73        1:00.04   
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    29.20        1:02.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre 
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub            3:12.03   
Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub            3:15.99   
Lærke Schlott Reichel  2001  Køge Svømmeklub            3:27.92   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            3:29.90   
Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            3:32.76   
Emma Poulsen  2001  Glostrup Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            2:46.89   
Caroline Samuel  2000  Køge Svømmeklub            2:53.65   
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club            2:56.88   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            2:58.22   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            3:05.37   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub            2:51.59   
Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            3:58.03   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre 
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 
13 - 14 år: Christina Munkholm (1996) 2.33.26 2010.08.21 
15 - 16 år: Caroline Eskildsen (1995) 2.35.25 2010.08.2 
17 år og ældre: Julie Hougård (1991) 2.25.52 2008.08.30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub            2:40.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre 
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 2:11.40 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            2:31.84  0-14 Aldersgruppe Rekord 
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:37.56   
Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup            2:53.74   
Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939            2:57.57   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            3:01.78   
Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub            3:01.87   
Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            3:09.86   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub            3:14.81   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            3:17.98   
10  Morten Kolbe Thomsen  2001  Skagen Svømmeklub            3:26.58   
11  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub            3:46.12   
12  Tobias Lyngvig  2000  Holstebro Svømme Club            3:46.58   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            DSQ  Arm fremf under vand 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 2:11.40 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            2:23.37   
Mads Due Kristensen  1998  Nyborg Svømmeklub            2:55.80   
Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub            3:03.50   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            3:07.72   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre 
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 
15 - 16 år: Viktor Brömer (1993) 2:10.25 2008-08-31 
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 2:11.40 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Chris Christensen  1988  Holstebro Svømme Club            2:09.29  19-999 Aldersgruppe Rekord 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
12 år og yngre: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2.49.13 2008.08.31 
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2.47.08 2009.08.23 
17 og ældre: Tina Flaskager (1986) 2.56.06 2005.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            3:12.57   
Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub            3:17.11   
Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            3:17.56   
Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            3:18.13   
Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup            3:23.05   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            3:34.64   
Rikke Ross  2002  Sigma Swim Birkerød            3:39.32   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            3:39.65   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            3:44.54   
10  Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            3:49.19   
11  Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            3:51.35   
12  Zascha Seest-Østergård  2002  Køge Svømmeklub            3:53.79   
13  Lykke Frandsen  2002  Silkeborg Svømmeklub            3:54.61   
14  Emma L. S. Cameron  2001  Silkeborg Svømmeklub            4:13.42   
15  Maja Svenstrup  2002  Køge Svømmeklub            4:15.21   
16  Line Lyskjær  2003  Silkeborg Svømmeklub            5:08.40   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
12 år og yngre: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2.49.13 2008.08.31 
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2.47.08 2009.08.23 
17 og ældre: Tina Flaskager (1986) 2.56.06 2005.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Pedersen  1999  Svømmeklubben MK 31            2:46.29  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:54.96   
Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub            2:55.00   
Astrid Delin  1999  Køge Svømmeklub            3:03.86   
Stella Krogh Lund  2000  Horsens Svømmeklub            3:04.38   
Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub            3:12.45   
Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            3:40.20   
Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            4:00.96   
Mathilde Snitgaard  2000  Struer Svømmeklub            DSQ  ej synkrone ben 
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            DSQ  Ej samt. berør 100 m 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
12 år og yngre: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2.49.13 2008.08.31 
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2.47.08 2009.08.23 
17 og ældre: Tina Flaskager (1986) 2.56.06 2005.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Sofie Lindblad  1997  Vallensbæk IF Af 1939            2:54.35   
Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            3:00.23   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club            3:06.29   
Laura Andersen  1997  Køge Svømmeklub            3:07.58   
Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            3:35.02   
Karoline Nielsen  1997  Skagen Svømmeklub            3:38.70   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
12 år og yngre: Klaudia W. Mogensen (2000) 3:05.17 2012-08-25 
13 - 14 år: Signe Tolstrup (1995) 2.49.13 2008.08.31 
15-16 år: Nicole Møller (1993) 2.47.08 2009.08.23 
17 og ældre: Tina Flaskager (1986) 2.56.06 2005.08.21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Søe Beith  1996  Thisted Svømmeklub            2:53.58  17-999 Aldersgruppe Rekord 
Karen Krogh Lund  1996  Horsens Svømmeklub            3:10.22   
Johanne Krogh Lund  1995  Horsens Svømmeklub            3:22.40   
Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            3:38.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:53.44   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            2:55.24   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            2:57.71   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            3:06.78   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            3:10.19   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            3:11.83   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            3:18.07   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            3:21.15   
Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            3:22.93   
10  Thomas Gosvig  1999  Skagen Svømmeklub            3:24.57   
11  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            3:28.91   
12  Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            3:30.13   
13  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            3:34.10   
14  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            3:36.49   
15  Magnus Sommer Klampe  1999  Silkeborg Svømmeklub            3:37.78   
16  Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            3:39.36   
17  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            3:42.73   
18  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            3:47.90   
19  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub            3:57.57   
20  Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub            4:05.44   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub            2:53.04   
Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub            3:00.41   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            2:29.55  17-18 Aldersgruppe Rekord 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            2:32.18   
Andreas Levin Pedersen  1995  Holstebro Svømme Club            2:33.24   
                     
 
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Chris Christensen  1988  Holstebro Svømme Club            2:24.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:35 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
0 år og ældre: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub            4:43.57   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            4:50.74   
Helle Dohn  1998  Holstebro Svømme Club            4:51.05   
Katja Holm  1994  Holstebro Svømme Club            4:52.58   
Kalinka T. Mogensen  1995  Silkeborg Svømmeklub            4:54.98   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro Svømme Club            4:58.13   
Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            5:02.01   
Johanne Laursen  1999  Holstebro Svømme Club            5:03.37   
Cecilie Ravn Jensen  1994  Holstebro Svømme Club            5:03.91   
10  Alberte M Hansen  2000  Svømmeklubben MK 31            5:06.40   
11  Camilla Madsen  1997  Holstebro Svømme Club            5:07.51   
12  Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            5:11.76   
13  Anne Hjortsøe Pedersen  1999  Holstebro Svømme Club            5:15.90   
14  Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub            5:16.57   
15  Yazmin B. Gürtler  2000  Køge Svømmeklub            5:16.72   
16  Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            5:20.23   
17  Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            5:20.83   
18  Regitze Munch Nielsen  2000  Svømmeklubben MK 31            5:24.56   
19  Anna Andersen  2001  Køge Svømmeklub            5:25.88   
20  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            5:26.56   
21  Dianna Au  2000  Silkeborg Svømmeklub            5:35.37   
22  Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            5:39.07   
23  Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub            5:40.42   
24  Emma Henriksen  2001  Køge Svømmeklub            5:41.16   
25  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            5:41.68   
26  Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            5:52.58   
27  Stine Kromann  1999  Esbjerg Svømmeklub            5:54.79   
28  Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            5:54.91   
29  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            6:00.42   
30  Lærke Schlott Reichel  2001  Køge Svømmeklub            6:02.21   
31  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub            6:05.79   
32  Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            6:16.18   
33  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            6:18.96   
34  Ida Bull Guldbrandsen  2002  Køge Svømmeklub            6:21.43   
35  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            6:24.81   
36  Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            6:31.56   
37  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            6:37.20   
38  Mathilde Roed  2001  Køge Svømmeklub            6:45.82   
39  Zascha Seest-Østergård  2002  Køge Svømmeklub            6:46.51   
40  Lykke Frandsen  2002  Silkeborg Svømmeklub            7:03.83   
41  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            7:03.88   
42  Lærke Meyer  2000  Silkeborg Svømmeklub            7:15.87   
43  Nanna Bøgild Lundahl  2001  Silkeborg Svømmeklub            7:27.30   
Birgitte Morre Pedersen  2001  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  14:59   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
0 år og ældre: Frans Johannesen (1992) 4:08.39 2009-08-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club    1:03.88  2:12.79  3:19.49    4:26.60   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    1:03.77  2:14.19  3:23.99    4:33.37   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:06.02  2:16.64  3:27.72    4:39.37   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    1:07.15  2:19.66  3:31.98    4:40.69   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    1:07.41  2:19.66  3:31.50    4:43.68   
Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    1:09.27  2:22.92  3:33.43    4:44.47   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    1:07.47  2:18.82  3:32.60    4:44.66   
Mikkel Holm Jensen  1997  Køge Svømmeklub    1:06.75  2:19.73  3:33.67    4:46.49   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub    1:07.90  2:20.96  3:34.46    4:46.65   
10  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    1:07.05  2:20.93  3:34.74    4:48.09   
11  Andreas Levin Pedersen  1995  Holstebro Svømme Club    1:08.36  2:21.14  3:35.35    4:49.64   
12  Mikkel Grønbo  1996  Silkeborg Svømmeklub    1:09.04  2:24.42  3:39.35    4:51.83   
13  Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:08.96  2:25.89  3:43.88    4:59.99   
14  Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:08.60  2:25.43  3:45.71    5:00.08   
15  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:10.83  2:28.72  3:46.36    5:00.50   
16  Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub    1:06.19  2:19.72  3:37.95    5:00.62   
17  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:12.87  2:30.56  3:47.76    5:00.91   
18  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    1:11.57  2:29.30  3:46.71    5:01.51   
19  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:52.28  3:10.77  4:27.85    5:03.36   
20  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    1:10.91  2:28.56  3:47.19    5:04.07   
21  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    1:12.99  2:31.77  3:51.02    5:06.88   
22  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:13.64  2:33.01  3:52.00    5:07.90   
23  Anders Laursen  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:12.15  2:32.09  3:51.66    5:08.89   
24  Victor Kjær Eskildsen  1997  Horsens Svømmeklub    1:12.67  2:33.25  3:52.73    5:13.24   
25  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub    1:14.29  2:34.94  3:57.23    5:14.91   
26  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub    1:12.59  2:34.29  3:57.83    5:17.76   
27  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    1:16.86  2:39.96  4:02.43    5:23.42   
28  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:17.78  2:40.87  4:03.53    5:24.98   
29  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub    1:16.23  2:39.94  4:04.92    5:27.79   
30  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:17.88  2:42.20  4:07.70    5:28.02   
31  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:18.28  2:44.08  4:09.50    5:32.61   
32  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:21.23  2:47.65  4:14.76    5:42.09   
33  Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    1:23.65  2:54.44  4:23.82    5:53.42   
34  Magnus Sommer Klampe  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:23.56  2:59.55  4:38.10    6:11.60   
35  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub    1:22.73  2:58.21  4:40.01    6:14.59   
36  Oliver Frølund  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:23.98  3:00.47  4:40.72    6:15.19   
37  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:28.60  3:06.60  4:43.97    6:15.28   
38  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub    1:30.04  3:11.31  4:54.18    6:36.30   
39  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub    1:27.79  3:08.91  4:55.21    6:43.63   
40  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    1:36.48  3:20.30  5:05.09    6:46.09   
41  Mathias Holme Pedersen  1999  Skagen Svømmeklub    1:37.15  3:23.08  5:10.96    6:48.57   
42  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub    1:41.14  4:42.51  7:40.11    7:40.11   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Mathias Plog Jensen  2001  Silkeborg Svømmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:59 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  19:18   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 17, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
0 år og ældre: Lyngby 4:10.85 2005-08-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Silkeborg Damer 1  Silkeborg Svømmeklub            4:08.71   
  Line H. Vestergaard  1996      29.09  1:00.49      1:00.49   
  Klaudia W. Mogensen  2000      30.12  1:03.50      2:03.99   
  Signe Tolstrup  1995      30.27  1:02.26      3:06.25   
  Kalinka T. Mogensen  1995      29.68  1:02.46      4:08.71   
                     
Ksk Piger 1  Køge Svømmeklub            4:11.22   
  Sabrina Wielsøe  1990      29.74  1:02.18      1:02.18   
  Christina Munkholm  1996      29.03  1:00.20      2:02.38   
  Astrid Delin  1999      30.54  1:03.71      3:06.09   
  Yazmin B. Gürtler  2000      30.45  1:05.13      4:11.22   
                     
Vat-Cph Damer 1  VAT Copenhagen            4:18.77   
  Astrid Foldarskald  1994      30.84  1:06.44      1:06.44   
  Rikke Munkholm  1998      30.84  1:04.13      2:10.57   
  Emilie Heick  1999      31.51  1:06.13      3:16.70   
  Maria Madsen  1995      28.84  1:02.07      4:18.77   
                     
Horsens Piger 1  1996  Horsens Svømmeklub            4:21.88   
  Kirstine Feldinger  1996      31.55  1:07.19      1:07.19   
  Sara Sofia Benzarti  1997      31.79  1:06.15      2:13.34   
  Signe B. Thomasen  1996      31.01  1:05.10      3:18.44   
  Emma Nørgaard  1997      29.64  1:03.44      4:21.88   
                     
Silkeborg Damer 2  Silkeborg Svømmeklub            4:25.23   
  Sarah Harder Bruun  1993      31.02  1:04.51      1:04.51   
  Ditte V. Hansen  1997      32.44  1:07.34      2:11.85   
  Sofie W. Bunten  1999      32.62  1:07.45      3:19.30   
  Julie Lundorff Larsen  2000      31.84  1:05.93      4:25.23   
                     
Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            4:26.05   
  Cecilie Ravn Jensen  1994      31.49  1:08.01      1:08.01   
  Maja Sandholm Pedersen  1998      31.02  1:07.44      2:15.45   
  Helle Dohn  1998      31.07  1:06.49      3:21.94   
  Katja Holm  1994      30.39  1:04.11      4:26.05   
                     
Vat-Cph Damer 2  VAT Copenhagen            4:26.62   
  Nanna Drewsen  1998      31.23  1:04.98      1:04.98   
  Julie Bingen Jacobsen  1999      31.86  1:07.93      2:12.91   
  Rikke Knudsen  1998      32.42  1:08.35      3:21.26   
  Phoebe Linde Atkins  2000      30.95  1:05.36      4:26.62   
                     
Vat-Cph Damer 3  VAT Copenhagen            4:30.09   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      33.28  1:39.89      1:39.89   
  Sarah Mariner  1998      34.76  1:07.08      2:46.97   
  Josefine Pedersen  1999      1:08.74  1:43.12      4:30.09   
  Alberte M Hansen  2000              4:30.09   
                     
10  Hsc Damer 2  Holstebro Svømme Club            4:30.49   
  Merete Toft Jensen  1999      32.30  1:06.90      1:06.90   
  Camilla Madsen  1997      31.62  1:07.38      2:14.28   
  Emma D. Rasmussen  1996      33.53  1:09.14      3:23.42   
  Katja Lund Cliff  1996      32.51  1:07.07      4:30.49   
                     
11  Ksk Piger 2  Køge Svømmeklub            4:35.01   
  Melanie Degner  2000      32.24  1:08.33      1:08.33   
  Josefine Boisen  1996      31.58  1:07.24      2:15.57   
  Emma Hansen  1999      32.86  1:10.83      3:26.40   
  Caroline Samuel  2000      32.11  1:08.61      4:35.01   
                     
12  Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            4:36.17   
  Therese Hovgaard Jensen  2000      32.02  1:06.42      1:06.42   
  Stine Johansen  1997      32.74  1:09.13      2:15.55   
  Silke Meyer  1998      32.30  1:08.30      3:23.85   
  Karina Høybye Olesen  2001      34.50  1:12.32      4:36.17   
                     
13  Hsc Damer 3  Holstebro Svømme Club            4:38.10   
  Helena Rosendahl Bach  2000      33.72  1:08.94      1:08.94   
  Johanne Laursen  1999      34.23  1:10.61      2:19.55   
  Anne Hjortsøe Pedersen  1999      32.88  1:09.48      3:29.03   
  Emma Bugge Fynbo  2001      32.99  1:09.07      4:38.10   
                     
14  Silkeborg Damer 3  Silkeborg Svømmeklub            4:41.26   
  Cecilie Bach Bertelsen  1997      33.10  1:10.31      1:10.31   
  Nicoline Pontoppidan  1998      32.45  1:09.29      2:19.60   
  Helena V. Ellling  2000      33.42  1:11.54      3:31.14   
  Nicoline Bredahl  2000      33.15  1:10.12      4:41.26   
                     
15  Horsens Piger 2  Horsens Svømmeklub            4:42.68   
  Nicoline Rosenkilde  1999      33.83  1:09.52      1:09.52   
  Christina Løth Andersen  1997      33.13  1:10.62      2:20.14   
  Anette Damsgaard  1996      33.43  1:11.26      3:31.40   
  Jennifer Thorius Bek  2000      33.31  1:11.28      4:42.68   
                     
16  Vat-Cph Damer 4  VAT Copenhagen            4:43.13   
  Xenia Huryn  2000      34.01  1:12.19      1:12.19   
  Mille Rask Sander  1999      32.59  1:08.21      2:20.40   
  Josefine Nickelsen  2001      34.04  1:12.67      3:33.07   
  Regitze Munch Nielsen  2000      32.80  1:10.06      4:43.13   
                     
17  Vat-Cph Damer 5  VAT Copenhagen            4:49.46   
  Maria Holst Hansen  2000      33.88  1:11.07      1:11.07   
  Xandra Huryn  2001      34.58  1:12.70      2:23.77   
  Josephine Olsen  2000      33.79  1:12.42      3:36.19   
  Monica Kristiansen  2001      33.93  1:13.27      4:49.46   
                     
18  Ksk Piger 3  Køge Svømmeklub            4:56.34   
  Laura Andersen  1997      35.51  1:14.71      1:14.71   
  Mette Hegelund  2000      34.64           
  Anna Andersen  2001      3:02.35  3:41.79      3:41.79   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      35.17  1:14.55      4:56.34   
                     
19  Struer Dream Team  Struer Svømmeklub            4:56.43   
  Mathilde Snitgaard  2000      33.27  1:09.30      1:09.30   
  Lisa Terp  1999      35.26  1:13.87      2:23.17   
  Maria Cleman Hatting  2001      36.02  1:17.61      3:40.78   
  Line Hatting  1996      35.97  1:15.65      4:56.43   
                     
20  Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            5:04.12   
  Thea Lund Petersen  1998      32.45  1:06.58      1:06.58   
  Iben Bak  2001      36.07  1:16.48      2:23.06   
  Signe Stærmose  1999      36.76  1:18.03      3:41.09   
  Louise Lykke Hansen  2000      39.34  1:23.03      5:04.12   
                     
21  Silkeborg Damer 4  Silkeborg Svømmeklub            5:04.35   
  Dianna Au  2000      34.63  1:12.75      1:12.75   
  Mathilde Vilain Stübe  2000      26.19  35.15      1:47.90   
  Esther Flø  2001      1:17.37  1:58.25      3:46.15   
  Eva Marie Christensen  1999      37.48  1:18.20      5:04.35   
                     
22  Vat-Cph Damer 7  VAT Copenhagen            5:09.96   
  Mille Bruun Høvring  2001      36.31  1:14.97      1:14.97   
  Mia Søgaard  2001      38.16  1:20.43      2:35.40   
  Lærke Rask Sander  2002      36.05  1:15.50      3:50.90   
  Katinka Søby  2001      36.10  1:19.06      5:09.96   
                     
23  Isk Piger  1999  Ikast Svømmeklub            5:13.85   
  Mette Flaskager  1999      33.49  1:10.53      1:10.53   
  Sascha Lausten  2002      40.62  1:28.05      2:38.58   
  Amalie Mejer  1998      37.50  1:19.08      3:57.66   
  Amanda Meldgaard  1999      34.96  1:16.19      5:13.85   
                     
24  Vat-Cph Damer 6  VAT Copenhagen            5:16.42   
  Victoria Vorm  2001      37.32  1:19.85      1:19.85   
  Mathilde Laugesen  2001      38.96  1:23.44      2:43.29   
  Johanna Berthelsen  2000      34.50  1:13.75      3:57.04   
  Caroline Mathiesen  2001      36.40  1:19.38      5:16.42   
                     
25  Ksk Piger 4  Køge Svømmeklub            5:16.63   
  Karoline Kjær  2000      34.91  1:14.92      1:14.92   
  Pernille Pedersen  2001      36.42  1:18.91      2:33.83   
  Emma Henriksen  2001      37.37  1:21.40      3:55.23   
  Lærke Schlott Reichel  2001      38.49  1:21.40      5:16.63   
                     
26  Hsc Damer 4  Holstebro Svømme Club            5:19.89   
  Thilde Rud Iversen  2001      38.31  1:55.62      1:55.62   
  Rikke Hansen  2000      39.76  1:18.76      3:14.38   
  Louise Xia Klogborg  2000      42.87  1:21.33      4:35.71   
  Isabella Bach  2002      44.18  44.18      5:19.89   
                     
27  Ksk Piger 5  Køge Svømmeklub            5:38.00   
  Ida Bull Guldbrandsen  2002      36.38  1:17.91      1:17.91   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      38.88  1:23.95      2:41.86   
  Mathilde Roed  2001      40.80  1:27.20      4:09.06   
  Zascha Seest-Østergård  2002      38.99  1:28.94      5:38.00   
                     
28  Birkerød Swim 1  Sigma Swim Birkerød            5:45.60   
  Rikke Ross  2002      40.88  2:02.44      2:02.44   
  Anne Føyn  2002      41.07  1:25.60      3:28.04   
  Laura Boutrup  2003      1:30.82  2:17.56      5:45.60   
  Isabel Vang Hvitved  2003              5:45.60   
                     
29  Fiskekasserne  1997  Skagen Svømmeklub            5:51.45   
  Ida Mikkelsen  1998      35.10  1:14.14      1:14.14   
  Anine B. Mariegaard  2001      41.21  1:41.67      2:55.81   
  Linea Kolbe Thomsen  2004      45.66  1:40.66      4:36.47   
  Karoline Nielsen  1997      34.80  1:14.98      5:51.45   
                     
30  Birkerød Swim 2  Sigma Swim Birkerød            6:11.31   
  Maria Lund  2003      42.13  1:31.41      1:31.41   
  Esther Marie Heunicke  2003      44.10  1:36.73      3:08.14   
  Cecilie Porsdal  2002      39.74  1:28.04      4:36.18   
  Mia Schmidt Mortensen  2003      41.97  1:35.13      6:11.31   
                     
31  Silkeborg Damer 6  Silkeborg Svømmeklub            6:33.65   
  Kristine Erikstad  2001      41.23  1:32.05      1:32.05   
  Emma L. S. Cameron  2001      43.66  1:36.67      3:08.72   
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      46.46  1:41.81      4:50.53   
  Jasmin Jespersen  2002      49.83  1:43.12      6:33.65   
                     
32  Ksk Piger 6  Køge Svømmeklub            6:42.59   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      46.40  1:40.29      1:40.29   
  Maja Svenstrup  2002      44.29  1:35.47      3:15.76   
  Clara Dreier  2004      50.56  1:49.73      5:05.49   
  Line Nøhr Petersen  2003      45.60  1:37.10      6:42.59   
                     
Hsc Damer 5  Holstebro Svømme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
Silkeborg Damer 5  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Lærke Meyer  2000      44.98        1:37.93   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:18 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
0 år og ældre: Kvik 3:43.31 2006-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Hsc Drenge 1  Holstebro Svømme Club            3:46.93   
  Kasper Schultz  1995      26.54  55.13      55.13   
  Andreas Levin Pedersen  1995      27.82  57.68      1:52.81   
  Tobias Møller Kristensen  1996      28.20  58.92      2:51.73   
  Chris Christensen  1988      26.99  55.20      3:46.93   
                     
Ksk Drenge 1  Køge Svømmeklub            3:47.44   
  Anders Paaske  1995      27.29  57.51      57.51   
  Viktor Christensen  1995      26.47  55.36      1:52.87   
  Magnus Christensen  1995      27.78  59.49      2:52.36   
  Frederik Christensen  1992      26.45  55.08      3:47.44   
                     
Silkeborgherrer 1  Silkeborg Svømmeklub            3:52.65   
  Ralf Dalby  1995      28.39  59.20      59.20   
  Dennis Kinnerup  1988      26.89  57.41      1:56.61   
  Kasper Winther  1995      27.62  57.76      2:54.37   
  Anders T. Rasmussen  1993      27.18  58.28      3:52.65   
                     
Vat-Cph Herrer 1  VAT Copenhagen            3:56.37   
  Markus Joensen  1996      28.48  59.31      59.31   
  Johan Bragason  1999      27.83  59.77      1:59.08   
  Martin Jungersen  1997      27.66  59.17      2:58.25   
  Marcus Dan Hansen  1999      27.15  58.12      3:56.37   
                     
Ksk Drenge 2  Køge Svømmeklub            4:06.15   
  Magnus Lundgren  1996      28.87  1:00.18      1:00.18   
  Mathias Nielsen  1999      28.36  1:00.69      2:00.87   
  Casper Wagner  1998      28.37  1:02.44      3:03.31   
  Mikkel Holm Jensen  1997      29.99  1:02.84      4:06.15   
                     
Silkeborgherrer 2  Silkeborg Svømmeklub            4:06.43   
  Mikkel Grønbo  1996      28.45  1:00.08      1:00.08   
  Alexander Gilberg  1995      29.15  1:02.59      2:02.67   
  Jens N. Nielsen  1997      29.97  1:01.45      3:04.12   
  Anders Laursen  1998      29.86  1:02.31      4:06.43   
                     
Struer Dream Team  Struer Svømmeklub            4:07.58   
  Michael Terp Olesen  1999      28.35  59.19      59.19   
  Casper Trier Jensen  1996      28.27  59.94      1:59.13   
  Alex Terp  1997      29.02  1:03.27      3:02.40   
  William Kaaber  1999      30.36  1:05.18      4:07.58   
                     
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            4:11.77   
  Lasse Christensen  1994      29.30  1:01.92      1:01.92   
  Rune Friis Petersen  1996      28.29  1:01.76      2:03.68   
  Alexander Jensen  1998      30.45  1:03.67      3:07.35   
  Tim Damsgaard  1994      29.46  1:04.42      4:11.77   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            4:15.05   
  Mads Due Kristensen  1998      30.37  1:03.58      1:03.58   
  Rasmus Kristensen  1997      31.15  1:06.43      2:10.01