2019-06-18   05:39:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2013    Udskriftsdato  24 august 2013   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 august 2013         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Dan Hansen  1999  Svømmeklubben MK 31            58.15  13-14 Aldersgruppe Rekord 
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939            58.80   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            59.38   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub            1:00.55   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:02.04   
Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            1:02.72   
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub            1:03.77   
Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub            1:04.21   
Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup            1:05.02   
10  William Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            1:05.07   
11  Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            1:05.76   
12  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            1:06.02   
13  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub            1:06.22   
14  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            1:06.25   
15  Nikolai Hougaard  1999  Swim Team Tåstrup            1:06.67   
16  Laurits Kaaber  1999  Struer Svømmeklub            1:07.61   
17  Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.45   
18  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.60   
19  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.72   
20  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:09.48   
21  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club            1:09.63   
22  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:09.83   
23  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub            1:10.11   
24  Thomas Gosvig  1999  Skagen Svømmeklub            1:10.42   
25  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            1:10.77   
26  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            1:11.97   
27  August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31            1:12.43   
28  Markus B. Hajdu  2000  Svømmeklubben MK 31            1:14.19   
29  Kristian Ravnborg  1999  Struer Svømmeklub            1:14.41   
30  Magnus Sommer Klampe  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:14.52   
31  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:14.57   
32  Halfdan H. Mørch  2000  Svømmeklubben MK 31            1:15.41   
33  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            1:15.49   
34  Andreas Norup  1999  Svømmeklubben MK 31            1:15.65   
35  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:15.72   
36  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub            1:17.14   
37  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:19.02   
38  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            1:19.60   
39  Tobias Lyngvig  2000  Holstebro Svømme Club            1:20.19   
40  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            1:20.48   
41  Kristian Heinz Buskov  2000  Køge Svømmeklub            1:20.57   
42  Gustav Hausgaard Larsen  2000  Køge Svømmeklub            1:21.35   
43  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            1:22.36   
44  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            1:23.97   
45  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub            1:24.70   
46  Mathias Holme Pedersen  1999  Skagen Svømmeklub            1:24.85   
47  Adam Søholm Hansen  1999  Skagen Svømmeklub            1:25.51   
48  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            1:26.64   
49  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:27.12   
50  Max Lundum  1999  Skagen Svømmeklub            1:37.46   
Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            1:00.06   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:00.19   
Mikkel Holm Jensen  1997  Køge Svømmeklub            1:00.60   
Martin Bruun Andersen  1998  Køge Svømmeklub            1:02.30   
Anders Laursen  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:02.60   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            1:02.60   
Casper Wagner  1998  Køge Svømmeklub            1:02.61   
Rune K. Jensen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:02.87   
Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub            1:03.05   
10  Martin Jungersen  1997  Svømmeklubben MK 31            1:03.09   
11  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub            1:05.96   
12  Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:06.67   
13  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            1:09.60   
14  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:16.82   
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            58.20   
Tobias Møller Kristensen  1996  Holstebro Svømme Club            59.81   
Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub            1:00.43   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub            1:01.09   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:01.30   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            1:01.91   
Magnus Christensen  1995  Køge Svømmeklub            1:02.76   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub            1:04.29   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre 
13 - 14 år: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Nikolaj Kirketerp-Møller (1990) 52.01 2009-08-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svømmeklub            57.70   
Frederik Christensen  1992  Køge Svømmeklub            58.99   
Anders T. Rasmussen  1993  Silkeborg Svømmeklub            59.59   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            1:05.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  24 august 2013 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark