Tulokset Silkeborg Swim Cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 25 august 2013 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 august 2013 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 29,35 2012.08.25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Christina Munkholm (1996) 27,27 2012.08.25 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.80 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 36.69 | 0-10 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.10 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.66 | ||||||
5 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 42.15 | ||||||
6 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.35 | ||||||
7 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | Skagen Svømmeklub | 42.86 | ||||||
8 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.45 | ||||||
8 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.45 | ||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.59 | ||||||
11 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.04 | ||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.42 | ||||||
13 | Laura Clemens Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 46.10 | ||||||
14 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 47.55 | ||||||
15 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.90 | ||||||
16 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 47.98 | ||||||
17 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.38 | ||||||
18 | Emma Thorsen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 54.81 | ||||||
19 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 58.17 | ||||||
20 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 59.29 | ||||||
21 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.00 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 29,35 2012.08.25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Christina Munkholm (1996) 27,27 2012.08.25 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.48 | ||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.94 | ||||||
3 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.57 | ||||||
4 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.58 | ||||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.50 | ||||||
6 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.98 | ||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 34.09 | ||||||
8 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 34.21 | ||||||
9 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.13 | ||||||
10 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.33 | ||||||
11 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.38 | ||||||
12 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.52 | ||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.52 | ||||||
14 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.62 | ||||||
15 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.41 | ||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.68 | ||||||
17 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 37.38 | ||||||
18 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.84 | ||||||
19 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 39.88 | ||||||
19 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.88 | ||||||
21 | Anine B. Mariegaard | 2001 | Skagen Svømmeklub | 40.76 | ||||||
22 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.31 | ||||||
23 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.96 | ||||||
24 | Sabrina Eriksen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 42.66 | ||||||
25 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 43.31 | ||||||
26 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.76 | ||||||
27 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 46.71 | ||||||
28 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 47.82 | ||||||
- | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 29,35 2012.08.25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Christina Munkholm (1996) 27,27 2012.08.25 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.84 | ||||||
2 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 30.27 | ||||||
3 | Emilie Heick | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 30.61 | ||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 30.71 | ||||||
5 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.84 | ||||||
6 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.14 | ||||||
7 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 31.30 | ||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.31 | ||||||
9 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.40 | ||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.45 | ||||||
11 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.64 | ||||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.65 | ||||||
13 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 31.74 | ||||||
14 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.77 | ||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.78 | ||||||
16 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.30 | ||||||
17 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.43 | ||||||
18 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 34.19 | ||||||
19 | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.90 | ||||||
20 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.24 | ||||||
21 | Stine Kromann | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.36 | ||||||
22 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.17 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 29,35 2012.08.25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Christina Munkholm (1996) 27,27 2012.08.25 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.36 | ||||||
2 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 29.84 | ||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.05 | ||||||
4 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.48 | ||||||
5 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 30.52 | ||||||
6 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 30.93 | ||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.95 | ||||||
8 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.02 | ||||||
9 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 31.15 | ||||||
10 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 31.62 | ||||||
11 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.15 | ||||||
13 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 32.41 | ||||||
14 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 32.90 | ||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | Skagen Svømmeklub | 33.78 | ||||||
16 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.12 | ||||||
17 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.90 | ||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.08 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
11 - 12 år: Klaudia W. Mogensen (2000) 29,35 2012.08.25 |
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 |
15 - 16 år: Christina Munkholm (1996) 27,27 2012.08.25 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 29.02 | ||||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
3 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.18 | ||||||
4 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.25 | ||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.64 | ||||||
6 | Katja Holm | 1994 | Holstebro Svømme Club | 29.72 | ||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 30.14 | ||||||
8 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.67 | ||||||
9 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.83 | ||||||
10 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | ||||||
11 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.12 | ||||||
12 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.77 | ||||||
13 | Karen Krogh Lund | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 25 august 2013 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |