Resultater for Silkeborg Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finaler
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 25 august 2013 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 august 2013 |
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
0 år og ældre: Køge 4:10.09 2010-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsc Drenge 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:07.36 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.76 | 1:01.91 | 1:01.91 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 29.87 | 1:04.62 | 2:06.53 | ||||||
Tobias Møller Kristensen | 1996 | 28.61 | 1:03.19 | 3:09.72 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 27.91 | 57.64 | 4:07.36 | ||||||
2 | Ksk Drenge 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:12.19 | ||||||
Frederik Christensen | 1992 | 30.24 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 31.80 | 1:08.22 | 2:12.15 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 28.19 | 1:02.43 | 3:14.58 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 26.69 | 57.61 | 4:12.19 | ||||||
3 | Vat-Cph Herrer 1 | 0 | VAT Copenhagen | 4:26.57 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 32.69 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
Esben Norup | 1996 | 33.48 | 1:14.22 | 2:23.89 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 29.02 | 1:04.80 | 3:28.69 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 26.59 | 57.88 | 4:26.57 | ||||||
4 | Silkeborgherrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:29.27 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 33.75 | 1:09.29 | 1:09.29 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 36.68 | 1:20.24 | 2:29.53 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.41 | 1:03.49 | 3:33.02 | ||||||
Dennis Kinnerup | 1988 | 27.18 | 56.25 | 4:29.27 | ||||||
5 | Ksk Drenge 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:38.85 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 34.08 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 36.18 | 1:18.64 | 2:30.15 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 30.55 | 1:06.56 | 3:36.71 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 28.16 | 1:02.14 | 4:38.85 | ||||||
6 | Hsc Drenge 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:41.01 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 36.68 | 1:16.73 | 1:16.73 | ||||||
Nikolaj Mick Skovmose | 1985 | 33.19 | 1:12.19 | 2:28.92 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 32.89 | 1:11.34 | 3:40.26 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 29.30 | 1:00.75 | 4:41.01 | ||||||
7 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 4:42.54 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 1:18.05 | 1:55.85 | 1:55.85 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 43.24 | 1:12.65 | 3:08.50 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 34.59 | 1:03.02 | 4:11.52 | ||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 31.02 | 31.02 | 4:42.54 | ||||||
8 | Silkeborgherrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:44.16 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 34.75 | 1:10.60 | 1:10.60 | ||||||
Anders Laursen | 1998 | 36.39 | 1:19.44 | 2:30.04 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 31.60 | 1:12.39 | 3:42.43 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 29.23 | 1:01.73 | 4:44.16 | ||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:49.76 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 35.74 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 37.59 | 1:20.05 | 2:35.99 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 30.79 | 1:09.10 | 3:45.09 | ||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 29.31 | 1:04.67 | 4:49.76 | ||||||
10 | Vat-Cph Herrer 5 | 0 | VAT Copenhagen | 4:53.45 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 36.39 | 1:15.81 | 1:15.81 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 38.08 | 1:22.06 | 2:37.87 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 31.59 | 1:10.81 | 3:48.68 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 30.21 | 1:04.77 | 4:53.45 | ||||||
11 | Ksk Drenge 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:02.54 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 38.29 | 1:18.47 | 1:18.47 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 39.67 | 1:24.84 | 2:43.31 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 34.48 | 1:15.46 | 3:58.77 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 29.86 | 1:03.77 | 5:02.54 | ||||||
12 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:04.70 | ||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 36.89 | 1:16.66 | 1:16.66 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 41.57 | 1:29.01 | 2:45.67 | ||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 32.66 | 1:14.20 | 3:59.87 | ||||||
Jacob Schøler | 1998 | 30.77 | 1:04.83 | 5:04.70 | ||||||
13 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:11.38 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 43.03 | 1:26.72 | 1:26.72 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 40.47 | 1:27.77 | 2:54.49 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 34.16 | 1:14.32 | 4:08.81 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 29.92 | 1:02.57 | 5:11.38 | ||||||
14 | Ksk Drenge 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:19.96 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 41.99 | 1:24.45 | 1:24.45 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 43.76 | 1:33.97 | 2:58.42 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 35.36 | 1:16.80 | 4:15.22 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 30.34 | 1:04.74 | 5:19.96 | ||||||
15 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 5:28.02 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 40.26 | 1:21.91 | 1:21.91 | ||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 43.20 | 1:32.88 | 2:54.79 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 40.04 | 1:26.70 | 4:21.49 | ||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 31.34 | 1:06.53 | 5:28.02 | ||||||
16 | Hsc Drenge 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:35.41 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 39.88 | 1:21.05 | 1:21.05 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 45.74 | 1:40.27 | 3:01.32 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 38.61 | 1:25.36 | 4:26.68 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 32.88 | 1:08.73 | 5:35.41 | ||||||
17 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:41.32 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 45.68 | 1:35.25 | 1:35.25 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 40.39 | 1:27.40 | 3:02.65 | ||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 35.18 | 1:19.48 | 4:22.13 | ||||||
Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 36.08 | 1:19.19 | 5:41.32 | ||||||
18 | Isk Drenge | 1999 | Ikast Svømmeklub | 6:03.86 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 1:27.23 | 2:12.88 | 2:12.88 | ||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 1:32.75 | 3:03.30 | 5:16.18 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 47.68 | ||||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 6:03.86 | 6:03.86 | |||||||
19 | Benners Bitches | 1999 | Skagen Svømmeklub | 6:11.70 | ||||||
Adam Søholm Hansen | 1999 | 50.15 | 1:41.83 | 1:41.83 | ||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 45.17 | 1:34.97 | 3:16.80 | ||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 41.09 | 1:29.11 | 4:45.91 | ||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 40.99 | 1:25.79 | 6:11.70 | ||||||
20 | Hsc Drenge 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:25.24 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 45.68 | 1:34.66 | 1:34.66 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 46.98 | 1:42.13 | 3:16.79 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 45.72 | 2:25.22 | 5:42.01 | ||||||
Tobias Lyngvig | 2000 | 43.23 | 43.23 | 6:25.24 | ||||||
21 | Ksk Drenge 7 | 0 | Køge Svømmeklub | 7:12.51 | ||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 48.37 | 1:44.12 | 1:44.12 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 52.58 | 1:49.84 | 3:33.96 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 49.15 | 1:57.43 | 5:31.39 | ||||||
Victor Lund | 2002 | 48.58 | 1:41.12 | 7:12.51 | ||||||
- | Silkeborg Herrer 6 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Ksk Drenge 5 | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 brystben i fly | |||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 45.29 | 1:34.85 | 1:34.85 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 3:19.58 | ||||||||
- | Ksk Drenge 6 | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berør vend | |||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 49.53 | 1:42.65 | |||||||
- | Silkeborg Herrer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Fly afsl. m brystarm | |||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 43.84 | 1:32.53 | 1:32.53 | ||||||
Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 3:08.23 | ||||||||
- | Silkeborg Herrer 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ej synkrone arme | |||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 47.49 | 1:39.26 | 1:39.26 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 4:40.11 | ||||||||
- | Vat-Cph Herrer 2 | 0 | VAT Copenhagen | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 35.14 | 1:12.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 25 august 2013 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |