Results for DM for hold - 2. division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 07 april 2013 | |||
Stvne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangr | Slagelse Svmmeklub & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 06 april 2013 |
Lb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:02.20 2012-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha stergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 573 | 32.69 | 1:09.36 | 1:47.45 | 2:25.35 | |||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 561 | 33.40 | 1:10.40 | 1:48.34 | 2:26.41 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
3 | Laura Arberg | 1995 | 514 | 33.52 | 1:11.55 | 1:50.56 | 2:30.71 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 501 | 34.07 | 1:12.97 | 1:53.81 | 2:32.03 | |||
Swim Team Vestsjlland | ||||||||||
5 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 469 | 32.34 | 1:11.35 | 1:52.72 | 2:35.44 | |||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
6 | Thea Jensen | 1996 | 461 | 33.12 | 1:11.63 | 1:53.03 | 2:36.33 | |||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
7 | Merete Toft Jensen | 1999 | 451 | 35.63 | 1:15.64 | 1:56.00 | 2:37.38 | |||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
8 | Julie Brosbl Olsen | 1999 | 442 | 36.16 | 1:16.44 | 1:57.39 | 2:38.50 | |||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
9 | Trine Gudnitz | 1987 | 434 | 34.35 | 1:14.11 | 1:55.73 | 2:39.42 | |||
U.S.G | ||||||||||
10 | Nicoline Christensen | 1999 | 432 | 34.93 | 1:15.39 | 1:58.02 | 2:39.76 | |||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
11 | Hanne Welinder | 1995 | 407 | 34.92 | 1:16.39 | 2:00.07 | 2:42.90 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
12 | Sofia Zachariassen | 1999 | 393 | 35.32 | 1:17.41 | 2:00.80 | 2:44.79 | |||
Swim Team Odense | ||||||||||
13 | Cecilie Wiuff | 2000 | 380 | 34.99 | 1:18.03 | 2:02.37 | 2:46.73 | |||
Vat 2 - 2. Div 2013 | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1999 | 360 | 37.23 | 1:21.13 | 2:05.39 | 2:49.72 | |||
Vat 2 - 2. Div 2013 | ||||||||||
15 | Clara Schade Cantby | 2000 | 347 | 35.26 | 1:17.69 | 2:04.26 | 2:51.76 | |||
Swim Team Vestsjlland | ||||||||||
16 | Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 346 | 35.87 | 1:19.21 | 2:04.85 | 2:51.93 | |||
U.S.G | ||||||||||
17 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 338 | 38.03 | 1:22.93 | 2:08.78 | 2:53.37 | |||
Vest-Brndby | ||||||||||
18 | Xenia Bonnn Sjgren | 1997 | 322 | 36.96 | 1:22.02 | 2:09.48 | 2:56.18 | |||
Vest-Brndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 07 april 2013 |
Licens til Slagelse Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |