Results for Kronborg Open Kort 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 19.72 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hanna Karlsson | 2003 | 21.50 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
3 | Leah Nasilovska | 2003 | 21.63 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | 22.35 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 23.25 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 25.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pil Sylvander | 2004 | 26.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Burmester | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Stenbækgård | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 16.13 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 16.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 16.74 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 17.07 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aya Bødker Grann | 2002 | 18.06 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 18.25 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | 18.96 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Harring Christjansen | 2002 | 19.01 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Villum Færch | 2002 | 19.53 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 19.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Fie Tönshoff | 2002 | 21.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Mortensen | 2002 | 21.75 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | 22.07 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Schrøder | 2002 | 24.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Jensen | 2002 | 25.90 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Taman | 2001 | 15.11 | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Alina Sherfig | 2001 | 16.00 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Laura Lange | 2001 | 16.10 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 17.11 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 17.47 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 17.61 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Fiedler | 2001 | 18.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Luna Green-Birch | 2001 | 19.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Friis | 2001 | 20.23 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Rebekka Windahl | 2001 | 20.36 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Maja Aagaard Irbo | 2001 | 21.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 21.80 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Roed | 2001 | 24.60 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Nording-Grooss | 2001 | DSQ | Asynkron arm | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 14.96 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 15.53 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 15.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 15.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 15.83 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Evelina Cronqvist | 2000 | 15.96 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
7 | Iben Jeppesen | 2000 | 16.02 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Saga Atlefjord | 2000 | 16.12 | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Helena Brandt Jensen | 2000 | 16.38 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 16.48 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annabella B. Wammen | 2000 | 16.70 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilie Aanestad | 2000 | 16.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Meyn | 2000 | 17.40 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Julie Hinge | 2000 | 17.55 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Alice Meckelburg | 2000 | 17.88 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
16 | Emilie Holm Klysner | 2000 | 18.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Celine Burmester | 2000 | 18.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine G. Schjøtt | 2000 | 19.31 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Tine Østergaard | 2000 | 19.61 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Skjærbæk | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Reeh | 1999 | 14.14 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Liljeqvist | 1999 | 14.15 | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | 15.28 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | 15.28 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 15.36 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 15.54 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Heide Winberg | 1999 | 16.17 | |||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 16.20 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Johannessen | 1999 | 16.68 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 17.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simone Jørgensen | 1999 | 17.17 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 17.42 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nini Sørensen | 1999 | 17.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |