Resultat för Team Sportia & TYR Swim /UGP2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Team Sportia Swim & TYR/ UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
11:49 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Öman |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.42 |
2:29.95 |
3:48.41 |
5:07.72 |
10:20.55 |
|
|
|
|
|
|
6:27.23 |
7:46.88 |
9:06.98 |
|
|
|
2 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:09.61 |
2:27.40 |
3:46.96 |
5:07.03 |
10:36.21 |
|
|
|
|
|
|
6:28.79 |
7:50.82 |
9:12.59 |
|
|
|
3 |
Hanna Gebart |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.69 |
2:35.36 |
3:56.32 |
5:18.38 |
10:38.32 |
|
|
|
|
|
|
6:39.94 |
7:59.48 |
9:20.04 |
|
|
|
4 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:15.02 |
2:36.30 |
3:58.79 |
5:22.44 |
10:52.37 |
|
|
|
|
|
|
6:45.62 |
8:09.18 |
9:32.15 |
|
|
|
5 |
Linea Holström |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:17.94 |
2:39.93 |
4:02.90 |
5:27.20 |
10:54.47 |
|
|
|
|
|
|
6:50.82 |
8:12.84 |
9:35.15 |
|
|
|
6 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.11 |
2:40.80 |
4:04.18 |
5:28.19 |
10:56.64 |
|
|
|
|
|
|
6:52.45 |
8:15.16 |
9:37.75 |
|
|
|
7 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:17.54 |
2:41.18 |
4:06.22 |
5:32.33 |
11:09.12 |
|
|
|
|
|
|
6:58.60 |
8:24.78 |
9:49.55 |
|
|
|
8 |
Tova Olsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.77 |
2:38.16 |
4:03.20 |
5:28.50 |
11:10.39 |
|
|
|
|
|
|
6:56.50 |
8:24.33 |
9:49.37 |
|
|
|
9 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:18.32 |
2:42.92 |
4:07.51 |
5:32.41 |
11:12.18 |
|
|
|
|
|
|
6:58.00 |
8:24.38 |
9:49.93 |
|
|
|
10 |
Kristine Bjellvåg Braathe |
2000 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:21.39 |
2:48.73 |
4:16.85 |
5:43.02 |
11:18.11 |
|
|
|
|
|
|
7:09.45 |
8:35.86 |
10:01.25 |
|
|
|
11 |
Francesca Clark |
2001 |
Åsundens Simsällskap |
|
1:19.43 |
2:44.82 |
4:10.43 |
5:36.98 |
11:22.31 |
|
|
|
|
|
|
7:04.52 |
8:32.30 |
10:00.17 |
|
|
|
12 |
Linn Kramer |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:20.19 |
2:47.09 |
4:15.33 |
5:43.40 |
11:29.06 |
|
|
|
|
|
|
7:11.52 |
8:37.95 |
10:05.14 |
|
|
|
13 |
Ida Swegmark |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:17.93 |
2:45.01 |
4:13.41 |
5:41.50 |
11:29.45 |
|
|
|
|
|
|
7:09.82 |
8:38.38 |
10:03.90 |
|
|
|
14 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:19.79 |
2:45.68 |
4:13.73 |
5:41.62 |
11:29.85 |
|
|
|
|
|
|
7:10.23 |
8:37.90 |
10:05.99 |
|
|
|
15 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:21.80 |
2:51.05 |
4:21.02 |
5:49.90 |
11:35.12 |
|
|
|
|
|
|
7:18.33 |
8:46.36 |
10:14.29 |
|
|
|
16 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:20.30 |
2:49.44 |
4:18.70 |
5:47.96 |
11:37.55 |
|
|
|
|
|
|
7:15.89 |
8:44.66 |
10:13.51 |
|
|
|
17 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:23.05 |
2:52.22 |
4:22.12 |
5:51.56 |
11:42.70 |
|
|
|
|
|
|
7:19.83 |
8:48.41 |
10:15.56 |
|
|
|
18 |
Amanda Böhn |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
1:21.47 |
2:49.93 |
4:19.96 |
5:51.71 |
11:45.29 |
|
|
|
|
|
|
7:22.39 |
8:50.58 |
10:19.73 |
|
|
|
19 |
Olivia Holm |
2000 |
Simklubben Götene |
|
1:19.57 |
2:45.74 |
4:15.47 |
5:45.63 |
11:49.29 |
|
|
|
|
|
|
7:17.05 |
8:48.03 |
10:19.33 |
|
|
|
20 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:23.40 |
2:54.34 |
4:25.10 |
5:56.67 |
11:52.92 |
|
|
|
|
|
|
7:27.57 |
8:59.01 |
10:27.66 |
|
|
|
21 |
Vanja Alm |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:19.65 |
2:47.01 |
4:15.56 |
5:47.40 |
11:54.43 |
|
|
|
|
|
|
7:19.36 |
8:52.88 |
10:26.04 |
|
|
|
22 |
Michaela Johansson |
2000 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
1:21.81 |
2:51.37 |
4:22.40 |
5:53.51 |
11:57.49 |
|
|
|
|
|
|
7:26.50 |
8:58.91 |
10:30.59 |
|
|
|
23 |
Alice Aurell |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
1:22.80 |
2:52.07 |
4:22.77 |
5:53.74 |
11:58.79 |
|
|
|
|
|
|
7:25.43 |
8:58.66 |
10:29.94 |
|
|
|
24 |
Malin Kaldrup |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
1:22.46 |
2:52.12 |
4:22.37 |
5:54.13 |
12:00.31 |
|
|
|
|
|
|
7:26.27 |
8:58.57 |
10:30.91 |
|
|
|
25 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:22.89 |
2:55.78 |
4:29.33 |
6:02.19 |
12:08.10 |
|
|
|
|
|
|
7:36.27 |
9:10.05 |
10:42.16 |
|
|
|
26 |
Alice Nordkvist |
2000 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:24.12 |
2:58.23 |
4:34.51 |
6:11.61 |
12:36.30 |
|
|
|
|
|
|
7:50.27 |
9:28.56 |
11:05.77 |
|
|
|
27 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:29.40 |
3:09.51 |
4:49.52 |
6:33.13 |
13:17.72 |
|
|
|
|
|
|
8:16.17 |
9:56.64 |
11:39.72 |
|
|
|
28 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:32.77 |
3:15.68 |
5:00.71 |
6:43.78 |
13:31.89 |
|
|
|
|
|
|
8:27.16 |
10:11.92 |
11:55.11 |
|
|
|
29 |
Rebecca Gilley |
2001 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:32.54 |
3:17.19 |
5:02.71 |
6:49.77 |
13:46.65 |
|
|
|
|
|
|
8:36.35 |
10:24.54 |
12:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:11.53 |
2:28.42 |
3:46.16 |
5:03.64 |
10:07.96 |
|
|
|
|
|
|
6:20.29 |
7:37.32 |
8:54.06 |
|
|
|
2 |
Iben Henrika Schenning |
1999 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:12.93 |
2:30.84 |
3:49.66 |
5:08.91 |
10:17.72 |
|
|
|
|
|
|
6:27.68 |
7:46.80 |
9:05.26 |
|
|
|
3 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.76 |
2:28.94 |
3:47.20 |
5:06.65 |
10:20.12 |
|
|
|
|
|
|
6:25.08 |
7:44.03 |
9:03.32 |
|
|
|
4 |
Matilda Larm |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:16.03 |
2:37.89 |
3:59.35 |
5:21.10 |
10:42.21 |
|
|
|
|
|
|
6:43.11 |
8:05.85 |
9:27.64 |
|
|
|
5 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.32 |
2:36.34 |
3:57.79 |
5:20.91 |
10:49.17 |
|
|
|
|
|
|
6:44.25 |
8:07.60 |
9:30.50 |
|
|
|
6 |
Thilda Larsson |
1999 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:11.81 |
2:32.39 |
3:53.63 |
5:16.22 |
10:49.25 |
|
|
|
|
|
|
6:39.55 |
8:03.15 |
9:27.05 |
|
|
|
7 |
Isabella Brogren |
1999 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:19.15 |
2:43.14 |
4:06.57 |
5:29.99 |
10:52.49 |
|
|
|
|
|
|
6:53.77 |
8:16.46 |
9:36.58 |
|
|
|
8 |
Malin Andersson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.74 |
2:33.97 |
3:56.51 |
5:19.38 |
10:56.01 |
|
|
|
|
|
|
6:44.46 |
8:09.45 |
9:33.51 |
|
|
|
9 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.31 |
2:40.35 |
4:03.89 |
5:27.03 |
10:56.05 |
|
|
|
|
|
|
6:51.04 |
8:13.17 |
9:35.89 |
|
|
|
10 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.22 |
2:36.61 |
4:00.89 |
5:25.23 |
10:59.45 |
|
|
|
|
|
|
6:50.08 |
8:14.08 |
9:38.49 |
|
|
|
11 |
Tove Kramer |
1999 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:19.07 |
2:43.85 |
4:08.70 |
5:34.06 |
11:08.00 |
|
|
|
|
|
|
6:58.53 |
8:24.32 |
9:48.31 |
|
|
|
12 |
Emma Dubo |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:18.41 |
2:43.35 |
4:09.81 |
5:36.33 |
11:18.30 |
|
|
|
|
|
|
7:03.09 |
8:29.34 |
9:55.15 |
|
|
|
13 |
Johanna Blomberg |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.12 |
2:46.26 |
4:14.56 |
5:42.59 |
11:29.63 |
|
|
|
|
|
|
7:10.12 |
8:38.16 |
10:06.10 |
|
|
|
14 |
Elin Andersson |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:20.29 |
2:48.47 |
4:16.08 |
5:44.31 |
11:29.98 |
|
|
|
|
|
|
7:11.18 |
8:38.13 |
10:06.81 |
|
|
|
15 |
Kim Dao |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:18.21 |
2:45.50 |
4:14.09 |
5:44.52 |
11:46.58 |
|
|
|
|
|
|
7:15.83 |
8:47.13 |
10:18.61 |
|
|
|
16 |
Ida-Linn Silfors |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:18.91 |
2:48.91 |
4:20.33 |
5:51.97 |
11:54.99 |
|
|
|
|
|
|
7:23.03 |
8:54.57 |
10:26.58 |
|
|
|
17 |
Sanna Nordqvist |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:22.47 |
2:53.15 |
4:24.59 |
5:55.82 |
12:04.43 |
|
|
|
|
|
|
7:30.02 |
9:03.35 |
10:37.10 |
|
|
|
18 |
Tilda Conradsson |
1999 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
1:23.34 |
2:55.92 |
4:29.52 |
6:03.26 |
12:15.34 |
|
|
|
|
|
|
7:37.58 |
9:12.81 |
10:45.51 |
|
|
|
19 |
Linnéa Gustafsson |
1999 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
1:22.14 |
2:53.57 |
4:26.61 |
6:01.69 |
12:21.60 |
|
|
|
|
|
|
7:37.72 |
9:13.77 |
10:49.78 |
|
|
|
20 |
Amanda Kullander |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:24.70 |
2:59.66 |
4:34.46 |
6:10.47 |
12:27.17 |
|
|
|
|
|
|
7:47.14 |
9:22.99 |
10:57.78 |
|
|
|
21 |
Louise Jensen |
1999 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:25.65 |
3:01.35 |
4:37.77 |
6:14.20 |
12:35.30 |
|
|
|
|
|
|
7:50.54 |
9:27.69 |
11:03.94 |
|
|
|
- |
Ebba Wikner |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marta Qvirist |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.73 |
2:25.17 |
3:39.51 |
4:53.91 |
9:54.87 |
|
|
|
|
|
|
6:08.32 |
7:23.85 |
8:39.11 |
|
|
|
2 |
Elise Wallén |
1998 |
Skövde Simsällskap |
|
1:11.25 |
2:27.18 |
3:42.57 |
4:57.72 |
10:01.75 |
|
|
|
|
|
|
6:12.89 |
7:29.12 |
8:46.36 |
|
|
|
3 |
Marthe Østlyngen Dalan |
1998 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:11.37 |
2:27.59 |
3:45.31 |
5:03.78 |
10:17.99 |
|
|
|
|
|
|
6:21.76 |
7:40.92 |
9:00.28 |
|
|
|
4 |
Matilda Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.63 |
2:26.64 |
3:44.55 |
5:03.57 |
10:19.97 |
|
|
|
|
|
|
6:23.17 |
7:43.62 |
9:02.51 |
|
|
|
5 |
Elsa Johansson |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.00 |
2:33.41 |
3:53.30 |
5:13.33 |
10:29.17 |
|
|
|
|
|
|
6:33.29 |
7:53.57 |
9:13.29 |
|
|
|
6 |
Anna Kvarfordt |
1998 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
1:16.81 |
2:43.37 |
4:10.14 |
5:36.34 |
11:20.25 |
|
|
|
|
|
|
7:03.45 |
8:31.16 |
9:56.20 |
|
|
|
7 |
Jelka Feldhusen |
1998 |
Falkenberg Simklubb |
|
1:19.69 |
2:46.42 |
4:13.89 |
5:42.80 |
11:24.27 |
|
|
|
|
|
|
7:09.85 |
8:38.80 |
10:05.64 |
|
|
|
8 |
Emma Hansson |
1998 |
Åsundens Simsällskap |
|
1:18.23 |
2:47.11 |
4:18.23 |
5:46.55 |
11:36.02 |
|
|
|
|
|
|
7:17.69 |
8:48.84 |
10:17.24 |
|
|
|
9 |
Synne Thürmer |
1998 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:19.23 |
2:48.67 |
4:16.44 |
5:45.86 |
11:39.71 |
|
|
|
|
|
|
7:14.06 |
8:42.26 |
10:11.21 |
|
|
|
10 |
Linnea Schöön |
1998 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:15.05 |
2:43.40 |
4:13.70 |
5:46.84 |
11:57.83 |
|
|
|
|
|
|
7:19.89 |
8:55.32 |
10:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:09.28 |
2:22.08 |
3:34.87 |
4:48.49 |
9:42.03 |
|
|
|
|
|
|
6:01.72 |
7:16.76 |
8:30.42 |
|
|
|
2 |
Tove Frøberg |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:11.15 |
2:26.32 |
3:42.20 |
4:57.93 |
9:56.51 |
|
|
|
|
|
|
6:13.10 |
7:28.05 |
8:42.59 |
|
|
|
3 |
Elin Palmqvist |
1995 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
1:09.11 |
2:23.82 |
3:39.72 |
4:55.76 |
10:03.59 |
|
|
|
|
|
|
6:11.84 |
7:28.57 |
8:46.79 |
|
|
|
4 |
Rebecka Greberg |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.65 |
2:28.22 |
3:45.98 |
5:04.83 |
10:23.58 |
|
|
|
|
|
|
6:23.70 |
7:44.35 |
9:03.76 |
|
|
|
5 |
Solveig Tellevik |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:12.97 |
2:31.98 |
3:52.68 |
5:13.85 |
10:40.32 |
|
|
|
|
|
|
6:35.69 |
7:58.07 |
9:20.26 |
|
|
|
6 |
Amanda Knudsen |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.21 |
2:34.69 |
3:56.19 |
5:17.87 |
10:46.91 |
|
|
|
|
|
|
6:39.67 |
8:02.18 |
9:25.15 |
|
|
|
7 |
Isabelle Hoverberg |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.29 |
2:32.91 |
3:54.75 |
5:18.63 |
11:00.23 |
|
|
|
|
|
|
6:44.92 |
8:10.78 |
9:36.66 |
|
|
|
8 |
Camilla Ullberg |
1997 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:17.23 |
2:41.03 |
4:05.02 |
5:29.15 |
11:00.26 |
|
|
|
|
|
|
6:53.79 |
8:18.35 |
9:45.06 |
|
|
|
9 |
Amanda Johansson |
1997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:18.64 |
2:41.75 |
4:05.94 |
5:30.04 |
11:00.64 |
|
|
|
|
|
|
6:52.90 |
8:16.12 |
9:39.16 |
|
|
|
10 |
Malin Jonsson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.73 |
2:36.61 |
3:59.46 |
5:22.67 |
11:01.21 |
|
|
|
|
|
|
6:46.41 |
8:10.89 |
9:36.51 |
|
|
|
11 |
Jennifer Lidström |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:18.37 |
2:44.70 |
4:12.89 |
5:41.97 |
11:25.40 |
|
|
|
|
|
|
7:10.57 |
8:38.88 |
10:04.82 |
|
|
|
12 |
Madeleine Andersson |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:19.15 |
2:45.49 |
4:13.09 |
5:40.72 |
11:30.43 |
|
|
|
|
|
|
7:08.77 |
8:36.92 |
10:05.02 |
|
|
|
13 |
Hanna Johansson |
1997 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:18.67 |
2:49.81 |
4:20.25 |
5:51.53 |
11:56.91 |
|
|
|
|
|
|
7:23.57 |
8:57.02 |
10:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.17 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
11:49 |
|