Resultat för Team Sportia & TYR Swim /UGP2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
10-13
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Team Sportia Swim & TYR/ UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
13:25 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.88 |
2:30.57 |
3:48.85 |
5:06.56 |
19:25.96 |
|
|
|
|
|
|
6:24.60 |
7:42.77 |
9:01.12 |
10:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.61 |
12:56.63 |
14:14.99 |
15:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
16:50.22 |
18:09.08 |
|
|
|
|
2 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:13.25 |
2:31.58 |
3:50.37 |
5:10.16 |
19:45.19 |
|
|
|
|
|
|
6:29.57 |
7:50.63 |
9:10.50 |
10:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.04 |
13:12.39 |
14:31.92 |
15:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
17:12.42 |
18:31.22 |
|
|
|
|
3 |
Max Ström |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.67 |
2:31.91 |
3:50.72 |
5:10.59 |
20:05.15 |
|
|
|
|
|
|
6:30.93 |
7:52.18 |
9:13.23 |
10:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
11:57.23 |
13:18.95 |
14:41.40 |
16:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.58 |
18:47.49 |
|
|
|
|
4 |
Viktor Forafonov |
2002 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:15.73 |
2:37.68 |
3:59.58 |
5:21.17 |
20:21.08 |
|
|
|
|
|
|
6:43.97 |
8:07.22 |
9:29.98 |
10:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
12:12.34 |
13:35.04 |
14:57.78 |
16:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
17:43.02 |
19:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Leander |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.87 |
2:16.41 |
3:25.80 |
4:35.64 |
17:52.57 |
|
|
|
|
|
|
5:46.53 |
6:57.23 |
8:08.07 |
9:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.12 |
11:45.46 |
12:58.39 |
14:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.30 |
16:40.67 |
|
|
|
|
2 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:10.96 |
2:26.76 |
3:41.96 |
4:57.59 |
18:41.42 |
|
|
|
|
|
|
6:12.80 |
7:28.41 |
8:44.05 |
9:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.34 |
12:31.30 |
13:46.51 |
15:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.26 |
17:30.15 |
|
|
|
|
3 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.85 |
2:30.46 |
3:48.35 |
5:06.09 |
18:59.36 |
|
|
|
|
|
|
6:24.04 |
7:41.82 |
8:59.59 |
10:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.10 |
12:49.15 |
14:02.39 |
15:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.37 |
17:48.10 |
|
|
|
|
4 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:11.08 |
2:26.88 |
3:43.47 |
4:59.67 |
19:03.05 |
|
|
|
|
|
|
6:16.83 |
7:33.69 |
8:50.26 |
10:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.58 |
12:42.50 |
13:58.97 |
15:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16:31.64 |
17:48.44 |
|
|
|
|
5 |
Gustav Johansson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:29.42 |
3:47.13 |
5:06.04 |
19:39.21 |
|
|
|
|
|
|
6:24.70 |
7:43.76 |
9:03.41 |
10:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:41.63 |
13:02.98 |
14:23.51 |
15:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
17:06.34 |
18:25.68 |
|
|
|
|
6 |
Jonathan Ekelund |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.76 |
2:33.79 |
3:52.31 |
5:10.57 |
19:42.39 |
|
|
|
|
|
|
6:29.36 |
7:49.66 |
9:09.38 |
10:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11:47.80 |
13:07.87 |
14:27.88 |
15:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.61 |
18:27.76 |
|
|
|
|
7 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:14.10 |
2:32.46 |
3:51.39 |
5:11.17 |
19:49.80 |
|
|
|
|
|
|
6:30.67 |
7:49.79 |
9:09.98 |
10:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
11:50.40 |
13:11.71 |
14:32.78 |
15:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17:13.25 |
18:34.95 |
|
|
|
|
8 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:16.83 |
2:38.37 |
4:00.84 |
5:23.08 |
20:22.15 |
|
|
|
|
|
|
6:44.63 |
8:06.44 |
9:29.22 |
10:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.45 |
13:36.90 |
14:59.40 |
16:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.04 |
19:04.87 |
|
|
|
|
9 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.90 |
2:40.91 |
4:07.38 |
5:32.71 |
21:27.90 |
|
|
|
|
|
|
7:00.38 |
8:27.70 |
9:54.20 |
11:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:46.53 |
14:14.53 |
15:42.02 |
17:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.27 |
20:07.33 |
|
|
|
|
10 |
Sebastian Svensson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:23.88 |
2:55.38 |
4:27.26 |
5:57.77 |
23:10.31 |
|
|
|
|
|
|
7:30.34 |
9:02.17 |
10:37.69 |
12:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
13:44.47 |
15:20.71 |
16:55.70 |
18:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
20:06.80 |
21:39.60 |
|
|
|
|
11 |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:21.37 |
2:54.49 |
4:27.87 |
6:03.70 |
23:35.17 |
|
|
|
|
|
|
7:39.45 |
9:14.76 |
10:49.85 |
12:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:00.97 |
15:37.56 |
17:14.61 |
18:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
20:26.97 |
22:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Böhn |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.63 |
2:15.37 |
3:24.81 |
4:35.09 |
17:32.61 |
|
|
|
|
|
|
5:45.95 |
6:56.79 |
8:06.82 |
9:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
10:27.70 |
11:38.37 |
12:50.04 |
14:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
15:11.29 |
16:22.53 |
|
|
|
|
2 |
Gustav Palmér |
1998 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:11.24 |
2:27.77 |
3:44.63 |
5:02.30 |
18:57.08 |
|
|
|
|
|
|
6:20.14 |
7:37.54 |
8:55.39 |
10:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.05 |
12:44.79 |
14:00.23 |
15:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:30.32 |
17:46.28 |
|
|
|
|
3 |
Martin Andersson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.22 |
2:26.97 |
3:42.96 |
4:59.90 |
19:14.21 |
|
|
|
|
|
|
6:17.99 |
7:35.28 |
8:52.50 |
10:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.46 |
12:48.22 |
14:05.46 |
15:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.23 |
18:00.16 |
|
|
|
|
4 |
Carl-Fredrik Bengtsson |
1998 |
Asker Svømmeklubb |
|
1:11.95 |
2:28.89 |
3:46.76 |
5:05.03 |
19:28.25 |
|
|
|
|
|
|
6:23.69 |
7:42.76 |
9:01.35 |
10:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.39 |
12:56.83 |
14:15.41 |
15:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.87 |
18:11.72 |
|
|
|
|
5 |
Albin Robertsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.46 |
2:26.55 |
3:43.48 |
5:00.21 |
19:32.30 |
|
|
|
|
|
|
6:17.82 |
7:34.88 |
8:52.61 |
10:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.15 |
12:47.60 |
14:07.77 |
15:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
16:50.70 |
18:12.51 |
|
|
|
|
6 |
Tom Kristofferson |
1998 |
Göteborg Sim |
|
1:10.65 |
2:27.86 |
3:46.66 |
5:06.33 |
19:56.82 |
|
|
|
|
|
|
6:26.46 |
7:46.82 |
9:07.91 |
10:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.32 |
13:10.96 |
14:32.81 |
15:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
17:17.06 |
18:38.50 |
|
|
|
|
7 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
1:16.89 |
2:38.26 |
4:00.82 |
5:23.79 |
20:26.94 |
|
|
|
|
|
|
6:46.64 |
8:09.58 |
9:33.24 |
10:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
12:18.56 |
13:38.81 |
15:00.16 |
16:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
17:45.32 |
19:07.21 |
|
|
|
|
- |
Aron Qvirist |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Team Sportia & TYR |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Bodestig |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
1:04.79 |
2:13.93 |
3:24.37 |
4:34.25 |
17:42.45 |
|
|
|
|
|
|
5:45.31 |
6:56.02 |
8:07.26 |
9:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.13 |
11:43.85 |
12:56.17 |
14:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:21.90 |
16:34.73 |
|
|
|
|
2 |
Simon Sundfors |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:05.94 |
2:17.29 |
3:29.06 |
4:40.77 |
17:58.15 |
|
|
|
|
|
|
5:53.21 |
7:06.07 |
8:18.17 |
9:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10:43.14 |
11:56.14 |
13:10.19 |
14:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.68 |
16:47.72 |
|
|
|
|
3 |
Karl Olsson |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
1:07.04 |
2:17.64 |
3:29.51 |
4:41.89 |
18:17.24 |
|
|
|
|
|
|
5:54.97 |
7:06.91 |
8:19.90 |
9:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.29 |
12:02.16 |
13:17.98 |
14:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
15:49.94 |
17:04.11 |
|
|
|
|
4 |
Victor Engqvist |
1997 |
Simklubben Götene |
|
1:08.55 |
2:23.13 |
3:37.41 |
4:52.02 |
18:33.65 |
|
|
|
|
|
|
6:06.83 |
7:21.22 |
8:36.96 |
9:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.44 |
12:22.47 |
13:37.95 |
14:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.54 |
17:23.90 |
|
|
|
|
5 |
Johan Staflund |
1997 |
Skövde Simsällskap |
|
1:08.15 |
2:22.31 |
3:37.27 |
4:52.54 |
18:46.31 |
|
|
|
|
|
|
6:08.28 |
7:23.47 |
8:39.13 |
9:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:11.46 |
12:26.92 |
13:43.32 |
14:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.93 |
17:32.03 |
|
|
|
|
6 |
Rasmus Källén |
1996 |
Simklubben 1970 |
|
1:07.50 |
2:22.86 |
3:38.63 |
4:56.20 |
19:12.49 |
|
|
|
|
|
|
6:14.59 |
7:32.66 |
8:51.34 |
10:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.59 |
12:46.18 |
14:04.09 |
15:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.05 |
17:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.17 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
13:25 |
|