Results for Sydsim Swim Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
13:14 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Tran |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.95 |
1:02.23 |
1:36.48 |
|
2:11.32 |
|
2 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
30.51 |
1:03.80 |
1:39.55 |
|
2:14.33 |
|
3 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
31.07 |
1:06.03 |
1:41.77 |
|
2:15.82 |
|
4 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
30.54 |
1:04.31 |
1:40.93 |
|
2:15.88 |
|
5 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.46 |
1:06.76 |
1:43.70 |
|
2:19.00 |
|
6 |
Joel Mörck |
1999 |
S71 |
|
31.91 |
1:08.66 |
1:46.34 |
|
2:22.60 |
|
7 |
Philip Rantzow |
1999 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.59 |
1:07.38 |
1:44.88 |
|
2:22.82 |
|
8 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
32.38 |
1:09.58 |
1:47.51 |
|
2:24.42 |
|
9 |
Oscar Olsson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
33.92 |
1:11.09 |
1:49.74 |
|
2:24.80 |
|
10 |
Martin Wahlberg |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.38 |
1:12.40 |
1:50.36 |
|
2:26.32 |
|
11 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
33.30 |
1:10.56 |
1:49.37 |
|
2:26.70 |
|
12 |
Rickard Wemlén |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.99 |
1:11.36 |
1:49.80 |
|
2:27.07 |
|
13 |
Axel Andrén |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.85 |
1:10.20 |
1:48.96 |
|
2:27.49 |
|
14 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.69 |
1:10.98 |
1:50.92 |
|
2:28.15 |
|
15 |
Teodor Cvijic |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
32.24 |
1:10.08 |
1:50.02 |
|
2:28.43 |
|
16 |
Anton Andersson Arvidsson |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.92 |
1:13.06 |
1:52.12 |
|
2:28.88 |
|
17 |
Felix Hansson |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
33.98 |
1:12.69 |
1:51.86 |
|
2:29.82 |
|
18 |
Roy Hangård |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
34.14 |
1:12.71 |
1:51.85 |
|
2:30.28 |
|
19 |
Gustav Östlund |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
34.34 |
1:13.20 |
1:53.71 |
|
2:31.77 |
|
20 |
Elis Ingvarsson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.59 |
1:12.80 |
1:53.46 |
|
2:32.38 |
|
21 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
33.08 |
1:10.63 |
1:50.78 |
|
2:32.77 |
|
22 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
34.60 |
1:14.41 |
1:55.05 |
|
2:33.07 |
|
23 |
Sigge Ivarsson |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
34.80 |
1:13.88 |
1:53.92 |
|
2:33.09 |
|
24 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.56 |
1:14.49 |
1:56.10 |
|
2:35.75 |
|
25 |
Filip Kutlesovski |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.00 |
1:15.01 |
1:56.16 |
|
2:36.19 |
|
26 |
Lucas Hansen |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.62 |
1:15.18 |
1:56.19 |
|
2:36.78 |
|
27 |
Simon Tufvesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.22 |
1:16.10 |
1:57.39 |
|
2:37.08 |
|
28 |
Andreas Aminoff |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
35.54 |
1:15.92 |
1:58.03 |
|
2:38.21 |
|
29 |
Oskar Rasmusson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.22 |
1:16.76 |
2:00.10 |
|
2:39.32 |
|
30 |
Julian Kasapov Alexis |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
37.01 |
1:17.91 |
2:00.18 |
|
2:39.71 |
|
31 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
36.21 |
1:18.76 |
2:01.03 |
|
2:40.07 |
|
32 |
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
36.50 |
1:20.20 |
2:03.40 |
|
2:45.80 |
|
33 |
William Latak |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
37.27 |
1:19.86 |
2:03.94 |
|
2:46.13 |
|
34 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
37.32 |
1:19.60 |
2:04.49 |
|
2:48.18 |
|
35 |
Alfred Persson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.75 |
1:23.69 |
2:08.09 |
|
2:49.43 |
|
36 |
Hugo Rogmark |
1999 |
Simklubben Hajen |
|
36.53 |
1:20.21 |
2:05.85 |
|
2:51.19 |
|
37 |
Michael Birkeberg |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.35 |
1:23.51 |
2:09.06 |
|
2:51.95 |
|
38 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.23 |
1:24.81 |
2:11.47 |
|
2:54.28 |
|
39 |
Samuel Schildt |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.61 |
1:23.91 |
2:10.23 |
|
2:54.48 |
|
40 |
Martin Stoltz |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
39.91 |
1:25.08 |
2:11.56 |
|
2:55.78 |
|
41 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.00 |
1:23.51 |
2:10.54 |
|
2:56.03 |
|
42 |
Gustav Lidbäck |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
40.06 |
1:26.60 |
2:13.61 |
|
2:58.55 |
|
43 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.74 |
1:28.71 |
2:19.33 |
|
3:02.99 |
|
44 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
Karlshamns Simklubb |
|
39.75 |
1:27.63 |
2:20.41 |
|
3:08.36 |
|
45 |
Ian Hangård |
2002 |
Simsällskapet Iden |
|
43.68 |
1:36.78 |
2:29.30 |
|
3:16.14 |
|
46 |
Joel von Post |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
45.11 |
1:38.88 |
2:34.42 |
|
3:23.33 |
|
47 |
Viktor Henrysson |
2003 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
43.84 |
1:37.64 |
2:32.92 |
|
3:27.35 |
|
48 |
Filip Vukovic |
2001 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
45.09 |
1:41.77 |
2:38.63 |
|
3:32.31 |
|
- |
Sebastian Isaevski |
2000 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Hagström |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.84 |
58.28 |
1:30.21 |
|
2:00.84 |
|
2 |
Viktor Kertes |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
28.30 |
58.88 |
1:30.18 |
|
2:01.12 |
|
3 |
Adam Schön-Svensson |
1991 |
Landskrona Simsällskap |
|
28.77 |
59.66 |
1:31.62 |
|
2:01.75 |
|
4 |
Pontus Wallin |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.17 |
1:00.36 |
1:32.22 |
|
2:03.30 |
|
5 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
28.66 |
59.66 |
1:31.45 |
|
2:03.33 |
|
6 |
Jacob Zeidler |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
28.21 |
59.32 |
1:31.59 |
|
2:04.46 |
|
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
29.50 |
1:01.72 |
1:34.18 |
|
2:05.48 |
|
8 |
Markus Kron |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.20 |
1:01.19 |
1:33.78 |
|
2:05.75 |
|
9 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
28.90 |
1:00.47 |
1:33.76 |
|
2:05.78 |
|
10 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.96 |
1:00.44 |
1:32.33 |
|
2:05.89 |
|
11 |
Oscar Pihl |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.66 |
1:01.41 |
1:34.23 |
|
2:06.54 |
|
12 |
Alexander Lienau-Petersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
28.35 |
59.67 |
1:33.89 |
|
2:08.26 |
|
13 |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
29.39 |
1:01.04 |
1:33.84 |
|
2:09.18 |
|
14 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
29.45 |
1:01.94 |
1:36.63 |
|
2:10.34 |
|
15 |
Marcus Andersson Arvidsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.02 |
1:02.07 |
1:37.10 |
|
2:10.75 |
|
16 |
Mika Mononen |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
29.87 |
1:02.76 |
1:36.97 |
|
2:11.55 |
|
17 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.77 |
1:05.04 |
1:40.41 |
|
2:14.16 |
|
18 |
Martin Rogmark |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
30.15 |
1:04.05 |
1:39.65 |
|
2:14.79 |
|
19 |
Dragomir Petrov |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.79 |
1:05.99 |
1:41.05 |
|
2:16.01 |
|
20 |
Adam Åkesson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
33.01 |
1:09.11 |
1:43.47 |
|
2:17.15 |
|
21 |
Alexander Olsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
30.49 |
1:04.84 |
1:41.28 |
|
2:17.53 |
|
22 |
Joseph Lindqvist |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.23 |
1:07.31 |
1:44.50 |
|
2:18.90 |
|
23 |
Johannes Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
31.85 |
1:08.48 |
1:45.89 |
|
2:22.45 |
|
24 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
32.79 |
1:10.13 |
1:48.31 |
|
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
13:14 |
|