Resultat för U-Gp 2 Löddeköpinge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U Gp 2 2013 | Utskriftsdatum | 09 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.19 | 1:02.07 | |||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 30.44 | 1:04.45 | |||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.31 | 1:05.09 | |||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 32.06 | 1:06.49 | |||||
5 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.51 | 1:08.03 | |||||
6 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.29 | 1:08.74 | |||||
7 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.24 | 1:08.89 | |||||
8 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 33.22 | 1:10.34 | |||||
9 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 33.42 | 1:10.51 | |||||
10 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.77 | 1:11.03 | |||||
11 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.35 | 1:11.43 | |||||
12 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.79 | 1:12.62 | |||||
13 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.10 | 1:13.03 | |||||
14 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 34.22 | 1:13.93 | |||||
15 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:14.48 | |||||
16 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 35.55 | 1:14.89 | |||||
17 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.44 | 1:17.49 | |||||
18 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.00 | 1:17.58 | |||||
19 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 36.91 | 1:17.59 | |||||
20 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.63 | 1:18.58 | |||||
21 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.34 | 1:18.64 | |||||
22 | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.00 | 1:18.67 | |||||
23 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.27 | 1:19.34 | |||||
24 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.32 | 1:19.49 | |||||
25 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.35 | 1:22.42 | |||||
26 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.48 | 1:24.05 | |||||
27 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.65 | 1:24.32 | |||||
28 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:24.79 | |||||
29 | Isak Lindholm | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 39.97 | 1:25.03 | |||||
30 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:25.76 | 1:25.76 | |||||
31 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 1:27.42 | 1:27.42 | |||||
32 | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:27.49 | |||||
33 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 41.21 | 1:29.13 | |||||
34 | Yasin Rai | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.29 | 1:30.00 | |||||
35 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 42.62 | 1:30.60 | |||||
36 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.19 | 1:33.11 | |||||
37 | Viktor Bille | 2001 | Simklubben Lödde | 48.36 | 1:44.51 | |||||
- | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.79 | 59.72 | |||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simsällskapet Iden | 28.33 | 1:00.03 | |||||
3 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.69 | 1:01.49 | |||||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 29.34 | 1:02.05 | |||||
5 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 30.66 | 1:04.46 | |||||
6 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.88 | 1:05.17 | |||||
7 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.17 | 1:06.22 | |||||
8 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:06.27 | |||||
9 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.17 | 1:06.75 | |||||
10 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:07.46 | |||||
11 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 33.39 | 1:08.56 | |||||
12 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.79 | 1:09.44 | |||||
13 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.34 | 1:09.97 | |||||
14 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:10.13 | |||||
15 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:13.03 | |||||
16 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 34.63 | 1:13.74 | |||||
17 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.42 | 1:19.51 | |||||
18 | Gustav Fredlund | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 40.40 | 1:25.87 | |||||
19 | Henor Ande Johannes | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.54 | 1:30.49 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.50 | 56.42 | |||||
2 | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.89 | 58.62 | |||||
3 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 28.74 | 58.93 | |||||
4 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 29.03 | 59.86 | |||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.97 | 1:00.55 | |||||
6 | Julius Ekstrand | 1998 | Simsällskapet Iden | 29.97 | 1:01.68 | |||||
7 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 29.33 | 1:01.79 | |||||
8 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.13 | 1:03.60 | |||||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.93 | 1:03.86 | |||||
10 | Ali Al-Raiss | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.67 | 1:04.39 | |||||
11 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 30.94 | 1:04.73 | |||||
12 | Adam Ringdahl | 1998 | Simklubben Ran | 31.31 | 1:06.02 | |||||
13 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.26 | 1:06.45 | |||||
14 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.70 | 1:17.56 | |||||
15 | Arvid Johansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.90 | 1:18.22 | |||||
16 | Lukas Fajerson | 1998 | Simsällskapet Iden | 39.39 | 1:23.86 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Apoteket Kronan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 27.32 | 55.65 | |||||
2 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.38 | 57.05 | |||||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 27.55 | 57.18 | |||||
4 | Marcus Andersson-Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.51 | 57.24 | |||||
5 | Per Christerson | 1995 | Simklubben Hajen | 27.87 | 57.39 | |||||
6 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 28.44 | 58.44 | |||||
7 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 28.11 | 58.53 | |||||
8 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 28.31 | 58.85 | |||||
9 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.08 | 1:01.04 | |||||
10 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 29.20 | 1:01.21 | |||||
11 | Alexander Olsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 29.52 | 1:01.24 | |||||
12 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.55 | 1:01.47 | |||||
13 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.14 | 1:03.20 | |||||
14 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.09 | 1:04.10 | |||||
15 | Denni Vejzovic | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.54 | 1:04.62 | |||||
16 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 31.95 | 1:06.52 | |||||
17 | Erik Henningsson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.25 | 1:06.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 09 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 16:06 |