Resultat för U-Gp 2 Löddeköpinge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U Gp 2 2013 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Kävlinge Zoo AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.29 | 1:10.88 | |||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 36.46 | 1:16.29 | |||||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 37.84 | 1:17.38 | |||||
4 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.81 | 1:19.92 | |||||
5 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.95 | 1:20.10 | |||||
6 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.58 | 1:22.89 | |||||
7 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 41.29 | 1:23.19 | |||||
8 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.05 | 1:23.35 | |||||
9 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.43 | 1:24.09 | |||||
10 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 40.20 | 1:24.38 | |||||
11 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.79 | 1:26.38 | |||||
11 | Michael Birkeberg | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.57 | 1:26.38 | |||||
13 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 41.01 | 1:26.49 | |||||
14 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.86 | 1:26.70 | |||||
15 | Matija-Lazar Mirkovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.37 | 1:28.98 | |||||
16 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.71 | 1:29.29 | |||||
17 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 45.71 | 1:31.08 | |||||
18 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.81 | 1:31.16 | |||||
19 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.63 | 1:32.79 | |||||
20 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.54 | 1:32.82 | |||||
21 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.20 | 1:35.45 | |||||
22 | Isak Lindholm | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 45.61 | 1:35.58 | |||||
23 | Marco Smith | 2000 | Simklubben Lödde | 46.62 | 1:36.56 | |||||
24 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 46.90 | 1:37.51 | |||||
25 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 48.71 | 1:39.69 | |||||
26 | Ian Hangård | 2002 | Simsällskapet Iden | 47.56 | 1:40.19 | |||||
27 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.97 | 1:40.36 | |||||
28 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 49.58 | 1:42.91 | |||||
29 | David Grönqvist | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 50.67 | 1:44.40 | |||||
- | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Ludvig Ahlström | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tim Györei Andersson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Kävlinge Zoo AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 32.98 | 1:08.31 | |||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simsällskapet Iden | 34.70 | 1:11.63 | |||||
3 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 36.11 | 1:14.94 | |||||
4 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.74 | 1:18.73 | |||||
5 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.41 | 1:19.63 | |||||
6 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.39 | 1:20.69 | |||||
7 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 39.37 | 1:20.73 | |||||
8 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.65 | 1:20.80 | |||||
9 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.08 | 1:20.85 | |||||
10 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.68 | 1:22.03 | |||||
11 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 49.14 | 1:41.04 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Kävlinge Zoo AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 32.00 | 1:05.50 | |||||
2 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 33.60 | 1:08.78 | |||||
3 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 33.76 | 1:09.95 | |||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.60 | 1:10.76 | |||||
5 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 36.36 | 1:16.37 | |||||
6 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.98 | 1:26.56 | |||||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Kävlinge Zoo AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 30.21 | 1:01.02 | |||||
2 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:03.00 | |||||
3 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 31.76 | 1:07.41 | |||||
4 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 33.56 | 1:08.46 | |||||
5 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 35.82 | 1:15.19 | |||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 37.78 | 1:17.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 09:57 |