2017-12-11   01:23:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ManseSpeedot

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:36   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 1, 50m VU M, P14, P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wäinö Koskinen  2002              35.23   
  Uinti Tampere                   
Eelis Haapala  2002              37.05   
  Someron Esa                   
Axel Olander  2002              37.59   
  Nokian Pyry                   
Jonas Lillman  2002              38.08   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Broman  2002              39.57   
  Nokian Pyry                   
Miika Nummela  2003              39.97   
  Uinti Tampere                   
Jaani Berg  2002              40.70   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Jonatan Siniranta  2002              44.10   
  Uinti Tampere                   
Eemeli Leinonen  2002              44.35   
  Uinti Tampere                   
10  Samuel Ahopelto  2002              44.87   
  Uinti Tampere                   
11  Sebastian von Bagh  2004              45.32   
  Uinti Tampere                   
12  Samuel Sainio  2005              45.48   
  Uinti Tampere                   
13  Julius Nyberg  2002              47.29   
  Jämsänkosken Ilves                   
14  Miro Birkstedt  2004              47.68   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Santeri Mönkkönen  2003              48.31   
  Uinti Tampere                   
16  Saku Vehmas  2005              50.13   
  Uinti Tampere                   
17  Onni Nurminen  2002              50.42   
  Uinti Tampere                   
18  Robert Ridal  2003              51.09   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
19  Karri Korhonen  2002              52.26   
  Uinti Tampere                   
20  Eero Rautaporras  2005              52.61   
  Uinti Tampere                   
21  Valtteri Jussila  2003              52.66   
  Uinti Tampere                   
22  Frans Yli-Äyhö  2003              53.53   
  Uinti Tampere                   
23  Joel Pukkila  2002              54.92   
  Uinti Tampere                   
24  Ilja Esolainen  2003              55.97   
  Uinti Tampere                   
25  Aarne Eskelinen  2004              57.65   
  Uinti Tampere                   
26  Oskar Bärlund  2003              1:03.84   
  Uinti Tampere                   
Antti Toivonen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Santeri Selkälä  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Urho Lyytinen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m VU M, P14, P11, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Väinö Kilpeläinen  1999              27.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Leevi Suhonen  1999              28.68   
  Mikkelin Uimaseura                   
Juho Urhemaa  1999              30.33   
  Uinti Tampere                   
Ville Rautio  1999              30.37   
  Mikkelin Uimaseura                   
Santeri Mettälä  1999              30.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Juho Luukkonen  1999              31.39   
  Uinti Tampere                   
Mikael Lähde  2000              32.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Aapo Eerola  1999              32.32   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Joni Kilponen  1999              32.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
10  Atte Kaartosalmi  1999              32.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Tatu Hörkkö  2001              33.36   
  Uinti Tampere                   
12  Jaakko Reinonen  2001              33.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
13  Olli Puhtimäki  1999              33.68   
  Vesihelmen Uimaseura                   
14  Jani Savander  1999              34.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
15  Nuutti Vartiainen  2000              35.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Mikael Piirainen  2000              36.05   
  Uinti Tampere                   
17  Onni Kuronen  2000              36.71   
  Nokian Pyry                   
18  Aleksi Turkkila  2000              38.37   
  Jämsänkosken Ilves                   
19  Kalle Alkula  2001              39.15   
  Nokian Pyry                   
20  Frans Toukomaa  2000              40.21   
  Uinti Tampere                   
21  Ilmari Nurkka  2001              42.47   
  Uinti Tampere                   
22  Daniel Maximov  2000              49.18   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 1, 50m VU M, P14, P11, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989              23.14   
  Swimming Jyväskylä                   
Toni Kurkinen  1989              23.90   
  Swimming Jyväskylä                   
Teemu Viitanen  1992              23.99   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Miikka Ruohoniemi  1993              24.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Janne Kekkonen  1989              24.93   
  Swimming Jyväskylä                   
Janne Markkanen  1994              24.93   
  Swimming Jyväskylä                   
Jani Mäkinen  1994              24.98   
  Uinti Tampere                   
Juho Nieminen  1993              24.99   
  Uinti Tampere                   
Ville Laine  1995              25.11   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Juho Eerola  1995              25.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
11  Lassi Väre  1995              25.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Sakari Rautalin  1991              25.64   
  Uinti Tampere                   
13  Roope Kastarinen  1994              25.67   
  Uinti Tampere                   
14  Miika Tolvanen  1996              25.86   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Alexei Mokichev  1994              26.45   
  Lahden Uimaseura                   
15  Martti Pyysalo  1992              26.45   
  Octopus Lohja                   
17  Kevin Kroon  1997              26.65   
  HTU Stadi                   
18  Juho Hyrkkänen  1994              26.85   
  Mikkelin Uimaseura                   
19  Niklas Reunanen  1998              26.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Andreas Niemi  1996              27.03   
  Lahden Uimaseura                   
21  Roni Lahtinen  1997              27.08   
  Uinti Tampere                   
22  Jan Rif  1998              27.33   
  Uinti Tampere                   
22  Lasse Lindén  1995              27.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Samu Koski  1998              27.37   
  Porin Uimaseura                   
25  Joonas Hurskainen  1994              27.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
26  Elias Kouvo  1994              27.45   
  Uinti Tampere                   
27  Jyri Lähde  1996              27.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
28  Saku Salo  1995              27.47   
  Uinti Tampere                   
29  Heikki Luukko  1988              27.52   
  Uinti Tampere                   
30  Patrick Vossi  1995              27.57   
  Octopus Lohja                   
31  Juuso Seppä  1997              27.60   
  Uinti Tampere                   
32  Matias Yritys  1997              27.64   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
33  Andres Heinikangas  1995              27.65   
  Uinti Tampere                   
34  Joona Ingelin  1998              27.84   
  Uinti Tampere                   
35  Patrik von Bagh  1996              27.92   
  Uinti Tampere                   
36  Eemeli Peltonen  1996              28.05   
  Jämsänkosken Jyry                   
37  Miika Pentti  1997              28.13   
  Swimming Jyväskylä                   
38  Timi Lannetta  1996              28.30   
  Uinti Tampere                   
39  Deny Belaic  1998              28.42   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
40  Perttu Perälä  1994              28.47   
  Uinti Tampere                   
41  Leo Lähteenmäki  1991              28.48   
  Swimming Jyväskylä                   
42  Arttu Kuustie  1994              28.82   
  Uinti Tampere                   
43  Roberto Honni  1998              28.97   
  HTU Stadi                   
44  Daniel Laurila  1996              29.47   
  Nokian Pyry                   
45  Juuso Manninen  1993              29.58   
  Uinti Tampere                   
46  Teemu Saarinen  1995              29.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
47  Jami Kuosmanen  1998              29.82   
  Lahden Uimaseura                   
48  Tom Lokkila  1997              29.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
49  Atte Kulmala  1998              29.89   
  Uinti Tampere                   
50  Tuukka Hörkkö  1998              29.92   
  Uinti Tampere                   
51  Jesse Viljanen  1996              30.18   
  Nurmijärven Kunto                   
52  Jere Vänskä  1996              30.53   
  HTU Stadi                   
53  Mikko Kivenne  1996              30.64   
  HTU Stadi                   
54  Oskari Ojavuo  1998              30.89   
  HTU Stadi                   
55  Juuso Huppunen  1997              31.20   
  Nurmijärven Kunto                   
56  Paavo Mielonen  1997              33.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
57  Samuli Heinilä  1998              35.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
58  Lasse Purmonen  1985              36.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:51   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 2, 50m VU N, T13, T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004              36.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eveliina Koivula  2003              38.61   
  Uinti Tampere                   
Elina Karoliina Lampinen  2003              41.04   
  Nokian Pyry                   
Aada Hakala  2004              43.69   
  Uinti Tampere                   
Siiri Arjanmaa  2004              44.32   
  Uinti Tampere                   
Ilona Halima  2003              44.41   
  Uinti Tampere                   
Kiia Kinnunen  2003              45.04   
  Uinti Tampere                   
Pinja Husari  2003              45.21   
  Uinti Tampere                   
Adeliina Kaarlenkaski  2004              45.63   
  Uinti Tampere                   
10  Ronja Myllykallio  2003              45.71   
  Nokian Pyry                   
11  Anni-Maria Laakso  2003              46.26   
  Jämsänkosken Ilves                   
12  Laura Valonen  2003              46.70   
  Uinti Tampere                   
13  Oona Holmberg  2004              46.80   
  Uinti Tampere                   
14  Ella Kiuru  2003              47.29   
  Uinti Tampere                   
15  Salla Rantala  2004              47.71   
  Nokian Pyry                   
16  Senni Oksanen  2004              48.12   
  Jämsänkosken Ilves                   
17  Veera Vahtolammi  2004              48.31   
  Uinti Tampere                   
18  Jessica Mäkinen  2004              49.84   
  Uinti Tampere                   
19  Viivi Köppä  2003              50.24   
  Uinti Tampere                   
20  Saara Urhemaa  2003              51.29   
  Uinti Tampere                   
21  Teresa Pylväs  2004              51.64   
  Uinti Tampere                   
22  Henni Mustila  2004              51.83   
  Koovee                   
23  Katri Pokela  2004              52.00   
  Uinti Tampere                   
24  Emilia Hermans  2003              52.73   
  Uinti Tampere                   
25  Inka Jämsen  2004              53.52   
  Uinti Tampere                   
26  Aino-Maija Asikainen  2003              59.54   
  Uinti Tampere                   
27  Martina Hirvonen  2003              1:05.81   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 2, 50m VU N, T13, T10, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Karinkanta  2000              29.91   
  Uinti Tampere                   
Amanda Saari  2000              30.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Emmiina Rautiainen  2000              31.68   
  Uinti Tampere                   
Elina Karinkanta  2000              31.71   
  Uinti Tampere                   
Noora Kolu  2001              32.16   
  Jämsänkosken Ilves                   
Saara Sojolin  2001              32.35   
  Uinti Tampere                   
Netta Nyberg  2001              32.66   
  Uinti Tampere                   
Ella Rautio  2000              32.72   
  Mikkelin Uimaseura                   
Saara Svahn  2001              33.24   
  Jämsänkosken Ilves                   
10  Emmi Kilpinen  2000              33.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Suvi Kurth  2001              33.35   
  Uinti Tampere                   
12  Carola Haapaniemi  2000              34.32   
  Uinti Tampere                   
12  Kaisa Raappana  2000              34.32   
  Uinti Tampere                   
14  Emmi Kortteinen  2000              34.43   
  Uinti Tampere                   
15  Sofia Nieminen  2002              34.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Ida Peltomaa  2000              35.18   
  Uinti Tampere                   
17  Mai Multimäki  2000              35.33   
  Uinti Tampere                   
18  Inari Heinonen  2002              35.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Siiri Järvinen  2000              35.57   
  Uinti Tampere                   
20  Jenna Järvensivu  2000              35.83   
  Uinti Tampere                   
21  Elina Palojärvi  2002              37.04   
  Uinti Tampere                   
22  Pinja Penttilä  2001              37.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
23  Venla Salminen  2002              37.29   
  Someron Esa                   
24  Enni Lahtinen  2002              37.61   
  Uinti Tampere                   
25  Heta Valkama  2002              37.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
26  Maija Nurminen  2002              38.07   
  Valkeakosken Uimaseura                   
27  Jolanda Bürki  2001              39.19   
  Uinti Tampere                   
28  Soile Auvinen  2002              39.84   
  Uinti Tampere                   
29  Jenni Nurminen  2001              40.47   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
30  Jenni Moisio  2002              41.08   
  Uinti Tampere                   
31  Meri Karttunen  2002              41.10   
  Nurmijärven Kunto                   
32  Sofia Ilveskoski  2002              41.31   
  Uinti Tampere                   
33  Emmi Tamminiemi  2002              41.57   
  Uinti Tampere                   
34  Silja Valariutta  2001              41.90   
  Valkeakosken Uimaseura                   
35  Viivi Nieminen  2002              42.17   
  Uinti Tampere                   
36  Kiia Saari  2002              43.39   
  Uinti Tampere                   
37  Siiri Toiva  2002              48.47   
  Nokian Pyry                   
38  Veera Vittaniemi  2002              51.73   
  Uinti Tampere                   
39  Nuppu Toiva  2001              52.22   
  Nokian Pyry                   
Heidi Vihavainen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Heta Laatikainen  2002              DSQ   
  Valkeakosken Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Viivi Virtanen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m VU N, T13, T10, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Suihkonen  1995              27.48   
  Octopus Lohja                   
Mimosa Jallow  1994              27.86   
  Swimming Jyväskylä                   
Ida Villa  1993              28.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elviira Salmi  1996              28.42   
  Uinti Tampere                   
Elisabet Hyppönen  1996              28.51   
  Uinti Tampere                   
Inka-Liisa Puttonen  1995              28.88   
  Mikkelin Uimaseura                   
Veera Pellinen  1997              28.88   
  Swimming Jyväskylä                   
Marianne Pihkamäki  1996              28.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
Emilia Lähteenmäki  1995              29.23   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
10  Suvi Huhtanen  1999              29.54   
  Uinti Tampere                   
11  Erika Lappalainen  1996              29.58   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Iida Sihvonen  1998              29.63   
  Mikkelin Uimaseura                   
13  Vera Viitasuo  1995              29.70   
  Lahden Uimaseura                   
14  Emma Nieminen  1996              29.74   
  Uinti Tampere                   
14  Katarina Mustonen  1996              29.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Kamilla Ryöti  1996              29.83   
  Uinti Tampere                   
16  Sonja Pentti  1999              29.83   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Mari Kausiala  1997              29.84   
  Nokian Pyry                   
19  Emmi Mustakoski  1999              29.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
20  Kiia Karimaa  1996              29.94   
  Octopus Lohja                   
20  Suvi Karppinen  1998              29.94   
  Mikkelin Uimaseura                   
22  Jasmin Ruohonen  1998              30.02   
  Uinti Tampere                   
23  Emma-Lotta Tynkkynen  1999              30.22   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
23  Selma Ucar  1995              30.22   
  Uinti Tampere                   
25  Nelli Uusitalo  1999              30.31   
  Jämsänkosken Jyry                   
26  Henni Huhtamo  1997              30.37   
  Uinti Tampere                   
27  Eveliina Ala-Seppälä  1995              30.46   
  Lahden Uimaseura                   
27  Laura Aaltonen  1998              30.46   
  Porin Uimaseura                   
29  Katarina Korpinen  1993              30.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
30  Julia Bruneau  1999              30.51   
  Lahden Uimaseura                   
31  Ninni Luoma  1998              30.56   
  Uinti Tampere                   
32  Johanna Suova  1999              30.78   
  Uinti Tampere                   
33  Laura Mattila  1998              31.02   
  Uinti Tampere                   
34  Petra Steen  1999              31.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
35  Elina Ollikainen  1998              31.19   
  Mikkelin Uimaseura                   
36  Henni Känkänen  1999              31.32   
  Porin Uimaseura                   
37  Senja Saarteinen  1999              31.34   
  Uinti Tampere                   
38  Anni Rajamäki  1996              31.44   
  Uinti Tampere                   
38  Henna Kainulainen  1998              31.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
40  Jenna Väänänen  1996              31.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
41  Johanna Peuhkuri  1997              31.64   
  Vesihelmen Uimaseura                   
42  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998              31.73   
  Uinti Tampere                   
43  Emmi Masti  1999              31.76   
  Uinti Tampere                   
44  Weiran Li  1999              31.85   
  Uinti Tampere                   
45  Veera Siltanen  1999              32.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
46  Kaisa Vulli  1999              32.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
47  Sara Simola  1999              32.28   
  Mikkelin Uimaseura                   
48  Kia Karike  1999              32.39   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
49  Iiris Loukkola  1999              32.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
50  Ella Auvinen  1999              32.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
51  Micaela Orellana  1999              32.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
52  Tiina Soukka  1996              32.63   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
52  Tilda Vainio  1999              32.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
54  Ronja Järvinen  1998              32.68   
  Uinti Tampere                   
55  Jenita Liimatta  1998              32.73   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
56  Petra Kivelä  1996              32.93   
  Swimming Jyväskylä                   
57  Pinja Aro  1999              32.95   
  Uinti Tampere                   
58  Roosa Aaltonen  1998              33.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
59  Noora Toivonen  1998              33.54   
  Uinti Tampere                   
60  Nella Murro  1998              33.56   
  Porin Uimaseura                   
61  Linda Mylly  1999              34.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
62  Elina Valliaro  1999              37.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
63  Janita Ryhtä  1999              40.53   
  Someron Esa                   
64  Enna Tenkilä  1999              40.92   
  Nokian Pyry                   
Maisa Matikainen  1999              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:51 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:36   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 3, 50m SU M, P14, P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Akseli Hakala  2003              42.27   
  Uinti Tampere                   
Tatu Hapuoja  2003              43.25   
  Uinti Tampere                   
Wäinö Koskinen  2002              44.39   
  Uinti Tampere                   
Axel Olander  2002              45.62   
  Nokian Pyry                   
Niclas Viitasalo  2002              46.21   
  Uinti Tampere                   
Topias Soini  2002              46.69   
  Uinti Tampere                   
Jere Broman  2002              47.71   
  Nokian Pyry                   
Joona Kortteinen  2003              48.06   
  Uinti Tampere                   
Max Tavast  2002              48.67   
  Uinti Tampere                   
10  Teemu Nurminen  2003              48.74   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
11  Veikka Saren  2002              49.51   
  Someron Esa                   
12  Matias Sainio  2003              50.19   
  Uinti Tampere                   
13  Aarne Liukkonen  2002              51.42   
  Uinti Tampere                   
14  Miika Nummela  2003              51.44   
  Uinti Tampere                   
15  Federico Castagno  2002              52.44   
  Uinti Tampere                   
16  Aleksi Panu  2002              52.47   
  Uinti Tampere                   
17  Miro Birkstedt  2004              52.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Samuel Ahopelto  2002              52.78   
  Uinti Tampere                   
19  Venni-Osku Mäkinen  2002              52.82   
  Uinti Tampere                   
20  Akseli Kotti  2004              53.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
21  Visa Kotiniitty  2003              54.22   
  Uinti Tampere                   
22  Samuel Sainio  2005              56.26   
  Uinti Tampere                   
23  Valtteri Jussila  2003              56.66   
  Uinti Tampere                   
24  Santeri Mönkkönen  2003              56.83   
  Uinti Tampere                   
25  Eemeli Leinonen  2002              59.11   
  Uinti Tampere                   
26  Jonatan Siniranta  2002              59.31   
  Uinti Tampere                   
27  Lauri Kakko  2004              1:00.29   
  Someron Esa                   
28  Saku Vehmas  2005              1:03.37   
  Uinti Tampere                   
29  Robert Ridal  2003              1:06.00   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
30  Antti Toivonen  2003              1:06.87   
  Uinti Tampere                   
31  Oskar Bärlund  2003              1:06.94   
  Uinti Tampere                   
32  Santeri Selkälä  2002              1:06.97   
  Uinti Tampere                   
33  Joel Pukkila  2002              1:07.46   
  Uinti Tampere                   
34  Karri Korhonen  2002              1:11.79   
  Uinti Tampere                   
35  Ilja Esolainen  2003              1:14.64   
  Uinti Tampere                   
Aarne Eskelinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Frans Yli-Äyhö  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 3, 50m SU M, P14, P11, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Lehtonen  2000              35.08   
  Uinti Tampere                   
Niklas Uitto  2000              36.20   
  Uinti Tampere                   
Daniel Varga  1999              37.15   
  Uinti Tampere                   
Santeri Kaasinen  1999              37.34   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Tatu Korhonen  2000              38.04   
  Uinti Tampere                   
Joona Kytökari  1999              38.08   
  Uinti Tampere                   
Teemu Viitanen  2000              38.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Atte Kaartosalmi  1999              39.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Jasper Jokinen  2000              42.63   
  Uinti Tampere                   
10  Olli Huhtanen  2000              43.15   
  Uinti Tampere                   
11  Ville Isoranta  1999              43.56   
  Uinti Tampere                   
12  Olli Puhtimäki  1999              43.91   
  Vesihelmen Uimaseura                   
13  Onni Kuronen  2000              44.03   
  Nokian Pyry                   
14  Aleksi Turkkila  2000              44.82   
  Jämsänkosken Ilves                   
15  Valtteri Kutvonen  1999              45.16   
  Uinti Tampere                   
16  Oskari Nopanen  2000              45.48   
  Uinti Tampere                   
17  Kalle Alkula  2001              48.13   
  Nokian Pyry                   
18  Frans Toukomaa  2000              48.32   
  Uinti Tampere                   
19  Niklas Helenius  2001              50.11   
  Uinti Tampere                   
20  Ilmari Nurkka  2001              54.37   
  Uinti Tampere                   
21  Daniel Maximov  2000              1:03.34   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 3, 50m SU M, P14, P11, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Markkanen  1994              27.75   
  Swimming Jyväskylä                   
Jaakko Rautalin  1989              28.01   
  Uinti Tampere                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989              28.94   
  Swimming Jyväskylä                   
Petja Yritys  1993              29.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Toni Kurkinen  1989              29.90   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Rantanen  1992              30.06   
  Uinti Tampere                   
Matias Tyry  1993              30.19   
  Uinti Tampere                   
Sakari Rautalin  1991              30.60   
  Uinti Tampere                   
Juho Nieminen  1993              30.74   
  Uinti Tampere                   
10  Juuso Seppä  1997              31.35   
  Uinti Tampere                   
11  Patrik von Bagh  1996              31.54   
  Uinti Tampere                   
12  Janne Orava  1994              32.85   
  Uinti Tampere                   
13  Elias Kouvo  1994              33.06   
  Uinti Tampere                   
14  Leevi Ruuttunen  1995              33.56   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Arto Auri  1997              33.68   
  Uinti Tampere                   
16  Mikko Suova  1997              33.70   
  Uinti Tampere                   
17  Jan Rif  1998              34.31   
  Uinti Tampere                   
18  Juuso Manninen  1993              34.76   
  Uinti Tampere                   
19  Mika Katajisto  1997              35.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Aake Nyrhinen  1997              35.63   
  Uinti Tampere                   
21  Tino Laine  1998              35.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Tuukka Hörkkö  1998              38.01   
  Uinti Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:36   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 4, 50m SU N, T13, T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004              46.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Snezhana Ilcheva  2003              49.23   
  Someron Esa                   
Aada Rouhiainen  2003              50.29   
  Uinti Tampere                   
Areliina Manninen  2003              51.31   
  Uinti Tampere                   
Anni-Maria Laakso  2003              51.74   
  Jämsänkosken Ilves                   
Elina Karoliina Lampinen  2003              52.23   
  Nokian Pyry                   
Emmi Oja  2003              52.30   
  Uinti Tampere                   
Aada Hakala  2004              52.47   
  Uinti Tampere                   
Anna Vesanto  2003              52.81   
  Uinti Tampere                   
10  Ronja Myllykallio  2003              53.58   
  Nokian Pyry                   
11  Siiri Arjanmaa  2004              53.83   
  Uinti Tampere                   
12  Teresa Pylväs  2004              54.03   
  Uinti Tampere                   
13  Ella Mäkinen  2004              55.21   
  Uinti Tampere                   
14  Laura Valonen  2003              55.64   
  Uinti Tampere                   
15  Salla Rantala  2004              56.29   
  Nokian Pyry                   
16  Ella Kiuru  2003              56.46   
  Uinti Tampere                   
16  Ella Uusitalo  2003              56.46   
  Jämsänkosken Jyry                   
18  Adeliina Kaarlenkaski  2004              56.93   
  Uinti Tampere                   
19  Ilona Halima  2003              57.87   
  Uinti Tampere                   
20  Saara Urhemaa  2003              58.30   
  Uinti Tampere                   
21  Riikka Silander  2003              58.63   
  Someron Esa                   
22  Liisa Siikala  2003              58.88   
  Uinti Tampere                   
23  Inka Jämsen  2004              59.29   
  Uinti Tampere                   
24  Senni Oksanen  2004              59.54   
  Jämsänkosken Ilves                   
25  Veera Vahtolammi  2004              1:00.90   
  Uinti Tampere                   
26  Jessica Mäkinen  2004              1:02.54   
  Uinti Tampere                   
27  Henni Mustila  2004              1:02.61   
  Koovee                   
28  Karen Valo  2004              1:03.14   
  Uinti Tampere                   
29  Martina Hirvonen  2003              1:04.77   
  Uinti Tampere                   
30  Katri Pokela  2004              1:06.34   
  Uinti Tampere                   
31  Emilia Hermans  2003              1:06.70   
  Uinti Tampere                   
32  Aino-Maija Asikainen  2003              1:08.29   
  Uinti Tampere                   
Viivi Köppä  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 4, 50m SU N, T13, T10, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Grönvall  2000              34.94   
  Uinti Tampere                   
Taru Rilla  2000              37.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Netta Nyberg  2001              37.42   
  Uinti Tampere                   
Mia Pentti  2002              39.12   
  Swimming Jyväskylä                   
Amanda Saari  2000              39.14   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Minea Bogdanoff  2001              39.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Jussila  2000              40.00   
  Uinti Tampere                   
Jasmiina Tuomiranta  2001              40.87   
  Uinti Tampere                   
Suvi Kurth  2001              41.43   
  Uinti Tampere                   
10  Anna Rantanen  2001              41.65   
  Uinti Tampere                   
11  Sanni Kilponen  2001              42.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Anni Turkkila  2002              44.25   
  Jämsänkosken Ilves                   
13  Maija Nurminen  2002              44.77   
  Valkeakosken Uimaseura                   
14  Sara Pasanen  2001              46.66   
  Uinti Tampere                   
15  Janette Myllymäki  2000              46.97   
  Uinti Tampere                   
16  Heta Laatikainen  2002              48.47   
  Valkeakosken Uimaseura                   
17  Kamilla Karppinen  2001              48.52   
  Uinti Tampere                   
18  Silja Valariutta  2001              49.43   
  Valkeakosken Uimaseura                   
19  Jenni Moisio  2002              50.95   
  Uinti Tampere                   
20  Kiia Saari  2002              51.69   
  Uinti Tampere                   
21  Veera Vittaniemi  2002              53.97   
  Uinti Tampere                   
22  Heidi Vihavainen  2002              56.53   
  Uinti Tampere                   
23  Siiri Toiva  2002              1:01.74   
  Nokian Pyry                   
24  Nuppu Toiva  2001              1:03.66   
  Nokian Pyry                   
 
Laji 4, 50m SU N, T13, T10, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994              31.21   
  Swimming Jyväskylä                   
Helmi Lehti  1997              32.21   
  Porin Uimaseura                   
Emilia Lahtinen  1996              32.78   
  Uinti Tampere                   
Anna Mäkinen  1995              33.19   
  Uinti Tampere                   
Suvi Huhtanen  1999              33.37   
  Uinti Tampere                   
Fanni Riiho  1995              33.91   
  Uinti Tampere                   
Saija Riippi  1995              34.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Noora Saarinen  1996              34.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Veera Elimäki  1996              34.38   
  Uinti Tampere                   
10  Suvi Lautala  1995              34.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Henni Huhtamo  1997              34.75   
  Uinti Tampere                   
12  Jasmin Ruohonen  1998              34.99   
  Uinti Tampere                   
13  Nikita Jelisejeff  1996              35.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Kamilla Ryöti  1996              35.42   
  Uinti Tampere                   
15  Emma Männikkö  1998              35.66   
  Uinti Tampere                   
16  Mona Kunnas  1998              35.91   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
17  Pinja Vekka  1997              35.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
18  Sofi Liinpää  1995              36.08   
  Uinti Tampere                   
19  Ida Hulkko  1998              36.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
20  Erika Lappalainen  1996              36.30   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Peppi Päiviö  1999              36.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Julia Korva  1999              36.68   
  Octopus Lohja                   
23  Vanessa Pönnighaus  1999              36.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Vilja Juvonen  1998              36.85   
  Uinti Tampere                   
25  Selma Ucar  1995              36.90   
  Uinti Tampere                   
26  Anni Rajamäki  1996              36.94   
  Uinti Tampere                   
27  Vilhelmiina Stenfors  1998              37.03   
  Porin Uimaseura                   
28  Eerika Lumme  1999              37.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
29  Roosa Hyypiä  1997              37.31   
  Uinti Tampere                   
30  Petra Kivelä  1996              37.36   
  Swimming Jyväskylä                   
31  Nea-Lotta Lehtonen  1999              37.40   
  Uinti Tampere                   
32  Micaela Andersin  1999              37.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
33  Eevi Hyttinen  1998              38.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
34  Ella Kajander  1999              38.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
35  Aliisa Liukkonen  1999              38.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
36  Matleena Kolu  1997              38.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
37  Lotta Rosenlöf  1999              38.84   
  Uinti Tampere                   
38  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998              38.89   
  Uinti Tampere                   
39  Mona Koistinen  1999              39.12   
  Nurmijärven Kunto                   
40  Meri Kallio  1999              39.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
41  Pinja Aro  1999              39.94   
  Uinti Tampere                   
42  Lotta Aho  1999              40.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
43  Emma Isomäki  1998              40.81   
  Porin Uimaseura                   
44  Iitu Laakso  1998              41.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
45  Ida Hyytiäinen  1998              41.85   
  Nurmijärven Kunto                   
46  Claudia Teikko  1999              41.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
47  Susanna Halme  1996              47.25   
  Valkeakosken Uimaseura                   
48  Enna Tenkilä  1999              50.21   
  Nokian Pyry                   
49  Janita Ryhtä  1999              55.49   
  Someron Esa                   
Terhi Ikonen  1988              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai teippaus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:36   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alexei Mokichev  1994      1:06.64  2:23.94  3:47.48    4:55.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Kokko  1994      1:08.45  2:27.62  3:51.64    5:05.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Mäkelä  1998      1:06.93  2:24.76  3:53.30    5:08.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Andreas Niemi  1996      1:14.09  2:35.15  4:00.01    5:08.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jaakko Löyttyniemi  1997      1:09.59  2:37.33  4:10.17    5:21.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Matias Yritys  1997      1:11.95  2:33.97  4:07.42    5:22.70   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Jasper Pullinen  1999      1:13.15  2:39.82  4:10.99    5:23.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elias Kouvo  1994      1:10.45  2:37.57  4:07.13    5:24.91   
  Uinti Tampere                   
                     
Aku Luukko  1997      1:14.71  2:39.12  4:07.48    5:27.45   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Jere Turunen  1997      1:15.91  2:43.98  4:16.60    5:30.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Juuso Manninen  1993      1:13.21  2:41.79  4:20.09    5:33.00   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Leevi Suhonen  1999      1:16.29  2:44.84  4:23.76    5:33.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
13  Juha Hyvärinen  1998      1:21.40  2:52.54  4:26.40    5:49.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Artturi Kaarlenkaski  1997      1:20.40  2:52.12  4:30.81    5:51.71   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Verneri Kaarlenkaski  1999      1:20.47  2:52.83  4:33.97    5:54.48   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:36 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:51   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 6, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka-Liisa Puttonen  1995      1:09.87  2:38.40  4:09.61    5:21.34   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Hanna Hammar  1998      1:21.57  2:51.94  4:24.70    5:40.96   
  Uinti Tampere                   
                     
Ida Tahvanainen  1997      1:14.23  2:44.86  4:22.82    5:43.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Noora Tuovinen  1998      1:17.29  2:45.81  4:27.82    5:44.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Selma Ucar  1995      1:19.24  2:51.80  4:27.95    5:44.43   
  Uinti Tampere                   
                     
Hanna Rautiainen  1999      1:16.89  2:45.90  4:25.58    5:44.56   
  Uinti Tampere                   
                     
Kamilla Ryöti  1996      1:17.23  2:49.93  4:26.06    5:45.55   
  Uinti Tampere                   
                     
Inka Aaltonen  1999      1:15.77  2:50.14  4:31.53    5:48.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998      1:17.67  2:50.18  4:31.78    5:49.14   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Rita Mäki-Puhtila  1998      1:23.50  2:53.32  4:31.64    5:50.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      1:24.60  2:55.93  4:36.41    5:50.32   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Henni Huhtamo  1997      1:12.35  2:44.62  4:32.40    5:51.66   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Ella Lumio  2000      1:23.28  2:55.66  4:33.25    5:52.67   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Salla Puhtimäki  1998      1:15.65  2:49.20  4:31.80    5:52.93   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
15  Anni Rajamäki  1996      1:23.64  2:57.80  4:30.61    5:54.63   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Kristina Mustonen  1999      1:20.69  2:51.17  4:37.22    5:55.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Jenna Saario  1999      1:20.19  2:53.15  4:37.27    5:56.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
18  Henna Kainulainen  1998      1:22.50  2:57.08  4:40.29    6:01.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Emma Hällfors  1998      1:29.93  2:56.42  4:40.62    6:03.75   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
20  Anna Niemikotka  1998      1:25.23  3:02.67  4:52.74    6:14.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:51 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Markkanen  1994      1:01.87  2:08.16  3:13.45    4:15.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Petja Yritys  1993      1:02.50  2:08.30  3:14.38    4:18.54   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Patrick Vossi  1995      1:04.71  2:13.14  3:22.46    4:30.76   
  Octopus Lohja                   
                     
Joona Poutanen  1992      1:03.71  2:14.13  3:24.85    4:32.68   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Pietari Virta  1997      1:05.90  2:16.77  3:27.07    4:34.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Timo Stolt  1994      1:04.97  2:16.26  3:28.34    4:37.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Heikki Luukko  1988      1:04.77  2:16.35  3:28.03    4:40.41   
  Uinti Tampere                   
                     
Leo Lähteenmäki  1991      1:10.81  2:25.58  3:38.42    4:49.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Juuso Manninen  1993      1:08.93  2:25.87  3:41.97    4:58.19   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Perttu Perälä  1994      1:03.42  2:14.61  3:39.49    4:59.34   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Joona Ingelin  1998      1:04.09  2:15.71  3:44.44    4:59.44   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Elias Kouvo  1994      1:09.16  2:25.90  3:44.03    5:00.68   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Andres Heinikangas  1995      1:03.59  2:18.35  3:46.44    5:02.42   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Santeri Mettälä  1999      1:11.56  2:28.86  3:47.07    5:02.96   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
15  Santeri Hulkko  2000      1:12.82  2:32.75  3:51.97    5:03.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Walentin Koskinen  2000      1:12.34  2:30.66  3:49.41    5:07.78   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Aapo Eerola  1999      1:11.50  2:30.19  3:50.46    5:09.56   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
18  Ville Rautio  1999      1:10.28  2:29.27  3:51.34    5:10.52   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
19  Firas El-Idi  2001      1:14.85  2:37.19  4:00.47    5:21.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Joona Lehtonen  2001      1:15.34  2:39.06  4:03.32    5:25.72   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
21  Jesse Viljanen  1996      1:10.94  2:34.43  4:01.39    5:27.26   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
22  Oskari Mäkinen  1997      1:03.07  2:14.73  4:10.18    5:52.01   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:08 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 8, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996      1:05.85  2:17.03  3:28.04    4:35.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998      1:07.11  2:18.91  3:30.74    4:38.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Katarina Mustonen  1996      1:07.87  2:21.84  3:35.13    4:46.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Katariina Pihkamäki  1998      1:08.41  2:23.25  3:38.85    4:52.08   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Selma Ucar  1995      1:09.80  2:24.56  3:39.69    4:54.12   
  Uinti Tampere                   
                     
Mona Kunnas  1998      1:08.94  2:24.77  3:40.88    4:54.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Heidi Virtanen  1997      1:09.83  2:23.63  3:39.51    4:55.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Virta  1996      1:08.87  2:24.46  3:40.91    4:57.27   
  Uinti Tampere                   
                     
Henni Huhtamo  1997      1:12.83  2:31.42  3:48.42    5:01.64   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Ada Alajääskö  1998      1:09.19  2:27.18  3:44.68    5:01.83   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Kamilla Ryöti  1996      1:11.27  2:28.87  3:47.30    5:02.68   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Anna Mäkinen  1995      1:09.31  2:28.50  3:48.00    5:04.44   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Vilma Ryöti  1999      1:10.12  2:28.58  3:49.20    5:07.06   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Katarina Korpinen  1993      1:13.99  2:31.81  3:51.01    5:07.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Heini Hammar  1999      1:10.40  2:30.49  3:52.01    5:08.72   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Suvi Huhtanen  1999      1:13.62  2:33.36  3:53.66    5:11.62   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Susanna Ellonen  1999      1:10.49  2:31.49  3:53.99    5:13.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Erika Lahtinen  1998      1:07.33  2:20.48  3:51.93    5:15.87   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Hanna Hammar  1998      1:11.59  2:30.18  3:52.56    5:16.89   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Johanna Suova  1999      1:11.31  2:32.20  3:55.21    5:17.54   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Noora Kukkonen  1999      1:13.07  2:34.34  3:57.66    5:18.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Ellimaija Stenfors  1997      1:13.05  2:35.78  3:59.86    5:18.38   
  Porin Uimaseura                   
                     
23  Noora Rantanen  1996      1:11.35  2:32.66  3:56.54    5:19.09   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
24  Minea Bogdanoff  2001      1:14.79  2:38.32  4:01.40    5:19.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
25  Nelli Uusitalo  1999      1:11.58  2:33.95  3:58.66    5:20.96   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
26  Roosa Hyypiä  1997      1:15.04  2:37.64  4:00.93    5:23.13   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Fanny Grönvall  2000      1:15.19  2:39.04  4:03.41    5:25.97   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Anni Rajamäki  1996      1:18.33  2:42.59  4:07.29    5:29.93   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Emmiina Rautiainen  2000      1:18.70  2:45.47  4:10.47    5:30.53   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Iiris Loukkola  1999      1:19.06  2:45.32  4:11.11    5:31.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
31  Mari Kolkki  1998      1:18.55  2:44.20  4:10.68    5:36.17   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
32  Jenita Liimatta  1998      1:19.08  2:47.12  4:16.70    5:43.38   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 9, 50m RU M, P14, P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wäinö Koskinen  2002              49.37   
  Uinti Tampere                   
Jonas Lillman  2002              49.64   
  Lahden Uimaseura                   
Aarne Liukkonen  2002              52.85   
  Uinti Tampere                   
Matias Sainio  2003              54.93   
  Uinti Tampere                   
Julius Nyberg  2002              55.51   
  Jämsänkosken Ilves                   
Veikka Saren  2002              55.54   
  Someron Esa                   
Eero Kakko  2002              55.57   
  Someron Esa                   
Tatu Hapuoja  2003              55.83   
  Uinti Tampere                   
Sebastian von Bagh  2004              57.85   
  Uinti Tampere                   
10  Jaani Berg  2002              58.67   
  Valkeakosken Uimaseura                   
11  Santeri Mönkkönen  2003              1:04.00   
  Uinti Tampere                   
12  Venni-Osku Mäkinen  2002              1:04.68   
  Uinti Tampere                   
13  Lauri Kakko  2004              1:05.40   
  Someron Esa                   
Onni Nurminen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m RU M, P14, P11, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karuveha  1999              34.25   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Juho Urhemaa  1999              34.49   
  Uinti Tampere                   
Daniel Varga  1999              37.13   
  Uinti Tampere                   
Riku Leino  2001              43.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jani Savander  1999              49.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Aleksi Turkkila  2000              49.37   
  Jämsänkosken Ilves                   
Eero Ala-Karvia  2001              52.65   
  Uinti Tampere                   
Ilmari Nurkka  2001              53.84   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 9, 50m RU M, P14, P11, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Kokko  1994              30.13   
  Lahden Uimaseura                   
Miikka Ruohoniemi  1993              30.35   
  Swimming Jyväskylä                   
Jussi Leinonen  1991              30.57   
  Uinti Tampere                   
Jani Mäkinen  1994              30.79   
  Uinti Tampere                   
Teemu Viitanen  1992              30.97   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Tuomas Tiainen  1996              31.44   
  Riihimäen Uimaseura                   
Elias Kouvo  1994              32.62   
  Uinti Tampere                   
Noah Badji  1996              32.64   
  Uinti Tampere                   
Andreas Niemi  1996              32.70   
  Lahden Uimaseura                   
10  Janne Kekkonen  1989              32.85   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Leevi Ruuttunen  1995              34.16   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Jan Rif  1998              35.99   
  Uinti Tampere                   
13  Patrik von Bagh  1996              36.01   
  Uinti Tampere                   
14  Atte Kulmala  1998              36.20   
  Uinti Tampere                   
15  Arni Siline  1997              36.34   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
16  Leo Lähteenmäki  1991              36.82   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Matti Koskinen  1998              37.31   
  Uinti Tampere                   
18  Teemu Saarinen  1995              37.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Arthur Visulainen  1998              38.97   
  HTU Stadi                   
20  Juuso Manninen  1993              39.20   
  Uinti Tampere                   
21  Oskari Ojavuo  1998              41.12   
  HTU Stadi                   
22  Jere Vänskä  1996              42.44   
  HTU Stadi                   
Samuli Heinilä  1998              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:40 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 10, 50m RU N, T13, T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004              47.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Snezhana Ilcheva  2003              52.22   
  Someron Esa                   
Ella Uusitalo  2003              58.10   
  Jämsänkosken Jyry                   
Adeliina Kaarlenkaski  2004              58.34   
  Uinti Tampere                   
Anni-Maria Laakso  2003              58.43   
  Jämsänkosken Ilves                   
Riikka Silander  2003              1:01.43   
  Someron Esa                   
Karen Valo  2004              1:01.71   
  Uinti Tampere                   
Anna Vesanto  2003              1:01.82   
  Uinti Tampere                   
Oona Holmberg  2004              1:02.54   
  Uinti Tampere                   
10  Ilona Halima  2003              1:03.55   
  Uinti Tampere                   
11  Johanna Finnberg  2003              1:04.37   
  Uinti Tampere                   
12  Saara Urhemaa  2003              1:05.34   
  Uinti Tampere                   
13  Veera Vahtolammi  2004              1:06.68   
  Uinti Tampere                   
14  Liisa Siikala  2003              1:08.80   
  Uinti Tampere                   
15  Laura Valonen  2003              1:12.61   
  Uinti Tampere                   
16  Ella Kiuru  2003              1:23.89   
  Uinti Tampere                   
Aada Rouhiainen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Inka Jämsen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Pinja Husari  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
Senni Oksanen  2004              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m RU N, T13, T10, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elina Karinkanta  2000              39.21   
  Uinti Tampere                   
Saara Sojolin  2001              42.31   
  Uinti Tampere                   
Saara Svahn  2001              43.25   
  Jämsänkosken Ilves                   
Essi Pitkäranta  2000              45.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Mia Pentti  2002              45.47   
  Swimming Jyväskylä                   
Anna Rantanen  2001              46.79   
  Uinti Tampere                   
Silja Valariutta  2001              46.96   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Ulla Ylinen  2000              46.97   
  Uinti Tampere                   
Maija Nurminen  2002              51.05   
  Valkeakosken Uimaseura                   
10  Heta Laatikainen  2002              51.69   
  Valkeakosken Uimaseura                   
11  Marissa Cavallotti  2000              51.81   
  Uinti Tampere                   
12  Jolanda Bürki  2001              54.09   
  Uinti Tampere                   
13  Rebekka Pylväs  2000              56.58   
  Uinti Tampere                   
Kiia Saari  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
 
Laji 10, 50m RU N, T13, T10, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Lehtinen  1990              34.50   
  Uinti Tampere                   
Emilia Lahtinen  1996              35.19   
  Uinti Tampere                   
Ida Hulkko  1998              36.35   
  Mikkelin Uimaseura                   
Kamilla Ryöti  1996              36.38   
  Uinti Tampere                   
Minna Porentola  1996              36.49   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Lotta Ruhala  1997              36.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
Sofi Liinpää  1995              37.20   
  Uinti Tampere                   
Anni Rajamäki  1996              37.30   
  Uinti Tampere                   
Emma Nieminen  1996              37.50   
  Uinti Tampere                   
10  Vera Viitasuo  1995              38.10   
  Lahden Uimaseura                   
11  Ninni Luoma  1998              38.62   
  Uinti Tampere                   
12  Emma Männikkö  1998              38.96   
  Uinti Tampere                   
13  Elisabet Hyppönen  1996              39.23   
  Uinti Tampere                   
14  Mimosa Jallow  1994              39.31   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Iida Sihvonen  1998              39.78   
  Mikkelin Uimaseura                   
16  Henni Känkänen  1999              39.84   
  Porin Uimaseura                   
17  Selma Ucar  1995              40.77   
  Uinti Tampere                   
18  Erika Lappalainen  1996              40.82   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Maiju Mäenpää  1997              41.22   
  Nokian Pyry                   
20  Tiina Soukka  1996              41.49   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
21  Helena Knaapi  1999              41.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Sofia Lindfors  1999              42.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
23  Roosa Mäkinen  1999              42.90   
  Uinti Tampere                   
24  Henni Huhtamo  1997              43.25   
  Uinti Tampere                   
25  Noora Toivonen  1998              43.40   
  Uinti Tampere                   
26  Tilda Vainio  1999              44.31   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
27  Ella Auvinen  1999              44.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
28  Linda Mylly  1999              45.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
29  Susanna Halme  1996              50.18   
  Valkeakosken Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:52 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:03   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 11, 50m PU M, P14, P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirka Virtanen  2002              43.88   
  Uinti Tampere                   
Akseli Hakala  2003              49.70   
  Uinti Tampere                   
Eelis Haapala  2002              50.23   
  Someron Esa                   
Eero Kakko  2002              58.00   
  Someron Esa                   
Urho Lyytinen  2003              1:01.89   
  Uinti Tampere                   
Aleksi Panu  2002              1:09.49   
  Uinti Tampere                   
Visa Kotiniitty  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
 
Laji 11, 50m PU M, P14, P11, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leevi Suhonen  1999              31.17   
  Mikkelin Uimaseura                   
Patrik Jantunen  1999              31.55   
  Uinti Tampere                   
Väinö Kilpeläinen  1999              31.91   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Santeri Kaasinen  1999              32.37   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Arttu Heikkinen  2000              34.11   
  Uinti Tampere                   
Teemu Lehtonen  2000              34.34   
  Uinti Tampere                   
Walentin Koskinen  2000              34.49   
  Uinti Tampere                   
Joona Lehtonen  2001              35.49   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Jan Strömberg  1999              36.05   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
10  Tatu Hörkkö  2001              36.06   
  Uinti Tampere                   
11  Onni Tamminiemi  1999              36.73   
  Uinti Tampere                   
12  Mikael Lähde  2000              37.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
13  Roope Liuska  2000              42.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Riku Leino  2001              42.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
15  Kevin Lokkila  1999              42.96   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
16  Juuso Kankkunen  2001              43.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
17  Leo Rytövuori  1999              44.16   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Juuso Toivonen  2001              45.90   
  Uinti Tampere                   
19  Frans Bärlund  2001              49.87   
  Uinti Tampere                   
20  Tuukka Jaakola  2001              1:06.79   
  Uinti Tampere                   
 
Laji 11, 50m PU M, P14, P11, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Rautalin  1989              25.88   
  Uinti Tampere                   
Toni Kurkinen  1989              25.97   
  Swimming Jyväskylä                   
Olli Kokko  1994              26.39   
  Lahden Uimaseura                   
Janne Markkanen  1994              26.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Joona Poutanen  1992              26.91   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Ville Laine  1995              27.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Matias Tyry  1993              27.38   
  Uinti Tampere                   
Sakari Rautalin  1991              27.49   
  Uinti Tampere                   
Jaakko Poutamo  1994              27.88   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Janne Kekkonen  1989              28.27   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Lasse Lindén  1995              28.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
12  Mikael Laakso  1997              28.38   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Saku Salo  1995              28.46   
  Uinti Tampere                   
14  Antti Rantanen  1992              28.60   
  Uinti Tampere                   
15  Kevin Kroon  1997              28.61   
  HTU Stadi                   
16  Roni Lahtinen  1997              28.96   
  Uinti Tampere                   
17  Miika Tolvanen  1996              29.05   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Timi Lannetta  1996              29.56   
  Uinti Tampere                   
19  Miika Pentti  1997              29.60   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Samu Koski  1998              30.33   
  Porin Uimaseura                   
21  Noah Badji  1996              30.39   
  Uinti Tampere                   
22  Deny Belaic  1998              30.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
23  Elias Kouvo  1994              30.57   
  Uinti Tampere                   
24  Perttu Perälä  1994              30.77   
  Uinti Tampere                   
25  Eemeli Peltonen  1996              30.78   
  Jämsänkosken Jyry                   
26  Joonas Hurskainen  1994              30.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
27  Jimmy Nyberg  1996              31.10   
  Uinti Tampere                   
28  Patrik von Bagh  1996              31.35   
  Uinti Tampere                   
29  Elias Hurskainen  1997              31.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
30  Jan Rif  1998              31.65   
  Uinti Tampere                   
31  Juuso Manninen  1993              31.88   
  Uinti Tampere                   
32  Tuukka Hörkkö  1998              32.17   
  Uinti Tampere                   
33  Janne Orava  1994              33.80   
  Uinti Tampere                   
34  Mika Vänskä  1998              33.97   
  HTU Stadi                   
35  Juuso Huppunen  1997              37.00   
  Nurmijärven Kunto                   
36  Paavo Mielonen  1997              39.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
37  Lasse Purmonen  1985              41.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Andres Heinikangas  1995              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:03 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 12, 50m PU N, T13, T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kanerva Kinnunen  2004              43.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Snezhana Ilcheva  2003              48.91   
  Someron Esa                   
Eveliina Koivula  2003              48.93   
  Uinti Tampere                   
Kiia Kinnunen  2003              52.47   
  Uinti Tampere                   
Ella Uusitalo  2003              53.00   
  Jämsänkosken Jyry                   
Areliina Manninen  2003              59.84   
  Uinti Tampere                   
Emmi Oja  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Karen Valo  2004              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 12, 50m PU N, T13, T10, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Karinkanta  2000              31.95   
  Uinti Tampere                   
Mai Multimäki  2000              36.23   
  Uinti Tampere                   
Sofia Hermans  2000              37.32   
  Uinti Tampere                   
Netta Nyberg  2001              37.37   
  Uinti Tampere                   
Fanni Pirhonen  2000              37.54   
  Uinti Tampere                   
Saara Sojolin  2001              38.65   
  Uinti Tampere                   
Linnea Urvikko  2002              39.15   
  Uinti Tampere                   
Hilla Nieminen  2001              39.24   
  Uinti Tampere                   
Carola Haapaniemi  2000              39.89   
  Uinti Tampere                   
10  Olga Koskinen  2002              40.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Kastehelmi Sinisalo  2001              40.43   
  Uinti Tampere                   
12  Maija Nurminen  2002              42.29   
  Valkeakosken Uimaseura                   
13  Ida Peltomaa  2000              42.79   
  Uinti Tampere                   
14  Siiri Järvinen  2000              43.38   
  Uinti Tampere                   
15  Katariina Rautiainen  2002              45.25   
  Uinti Tampere                   
16  Silja Valariutta  2001              45.40   
  Valkeakosken Uimaseura                   
17  Viivi Kuusinen  2002              45.55   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
18  Heta Valkama  2002              46.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Pauliina Piirainen  2002              46.08   
  Uinti Tampere                   
20  Vivi Valo  2002              46.94   
  Uinti Tampere                   
21  Emma Latva  2001              47.23   
  Uinti Tampere                   
22  Inari Heinonen  2002              47.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
23  Kaisa Raappana  2000              47.93   
  Uinti Tampere                   
24  Aurora Hirvonen  2000              48.95   
  Uinti Tampere                   
25  Sanna Peltonen  2002              49.32   
  Uinti Tampere                   
26  Elina Kiuru  2002              50.91   
  Uinti Tampere                   
27  Maiju Harju  2002              53.10   
  Uinti Tampere                   
28  Anna Knuuttila  2002              56.66   
  Uinti Tampere                   
29  Viivi Virtanen  2002              1:07.83   
  Uinti Tampere                   
Jemina Knuutila  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Sara Pasanen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m PU N, T13, T10, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Suihkonen  1995              29.19   
  Octopus Lohja                   
Oona Palonen  1995              29.71   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Inka-Liisa Puttonen  1995              29.76   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ida Villa  1993              29.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mimosa Jallow  1994              30.09   
  Swimming Jyväskylä                   
Elviira Salmi  1996              30.62   
  Uinti Tampere                   
Alena Mokicheva  1996              30.77   
  Lahden Uimaseura                   
Fanni Riiho  1995              30.78   
  Uinti Tampere                   
Anna Mäkinen  1995              30.99   
  Uinti Tampere                   
10  Veera Pellinen  1997              31.06   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Suvi Huhtanen  1999              31.39   
  Uinti Tampere                   
12  Henni Huhtamo  1997              31.68   
  Uinti Tampere                   
13  Jasmin Ruohonen  1998              31.76   
  Uinti Tampere                   
14  Heini Hammar  1999              31.92   
  Uinti Tampere                   
15  Iida Sihvonen  1998              32.24   
  Mikkelin Uimaseura                   
16  Sonja Pentti  1999              32.55   
  Swimming Jyväskylä                   
17  Nea Virta  1996              32.65   
  Uinti Tampere                   
18  Erika Lappalainen  1996              32.74   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Kiia Karimaa  1996              33.15   
  Octopus Lohja                   
20  Elina Ollikainen  1998              33.44   
  Mikkelin Uimaseura                   
21  Noora Nyberg  1992              33.56   
  Uinti Tampere                   
22  Kamilla Ryöti  1996              33.66   
  Uinti Tampere                   
23  Sara Simola  1999              33.68   
  Mikkelin Uimaseura                   
24  Ella Nieminen  1998              34.13   
  Uinti Tampere                   
25  Tiina Soukka  1996              34.20   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
26  Vilhelmiina Stenfors  1998              34.65   
  Porin Uimaseura                   
27  Petra Kivelä  1996              35.02   
  Swimming Jyväskylä                   
28  Noora Rantanen  1996              35.06   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
29  Anni Rajamäki  1996              35.10   
  Uinti Tampere                   
30  Jenita Liimatta  1998              35.16   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
31  Vilma Ryöti  1999              35.34   
  Nokian Pyry                   
32  Emma Isomäki  1998              35.42   
  Porin Uimaseura                   
33  Anna Niemikotka  1998              35.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
34  Selma Ucar  1995              35.50   
  Uinti Tampere                   
35  Laura Mattila  1998              35.97   
  Uinti Tampere                   
36  Laura Aaltonen  1998              36.44   
  Porin Uimaseura                   
37  Kiia Korsu  1999              36.57   
  Nokian Pyry                   
38  Johanna Peuhkuri  1997              36.59   
  Vesihelmen Uimaseura                   
39  Terhi Ikonen  1988              36.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
40  Peppi Päiviö  1999              36.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
41  Eerika Lumme  1999              37.12   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
42  Senja Saarteinen  1999              37.28   
  Uinti Tampere                   
43  Meri Kallio  1999              38.74   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
44  Claudia Teikko  1999              38.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
45  Ella Kajander  1999              40.22   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
46  Saana Isola  1999              40.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
47  Nella Murro  1998              41.07   
  Porin Uimaseura                   
48  Daniela Tiihonen  1999              41.08   
  Uinti Tampere                   
49  Emmi Immonen  1999              41.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
50  Iitu Laakso  1998              43.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Vilja Juvonen  1998              DNF   
  Uinti Tampere                   
Noora Ylitolva  1998              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Satu Mäkinen  1997              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:17