2017-12-11   23:56:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ManseSpeedot

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ManseSpeedot    Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:45   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  06 huhtikuu 2013         
 
 
Laji 14, 200m SKU N, T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi-Maria Lillman  2000      36.86  1:18.43  2:04.59    2:44.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Kolu  2001      34.80  1:20.80  2:10.92    2:48.87   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Fanny Grönvall  2000      36.86  1:20.89  2:10.90    2:49.01   
  Uinti Tampere                   
                     
Amanda Saari  2000      36.78  1:23.71  2:10.47    2:49.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mila Manner  2001      35.75  1:21.01  2:13.82    2:50.13   
  Nokian Pyry                   
                     
Roosa Oja  2000      35.02  1:19.66  2:08.31    2:50.87   
  Uinti Tampere                   
                     
Mira Tarnanen  2000      36.24  1:22.23  2:14.86    2:55.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ella Rautio  2000      39.67  1:24.87  2:18.13    2:58.06   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Anni Aro  2001      39.32  1:25.43  2:18.77    3:00.88   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Emmi Kölhi  2000      40.91  1:32.29  2:21.04    3:01.65   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Saara Svahn  2001      40.25  1:31.40  2:21.75    3:02.56   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
12  Sini Tuominen  2000      38.77  1:28.45  2:24.50    3:05.24   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Emmi Kortteinen  2000      39.66  1:28.42  2:23.78    3:07.29   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Hilla Nieminen  2001      42.51  1:29.35  2:28.76    3:09.24   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Armi Auvinen  2000      41.72  1:33.13  2:29.92    3:11.08   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Emma von Dickoff  2002      43.66  1:33.94  2:29.18    3:12.32   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Siiri Järvinen  2000      44.37  1:32.76  2:31.34    3:12.86   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Sanni Kilponen  2001      47.27  1:34.98  2:33.36    3:13.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Nea Reunanen  2001      42.38  1:33.29  2:33.71    3:14.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Linnea Urvikko  2002      43.19  1:33.55  2:34.88    3:17.78   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Sofia Nieminen  2002      44.46  1:38.22  2:36.20    3:18.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Laura Laitila  2001      47.27  1:37.73  2:35.70    3:19.86   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Vivian Heräjärvi  2001      49.51  1:38.60  2:37.20    3:21.80   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
24  Ulla Ylinen  2000      45.42  1:40.92  2:37.60    3:22.16   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Katariina Rautiainen  2002      50.68  1:43.87  2:41.09    3:24.25   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Ida Peltomaa  2000      48.98  1:41.90  2:41.58    3:25.32   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Emmi Uotila  2002      48.48  1:43.34  2:42.58    3:25.94   
  Nokian Pyry                   
                     
28  Maija Nurminen  2002      44.27  1:38.21  2:38.28    3:26.52   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
29  Mai Multimäki  2000      41.22  1:34.62  2:39.67    3:28.78   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Vivi Valo  2002      50.33  1:43.57  2:43.15    3:29.46   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Kaisa Raappana  2000      49.72  1:42.55  2:43.52    3:29.82   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Viivi Jokiniemi  2001      48.06  1:42.91  2:41.09    3:29.97   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Kaisa Siukonen  2001      51.64  1:44.43  2:41.46    3:31.46   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Inari Heinonen  2002      49.14  1:42.39  2:47.90    3:35.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
35  Anni Turkkila  2002      52.45  1:48.17  2:47.16    3:36.16   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
36  Sanna Peltonen  2002      50.05  1:48.83  2:52.63    3:39.35   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Elina Palojärvi  2002      49.26  1:47.58  2:55.68    3:39.78   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Eveliina Koivula  2003      50.61  1:48.89  2:53.63    3:43.46   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Silja Valariutta  2001      51.34  1:48.65  2:51.69    3:46.05   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
40  Kiia Kinnunen  2003      55.80  1:58.76  3:08.60    4:03.59   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Elina Kiuru  2002      58.85  1:59.63  3:13.12    4:04.39   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Säde Kotiniitty  2001      1:03.97  2:08.51  3:20.40    4:12.27   
  Uinti Tampere                   
                     
Areliina Manninen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jemina Knuutila  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Johanna Finnberg  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Pinja Husari  2003              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 14, 200m SKU N, T13, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Nieminen  1996      33.09  1:12.16  1:57.04    2:33.38   
  Uinti Tampere                   
                     
Katarina Mustonen  1996      32.48  1:14.42  1:59.48    2:33.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Fanni Riiho  1995      32.16  1:11.09  1:59.47    2:36.72   
  Uinti Tampere                   
                     
Melek Ayarci  1999      33.31  1:12.74  2:00.74    2:36.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Lähteenmäki  1995      34.72  1:14.00  2:01.29    2:38.43   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Mona Kunnas  1998      33.62  1:15.98  2:02.98    2:39.23   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Saija Riippi  1995      33.70  1:15.21  2:00.16    2:39.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Helmi Lehti  1997      34.76  1:13.16  2:04.33    2:40.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
Miia Hurskainen  1992      32.30  1:15.54  2:04.11    2:40.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Ida Tahvanainen  1997      33.73  1:15.99  2:03.84    2:41.36   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Hanna Hammar  1998      36.93  1:21.13  2:05.67    2:41.50   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Nikita Jelisejeff  1996      32.62  1:13.66  2:01.94    2:41.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Kamilla Ryöti  1996      33.70  1:18.52  2:03.45    2:42.10   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Suvi Huhtanen  1999      33.32  1:14.85  2:04.82    2:42.96   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Inka Aaltonen  1999      34.47  1:18.12  2:07.91    2:43.27   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Selma Ucar  1995      35.55  1:20.40  2:07.36    2:43.63   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Julia Korva  1999      37.91  1:21.03  2:08.99    2:44.22   
  Octopus Lohja                   
                     
18  Lotta Raiski  1998      36.74  1:21.91  2:06.59    2:44.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Henni Huhtamo  1997      33.00  1:17.36  2:08.79    2:45.57   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Selina Virkkunen  1997      35.91  1:23.02  2:07.72    2:45.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Satu Mäkinen  1997      34.86  1:16.69  2:09.23    2:46.63   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Anni Rajamäki  1996      37.13  1:21.83  2:07.85    2:47.08   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Heini Hammar  1999      34.39  1:18.87  2:11.76    2:47.17   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Suvi Karppinen  1998      35.04  1:22.82  2:09.21    2:47.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
25  Veera Elimäki  1996      35.54  1:19.17  2:09.80    2:48.09   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Enni Määttä  1999      36.64  1:22.01  2:09.95    2:48.69   
  Uinti Tampere                   
                     
27  Pinja Vekka  1997      36.30  1:22.46  2:12.43    2:51.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
28  Kia Karike  1999      38.59  1:24.96  2:14.70    2:52.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
29  Kaisa Vulli  1999      40.13  1:24.95  2:14.59    2:54.10   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
30  Petra Steen  1999      37.24  1:25.61  2:15.67    2:54.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Iina Aro  1998      38.66  1:23.67  2:15.00    2:55.39   
  Nokian Pyry                   
                     
32  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998      35.93  1:20.57  2:13.60    2:55.41   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Micaela Orellana  1999      38.56  1:26.25  2:17.17    2:57.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
34  Mari Kolkki  1998      39.11  1:26.48  2:19.21    2:58.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
35  Maisa Matikainen  1999      40.49  1:28.11  2:19.05    2:59.06   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
36  Matleena Kolu  1997      36.69  1:25.24  2:18.90    2:59.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
37  Emmi Masti  1999      36.90  1:24.85  2:20.53    2:59.19   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Kiia Korsu  1999      39.26  1:28.75  2:16.72    2:59.43   
  Nokian Pyry                   
                     
39  Maiju Mäenpää  1997      41.09  1:29.44  2:21.93    3:03.19   
  Nokian Pyry                   
                     
40  Lotta Rosenlöf  1999      41.28  1:28.76  2:26.99    3:06.97   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Eevi Hyttinen  1998      43.79  1:32.90  2:26.34    3:08.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
42  Aino Peura  1998      41.30  1:33.12  2:32.13    3:15.61   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Emmi Immonen  1999      44.89  1:34.57  2:33.98    3:21.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
44  Elina Valliaro  1999      45.45  1:37.56  2:38.65    3:26.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emmi Mustakoski  1999              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kirsi Rodima  1998              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.21.01  Tulostuspäivämäärä  06 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare