Resultat för Vårsimiaden - Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Vårsimiaden distrikt(försök) |
|
Utskriftsdatum |
20 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Nacka |
|
Utskriftstid |
10:07 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Skuru |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 april 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.21 |
1:09.42 |
1:47.75 |
|
2:28.18 |
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.97 |
1:12.25 |
1:52.10 |
|
2:30.23 |
|
3 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.69 |
1:09.59 |
1:46.03 |
|
2:30.81 |
|
4 |
Fredrik Annergren |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
35.45 |
1:14.95 |
1:55.44 |
|
2:33.68 |
|
5 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
36.06 |
1:18.80 |
2:03.49 |
|
2:46.92 |
|
6 |
David Stålmarck |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
39.35 |
1:23.52 |
2:10.10 |
|
2:53.72 |
|
7 |
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
38.87 |
1:23.57 |
2:10.08 |
|
2:53.99 |
|
8 |
Anton Forsberg |
2001 |
Täby Sim |
|
40.12 |
1:25.54 |
2:12.57 |
|
2:57.57 |
|
9 |
Lucas Westberg |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
39.55 |
1:24.26 |
2:11.30 |
|
2:57.88 |
|
10 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.44 |
1:27.20 |
2:16.23 |
|
3:04.02 |
|
11 |
Leo Jonsson |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.43 |
1:32.28 |
2:22.96 |
|
3:14.56 |
|
12 |
Isak Nordin |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
43.42 |
1:34.61 |
2:26.49 |
|
3:15.40 |
|
13 |
Oscar Rudbäck |
2001 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
42.93 |
1:34.47 |
2:26.79 |
|
3:15.98 |
|
14 |
Linus Berggren |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
46.68 |
1:38.90 |
2:35.72 |
|
3:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
20 april 2013 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb |
Utskriftstid |
10:07 |
|