Tulokset Särkänniemi Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:26 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 1, 50m VU T-7, 9, Loppukilpailut 8 - 9 v |
Sponsori: "Koiramäki" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 287 | 35.97 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Emmi Manninen | 2004 | 219 | 39.32 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Ella Mäkinen | 2004 | 201 | 40.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 183 | 41.79 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Aada Hakala | 2004 | 162 | 43.51 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 160 | 43.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Santra Nieminen | 2004 | 156 | 44.00 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Oona Holmberg | 2004 | 139 | 45.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Henni Mustila | 2004 | 126 | 47.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 120 | 48.01 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Senni Oksanen | 2004 | 118 | 48.29 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
12 | Unna Bogdanoff | 2004 | 117 | 48.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Sara Chouili | 2004 | 116 | 48.59 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Ida Maliranta | 2004 | 113 | 49.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Jessica Mäkinen | 2004 | 109 | 49.66 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Laura Heinonen | 2004 | 109 | 49.67 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Oona Tolonen | 2005 | 108 | 49.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Salla Rantala | 2004 | 107 | 49.90 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Veera Vahtolammi | 2004 | 105 | 50.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Aino Hinkka | 2005 | 99 | 51.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Teresa Pylväs | 2004 | 99 | 51.27 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Emma Virtanen | 2004 | 89 | 53.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Sohvi Kallinen | 2004 | 84 | 54.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Jessika Liimatta | 2004 | 78 | 55.49 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Karen Valo | 2004 | 74 | 56.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Inka Jämsen | 2004 | 74 | 56.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Melina Rantala | 2005 | 72 | 56.99 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Emma Kiiveri | 2004 | 56 | 1:01.69 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Aino Lepola | 2005 | 47 | 1:05.34 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Katri Pokela | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:26 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:13 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 2, 50m VU P-8, 10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Koiramäki" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 93 | 46.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 80 | 48.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Saku Vehmas | 2005 | 70 | 50.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Antti Lepola | 2006 | 28 | 1:08.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 2, 50m VU P-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
Sponsori: "Koiramäki" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 224 | 34.41 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 219 | 34.68 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | 190 | 36.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Akseli Hakala | 2003 | 184 | 36.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Jami Ihalainen | 2003 | 170 | 37.68 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Pavel Pankratov | 2004 | 168 | 37.86 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Manu Hännikäinen | 2003 | 167 | 37.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Miika Nummela | 2003 | 158 | 38.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Teemu Nurminen | 2003 | 155 | 38.89 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Joona Kortteinen | 2003 | 151 | 39.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Taavi Backman | 2004 | 146 | 39.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Eemil Sipola | 2003 | 144 | 39.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Ville Savulahti | 2003 | 142 | 40.05 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Kalle Haavisto | 2003 | 130 | 41.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Lassi Niemi | 2004 | 128 | 41.41 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Akira Konttinen | 2003 | 123 | 42.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Roope Ollikainen | 2004 | 118 | 42.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Eero Leino | 2004 | 118 | 42.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 116 | 42.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 116 | 42.87 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Aku Rauska | 2004 | 114 | 43.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Petteri Lepola | 2003 | 104 | 44.42 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Sebastian von Bagh | 2004 | 101 | 44.78 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Onni Mäkimartti | 2004 | 100 | 44.97 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Kasper Toivanen | 2003 | 99 | 45.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
26 | Mitja Voitto Verneri Vaikkola | 2004 | 95 | 45.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Miko Veeti Valtteri Vaikkola | 2003 | 94 | 45.91 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Santeri Mönkkönen | 2003 | 79 | 48.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Miro Birkstedt | 2004 | 78 | 48.74 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Lauri Kinnunen | 2003 | 73 | 49.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Aapo Kinnunen | 2004 | 73 | 50.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Robert Ridal | 2003 | 70 | 50.65 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Lassi Walden | 2004 | 69 | 50.85 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Mikko Nokia | 2003 | 68 | 51.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Eero Hillo | 2003 | 66 | 51.72 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
36 | Leo Liukonen | 2004 | 61 | 52.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Frans Yli-Äyhö | 2003 | 54 | 55.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Ilja Esolainen | 2003 | 47 | 57.71 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Antti Toivonen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niilo Kilpeläinen | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oskar Bärlund | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:13 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Take off" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Pinomäki | 2002 | 354 | 35.50 | 1:13.60 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Emma von Dickoff | 2002 | 339 | 36.27 | 1:14.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Anniina Kallio | 2002 | 333 | 36.85 | 1:15.10 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Emilia Liven | 2002 | 308 | 37.46 | 1:17.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Oona Laakso | 2002 | 307 | 37.24 | 1:17.11 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Sofia Nieminen | 2002 | 298 | 36.47 | 1:17.89 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Julie Wiik | 2002 | 292 | 37.26 | 1:18.43 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Rebekka Luoto | 2003 | 287 | 37.12 | 1:18.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Katariina Rautiainen | 2002 | 287 | 36.70 | 1:18.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Roosa Aho | 2003 | 285 | 38.28 | 1:19.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Elina Palojärvi | 2002 | 268 | 40.10 | 1:20.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 267 | 38.78 | 1:20.84 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Helmi Heinonen | 2002 | 265 | 40.34 | 1:21.05 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Inari Heinonen | 2002 | 265 | 38.35 | 1:21.06 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Anni Turkkila | 2002 | 247 | 38.91 | 1:22.94 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
16 | Emilia Skinnari | 2002 | 241 | 38.48 | 1:23.66 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Wilma Rintala | 2002 | 233 | 40.39 | 1:24.57 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Enni Lahtinen | 2002 | 225 | 39.23 | 1:25.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Sanna Peltonen | 2002 | 225 | 39.97 | 1:25.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Sade Mäkinen | 2002 | 221 | 39.58 | 1:26.10 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Juulia Mäkinen | 2002 | 218 | 40.25 | 1:26.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Pinja Österman | 2002 | 215 | 40.78 | 1:26.83 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Vivi Valo | 2002 | 214 | 40.63 | 1:27.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Heta Valkama | 2002 | 212 | 41.34 | 1:27.25 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Viivi Kuusinen | 2002 | 210 | 41.20 | 1:27.60 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Riia Hiltunen | 2002 | 204 | 40.40 | 1:28.33 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Linda Merimaa | 2002 | 202 | 42.37 | 1:28.63 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Ella Tommola | 2003 | 194 | 43.06 | 1:29.91 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Soile Auvinen | 2002 | 192 | 43.09 | 1:30.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Jessica Maakanen | 2002 | 186 | 43.17 | 1:31.10 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Venla Pesu | 2002 | 182 | 43.76 | 1:31.84 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Sofia Ilveskoski | 2002 | 181 | 44.27 | 1:31.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Lotta Aaltonen | 2002 | 180 | 43.27 | 1:32.10 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Pauliina Piirainen | 2002 | 179 | 45.24 | 1:32.29 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Elina Kiuru | 2002 | 174 | 42.46 | 1:33.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Tessa Kirjonen | 2003 | 171 | 43.87 | 1:33.79 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Johanna Finnberg | 2003 | 169 | 43.27 | 1:34.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Ilona Hjelt | 2002 | 168 | 45.88 | 1:34.33 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
39 | Ilona Halima | 2003 | 160 | 45.91 | 1:35.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Jenni Moisio | 2002 | 160 | 43.72 | 1:35.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Emmi Tamminiemi | 2002 | 159 | 45.77 | 1:35.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Anni Korhonen | 2003 | 156 | 46.07 | 1:36.64 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Lawen Veisi | 2002 | 156 | 45.19 | 1:36.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Vilma Rantala | 2003 | 154 | 45.92 | 1:37.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
45 | Maiju Harju | 2002 | 154 | 45.11 | 1:37.09 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 154 | 46.64 | 1:37.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
47 | Jenny Rantanen | 2002 | 153 | 49.10 | 1:37.17 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
48 | Anna Knuuttila | 2002 | 150 | 46.16 | 1:37.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Jemina Knuutila | 2002 | 142 | 46.86 | 1:39.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Kerttu Torila | 2002 | 137 | 46.64 | 1:40.90 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
51 | Julia Romo | 2003 | 135 | 47.00 | 1:41.34 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Aada Rouhiainen | 2003 | 128 | 48.52 | 1:43.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Kaisli Korpisaari | 2002 | 126 | 51.42 | 1:43.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
54 | Lotta Isola | 2003 | 125 | 49.90 | 1:43.90 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
55 | Laura Valonen | 2003 | 124 | 49.71 | 1:44.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
56 | Emmi Oja | 2003 | 122 | 48.59 | 1:44.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Sanna Pajula | 2003 | 120 | 48.80 | 1:45.53 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
58 | Ronja Mäkelä | 2003 | 116 | 50.50 | 1:46.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
59 | Ella Kiuru | 2003 | 113 | 50.50 | 1:47.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
60 | Viivi Virtanen | 2002 | 112 | 51.01 | 1:47.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Ronja Myllykallio | 2003 | 110 | 49.68 | 1:48.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
62 | Milja Kortteus | 2003 | 105 | 50.37 | 1:50.18 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
63 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 104 | 51.12 | 1:50.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
64 | Isla Pinta | 2002 | 103 | 52.19 | 1:50.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
65 | Kaisa Huttunen | 2002 | 103 | 51.48 | 1:50.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Maria Rauhala | 2003 | 103 | 51.70 | 1:50.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
67 | Liisa Siikala | 2003 | 102 | 52.72 | 1:51.38 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
68 | Heidi Vihavainen | 2002 | 98 | 53.30 | 1:52.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Saara Urhemaa | 2003 | 94 | 51.76 | 1:54.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
70 | Teresa Pylväs | 2004 | 85 | 56.44 | 1:57.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
71 | Maria Piirainen | 2002 | 83 | 49.94 | 1:59.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
72 | Katri Pokela | 2004 | 81 | 57.83 | 2:00.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 77 | 56.81 | 2:01.91 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
74 | Viivi Köppä | 2003 | 65 | 56.15 | 2:09.02 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
75 | Johanna Koivisto | 2003 | 64 | 58.97 | 2:10.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
76 | Emilia Hermans | 2003 | 52 | 1:06.80 | 2:19.29 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Aino-Maija Asikainen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Areliina Manninen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linnea Urvikko | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pinja Husari | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Viivi Nieminen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: "Take off" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Saarikko | 2000 | 518 | 31.88 | 1:04.80 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Amanda Saari | 2000 | 495 | 31.16 | 1:05.82 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Raakel Bärlund | 2001 | 481 | 31.85 | 1:06.43 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Sini Tuominen | 2000 | 449 | 31.98 | 1:07.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 446 | 32.77 | 1:08.12 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Kristiina Haapala | 2000 | 443 | 32.56 | 1:08.29 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Ella Lumio | 2000 | 440 | 32.83 | 1:08.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Camilla Tyven | 2001 | 435 | 33.17 | 1:08.67 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Roosa Penttinen | 2000 | 435 | 34.27 | 1:08.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Mila Manner | 2001 | 432 | 32.86 | 1:08.86 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Vilja Kaukinen | 2000 | 426 | 34.21 | 1:09.15 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Fanni Pirhonen | 2000 | 422 | 33.88 | 1:09.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Fanny Grönvall | 2000 | 420 | 33.15 | 1:09.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 418 | 33.01 | 1:09.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Tinka Markkinen | 2000 | 412 | 33.45 | 1:09.97 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Minea Bogdanoff | 2001 | 404 | 33.06 | 1:10.41 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Saara Sojolin | 2001 | 403 | 34.69 | 1:10.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Nelli Toivonen | 2000 | 402 | 33.46 | 1:10.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Aino Hämäläinen | 2000 | 400 | 34.30 | 1:10.63 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Roosa Oja | 2000 | 397 | 34.03 | 1:10.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Suvi Kurth | 2001 | 384 | 34.62 | 1:11.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Jenna Mustonen | 2000 | 383 | 34.46 | 1:11.69 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
23 | Emmi Saarela | 2001 | 376 | 33.76 | 1:12.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Jessika Rissanen | 2001 | 373 | 34.01 | 1:12.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 370 | 34.76 | 1:12.50 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Emmi Kilpinen | 2000 | 369 | 34.95 | 1:12.56 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Essi Laine | 2000 | 359 | 35.16 | 1:13.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Sofia Hermans | 2000 | 353 | 35.56 | 1:13.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Milja Mettinen | 2000 | 346 | 34.81 | 1:14.11 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Aurora Kortelainen | 2000 | 343 | 34.43 | 1:14.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Joanna Kekkonen | 2000 | 340 | 35.72 | 1:14.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Saana Liikonen | 2001 | 338 | 34.81 | 1:14.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Armi Auvinen | 2000 | 335 | 35.54 | 1:14.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Emmi Kortteinen | 2000 | 324 | 36.03 | 1:15.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 324 | 36.10 | 1:15.78 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
36 | Oona Tursas | 2001 | 323 | 36.56 | 1:15.82 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Nora Kosonen | 2001 | 320 | 36.16 | 1:16.08 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Mai Multimäki | 2000 | 315 | 35.64 | 1:16.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Aino Jussila | 2000 | 313 | 36.28 | 1:16.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Henna Suhonen | 2000 | 312 | 37.39 | 1:16.76 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Tiia Peltonen | 2000 | 308 | 37.20 | 1:17.10 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
42 | Anna Rantanen | 2001 | 306 | 38.17 | 1:17.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Vilma Iisalo | 2001 | 305 | 36.29 | 1:17.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Kaisa Raappana | 2000 | 303 | 35.88 | 1:17.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Senni Ovaskainen | 2001 | 303 | 36.68 | 1:17.52 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Laura Laitila | 2001 | 301 | 36.61 | 1:17.63 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
47 | Auroora Tanninen | 2001 | 301 | 37.70 | 1:17.67 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
48 | Nuppu Parikka | 2001 | 290 | 38.87 | 1:18.64 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
49 | Kerttu Virtanen | 2000 | 288 | 36.31 | 1:18.76 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Sofi Huoponen | 2001 | 287 | 36.94 | 1:18.88 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
51 | Siiri Järvinen | 2000 | 284 | 37.58 | 1:19.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
52 | Tytti Kuusela | 2000 | 281 | 38.47 | 1:19.43 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Anni Eloranta | 2001 | 270 | 38.79 | 1:20.48 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
54 | Veera Hokkanen | 2000 | 260 | 39.40 | 1:21.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
55 | Siiri Nurmi | 2000 | 259 | 39.19 | 1:21.59 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
56 | Ilse Harjunpää | 2000 | 257 | 39.83 | 1:21.89 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
57 | Carita Päärilä | 2000 | 255 | 37.87 | 1:22.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
58 | Vilma Uuttu | 2001 | 250 | 40.14 | 1:22.65 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
59 | Henna Ahlgren | 2000 | 249 | 39.75 | 1:22.72 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
60 | Ulla Ylinen | 2000 | 245 | 39.69 | 1:23.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Jasmiina Tuomiranta | 2001 | 245 | 37.44 | 1:23.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
62 | Ida Peltomaa | 2000 | 242 | 39.59 | 1:23.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
63 | Sara Pasanen | 2001 | 241 | 39.07 | 1:23.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
64 | Siiri Friman | 2001 | 232 | 39.60 | 1:24.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
65 | Laura Polvi | 2000 | 232 | 38.76 | 1:24.68 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
66 | Lotta Heinonen | 2000 | 224 | 40.10 | 1:25.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Viivi Miettinen | 2001 | 220 | 40.70 | 1:26.19 | |||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
68 | Jolanda Bürki | 2001 | 209 | 42.44 | 1:27.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Iida Herkepeus | 2000 | 209 | 40.94 | 1:27.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
70 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 202 | 41.81 | 1:28.70 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
71 | Rebekka Pylväs | 2000 | 196 | 41.52 | 1:29.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
72 | Kamilla Karppinen | 2001 | 194 | 43.24 | 1:29.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Petra Puronurmi | 2000 | 193 | 41.94 | 1:30.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
74 | Marissa Cavallotti | 2000 | 190 | 42.86 | 1:30.55 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
75 | Jenni Nurminen | 2001 | 180 | 44.15 | 1:32.16 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
76 | Rosa Kakko | 2001 | 173 | 44.75 | 1:33.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
77 | Aurora Hirvonen | 2000 | 166 | 44.75 | 1:34.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
78 | Annika Heiskanen | 2001 | 158 | 46.75 | 1:36.21 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
79 | Säde Kotiniitty | 2001 | 155 | 46.10 | 1:36.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
80 | Pihla Kaitala | 2001 | 143 | 43.46 | 1:39.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Emilia Majuri | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Janette Myllymäki | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: "Take off" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 562 | 30.91 | 1:03.08 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 540 | 30.88 | 1:03.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Emma Männikkö | 1998 | 538 | 30.97 | 1:04.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Mona Kunnas | 1998 | 537 | 31.25 | 1:04.05 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Milla Kulmala | 1998 | 516 | 31.12 | 1:04.89 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Heini Hammar | 1999 | 512 | 31.62 | 1:05.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Kia Purhonen | 1998 | 499 | 31.33 | 1:05.63 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Vilja Juvonen | 1998 | 497 | 31.70 | 1:05.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 496 | 31.36 | 1:05.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Inka Aaltonen | 1999 | 493 | 31.98 | 1:05.89 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 484 | 32.28 | 1:06.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | 480 | 32.21 | 1:06.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Hanna Rautiainen | 1999 | 474 | 32.19 | 1:06.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 467 | 32.59 | 1:07.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Meea Kivi | 1999 | 459 | 32.16 | 1:07.49 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Enni Määttä | 1999 | 454 | 32.76 | 1:07.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Johanna Suova | 1999 | 453 | 32.96 | 1:07.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Noora Poutanen | 1999 | 448 | 32.49 | 1:08.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Ella Varis | 1998 | 440 | 32.96 | 1:08.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Susanna Ellonen | 1999 | 439 | 32.72 | 1:08.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Veera Siltanen | 1999 | 435 | 32.77 | 1:08.70 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Noora Kukkonen | 1999 | 434 | 32.90 | 1:08.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Elviira Tanninen | 1999 | 433 | 34.14 | 1:08.81 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
24 | Henna Turunen | 1999 | 429 | 33.52 | 1:09.00 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Laura Mattila | 1998 | 427 | 31.99 | 1:09.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Emmi Masti | 1999 | 422 | 33.51 | 1:09.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Roosa Mäkinen | 1999 | 422 | 33.63 | 1:09.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Senja Saarteinen | 1999 | 407 | 32.74 | 1:10.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Ella Nieminen | 1998 | 406 | 33.35 | 1:10.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Ronja Järvinen | 1998 | 405 | 33.47 | 1:10.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Niina Malmivaara | 1998 | 404 | 33.73 | 1:10.43 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Pinja Aro | 1999 | 400 | 33.91 | 1:10.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Pinja Tiainen | 1999 | 387 | 33.85 | 1:11.45 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Anni Halonen | 1999 | 383 | 34.19 | 1:11.68 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
35 | Weiran Li | 1999 | 378 | 34.44 | 1:12.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Lotta Hamdi | 1999 | 363 | 35.41 | 1:12.94 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
37 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 359 | 35.19 | 1:13.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Noora Vallinen | 1998 | 334 | 35.90 | 1:15.01 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Sanna Kuivanen | 1998 | 333 | 35.73 | 1:15.06 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
40 | Saana Isola | 1999 | 332 | 35.30 | 1:15.13 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
41 | Aino Peura | 1998 | 327 | 35.16 | 1:15.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Ronja Kakkonen | 1999 | 327 | 35.64 | 1:15.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Annukka Våg | 1999 | 298 | 37.05 | 1:17.91 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
44 | Emma Mononen | 1998 | 286 | 36.52 | 1:18.98 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
45 | Veera Santasalo | 1999 | 267 | 38.19 | 1:20.82 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
46 | Daniela Tiihonen | 1999 | 252 | 38.90 | 1:22.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Vilma Keto | 1999 | 248 | 39.37 | 1:22.78 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
48 | Enna Tenkilä | 1999 | 212 | 40.38 | 1:27.26 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
49 | Noora Ylitolva | 1998 | 190 | 40.67 | 1:30.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:43 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Take off" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö Koponen | 2001 | 342 | 31.90 | 1:07.03 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Joona Lehtonen | 2001 | 328 | 32.35 | 1:08.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Tatu Hörkkö | 2001 | 318 | 33.35 | 1:08.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 295 | 34.00 | 1:10.42 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Harry Zimmermann | 2001 | 280 | 34.66 | 1:11.64 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Timi Pernanen | 2001 | 267 | 35.20 | 1:12.82 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte Pennanen | 2001 | 258 | 35.46 | 1:13.67 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Antti Leppänen | 2002 | 251 | 35.48 | 1:14.32 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Timi Torkkel | 2001 | 245 | 35.28 | 1:14.94 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
10 | Luka Laulumaa | 2001 | 244 | 35.74 | 1:14.98 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Pirkka Perkola | 2001 | 244 | 35.61 | 1:15.06 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Petr Pankratov | 2002 | 236 | 37.17 | 1:15.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Tuure Sandberg | 2001 | 231 | 37.21 | 1:16.43 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Joonas Mustonen | 2001 | 223 | 36.99 | 1:17.33 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 219 | 37.18 | 1:17.71 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Wäinö Koskinen | 2002 | 214 | 37.54 | 1:18.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 212 | 37.15 | 1:18.58 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Arttu Niemi | 2001 | 209 | 36.91 | 1:19.00 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Riku Leino | 2001 | 204 | 38.04 | 1:19.64 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Tuomas Marenk | 2001 | 203 | 37.26 | 1:19.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Veeti Joenranta | 2001 | 199 | 38.45 | 1:20.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Aapo Puikkonen | 2001 | 194 | 37.98 | 1:20.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 192 | 38.72 | 1:21.18 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Viljami Salonen | 2002 | 188 | 38.63 | 1:21.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Sami Peltonen | 2001 | 188 | 38.84 | 1:21.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 187 | 38.66 | 1:21.96 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Kasper Tolonen | 2002 | 186 | 37.93 | 1:22.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Atte Lasmio | 2001 | 182 | 41.10 | 1:22.70 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Roope Paatos | 2002 | 182 | 41.19 | 1:22.71 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Eemil Pynnönen | 2001 | 180 | 39.35 | 1:22.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Juuso Toivonen | 2001 | 173 | 39.26 | 1:24.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Joel Europaeus | 2001 | 172 | 38.02 | 1:24.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Roni Vilén | 2002 | 167 | 40.34 | 1:25.02 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Teemu Salminen | 2001 | 164 | 40.05 | 1:25.64 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
35 | Juuso Vastamäki | 2002 | 162 | 41.65 | 1:26.00 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
36 | Walid Chouili | 2001 | 161 | 40.02 | 1:26.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Axel Olander | 2002 | 160 | 40.10 | 1:26.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Juuso Kemppainen | 2001 | 160 | 40.55 | 1:26.38 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Paavo Rannikko | 2001 | 156 | 40.41 | 1:27.02 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Roope Tsutsunen | 2002 | 153 | 40.26 | 1:27.53 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
41 | Eetu Koskinen | 2002 | 150 | 41.75 | 1:28.11 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
42 | Topias Soini | 2002 | 142 | 42.69 | 1:29.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Otto Hoffren | 2002 | 136 | 40.66 | 1:31.19 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
44 | Niklas Helenius | 2001 | 135 | 43.26 | 1:31.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Aarne Liukkonen | 2002 | 135 | 41.12 | 1:31.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Tino Vehkalahti | 2001 | 134 | 43.27 | 1:31.65 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
47 | Saku Kovanen | 2001 | 133 | 43.86 | 1:31.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
48 | Lauri Uosukainen | 2002 | 132 | 43.48 | 1:32.09 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
49 | Miska Birkstedt | 2002 | 130 | 43.89 | 1:32.56 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Ilmari Jokinen | 2001 | 129 | 43.84 | 1:32.61 | |||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
51 | Pekka Vilmunen | 2001 | 125 | 43.89 | 1:33.78 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
52 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 123 | 43.28 | 1:34.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 121 | 43.38 | 1:34.73 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
54 | Jaani Berg | 2002 | 121 | 46.17 | 1:34.77 | |||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
55 | Max Tavast | 2002 | 117 | 46.17 | 1:35.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
56 | Olli Peura | 2001 | 117 | 43.40 | 1:35.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
57 | Niko Järvinen | 2001 | 116 | 45.54 | 1:36.03 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
58 | Veikka Weckman | 2001 | 113 | 45.77 | 1:36.88 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
59 | Valle Joenranta | 2002 | 112 | 45.19 | 1:37.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
60 | Aleksi Panu | 2002 | 107 | 47.15 | 1:38.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 106 | 46.49 | 1:38.82 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
62 | Iiro Kuusela | 2001 | 106 | 44.94 | 1:38.87 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
63 | Tuukka Jaakola | 2001 | 105 | 46.59 | 1:39.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
64 | Elmeri Helander | 2002 | 102 | 42.56 | 1:40.25 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
65 | Eemeli Leinonen | 2002 | 101 | 46.23 | 1:40.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Venni-Osku Mäkinen | 2002 | 100 | 46.91 | 1:41.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Aarre Haapala | 2002 | 91 | 47.29 | 1:44.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
68 | Federico Castagno | 2002 | 90 | 46.54 | 1:44.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Julius Nyberg | 2002 | 90 | 51.09 | 1:44.57 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
70 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 81 | 49.87 | 1:48.39 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
71 | Miro Birkstedt | 2004 | 77 | 51.73 | 1:50.07 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
72 | Jesper Toivanen | 2001 | 75 | 50.91 | 1:50.91 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
73 | Valtteri Jussila | 2003 | 72 | 52.52 | 1:52.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
74 | Karri Korhonen | 2002 | 47 | 54.26 | 2:09.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ilmari Nurkka | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Robert Ridal | 2003 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: "Take off" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 480 | 28.31 | 59.88 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 475 | 28.77 | 1:00.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Valtteri Väisänen | 1999 | 450 | 29.19 | 1:01.21 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Antti Myllynen | 1999 | 433 | 29.63 | 1:01.97 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Santeri Kaasinen | 1999 | 431 | 29.72 | 1:02.06 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Patrik Jantunen | 1999 | 421 | 29.88 | 1:02.56 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Jussi Routila | 2000 | 406 | 31.07 | 1:03.33 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Antti Hakkarainen | 2000 | 398 | 30.91 | 1:03.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Juho Urhemaa | 1999 | 385 | 30.85 | 1:04.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Walentin Koskinen | 2000 | 379 | 31.48 | 1:04.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Pyry Nurmilo | 1999 | 379 | 30.95 | 1:04.82 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Santeri Mettälä | 1999 | 376 | 31.18 | 1:04.98 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Jaakko Kokko | 1999 | 357 | 31.58 | 1:06.12 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Werner Heräjärvi | 1999 | 350 | 32.30 | 1:06.54 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
15 | Akseli Sipola | 1999 | 335 | 32.77 | 1:07.54 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 335 | 32.03 | 1:07.54 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Jakob Sievers | 2000 | 331 | 32.89 | 1:07.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Martti Tervanen | 2000 | 322 | 32.14 | 1:08.39 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 322 | 32.34 | 1:08.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Elias Soukola | 1999 | 317 | 33.37 | 1:08.77 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Miika Pänttönen | 1999 | 312 | 33.10 | 1:09.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Joonas Ojala | 2000 | 312 | 33.10 | 1:09.14 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Teemu Lehtonen | 2000 | 309 | 32.82 | 1:09.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Onni Tamminiemi | 1999 | 308 | 33.67 | 1:09.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Arttu Heikkinen | 2000 | 306 | 33.22 | 1:09.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Konsta Suominen | 1999 | 305 | 34.14 | 1:09.66 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Roope Aro | 2000 | 298 | 33.85 | 1:10.22 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Sakari Valaja | 1999 | 289 | 33.86 | 1:10.88 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Eetu Nyman | 1999 | 288 | 33.73 | 1:10.98 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
30 | Erik Verbitski | 1999 | 285 | 34.47 | 1:11.25 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Andrei Durmanov | 1999 | 277 | 34.96 | 1:11.95 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Lauri Jämsén | 2000 | 276 | 33.64 | 1:12.03 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Olli Aflecht | 2000 | 263 | 34.86 | 1:13.17 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Elias Vira | 2000 | 262 | 35.06 | 1:13.23 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Saku Romo | 2000 | 259 | 34.75 | 1:13.58 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
36 | Tuomas Saraneva | 2000 | 250 | 36.57 | 1:14.40 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Jussi Jalava | 1999 | 249 | 35.36 | 1:14.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Otso Helstelä | 2000 | 248 | 35.99 | 1:14.65 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
39 | Tatu Paasikallio | 1999 | 244 | 34.53 | 1:15.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
40 | Santeri Siurola | 1999 | 238 | 35.81 | 1:15.64 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
41 | Juho Tavast | 1999 | 232 | 34.90 | 1:16.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Leo Rytövuori | 1999 | 222 | 37.52 | 1:17.36 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Kevin Lokkila | 1999 | 218 | 36.84 | 1:17.89 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Juho Alajääskö | 2000 | 217 | 35.89 | 1:18.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Veeti Kupari | 2000 | 216 | 37.38 | 1:18.07 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Ilja Riikonen | 2000 | 211 | 38.08 | 1:18.71 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 206 | 37.73 | 1:19.32 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
48 | Olli Huhtanen | 2000 | 203 | 38.81 | 1:19.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 202 | 38.49 | 1:19.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
50 | Mikael Piirainen | 2000 | 196 | 37.66 | 1:20.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 192 | 37.83 | 1:21.29 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
52 | Markus Hagström | 2000 | 188 | 39.46 | 1:21.77 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Sami Kukkonen | 2000 | 185 | 37.52 | 1:22.22 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
54 | Jasper Jokinen | 2000 | 181 | 39.53 | 1:22.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
55 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 171 | 39.82 | 1:24.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
56 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 167 | 40.00 | 1:25.06 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
57 | Waltteri Tiitola | 2000 | 167 | 42.87 | 1:25.07 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
58 | Valtteri Kutvonen | 1999 | 166 | 40.06 | 1:25.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
59 | Oskari Nopanen | 2000 | 155 | 40.89 | 1:27.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
60 | Ville Isoranta | 1999 | 102 | 46.35 | 1:40.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
61 | Daniel Maximov | 2000 | 94 | 48.77 | 1:43.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Daniel Varga | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juho Luukkonen | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tatu Korhonen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 100m VU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: "Take off" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 557 | 27.96 | 57.01 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Deny Belaic | 1998 | 534 | 27.78 | 57.80 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Jan Rif | 1998 | 519 | 27.99 | 58.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Arto Auri | 1997 | 476 | 28.44 | 1:00.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Mikko Suova | 1997 | 427 | 30.00 | 1:02.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Juuso Seppä | 1997 | 422 | 29.60 | 1:02.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Heikki Tervanen | 1998 | 410 | 29.78 | 1:03.11 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Eemeli Jussila | 1998 | 388 | 30.32 | 1:04.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Matias Manninen | 1998 | 383 | 30.36 | 1:04.55 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 375 | 31.27 | 1:05.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Tom Lokkila | 1997 | 371 | 31.29 | 1:05.28 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 370 | 31.59 | 1:05.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 361 | 31.14 | 1:05.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Henri Nurmi | 1998 | 343 | 31.35 | 1:06.99 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Atte Kulmala | 1998 | 342 | 32.68 | 1:07.03 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Jesse Nieminen | 1998 | 334 | 32.71 | 1:07.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 333 | 31.40 | 1:07.62 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Matti Koskinen | 1998 | 313 | 32.92 | 1:09.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Nikolas Rissanen | 1998 | 304 | 33.56 | 1:09.70 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Eemil Laine | 1998 | 294 | 32.93 | 1:10.50 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | 282 | 34.15 | 1:11.53 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
22 | Simo Hailla | 1997 | 279 | 33.56 | 1:11.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Mikko Seilonen | 1998 | 276 | 34.33 | 1:12.02 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
24 | Mikael Lehtonen | 1998 | 208 | 35.79 | 1:19.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:43 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:54 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 5, 50m RU T-8, 10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Angry Birds Ride" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Melina Rantala | 2005 | 90 | 1:06.47 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Oona Tolonen | 2005 | 82 | 1:08.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Aino Hinkka | 2005 | 81 | 1:08.87 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Aino Lepola | 2005 | 44 | 1:24.27 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 5, 50m RU T-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
Sponsori: "Angry Birds Ride" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 274 | 45.87 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 207 | 50.34 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Emmi Manninen | 2004 | 199 | 51.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Eveliina Koivula | 2003 | 182 | 52.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 176 | 53.10 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Emilia Hokkanen | 2003 | 175 | 53.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Aada Hakala | 2004 | 155 | 55.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Minea Wiren | 2003 | 155 | 55.42 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Unna Bogdanoff | 2004 | 150 | 55.98 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 150 | 56.02 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Julia Romo | 2003 | 146 | 56.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Sohvi Kallinen | 2004 | 145 | 56.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 144 | 56.85 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Emmi Oja | 2003 | 141 | 57.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Salla Rantala | 2004 | 136 | 57.83 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Sara Chouili | 2004 | 136 | 57.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Ella Mäkinen | 2004 | 135 | 58.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Jessika Liimatta | 2004 | 133 | 58.38 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Vilma Rantala | 2003 | 130 | 58.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 128 | 58.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Aada Rouhiainen | 2003 | 126 | 59.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Karen Valo | 2004 | 125 | 59.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Santra Nieminen | 2004 | 122 | 59.93 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Oona Holmberg | 2004 | 114 | 1:01.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Ronja Mäkelä | 2003 | 110 | 1:02.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Senni Oksanen | 2004 | 106 | 1:02.96 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
27 | Saara Urhemaa | 2003 | 104 | 1:03.20 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Tessa Kirjonen | 2003 | 101 | 1:03.98 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Laura Heinonen | 2004 | 100 | 1:04.20 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Emilia Hermans | 2003 | 99 | 1:04.38 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Janette Maakanen | 2003 | 98 | 1:04.61 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Maria Rauhala | 2003 | 97 | 1:04.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Veera Vahtolammi | 2004 | 85 | 1:07.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 78 | 1:09.74 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Lotta Ruppa | 2003 | 71 | 1:11.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Ida Maliranta | 2004 | 69 | 1:12.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Anni Korhonen | 2003 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Eevi-Leena Nyman | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ella Kiuru | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Kamilla Kauppi | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Lotta Isola | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:54 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:05 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Angry Birds Ride" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 163 | 48.78 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Roope Ollikainen | 2004 | 128 | 52.82 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Mitja Voitto Verneri Vaikkola | 2004 | 106 | 56.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 100 | 57.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Sebastian von Bagh | 2004 | 83 | 1:01.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Eero Leino | 2004 | 75 | 1:03.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Aapo Kinnunen | 2004 | 69 | 1:04.86 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Taavi Backman | 2004 | 67 | 1:05.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Lassi Niemi | 2004 | 64 | 1:06.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Aku Rauska | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 50m RU P-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v |
Sponsori: "Angry Birds Ride" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petr Pankratov | 2002 | 194 | 46.02 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Jonas Lillman | 2002 | 186 | 46.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Viljami Salonen | 2002 | 180 | 47.16 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 166 | 48.45 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Eetu Koskinen | 2002 | 165 | 48.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Kirka Virtanen | 2002 | 160 | 49.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Jami Ihalainen | 2003 | 149 | 50.27 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Teemu Nurminen | 2003 | 146 | 50.54 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Ville Savulahti | 2003 | 137 | 51.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Aku Kaila | 2003 | 132 | 52.32 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Akseli Hakala | 2003 | 124 | 53.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Tatu Hapuoja | 2003 | 122 | 53.69 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Aarre Haapala | 2002 | 121 | 53.82 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Aarne Liukkonen | 2002 | 120 | 53.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Lauri Kinnunen | 2003 | 118 | 54.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Marcus Forsel | 2003 | 118 | 54.33 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Ville Kortteinen | 2002 | 115 | 54.83 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
18 | Manu Hännikäinen | 2003 | 112 | 55.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Juuso Vastamäki | 2002 | 111 | 55.43 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
20 | Julius Nyberg | 2002 | 110 | 55.57 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
21 | Lauri Uosukainen | 2002 | 101 | 57.13 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Kasper Toivanen | 2003 | 100 | 57.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Viljami Putkisaari | 2002 | 81 | 1:01.41 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Venni-Osku Mäkinen | 2002 | 75 | 1:03.14 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 72 | 1:04.07 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Aleksi Panu | 2002 | 64 | 1:06.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Mikko Nokia | 2003 | 61 | 1:07.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Miko Veeti Valtteri Vaikkola | 2003 | 59 | 1:08.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
29 | Federico Castagno | 2002 | 56 | 1:09.66 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Karri Korhonen | 2002 | 55 | 1:09.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Eero Hillo | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Frans Yli-Äyhö | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Jaani Berg | 2002 | DSQ | |||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jere Broman | 2002 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Kasper Tolonen | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Roope Paatos | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Santeri Mönkkönen | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.3 Kädet ohittivat lantiolinjan uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:05 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:43 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Half Pipe" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 342 | 44.77 | 1:32.11 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Anniina Kallio | 2002 | 322 | 44.43 | 1:33.98 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Iida Nyman | 2002 | 314 | 44.57 | 1:34.76 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Sofia Nieminen | 2002 | 252 | 47.27 | 1:41.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Emmi Uotila | 2002 | 241 | 50.11 | 1:43.56 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Oona Laakso | 2002 | 230 | 50.94 | 1:45.05 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Katariina Rautiainen | 2002 | 223 | 51.21 | 1:46.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Vilma Tuokko | 2002 | 221 | 51.81 | 1:46.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Enni Lahtinen | 2002 | 219 | 50.18 | 1:46.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Linnea Urvikko | 2002 | 206 | 52.01 | 1:49.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Areliina Manninen | 2003 | 181 | 53.59 | 1:53.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Anni Turkkila | 2002 | 179 | 53.96 | 1:54.34 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
13 | Jessica Maakanen | 2002 | 176 | 53.41 | 1:54.98 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Sade Mäkinen | 2002 | 175 | 53.45 | 1:55.05 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Ella Bruneau | 2002 | 165 | 55.41 | 1:57.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Kiia Kinnunen | 2003 | 165 | 54.38 | 1:57.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Lotta Aaltonen | 2002 | 163 | 56.62 | 1:57.94 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Maiju Harju | 2002 | 148 | 58.47 | 2:01.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Kaisli Korpisaari | 2002 | 143 | 1:01.75 | 2:03.06 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Anna Knuuttila | 2002 | 135 | 1:01.59 | 2:05.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Riia Hiltunen | 2002 | 132 | 1:00.72 | 2:06.28 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Kerttu Torila | 2002 | 129 | 1:00.27 | 2:07.39 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Ilona Hjelt | 2002 | 124 | 1:00.66 | 2:09.04 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
24 | Martina Hirvonen | 2003 | 108 | 1:03.69 | 2:15.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Kaisa Huttunen | 2002 | 107 | 1:03.40 | 2:15.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Viivi Nieminen | 2002 | 102 | 1:06.60 | 2:17.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Lawen Veisi | 2002 | 90 | 1:09.33 | 2:23.41 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Jemina Knuutila | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
- | Viivi Virtanen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Vivi Valo | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: "Half Pipe" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Saari | 2000 | 488 | 38.25 | 1:21.86 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Kristiina Haapala | 2000 | 404 | 40.65 | 1:27.12 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Ella Lumio | 2000 | 402 | 40.30 | 1:27.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 402 | 40.72 | 1:27.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Oja | 2000 | 376 | 42.35 | 1:29.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Saara Sojolin | 2001 | 353 | 43.70 | 1:31.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Minea Bogdanoff | 2001 | 350 | 43.49 | 1:31.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Fanni Pirhonen | 2000 | 348 | 43.70 | 1:31.59 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Pinja Penttilä | 2001 | 339 | 43.80 | 1:32.39 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Aino Hämäläinen | 2000 | 338 | 43.93 | 1:32.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Essi Laine | 2000 | 338 | 43.69 | 1:32.50 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Henna Suhonen | 2000 | 336 | 43.39 | 1:32.68 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Anni Aro | 2001 | 334 | 43.78 | 1:32.82 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 331 | 43.89 | 1:33.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Saara Svahn | 2001 | 327 | 44.89 | 1:33.51 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
16 | Fanny Grönvall | 2000 | 322 | 45.26 | 1:33.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Jenna Mustonen | 2000 | 312 | 45.43 | 1:34.97 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
18 | Joanna Kekkonen | 2000 | 297 | 45.76 | 1:36.53 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Oona Tursas | 2001 | 297 | 47.37 | 1:36.55 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Nelli Toivonen | 2000 | 294 | 45.99 | 1:36.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Emmi Kortteinen | 2000 | 292 | 46.00 | 1:37.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Auroora Tanninen | 2001 | 282 | 47.49 | 1:38.22 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
23 | Vilma Iisalo | 2001 | 276 | 46.86 | 1:38.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Sofia Hermans | 2000 | 268 | 47.23 | 1:39.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 258 | 48.49 | 1:41.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Vilja Kaukinen | 2000 | 257 | 48.81 | 1:41.37 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Janette Myllymäki | 2000 | 244 | 48.01 | 1:43.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Kaisa Siukonen | 2001 | 244 | 50.12 | 1:43.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Armi Auvinen | 2000 | 234 | 49.07 | 1:44.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 234 | 50.08 | 1:44.57 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Oona Ahinko | 2001 | 230 | 50.76 | 1:45.18 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
32 | Sini Tuominen | 2000 | 228 | 49.05 | 1:45.42 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Martta Kitinoja | 2001 | 227 | 50.88 | 1:45.51 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Siiri Järvinen | 2000 | 223 | 50.36 | 1:46.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Aino Jussila | 2000 | 221 | 49.99 | 1:46.59 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Aurora Kortelainen | 2000 | 216 | 51.18 | 1:47.37 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Eedla Ketoja | 2001 | 214 | 51.69 | 1:47.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Ida Peltomaa | 2000 | 211 | 51.43 | 1:48.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Nuppu Parikka | 2001 | 202 | 53.29 | 1:49.77 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 200 | 53.43 | 1:50.09 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
41 | Ilse Harjunpää | 2000 | 200 | 53.08 | 1:50.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
42 | Siiri Friman | 2001 | 196 | 53.13 | 1:50.82 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Laura Polvi | 2000 | 194 | 52.04 | 1:51.30 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
44 | Emma Latva | 2001 | 187 | 54.04 | 1:52.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Kaisa Raappana | 2000 | 185 | 52.45 | 1:52.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Ulla Ylinen | 2000 | 185 | 53.08 | 1:53.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Marissa Cavallotti | 2000 | 185 | 53.92 | 1:53.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Aurora Hirvonen | 2000 | 179 | 55.20 | 1:54.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Petra Puronurmi | 2000 | 176 | 54.78 | 1:55.00 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
50 | Lotta Heinonen | 2000 | 172 | 55.72 | 1:55.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 170 | 55.67 | 1:56.25 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
52 | Siiri Nurmi | 2000 | 167 | 54.96 | 1:56.94 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Vilma Uuttu | 2001 | 167 | 55.76 | 1:56.97 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
54 | Pihla Kaitala | 2001 | 108 | 1:04.69 | 2:15.09 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kamilla Karppinen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roosa Penttinen | 2000 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Sanni Korppi | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Tiia Peltonen | 2000 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Potkut eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
Laji 7, 100m RU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: "Half Pipe" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Hammar | 1998 | 546 | 36.79 | 1:18.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Emilia Potkonen | 1998 | 479 | 38.87 | 1:22.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Noora Poutanen | 1999 | 467 | 39.44 | 1:23.06 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Meea Kivi | 1999 | 442 | 40.05 | 1:24.60 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Vilja Juvonen | 1998 | 440 | 39.66 | 1:24.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Milla Kulmala | 1998 | 427 | 39.70 | 1:25.54 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 421 | 41.31 | 1:25.97 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Johanna Suova | 1999 | 409 | 41.47 | 1:26.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Mona Kunnas | 1998 | 399 | 41.51 | 1:27.50 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Elviira Tanninen | 1999 | 390 | 43.04 | 1:28.16 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
11 | Enni Määttä | 1999 | 384 | 41.95 | 1:28.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Hanna Rautiainen | 1999 | 378 | 41.80 | 1:29.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Emma Hällfors | 1998 | 377 | 41.72 | 1:29.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Jenita Liimatta | 1998 | 365 | 41.81 | 1:30.13 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Henna Turunen | 1999 | 365 | 42.88 | 1:30.16 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Inka Aaltonen | 1999 | 354 | 43.28 | 1:31.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Kaisa Vulli | 1999 | 351 | 42.64 | 1:31.34 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Susanna Ellonen | 1999 | 346 | 43.07 | 1:31.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 345 | 43.49 | 1:31.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Roosa Mäkinen | 1999 | 340 | 43.98 | 1:32.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | 331 | 44.48 | 1:33.09 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Noora Vallinen | 1998 | 331 | 44.30 | 1:33.12 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Kia Purhonen | 1998 | 320 | 45.04 | 1:34.16 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
24 | Ella Nieminen | 1998 | 319 | 45.04 | 1:34.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Anni Halonen | 1999 | 292 | 47.29 | 1:37.10 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Pinja Aro | 1999 | 291 | 46.16 | 1:37.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Saana Isola | 1999 | 291 | 45.68 | 1:37.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Emma Mononen | 1998 | 289 | 46.16 | 1:37.39 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
29 | Niina Malmivaara | 1998 | 280 | 46.04 | 1:38.41 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Pinja Tiainen | 1999 | 280 | 46.04 | 1:38.47 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Aino Peura | 1998 | 267 | 46.92 | 1:39.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 258 | 47.80 | 1:41.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Daniela Tiihonen | 1999 | 254 | 49.12 | 1:41.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Vilma Keto | 1999 | 236 | 49.93 | 1:44.24 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
35 | Emmi Masti | 1999 | 215 | 51.08 | 1:47.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Veera Santasalo | 1999 | 191 | 53.54 | 1:51.75 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Lumikki Lehtilä | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Weiran Li | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:43 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Half Pipe" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Leino | 2001 | 266 | 43.03 | 1:30.90 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Atte Pennanen | 2001 | 230 | 44.59 | 1:35.36 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Harry Zimmermann | 2001 | 227 | 46.17 | 1:35.74 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Tatu Hörkkö | 2001 | 220 | 46.45 | 1:36.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Pekka Vilmunen | 2001 | 206 | 48.14 | 1:38.85 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Joona Lehtonen | 2001 | 198 | 46.96 | 1:40.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Timi Torkkel | 2001 | 198 | 46.95 | 1:40.27 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
8 | Aleksi Helminen | 2001 | 180 | 50.45 | 1:43.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Tuure Sandberg | 2001 | 160 | 51.13 | 1:47.63 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Luka Laulumaa | 2001 | 152 | 52.88 | 1:49.39 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Joona Kortteinen | 2003 | 143 | 53.95 | 1:51.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Paavo Rannikko | 2001 | 142 | 53.20 | 1:51.89 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Teemu Salminen | 2001 | 141 | 54.40 | 1:52.28 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Otto Hoffren | 2002 | 140 | 52.88 | 1:52.44 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 129 | 55.37 | 1:55.55 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 126 | 55.16 | 1:56.39 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Jasperi Halme | 2001 | 116 | 56.52 | 1:59.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Ilmari Nurkka | 2001 | 110 | 58.73 | 2:01.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Joel Europaeus | 2001 | 107 | 57.90 | 2:02.91 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Iiro Kuusela | 2001 | 106 | 59.64 | 2:03.34 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Tino Vehkalahti | 2001 | 105 | 58.18 | 2:03.87 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Jesper Toivanen | 2001 | 92 | 1:02.42 | 2:09.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Tuukka Jaakola | 2001 | 80 | 1:05.88 | 2:15.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Max Tavast | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Veikka Weckman | 2001 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: "Half Pipe" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 532 | 34.49 | 1:12.14 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Patrik Jantunen | 1999 | 418 | 37.28 | 1:18.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Juho Urhemaa | 1999 | 412 | 36.63 | 1:18.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Walentin Koskinen | 2000 | 390 | 38.79 | 1:20.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Santeri Kaasinen | 1999 | 349 | 38.40 | 1:22.96 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jussi Routila | 2000 | 348 | 39.20 | 1:23.07 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 343 | 38.59 | 1:23.49 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Joona Korhonen | 2000 | 328 | 39.90 | 1:24.71 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Jaakko Kokko | 1999 | 317 | 39.52 | 1:25.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Werner Heräjärvi | 1999 | 301 | 41.28 | 1:27.15 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Daniel Varga | 1999 | 293 | 41.29 | 1:27.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 292 | 40.89 | 1:28.10 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Pyry Nurmilo | 1999 | 262 | 43.22 | 1:31.28 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Antti Myllynen | 1999 | 253 | 43.85 | 1:32.41 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Elias Soukola | 1999 | 250 | 44.47 | 1:32.79 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Niklas Uitto | 2000 | 249 | 44.40 | 1:32.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 242 | 44.31 | 1:33.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Olli Huhtanen | 2000 | 237 | 45.42 | 1:34.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Jakob Sievers | 2000 | 234 | 45.59 | 1:34.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Saku Romo | 2000 | 233 | 43.87 | 1:34.92 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Konsta Suominen | 1999 | 228 | 46.62 | 1:35.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Juho Tavast | 1999 | 227 | 44.93 | 1:35.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 224 | 46.48 | 1:36.23 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Olli Aflecht | 2000 | 222 | 45.55 | 1:36.47 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Aapo Eerola | 1999 | 220 | 44.94 | 1:36.78 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Joonas Ojala | 2000 | 211 | 46.28 | 1:38.13 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Andrei Durmanov | 1999 | 201 | 46.93 | 1:39.68 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Otso Helstelä | 2000 | 197 | 47.72 | 1:40.45 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
29 | Onni Tamminiemi | 1999 | 190 | 47.89 | 1:41.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Ville Isoranta | 1999 | 188 | 48.41 | 1:41.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Kevin Lokkila | 1999 | 179 | 48.28 | 1:43.71 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Jussi Jalava | 1999 | 177 | 48.47 | 1:43.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Tuomas Saraneva | 2000 | 176 | 49.40 | 1:44.17 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
34 | Aleksi Turkkila | 2000 | 166 | 51.02 | 1:46.25 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
35 | Markus Hagström | 2000 | 150 | 51.29 | 1:49.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
36 | Elias Vira | 2000 | 148 | 52.05 | 1:50.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Ilja Riikonen | 2000 | 138 | 54.26 | 1:52.98 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Sami Kukkonen | 2000 | 137 | 52.08 | 1:53.16 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 136 | 53.99 | 1:53.49 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Leo Rytövuori | 1999 | 128 | 55.44 | 1:55.81 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
41 | Valtteri Kutvonen | 1999 | 103 | 59.03 | 2:04.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Onni Kuronen | 2000 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sakari Valaja | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Potkut eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Sampsa Oksanen | 1999 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Valtteri Väisänen | 1999 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 8, 100m RU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: "Half Pipe" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | 597 | 32.68 | 1:09.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Atte Kulmala | 1998 | 429 | 35.97 | 1:17.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Pietari Virta | 1997 | 418 | 36.14 | 1:18.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Deny Belaic | 1998 | 350 | 38.55 | 1:22.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 330 | 39.83 | 1:24.59 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Matti Koskinen | 1998 | 329 | 39.36 | 1:24.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Juuso Seppä | 1997 | 299 | 40.60 | 1:27.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 296 | 40.77 | 1:27.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jesse Nieminen | 1998 | 289 | 40.78 | 1:28.37 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Heikki Tervanen | 1998 | 265 | 42.20 | 1:30.92 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 264 | 41.51 | 1:31.05 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Tom Lokkila | 1997 | 264 | 42.56 | 1:31.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | 253 | 43.27 | 1:32.41 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Matias Manninen | 1998 | 245 | 44.07 | 1:33.37 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Eemil Laine | 1998 | 236 | 46.16 | 1:34.56 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Mikko Seilonen | 1998 | 224 | 45.97 | 1:36.18 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Mikael Lehtonen | 1998 | 153 | 51.49 | 1:49.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Nikolas Rissanen | 1998 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:42 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 9, 50m SU T-8, 10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Troika" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 105 | 57.25 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Melina Rantala | 2005 | 87 | 1:00.93 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Oona Tolonen | 2005 | 78 | 1:03.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Aino Lepola | 2005 | 77 | 1:03.41 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 9, 50m SU T-8, 10, Loppukilpailut 9 - 10 v |
Sponsori: "Troika" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Aho | 2003 | 262 | 42.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Rebekka Luoto | 2003 | 237 | 43.70 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 218 | 44.93 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Emmi Manninen | 2004 | 213 | 45.28 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Eveliina Koivula | 2003 | 201 | 46.18 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Ella Tommola | 2003 | 188 | 47.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 173 | 48.48 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Emilia Hokkanen | 2003 | 169 | 48.92 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Aada Hakala | 2004 | 166 | 49.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Kiia Kinnunen | 2003 | 159 | 49.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Johanna Finnberg | 2003 | 159 | 49.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 154 | 50.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Anni Korhonen | 2003 | 151 | 50.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Aada Rouhiainen | 2003 | 150 | 50.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Kamilla Kauppi | 2003 | 138 | 52.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Ronja Myllykallio | 2003 | 134 | 52.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Unna Bogdanoff | 2004 | 133 | 52.90 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Emmi Oja | 2003 | 133 | 52.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Pinja Husari | 2003 | 131 | 53.18 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Julia Romo | 2003 | 131 | 53.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Sohvi Kallinen | 2004 | 127 | 53.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Lotta Isola | 2003 | 126 | 53.92 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Ida Maliranta | 2004 | 126 | 53.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Tessa Kirjonen | 2003 | 126 | 53.97 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Saara Urhemaa | 2003 | 119 | 54.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Janette Maakanen | 2003 | 118 | 55.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 117 | 55.24 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Sanna Pajula | 2003 | 115 | 55.56 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 111 | 56.26 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 108 | 56.78 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Sara Chouili | 2004 | 103 | 57.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Ella Kiuru | 2003 | 103 | 57.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Henni Mustila | 2004 | 101 | 58.03 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 101 | 58.04 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Ronja Mäkelä | 2003 | 99 | 58.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Johanna Koivisto | 2003 | 97 | 58.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Maria Rauhala | 2003 | 97 | 58.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
38 | Inka Jämsen | 2004 | 92 | 59.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Laura Valonen | 2003 | 91 | 1:00.04 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Karen Valo | 2004 | 91 | 1:00.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Laura Heinonen | 2004 | 89 | 1:00.51 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
42 | Jessica Mäkinen | 2004 | 89 | 1:00.58 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Veera Vahtolammi | 2004 | 82 | 1:02.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Lotta Ruppa | 2003 | 80 | 1:02.56 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
45 | Jessika Liimatta | 2004 | 76 | 1:03.72 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Martina Hirvonen | 2003 | 73 | 1:04.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Emma Kiiveri | 2004 | 73 | 1:04.65 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
48 | Milja Kortteus | 2003 | 71 | 1:05.08 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
49 | Viivi Köppä | 2003 | 67 | 1:06.32 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Liisa Siikala | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:42 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:55 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 10, 50m SU P-9, 11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Troika" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 159 | 44.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Roope Ollikainen | 2004 | 146 | 45.57 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 113 | 49.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Lassi Niemi | 2004 | 105 | 50.89 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Sebastian von Bagh | 2004 | 104 | 50.97 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Miro Birkstedt | 2004 | 95 | 52.61 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Samuel Sainio | 2005 | 91 | 53.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Aku Rauska | 2004 | 89 | 53.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Eero Leino | 2004 | 89 | 53.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 76 | 56.51 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 75 | 56.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Leo Liukonen | 2004 | 59 | 1:01.53 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Mitja Voitto Verneri Vaikkola | 2004 | 58 | 1:01.90 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Eero Rautaporras | 2005 | 57 | 1:02.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m SU P-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v |
Sponsori: "Troika" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 203 | 40.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Akseli Hakala | 2003 | 193 | 41.59 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Viljami Salonen | 2002 | 191 | 41.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Petr Pankratov | 2002 | 187 | 41.99 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Aku Kaila | 2003 | 177 | 42.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Tatu Hapuoja | 2003 | 175 | 42.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Kasper Tolonen | 2002 | 169 | 43.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Wäinö Koskinen | 2002 | 168 | 43.52 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Roni Vilén | 2002 | 160 | 44.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Axel Olander | 2002 | 150 | 45.24 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 149 | 45.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Roope Paatos | 2002 | 148 | 45.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Ville Kortteinen | 2002 | 144 | 45.80 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
14 | Eetu Koskinen | 2002 | 140 | 46.19 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Jonas Lillman | 2002 | 140 | 46.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Marcus Forsel | 2003 | 138 | 46.51 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Roope Tsutsunen | 2002 | 136 | 46.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Topias Soini | 2002 | 134 | 46.91 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Kirka Virtanen | 2002 | 133 | 47.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 132 | 47.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Otto Hoffren | 2002 | 129 | 47.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Ville Savulahti | 2003 | 128 | 47.64 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Elias Saarinen | 2002 | 127 | 47.72 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Petteri Lepola | 2003 | 126 | 47.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Teemu Nurminen | 2003 | 123 | 48.27 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Miska Birkstedt | 2002 | 119 | 48.82 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Kasper Toivanen | 2003 | 118 | 48.89 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Valle Joenranta | 2002 | 112 | 49.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Eemil Sipola | 2003 | 110 | 50.08 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Jami Ihalainen | 2003 | 108 | 50.48 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
31 | Elmeri Helander | 2002 | 107 | 50.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Juuso Vastamäki | 2002 | 103 | 51.14 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
33 | Manu Hännikäinen | 2003 | 99 | 51.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Matias Sainio | 2003 | 95 | 52.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Federico Castagno | 2002 | 92 | 53.15 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Santeri Mönkkönen | 2003 | 91 | 53.27 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Kalle Haavisto | 2003 | 89 | 53.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
38 | Miika Nummela | 2003 | 87 | 54.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Aarne Liukkonen | 2002 | 86 | 54.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Aleksi Panu | 2002 | 84 | 54.69 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Eero Hillo | 2003 | 83 | 54.92 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
41 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 83 | 54.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Akira Konttinen | 2003 | 82 | 55.27 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Venni-Osku Mäkinen | 2002 | 82 | 55.32 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Viljami Putkisaari | 2002 | 81 | 55.41 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
46 | Valtteri Jussila | 2003 | 81 | 55.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Mikko Nokia | 2003 | 76 | 56.59 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
48 | Aarre Haapala | 2002 | 75 | 56.82 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Oskar Bärlund | 2003 | 69 | 58.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Miko Veeti Valtteri Vaikkola | 2003 | 57 | 1:02.33 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
51 | Lauri Kinnunen | 2003 | 53 | 1:03.76 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
52 | Antti Toivonen | 2003 | 51 | 1:04.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Robert Ridal | 2003 | 50 | 1:04.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Eemeli Leinonen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Lauri Uosukainen | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:55 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:40 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Trombi" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Pinomäki | 2002 | 321 | 41.29 | 1:24.81 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 283 | 44.48 | 1:28.51 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Helmi Heinonen | 2002 | 261 | 45.52 | 1:30.85 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Oona Laakso | 2002 | 260 | 44.32 | 1:31.03 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Julie Wiik | 2002 | 259 | 44.44 | 1:31.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Viivi Kuusinen | 2002 | 230 | 46.89 | 1:34.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Iida Nyman | 2002 | 222 | 47.37 | 1:35.96 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
8 | Sade Mäkinen | 2002 | 216 | 47.38 | 1:36.85 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Olga Koskinen | 2002 | 214 | 47.61 | 1:37.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Emilia Skinnari | 2002 | 210 | 47.23 | 1:37.68 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Katariina Rautiainen | 2002 | 207 | 47.12 | 1:38.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Wilma Rintala | 2002 | 200 | 48.29 | 1:39.33 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Juulia Mäkinen | 2002 | 194 | 49.90 | 1:40.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Elina Palojärvi | 2002 | 180 | 50.55 | 1:42.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Elina Kiuru | 2002 | 176 | 50.11 | 1:43.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Vilma Tuokko | 2002 | 175 | 51.81 | 1:43.85 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Ella Bruneau | 2002 | 174 | 52.64 | 1:44.02 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Sanna Peltonen | 2002 | 170 | 49.61 | 1:44.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Pauliina Piirainen | 2002 | 160 | 55.10 | 1:47.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Linda Merimaa | 2002 | 153 | 53.14 | 1:48.59 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Lotta Aaltonen | 2002 | 146 | 54.08 | 1:50.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Jemina Knuutila | 2002 | 145 | 56.05 | 1:50.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Jenny Rantanen | 2002 | 131 | 58.48 | 1:54.22 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Lawen Veisi | 2002 | 130 | 55.66 | 1:54.59 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Jenni Moisio | 2002 | 130 | 55.38 | 1:54.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Kaisa Huttunen | 2002 | 123 | 54.63 | 1:56.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Maria Piirainen | 2002 | 116 | 55.33 | 1:58.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Anna Knuuttila | 2002 | 115 | 59.32 | 1:59.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Heidi Vihavainen | 2002 | 103 | 1:02.19 | 2:03.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Viivi Virtanen | 2002 | 102 | 1:00.02 | 2:04.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Isla Pinta | 2002 | 76 | 1:06.43 | 2:17.07 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: "Trombi" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 459 | 36.49 | 1:15.34 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Fanny Grönvall | 2000 | 453 | 36.72 | 1:15.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Raakel Bärlund | 2001 | 400 | 38.69 | 1:18.88 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Ella Saarikko | 2000 | 384 | 38.33 | 1:19.91 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Noora Kolu | 2001 | 375 | 38.98 | 1:20.57 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
6 | Aurora Kortelainen | 2000 | 359 | 38.96 | 1:21.75 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Oona Tursas | 2001 | 358 | 40.05 | 1:21.79 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Ella Lumio | 2000 | 358 | 39.37 | 1:21.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Kristiina Haapala | 2000 | 356 | 39.28 | 1:21.93 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Aino Hämäläinen | 2000 | 356 | 39.98 | 1:21.95 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Roosa Oja | 2000 | 356 | 39.19 | 1:22.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Minea Bogdanoff | 2001 | 352 | 39.67 | 1:22.31 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Mila Manner | 2001 | 338 | 39.96 | 1:23.38 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Anni Aro | 2001 | 337 | 41.01 | 1:23.48 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Nelli Toivonen | 2000 | 332 | 40.67 | 1:23.89 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Vilma Iisalo | 2001 | 331 | 40.75 | 1:24.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Sini Tuominen | 2000 | 328 | 40.30 | 1:24.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Jenna Mustonen | 2000 | 324 | 41.65 | 1:24.55 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
19 | Camilla Tyven | 2001 | 311 | 41.93 | 1:25.77 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Vilja Kaukinen | 2000 | 310 | 42.72 | 1:25.79 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Senni Ovaskainen | 2001 | 310 | 42.07 | 1:25.80 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Fanni Pirhonen | 2000 | 302 | 43.06 | 1:26.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 293 | 43.58 | 1:27.47 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Amanda Saari | 2000 | 292 | 41.81 | 1:27.52 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Aino Jussila | 2000 | 288 | 43.10 | 1:27.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Emmi Saarela | 2001 | 288 | 42.19 | 1:27.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
27 | Anna Rantanen | 2001 | 282 | 43.76 | 1:28.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Suvi Kurth | 2001 | 281 | 43.84 | 1:28.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Tytti Kuusela | 2000 | 277 | 44.02 | 1:29.06 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Laura Laitila | 2001 | 272 | 44.52 | 1:29.69 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Jenna Kaprali | 2000 | 270 | 43.26 | 1:29.85 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
32 | Henna Suhonen | 2000 | 266 | 44.06 | 1:30.26 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 266 | 44.65 | 1:30.28 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
34 | Emmi Kortteinen | 2000 | 263 | 43.84 | 1:30.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Nora Kosonen | 2001 | 261 | 44.63 | 1:30.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 260 | 45.48 | 1:30.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Sofia Hermans | 2000 | 260 | 44.13 | 1:30.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Mai Multimäki | 2000 | 255 | 44.34 | 1:31.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Auroora Tanninen | 2001 | 254 | 46.23 | 1:31.68 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
40 | Jasmiina Tuomiranta | 2001 | 254 | 42.97 | 1:31.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Milja Mettinen | 2000 | 250 | 44.07 | 1:32.16 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Tiia Peltonen | 2000 | 238 | 47.18 | 1:33.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Siiri Järvinen | 2000 | 237 | 45.51 | 1:33.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Milja Rantala | 2001 | 235 | 45.63 | 1:34.17 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
45 | Nuppu Parikka | 2001 | 231 | 46.88 | 1:34.63 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Armi Auvinen | 2000 | 230 | 46.41 | 1:34.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Pinja Penttilä | 2001 | 228 | 46.67 | 1:35.12 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
48 | Joanna Kekkonen | 2000 | 225 | 46.36 | 1:35.43 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
49 | Kaisa Raappana | 2000 | 224 | 46.25 | 1:35.56 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Kerttu Virtanen | 2000 | 222 | 46.76 | 1:35.90 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
51 | Kaisa Siukonen | 2001 | 221 | 46.89 | 1:36.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
52 | Henna Ahlgren | 2000 | 219 | 48.04 | 1:36.36 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
53 | Anni Matikainen | 2001 | 214 | 47.70 | 1:37.12 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
54 | Mikaela Kulmala | 2001 | 212 | 48.27 | 1:37.40 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
55 | Marissa Cavallotti | 2000 | 206 | 47.66 | 1:38.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
56 | Carita Päärilä | 2000 | 205 | 48.31 | 1:38.47 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
57 | Emilia Majuri | 2001 | 200 | 47.52 | 1:39.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
58 | Jolanda Bürki | 2001 | 199 | 49.42 | 1:39.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
59 | Laura Polvi | 2000 | 196 | 47.84 | 1:40.04 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
60 | Siiri Nurmi | 2000 | 190 | 49.31 | 1:40.93 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
61 | Petra Puronurmi | 2000 | 187 | 49.95 | 1:41.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
62 | Ulla Ylinen | 2000 | 182 | 49.78 | 1:42.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
63 | Sofi Huoponen | 2001 | 180 | 48.81 | 1:42.81 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
64 | Rebekka Pylväs | 2000 | 180 | 50.39 | 1:42.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
65 | Emma Latva | 2001 | 180 | 50.80 | 1:42.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Veera Hokkanen | 2000 | 175 | 49.58 | 1:43.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
67 | Sara Pasanen | 2001 | 171 | 50.94 | 1:44.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
68 | Iida Herkepeus | 2000 | 169 | 50.66 | 1:44.96 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
69 | Viivi Miettinen | 2001 | 169 | 48.90 | 1:44.97 | |||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
70 | Annika Heiskanen | 2001 | 163 | 53.59 | 1:46.21 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
71 | Lotta Heinonen | 2000 | 163 | 51.12 | 1:46.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
72 | Janette Myllymäki | 2000 | 161 | 50.16 | 1:46.74 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
73 | Aurora Hirvonen | 2000 | 159 | 52.47 | 1:47.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
74 | Eedla Ketoja | 2001 | 155 | 52.77 | 1:48.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
75 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 155 | 52.82 | 1:48.16 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
76 | Säde Kotiniitty | 2001 | 150 | 55.62 | 1:49.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
77 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 142 | 53.80 | 1:51.15 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
78 | Jenni Nurminen | 2001 | 130 | 58.11 | 1:54.63 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
79 | Rosa Kakko | 2001 | 123 | 59.76 | 1:56.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Ida Peltomaa | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 100m SU T-11, 13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: "Trombi" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | 536 | 33.83 | 1:11.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Milla Kulmala | 1998 | 489 | 35.82 | 1:13.74 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Mona Kunnas | 1998 | 468 | 36.72 | 1:14.84 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Meea Kivi | 1999 | 441 | 36.29 | 1:16.34 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 436 | 37.76 | 1:16.62 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Emma Männikkö | 1998 | 431 | 37.00 | 1:16.93 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Emma Hällfors | 1998 | 418 | 38.34 | 1:17.73 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Hanna Hammar | 1998 | 406 | 39.69 | 1:18.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Inka Aaltonen | 1999 | 406 | 38.93 | 1:18.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 405 | 37.22 | 1:18.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Laura Mattila | 1998 | 403 | 37.92 | 1:18.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Noora Poutanen | 1999 | 401 | 37.84 | 1:18.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Enni Määttä | 1999 | 401 | 39.00 | 1:18.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Senja Saarteinen | 1999 | 394 | 38.05 | 1:19.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Noora Kukkonen | 1999 | 391 | 39.05 | 1:19.45 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Ella Nieminen | 1998 | 390 | 37.77 | 1:19.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Johanna Suova | 1999 | 389 | 38.89 | 1:19.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Hanna Rautiainen | 1999 | 379 | 39.10 | 1:20.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 379 | 39.25 | 1:20.30 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Ella Varis | 1998 | 374 | 38.51 | 1:20.65 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | 373 | 39.80 | 1:20.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Vilja Juvonen | 1998 | 372 | 39.22 | 1:20.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Henna Turunen | 1999 | 364 | 39.51 | 1:21.35 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Susanna Ellonen | 1999 | 360 | 39.81 | 1:21.67 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Kaisa Vulli | 1999 | 360 | 40.07 | 1:21.68 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Sanna Kuivanen | 1998 | 333 | 40.37 | 1:23.79 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Roosa Mäkinen | 1999 | 325 | 41.47 | 1:24.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Elviira Tanninen | 1999 | 304 | 43.31 | 1:26.35 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
29 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 301 | 43.36 | 1:26.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Saana Isola | 1999 | 298 | 42.98 | 1:26.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
31 | Niina Malmivaara | 1998 | 285 | 43.27 | 1:28.31 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Emmi Masti | 1999 | 272 | 44.61 | 1:29.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Ronja Kakkonen | 1999 | 258 | 44.17 | 1:31.19 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Emma Mononen | 1998 | 255 | 44.10 | 1:31.54 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
35 | Weiran Li | 1999 | 242 | 43.91 | 1:33.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Annukka Våg | 1999 | 240 | 45.54 | 1:33.45 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Veera Santasalo | 1999 | 234 | 45.03 | 1:34.19 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
38 | Daniela Tiihonen | 1999 | 212 | 46.45 | 1:37.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Vilma Keto | 1999 | 185 | 49.37 | 1:41.90 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
40 | Enna Tenkilä | 1999 | 170 | 49.74 | 1:44.90 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:40 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:08 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Trombi" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Lehtonen | 2001 | 269 | 39.18 | 1:20.39 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Tatu Hörkkö | 2001 | 243 | 41.79 | 1:23.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Luka Laulumaa | 2001 | 222 | 40.93 | 1:25.66 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Pirkka Perkola | 2001 | 213 | 42.24 | 1:26.90 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Timi Pernanen | 2001 | 210 | 43.44 | 1:27.37 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Atte Pennanen | 2001 | 209 | 42.71 | 1:27.39 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Joonas Mustonen | 2001 | 190 | 44.00 | 1:30.20 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Veeti Joenranta | 2001 | 189 | 43.98 | 1:30.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 177 | 46.75 | 1:32.34 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 167 | 46.29 | 1:34.29 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Teemu Salminen | 2001 | 166 | 47.08 | 1:34.42 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Arttu Niemi | 2001 | 156 | 46.31 | 1:36.32 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Sami Peltonen | 2001 | 155 | 46.66 | 1:36.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Eemil Pynnönen | 2001 | 148 | 47.94 | 1:38.05 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Saku Kovanen | 2001 | 147 | 47.74 | 1:38.29 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Aapo Puikkonen | 2001 | 129 | 49.30 | 1:42.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Juuso Kemppainen | 2001 | 125 | 50.76 | 1:43.76 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Walid Chouili | 2001 | 121 | 51.25 | 1:44.79 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Niklas Helenius | 2001 | 120 | 51.49 | 1:45.29 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 119 | 52.09 | 1:45.46 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Joona Kortteinen | 2003 | 116 | 51.49 | 1:46.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Paavo Rannikko | 2001 | 113 | 50.49 | 1:47.42 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Tino Vehkalahti | 2001 | 87 | 56.20 | 1:57.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Jasperi Halme | 2001 | 86 | 56.21 | 1:57.64 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 79 | 57.65 | 2:00.62 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Tuukka Jaakola | 2001 | 56 | 1:05.00 | 2:15.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Joel Europaeus | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Pekka Vilmunen | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: "Trombi" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Myllynen | 1999 | 378 | 35.17 | 1:11.83 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Antti Hakkarainen | 2000 | 341 | 36.28 | 1:14.30 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Jaakko Kokko | 1999 | 319 | 36.68 | 1:15.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Valtteri Väisänen | 1999 | 316 | 36.90 | 1:16.24 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Patrik Jantunen | 1999 | 311 | 36.56 | 1:16.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Walentin Koskinen | 2000 | 306 | 37.92 | 1:17.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Mikael Karuveha | 1999 | 305 | 37.34 | 1:17.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Aapo Eerola | 1999 | 304 | 37.23 | 1:17.24 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Teemu Lehtonen | 2000 | 287 | 38.03 | 1:18.67 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 284 | 37.82 | 1:18.99 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Lauri Jämsén | 2000 | 275 | 37.61 | 1:19.80 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Konsta Suominen | 1999 | 274 | 39.33 | 1:19.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Werner Heräjärvi | 1999 | 266 | 38.88 | 1:20.72 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
14 | Jakob Sievers | 2000 | 257 | 40.15 | 1:21.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Juho Urhemaa | 1999 | 256 | 40.63 | 1:21.74 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Onni Tamminiemi | 1999 | 256 | 39.53 | 1:21.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Arttu Heikkinen | 2000 | 255 | 39.79 | 1:21.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elias Soukola | 1999 | 246 | 40.08 | 1:22.85 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 244 | 41.11 | 1:23.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Santeri Kaasinen | 1999 | 242 | 41.17 | 1:23.28 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Jussi Routila | 2000 | 242 | 40.22 | 1:23.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Sampsa Oksanen | 1999 | 238 | 40.92 | 1:23.75 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
23 | Roope Aro | 2000 | 236 | 39.83 | 1:23.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Juho Luukkonen | 1999 | 235 | 40.09 | 1:24.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Tatu Korhonen | 2000 | 235 | 40.51 | 1:24.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Juho Tavast | 1999 | 229 | 40.88 | 1:24.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Sakari Valaja | 1999 | 227 | 40.93 | 1:25.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Martti Tervanen | 2000 | 227 | 40.53 | 1:25.08 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
29 | Eetu Nyman | 1999 | 226 | 41.55 | 1:25.18 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
30 | Pyry Nurmilo | 1999 | 220 | 40.79 | 1:26.03 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 215 | 41.22 | 1:26.68 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Ilja Riikonen | 2000 | 214 | 42.93 | 1:26.78 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Jussi Jalava | 1999 | 210 | 43.02 | 1:27.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Tatu Paasikallio | 1999 | 204 | 42.51 | 1:28.16 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Mikael Piirainen | 2000 | 196 | 43.55 | 1:29.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Akseli Sipola | 1999 | 188 | 45.25 | 1:30.61 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Elias Vira | 2000 | 187 | 44.07 | 1:30.75 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Leo Rytövuori | 1999 | 183 | 44.61 | 1:31.41 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 180 | 44.56 | 1:31.95 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
40 | Waltteri Tiitola | 2000 | 174 | 46.16 | 1:33.00 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
41 | Juho Alajääskö | 2000 | 172 | 45.69 | 1:33.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
42 | Jasper Jokinen | 2000 | 164 | 47.22 | 1:34.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Onni Kuronen | 2000 | 160 | 45.43 | 1:35.52 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
44 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 160 | 47.29 | 1:35.55 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Kevin Lokkila | 1999 | 158 | 46.52 | 1:36.07 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Aleksi Turkkila | 2000 | 153 | 47.81 | 1:37.09 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
47 | Veeti Kupari | 2000 | 140 | 49.26 | 1:39.90 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
48 | Valtteri Kutvonen | 1999 | 139 | 49.89 | 1:40.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Oskari Nopanen | 2000 | 132 | 49.83 | 1:42.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 126 | 50.48 | 1:43.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 126 | 48.88 | 1:43.59 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
52 | Sami Kukkonen | 2000 | 125 | 48.11 | 1:43.79 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
53 | Daniel Maximov | 2000 | 68 | 1:01.81 | 2:06.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Miika Pänttönen | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ville Isoranta | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m SU P-12, 14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: "Trombi" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Deny Belaic | 1998 | 484 | 31.45 | 1:06.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Pietari Virta | 1997 | 462 | 32.77 | 1:07.17 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Juuso Seppä | 1997 | 431 | 33.84 | 1:08.75 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Werneri Koskinen | 1998 | 359 | 35.42 | 1:13.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Mikko Suova | 1997 | 352 | 35.75 | 1:13.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Matti Koskinen | 1998 | 293 | 38.20 | 1:18.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 275 | 37.92 | 1:19.87 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Henri Nurmi | 1998 | 273 | 39.38 | 1:20.01 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Matias Manninen | 1998 | 262 | 38.69 | 1:21.17 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 251 | 40.12 | 1:22.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Atte Kulmala | 1998 | 250 | 40.46 | 1:22.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Heikki Tervanen | 1998 | 238 | 39.73 | 1:23.76 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 234 | 40.61 | 1:24.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Mikko Seilonen | 1998 | 218 | 42.12 | 1:26.29 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | 209 | 43.02 | 1:27.41 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Simo Hailla | 1997 | 196 | 43.63 | 1:29.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Mikael Lehtonen | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:08 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:19 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 13, 50m PU T-9, 11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Tornado" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 192 | 43.42 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Emmi Manninen | 2004 | 124 | 50.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Ella Mäkinen | 2004 | 98 | 54.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 98 | 54.32 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 80 | 57.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Aada Hakala | 2004 | 69 | 1:00.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Inka Jämsen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Sara Chouili | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 13, 50m PU T-9, 11, Loppukilpailut 10 - 11 v |
Sponsori: "Tornado" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 341 | 35.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Emma von Dickoff | 2002 | 244 | 40.08 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Iida Nyman | 2002 | 234 | 40.68 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
4 | Olga Koskinen | 2002 | 232 | 40.79 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Venla Pesu | 2002 | 231 | 40.82 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 219 | 41.58 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Emmi Uotila | 2002 | 181 | 44.25 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Roosa Aho | 2003 | 171 | 45.14 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Katariina Rautiainen | 2002 | 169 | 45.26 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Juulia Mäkinen | 2002 | 165 | 45.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Pinja Österman | 2002 | 159 | 46.22 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Vivi Valo | 2002 | 156 | 46.52 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Rebekka Luoto | 2003 | 150 | 47.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Vilma Tuokko | 2002 | 150 | 47.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Inari Heinonen | 2002 | 144 | 47.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Heta Valkama | 2002 | 137 | 48.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Sanna Peltonen | 2002 | 135 | 48.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Sofia Ilveskoski | 2002 | 125 | 50.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Emmi Tamminiemi | 2002 | 122 | 50.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Jessica Maakanen | 2002 | 118 | 51.04 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | 114 | 51.60 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Pinja Husari | 2003 | 114 | 51.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Ella Bruneau | 2002 | 111 | 52.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Maiju Harju | 2002 | 108 | 52.59 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Kiia Kinnunen | 2003 | 103 | 53.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Johanna Finnberg | 2003 | 101 | 53.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Elina Kiuru | 2002 | 99 | 54.15 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Anna Knuuttila | 2002 | 95 | 54.77 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Minea Wiren | 2003 | 94 | 55.12 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Ella Tommola | 2003 | 93 | 55.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Kerttu Torila | 2002 | 83 | 57.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Liisa Siikala | 2003 | 83 | 57.30 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Soile Auvinen | 2002 | 81 | 57.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Lawen Veisi | 2002 | 81 | 57.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Jemina Knuutila | 2002 | 79 | 58.34 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Areliina Manninen | 2003 | 69 | 1:00.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Emmi Oja | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eveliina Koivula | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Tessa Kirjonen | 2003 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:19 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:26 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 14, 50m PU P-10, 12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Tornado" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tatu Hapuoja | 2003 | 121 | 45.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Manu Hännikäinen | 2003 | 121 | 45.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Aku Kaila | 2003 | 120 | 45.43 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 114 | 46.21 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Pavel Pankratov | 2004 | 94 | 49.19 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 88 | 50.36 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Matias Sainio | 2003 | 83 | 51.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Kalle Haavisto | 2003 | 75 | 52.98 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Joona Kortteinen | 2003 | 71 | 54.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Eero Leino | 2004 | 66 | 55.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Lassi Niemi | 2004 | 65 | 55.72 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Eemil Sipola | 2003 | 64 | 56.01 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Jami Ihalainen | 2003 | 58 | 57.81 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Ville Savulahti | 2003 | 56 | 58.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Niilo Kilpeläinen | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 50m PU P-10, 12, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: "Tornado" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö Koponen | 2001 | 327 | 32.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 278 | 34.35 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Harry Zimmermann | 2001 | 214 | 37.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Leppänen | 2002 | 200 | 38.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Timi Torkkel | 2001 | 184 | 39.40 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
6 | Wäinö Koskinen | 2002 | 182 | 39.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Sami Peltonen | 2001 | 157 | 41.55 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Axel Olander | 2002 | 150 | 42.15 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Petr Pankratov | 2002 | 143 | 42.83 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 138 | 43.38 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Tuomas Marenk | 2001 | 131 | 44.13 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 129 | 44.29 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Juuso Toivonen | 2001 | 122 | 45.20 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Saku Kovanen | 2001 | 118 | 45.73 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Jere Broman | 2002 | 91 | 49.85 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Ilmari Jokinen | 2001 | 90 | 49.87 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | ||||||||||
17 | Valle Joenranta | 2002 | 83 | 51.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Eemil Pynnönen | 2001 | 79 | 52.11 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Max Tavast | 2002 | 77 | 52.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 72 | 53.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Iiro Kuusela | 2001 | 63 | 56.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Topias Soini | 2002 | 61 | 56.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Elmeri Helander | 2002 | 45 | 1:02.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Niko Järvinen | 2001 | 45 | 1:03.04 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Arttu Niemi | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Elias Saarinen | 2002 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Pirkka Perkola | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:26 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:50 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 15, 100m PU T-13, 15, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Hurricane" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Saarikko | 2000 | 354 | 35.55 | 1:19.09 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Emmi Kilpinen | 2000 | 318 | 36.67 | 1:22.00 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Roosa Oja | 2000 | 298 | 36.40 | 1:23.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Jessika Rissanen | 2001 | 293 | 37.29 | 1:24.20 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Ella Lumio | 2000 | 291 | 38.40 | 1:24.38 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Roosa Penttinen | 2000 | 290 | 40.31 | 1:24.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Aino Hämäläinen | 2000 | 285 | 36.66 | 1:25.00 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Fanni Pirhonen | 2000 | 278 | 40.44 | 1:25.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Amanda Saari | 2000 | 269 | 38.04 | 1:26.70 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 264 | 38.53 | 1:27.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Nelli Toivonen | 2000 | 254 | 39.03 | 1:28.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 252 | 40.56 | 1:28.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Emmi Kortteinen | 2000 | 242 | 42.62 | 1:29.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Mai Multimäki | 2000 | 239 | 40.92 | 1:30.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Kristiina Haapala | 2000 | 232 | 38.77 | 1:31.02 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Tinka Markkinen | 2000 | 231 | 40.12 | 1:31.12 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Sofia Hermans | 2000 | 225 | 41.52 | 1:31.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Sini Tuominen | 2000 | 202 | 42.09 | 1:35.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Kerttu Virtanen | 2000 | 197 | 44.19 | 1:36.05 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Armi Auvinen | 2000 | 195 | 45.99 | 1:36.45 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Mikaela Kulmala | 2001 | 192 | 44.82 | 1:36.92 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Joanna Kekkonen | 2000 | 192 | 43.56 | 1:37.01 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Anni Matikainen | 2001 | 182 | 44.04 | 1:38.68 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Jenna Kaprali | 2000 | 181 | 42.03 | 1:38.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
25 | Carita Päärilä | 2000 | 178 | 43.70 | 1:39.37 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Laura Polvi | 2000 | 175 | 43.34 | 1:40.07 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
27 | Rebekka Pylväs | 2000 | 174 | 42.97 | 1:40.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Milja Mettinen | 2000 | 165 | 42.11 | 1:41.86 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Siiri Järvinen | 2000 | 156 | 45.49 | 1:43.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Elina Palojärvi | 2002 | 147 | 48.53 | 1:46.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Aino Jussila | 2000 | 146 | 45.35 | 1:46.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Tytti Kuusela | 2000 | 141 | 48.67 | 1:47.44 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Ida Peltomaa | 2000 | 134 | 49.66 | 1:49.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 132 | 49.88 | 1:49.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Kaisa Raappana | 2000 | 120 | 50.45 | 1:53.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Ulla Ylinen | 2000 | 118 | 53.25 | 1:54.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Rosa Kakko | 2001 | 109 | 52.77 | 1:57.12 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Laji 15, 100m PU T-13, 15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: "Hurricane" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Inka Aaltonen | 1999 | 508 | 33.47 | 1:10.14 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | 501 | 32.98 | 1:10.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Emma Männikkö | 1998 | 471 | 33.40 | 1:11.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Heini Hammar | 1999 | 469 | 33.46 | 1:12.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Noora Poutanen | 1999 | 429 | 34.58 | 1:14.20 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Mona Kunnas | 1998 | 419 | 35.08 | 1:14.78 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Emilia Potkonen | 1998 | 416 | 35.43 | 1:14.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 385 | 35.90 | 1:16.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 371 | 35.38 | 1:17.88 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Hanna Rautiainen | 1999 | 367 | 35.94 | 1:18.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 362 | 37.32 | 1:18.51 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Ronja Järvinen | 1998 | 339 | 36.63 | 1:20.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Ella Varis | 1998 | 320 | 37.52 | 1:21.81 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Noora Kukkonen | 1999 | 316 | 36.72 | 1:22.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Veera Siltanen | 1999 | 316 | 35.76 | 1:22.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Ella Nieminen | 1998 | 313 | 37.97 | 1:22.40 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Henna Turunen | 1999 | 309 | 35.76 | 1:22.72 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Enni Määttä | 1999 | 289 | 37.94 | 1:24.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Milla Kulmala | 1998 | 284 | 36.11 | 1:25.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Jenita Liimatta | 1998 | 277 | 36.97 | 1:25.78 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Roosa Mäkinen | 1999 | 277 | 38.14 | 1:25.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Pinja Aro | 1999 | 259 | 39.28 | 1:27.78 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Kia Purhonen | 1998 | 254 | 39.81 | 1:28.34 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
24 | Emma Hällfors | 1998 | 239 | 40.53 | 1:30.09 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Veera Santasalo | 1999 | 235 | 42.35 | 1:30.70 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Niina Malmivaara | 1998 | 234 | 40.86 | 1:30.80 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Ronja Kakkonen | 1999 | 223 | 41.81 | 1:32.25 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Senja Saarteinen | 1999 | 212 | 37.72 | 1:33.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | 211 | 41.92 | 1:34.00 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Lotta Hamdi | 1999 | 204 | 41.19 | 1:35.04 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Aino Peura | 1998 | 202 | 41.79 | 1:35.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 201 | 42.99 | 1:35.43 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Daniela Tiihonen | 1999 | 181 | 45.39 | 1:38.94 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Vilma Keto | 1999 | 120 | 50.10 | 1:53.44 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
- | Elviira Tanninen | 1999 | DNF | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
- | Hanna Hammar | 1998 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Laura Mattila | 1998 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Noora Ylitolva | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:50 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 16, 100m PU P-14, 16, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Hurricane" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Väisänen | 1999 | 320 | 33.05 | 1:12.81 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Patrik Jantunen | 1999 | 294 | 33.76 | 1:14.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 294 | 33.60 | 1:14.88 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Antti Hakkarainen | 2000 | 282 | 34.19 | 1:15.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Santeri Mettälä | 1999 | 271 | 35.39 | 1:16.98 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Santeri Kaasinen | 1999 | 269 | 34.64 | 1:17.14 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Arttu Heikkinen | 2000 | 268 | 35.71 | 1:17.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Santeri Siurola | 1999 | 248 | 36.61 | 1:19.24 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Niklas Uitto | 2000 | 234 | 37.51 | 1:20.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 220 | 35.06 | 1:22.46 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Elias Soukola | 1999 | 216 | 37.90 | 1:22.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Pyry Nurmilo | 1999 | 213 | 38.64 | 1:23.42 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Juho Urhemaa | 1999 | 191 | 38.19 | 1:26.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Erik Verbitski | 1999 | 187 | 39.55 | 1:27.11 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Jakob Sievers | 2000 | 182 | 39.63 | 1:27.81 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 163 | 40.27 | 1:31.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Miika Pänttönen | 1999 | 159 | 42.49 | 1:31.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Joonas Ojala | 2000 | 157 | 43.27 | 1:32.17 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Onni Tamminiemi | 1999 | 128 | 45.20 | 1:38.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Saku Romo | 2000 | 109 | 45.96 | 1:44.24 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Jussi Jalava | 1999 | 106 | 45.72 | 1:45.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Veeti Kupari | 2000 | 69 | 54.97 | 2:00.93 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Jasper Jokinen | 2000 | 69 | 54.14 | 2:01.23 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Sakari Valaja | 1999 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Juho Luukkonen | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Juho Tavast | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Lauri Löyttyniemi | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Tatu Korhonen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus uidessa | ||||||||||
Laji 16, 100m PU P-14, 16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: "Hurricane" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 482 | 29.38 | 1:03.50 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Werneri Koskinen | 1998 | 430 | 30.60 | 1:05.99 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Deny Belaic | 1998 | 405 | 29.75 | 1:07.30 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Arto Auri | 1997 | 352 | 31.47 | 1:10.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Mikko Suova | 1997 | 309 | 33.38 | 1:13.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Matias Manninen | 1998 | 275 | 35.05 | 1:16.58 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 253 | 37.27 | 1:18.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Heikki Tervanen | 1998 | 227 | 34.40 | 1:21.60 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Tom Lokkila | 1997 | 214 | 37.34 | 1:23.17 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Matti Koskinen | 1998 | 203 | 38.42 | 1:24.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Nikolas Rissanen | 1998 | 174 | 36.09 | 1:29.22 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Mikko Seilonen | 1998 | 150 | 40.50 | 1:33.67 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Atte Kulmala | 1998 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:25 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 17, 200m Sekauinti T-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Tyrsky" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saara Sojolin | 2001 | 367 | 39.97 | 1:26.06 | 2:16.22 | 2:56.09 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Suvi Kurth | 2001 | 339 | 39.98 | 1:27.24 | 2:22.51 | 3:00.82 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Anniina Kallio | 2002 | 332 | 41.93 | 1:31.03 | 2:21.96 | 3:02.05 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Oona Tursas | 2001 | 330 | 43.21 | 1:29.94 | 2:22.37 | 3:02.40 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Emilia Liven | 2002 | 317 | 44.49 | 1:33.10 | 2:23.62 | 3:04.91 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Emmi Saarela | 2001 | 312 | 38.89 | 1:27.17 | 2:22.75 | 3:05.84 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Auroora Tanninen | 2001 | 298 | 46.96 | 1:35.11 | 2:28.54 | 3:08.85 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
8 | Peppi Pinomäki | 2002 | 281 | 46.37 | 1:33.47 | 2:32.91 | 3:12.59 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Mikaela Kulmala | 2001 | 269 | 44.55 | 1:38.67 | 2:32.22 | 3:15.37 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Anni Eloranta | 2001 | 262 | 42.26 | 1:37.73 | 2:31.29 | 3:17.03 | |||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
11 | Helmi Heinonen | 2002 | 258 | 44.30 | 1:34.96 | 2:34.33 | 3:18.14 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Oona Laakso | 2002 | 255 | 47.39 | 1:37.97 | 2:36.22 | 3:18.72 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Pinja Penttilä | 2001 | 253 | 46.21 | 1:40.61 | 2:33.26 | 3:19.33 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Vivi Valo | 2002 | 234 | 47.71 | 1:40.89 | 2:38.90 | 3:24.44 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 220 | 47.70 | 1:43.50 | 2:42.67 | 3:28.84 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Martta Kitinoja | 2001 | 218 | 47.33 | 1:45.97 | 2:42.23 | 3:29.44 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Kaisa Siukonen | 2001 | 215 | 52.87 | 1:45.70 | 2:43.20 | 3:30.50 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Emilia Skinnari | 2002 | 211 | 47.52 | 1:42.59 | 2:46.14 | 3:31.76 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Roosa Aho | 2003 | 207 | 51.04 | 1:40.85 | 2:50.60 | 3:33.04 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Viivi Kuusinen | 2002 | 203 | 49.38 | 1:40.60 | 2:46.21 | 3:34.44 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Ellamari Lehtimäki | 2001 | 203 | 46.56 | 1:45.75 | 2:47.79 | 3:34.63 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
22 | Kamilla Karppinen | 2001 | 196 | 50.34 | 1:47.66 | 2:51.05 | 3:37.17 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Siiri Friman | 2001 | 194 | 51.62 | 1:50.61 | 2:52.23 | 3:37.87 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Venla Pesu | 2002 | 187 | 43.81 | 1:41.53 | 2:48.54 | 3:40.26 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Sanna Peltonen | 2002 | 186 | 51.96 | 1:49.69 | 2:55.44 | 3:40.91 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Elina Palojärvi | 2002 | 186 | 51.15 | 1:47.98 | 2:56.24 | 3:40.93 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Sade Mäkinen | 2002 | 185 | 52.72 | 1:48.61 | 2:54.59 | 3:41.11 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Wilma Rintala | 2002 | 185 | 52.92 | 1:51.93 | 2:55.19 | 3:41.39 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Eveliina Koivula | 2003 | 184 | 51.43 | 1:48.25 | 2:53.94 | 3:41.69 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Inari Heinonen | 2002 | 182 | 50.64 | 1:46.28 | 2:52.78 | 3:42.45 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
31 | Linda Merimaa | 2002 | 167 | 54.39 | 1:54.50 | 2:59.52 | 3:48.72 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
32 | Lotta Aaltonen | 2002 | 166 | 52.28 | 1:51.61 | 2:58.01 | 3:49.36 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
33 | Kiia Kinnunen | 2003 | 155 | 52.62 | 1:54.59 | 3:00.97 | 3:54.41 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Areliina Manninen | 2003 | 155 | 1:00.50 | 2:00.56 | 3:02.70 | 3:54.63 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Johanna Finnberg | 2003 | 145 | 57.15 | 1:57.20 | 3:05.03 | 3:59.75 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Vilma Rantala | 2003 | 138 | 59.29 | 2:02.10 | 3:09.75 | 4:03.58 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Emilia Majuri | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Jasmiina Tuomiranta | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maiju Harju | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Säde Kotiniitty | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 18, 200m Sekauinti P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Tyrsky" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Walentin Koskinen | 2000 | 380 | 34.76 | 1:15.67 | 1:59.63 | 2:37.38 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Jussi Routila | 2000 | 326 | 37.45 | 1:22.08 | 2:09.23 | 2:45.54 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Teemu Lehtonen | 2000 | 314 | 35.35 | 1:18.98 | 2:10.49 | 2:47.68 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 286 | 37.10 | 1:24.09 | 2:12.78 | 2:52.91 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Olli Aflecht | 2000 | 265 | 41.25 | 1:26.28 | 2:18.73 | 2:57.38 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Lauri Jämsén | 2000 | 264 | 39.16 | 1:23.10 | 2:15.57 | 2:57.62 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 260 | 37.91 | 1:25.67 | 2:20.87 | 2:58.52 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Olli Rautaporras | 2000 | 255 | 37.75 | 1:27.48 | 2:18.68 | 2:59.70 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Timi Pernanen | 2001 | 241 | 40.67 | 1:30.75 | 2:24.91 | 3:03.09 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Atte Pennanen | 2001 | 236 | 43.55 | 1:32.05 | 2:24.77 | 3:04.26 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Saku Romo | 2000 | 231 | 41.69 | 1:29.63 | 2:23.34 | 3:05.58 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Tuomas Saraneva | 2000 | 230 | 42.29 | 1:31.17 | 2:26.49 | 3:05.92 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Antti Leppänen | 2002 | 226 | 42.08 | 1:29.18 | 2:25.85 | 3:06.93 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Luka Laulumaa | 2001 | 208 | 45.13 | 1:32.43 | 2:32.10 | 3:12.17 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Joonas Mustonen | 2001 | 208 | 41.47 | 1:30.44 | 2:29.46 | 3:12.23 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Riku Leino | 2001 | 201 | 46.21 | 1:40.72 | 2:29.71 | 3:14.33 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Aleksi Helminen | 2001 | 191 | 48.59 | 1:39.14 | 2:37.36 | 3:17.95 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 188 | 47.20 | 1:36.85 | 2:36.85 | 3:18.85 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Olli Huhtanen | 2000 | 187 | 43.40 | 1:37.88 | 2:32.38 | 3:19.05 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Veeti Joenranta | 2001 | 187 | 46.85 | 1:35.67 | 2:34.13 | 3:19.17 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Waltteri Tiitola | 2000 | 176 | 51.21 | 1:39.50 | 2:41.43 | 3:23.40 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Viljami Salonen | 2002 | 175 | 52.09 | 1:41.41 | 2:39.56 | 3:23.48 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 170 | 50.42 | 1:41.14 | 2:40.39 | 3:25.47 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Aapo Puikkonen | 2001 | 167 | 46.86 | 1:40.31 | 2:41.90 | 3:26.83 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Jonas Lillman | 2002 | 166 | 49.18 | 1:43.31 | 2:42.00 | 3:27.32 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Kasper Tolonen | 2002 | 155 | 52.04 | 1:44.91 | 2:49.66 | 3:31.83 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Jere Broman | 2002 | 143 | 52.81 | 1:49.77 | 2:48.19 | 3:37.64 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Roni Vilén | 2002 | 140 | 53.30 | 1:44.28 | 2:51.66 | 3:39.05 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 136 | 50.48 | 1:49.18 | 2:52.15 | 3:41.14 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Matias Sainio | 2003 | 122 | 56.34 | 1:59.00 | 3:03.45 | 3:49.35 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Niklas Helenius | 2001 | 119 | 56.26 | 1:53.50 | 3:00.72 | 3:51.49 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Topias Soini | 2002 | 114 | 1:02.01 | 1:59.00 | 3:06.13 | 3:54.70 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Ilmari Nurkka | 2001 | 114 | 1:00.39 | 2:01.01 | 3:07.64 | 3:54.86 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Joona Korhonen | 2000 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roope Paatos | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Tuure Sandberg | 2001 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
- | Walid Chouili | 2001 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:49 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 19, 400m Vapaauinti T-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Koskiseikkailu" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Raakel Bärlund | 2001 | 500 | 1:11.28 | 2:28.20 | 3:45.54 | 5:01.12 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Noora Kolu | 2001 | 457 | 1:12.59 | 2:32.15 | 3:53.24 | 5:10.45 | |||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
3 | Minea Bogdanoff | 2001 | 440 | 1:13.61 | 2:35.10 | 3:57.34 | 5:14.25 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Peppi Pinomäki | 2002 | 406 | 1:15.96 | 2:37.99 | 4:00.77 | 5:22.78 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Jessika Rissanen | 2001 | 383 | 1:16.68 | 2:41.95 | 4:07.89 | 5:29.23 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Anna Rantanen | 2001 | 349 | 1:21.32 | 2:49.20 | 4:15.09 | 5:39.61 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Linnea Urvikko | 2002 | 345 | 1:24.62 | 2:52.17 | 4:18.55 | 5:40.85 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Senni Ovaskainen | 2001 | 341 | 1:21.53 | 2:50.12 | 4:18.07 | 5:42.18 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Nora Kosonen | 2001 | 339 | 1:20.91 | 2:49.02 | 4:17.71 | 5:42.96 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Saara Svahn | 2001 | 334 | 1:21.43 | 2:51.19 | 4:20.17 | 5:44.53 | |||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Emma von Dickoff | 2002 | 316 | 1:23.07 | 2:53.71 | 4:24.54 | 5:51.03 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Milja Rantala | 2001 | 313 | 1:22.37 | 2:52.10 | 4:23.41 | 5:52.02 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Vivian Heräjärvi | 2001 | 312 | 1:23.31 | 2:54.64 | 4:25.56 | 5:52.33 | |||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
14 | Vilma Iisalo | 2001 | 309 | 1:21.36 | 2:52.28 | 4:23.97 | 5:53.71 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Nuppu Parikka | 2001 | 301 | 1:25.38 | 2:58.06 | 4:30.16 | 5:56.74 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Julie Wiik | 2002 | 295 | 1:23.15 | 2:55.66 | 4:28.66 | 5:58.92 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 290 | 1:23.78 | 2:55.85 | 4:29.30 | 6:01.01 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Helmi Heinonen | 2002 | 276 | 1:31.00 | 3:06.28 | 4:39.19 | 6:07.27 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Sofia Nieminen | 2002 | 267 | 1:27.01 | 3:05.23 | 4:43.39 | 6:11.08 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 262 | 1:26.75 | 3:03.59 | 4:40.44 | 6:13.64 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Katariina Rautiainen | 2002 | 246 | 1:25.66 | 3:02.77 | 4:42.61 | 6:21.17 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Emma Latva | 2001 | 245 | 1:28.02 | 3:06.60 | 4:46.80 | 6:21.79 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Olga Koskinen | 2002 | 241 | 1:31.60 | 3:11.54 | 4:49.05 | 6:24.15 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Vilma Uuttu | 2001 | 229 | 1:29.84 | 3:10.94 | 4:52.46 | 6:30.34 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Wilma Rintala | 2002 | 221 | 1:34.99 | 3:15.93 | 4:58.56 | 6:34.96 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Sara Pasanen | 2001 | 212 | 1:31.85 | 3:15.07 | 4:59.71 | 6:40.52 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Soile Auvinen | 2002 | 201 | 1:35.50 | 3:22.06 | 5:07.97 | 6:47.98 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Eedla Ketoja | 2001 | 200 | 1:35.23 | 3:21.54 | 5:08.74 | 6:48.45 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Vivi Valo | 2002 | 194 | 1:35.95 | 3:22.40 | 5:09.19 | 6:52.55 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Elina Palojärvi | 2002 | 192 | 1:35.95 | 3:23.28 | 5:11.19 | 6:54.35 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Enni Lahtinen | 2002 | 183 | 1:36.98 | 3:28.90 | 5:16.58 | 7:01.13 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 182 | 1:38.90 | 3:24.42 | 5:14.53 | 7:01.66 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Sofia Ilveskoski | 2002 | 178 | 1:39.17 | 3:28.99 | 5:20.34 | 7:04.94 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Eveliina Koivula | 2003 | 177 | 1:40.79 | 3:32.23 | 5:22.41 | 7:05.32 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Pauliina Piirainen | 2002 | 176 | 1:39.90 | 3:30.21 | 5:21.15 | 7:06.48 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Kaisa Siukonen | 2001 | 174 | 1:34.94 | 3:23.30 | 5:15.07 | 7:07.97 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Elina Kiuru | 2002 | 174 | 1:40.56 | 3:35.30 | 5:24.93 | 7:08.08 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Emmi Tamminiemi | 2002 | 160 | 1:44.96 | 3:38.13 | 5:31.93 | 7:20.30 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Säde Kotiniitty | 2001 | 150 | 1:47.05 | 3:43.11 | 5:40.79 | 7:29.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Jemina Knuutila | 2002 | 138 | 1:51.49 | 3:51.44 | 5:49.98 | 7:42.75 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:49 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Särkänniemi Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:24 | |||
Järjestäjä | Uinti Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Laji 20, 400m Vapaauinti P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: "Koskiseikkailu" |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Walentin Koskinen | 2000 | 405 | 1:11.35 | 2:26.63 | 3:42.70 | 4:57.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 402 | 1:09.68 | 2:26.28 | 3:43.33 | 4:57.98 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Antti Hakkarainen | 2000 | 388 | 1:13.53 | 2:31.18 | 3:47.64 | 5:01.58 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Väinö Koponen | 2001 | 359 | 1:13.61 | 2:32.44 | 3:52.06 | 5:09.64 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Joona Lehtonen | 2001 | 329 | 1:14.49 | 2:35.63 | 3:57.57 | 5:18.58 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Olli Aflecht | 2000 | 321 | 1:15.29 | 2:38.44 | 4:01.07 | 5:21.18 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 312 | 1:16.62 | 2:41.41 | 4:06.60 | 5:24.20 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Arttu Heikkinen | 2000 | 306 | 1:15.69 | 2:40.09 | 4:05.74 | 5:26.43 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Tatu Hörkkö | 2001 | 302 | 1:14.89 | 2:38.77 | 4:04.54 | 5:27.99 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 300 | 1:17.83 | 2:43.14 | 4:06.60 | 5:28.71 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 274 | 1:17.59 | 2:45.58 | 4:14.14 | 5:38.50 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Lauri Jämsén | 2000 | 273 | 1:15.23 | 2:42.43 | 4:10.75 | 5:39.15 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Pirkka Perkola | 2001 | 269 | 1:22.74 | 2:49.42 | 4:16.34 | 5:40.60 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Elias Vira | 2000 | 262 | 1:22.27 | 2:51.20 | 4:19.80 | 5:43.51 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Niklas Uitto | 2000 | 258 | 1:19.19 | 2:47.44 | 4:17.90 | 5:45.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Joonas Ojala | 2000 | 253 | 1:18.67 | 2:49.20 | 4:20.36 | 5:47.82 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Olli Rautaporras | 2000 | 251 | 1:18.31 | 4:20.75 | 5:48.52 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Wäinö Koskinen | 2002 | 242 | 1:23.15 | 2:54.60 | 4:25.65 | 5:52.69 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Tatu Korhonen | 2000 | 235 | 1:23.74 | 2:57.17 | 4:30.45 | 5:56.20 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Aleksi Helminen | 2001 | 231 | 1:28.29 | 2:59.02 | 4:30.43 | 5:58.37 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Akseli Hakala | 2003 | 223 | 1:25.72 | 2:59.11 | 4:32.87 | 6:02.67 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Ilja Riikonen | 2000 | 219 | 1:27.45 | 3:03.55 | 4:37.81 | 6:04.91 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Riku Leino | 2001 | 216 | 1:27.47 | 3:02.24 | 4:37.56 | 6:06.65 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Tuure Sandberg | 2001 | 214 | 1:27.98 | 2:59.37 | 4:34.22 | 6:07.48 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Arttu Niemi | 2001 | 199 | 1:29.51 | 3:09.05 | 4:45.31 | 6:16.57 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 191 | 1:29.87 | 3:06.82 | 4:46.26 | 6:21.85 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Kirka Virtanen | 2002 | 181 | 1:32.66 | 3:13.23 | 4:53.05 | 6:29.03 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Tuomas Marenk | 2001 | 180 | 1:29.67 | 3:11.82 | 4:55.40 | 6:29.49 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Aapo Puikkonen | 2001 | 178 | 1:25.91 | 3:08.61 | 4:51.27 | 6:30.68 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Juuso Toivonen | 2001 | 175 | 1:33.20 | 3:14.85 | 4:58.61 | 6:33.19 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Jasper Jokinen | 2000 | 174 | 1:33.39 | 3:14.67 | 4:56.91 | 6:34.16 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Sami Peltonen | 2001 | 173 | 1:30.49 | 3:13.48 | 4:57.51 | 6:34.21 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Olli Huhtanen | 2000 | 173 | 1:32.49 | 4:05.77 | 6:34.45 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Markus Hagström | 2000 | 171 | 1:36.16 | 3:19.62 | 5:01.36 | 6:36.29 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
35 | Mikael Piirainen | 2000 | 169 | 1:35.15 | 3:16.92 | 4:59.76 | 6:37.46 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Eemil Pynnönen | 2001 | 163 | 1:32.97 | 3:17.76 | 5:01.72 | 6:42.24 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Oskari Nopanen | 2000 | 160 | 1:34.30 | 3:18.79 | 5:03.54 | 6:44.90 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Joona Kortteinen | 2003 | 154 | 1:37.76 | 3:24.03 | 5:09.58 | 6:50.53 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.01 | Tulostuspäivämäärä | 20 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:24 |