Results for Aarhus Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Slatten Drenge 1 | 1902 | 511 | 1:46.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Simon Sønderriis | 1997 | |||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 53.17 | 53.17 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | |||||||||
Anthon Løbner | 1997 | 1:46.12 | 1:46.12 | |||||||
2 | Drenge 2 Viborg | 1997 | 455 | 1:50.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Lasse Kammer | 1995 | |||||||||
Christoffer Beck | 1996 | 55.04 | 55.04 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | |||||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:50.26 | 1:50.26 | |||||||
3 | S68 Hjørring | 1995 | 443 | 1:51.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Mads Storgaard | 1998 | |||||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 58.03 | 58.03 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | |||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 1:51.27 | 1:51.27 | |||||||
4 | Neptun Herrer 1 | 1993 | 347 | 2:00.64 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Niclas Henriksen | 1997 | |||||||||
Jacob Harboe | 1998 | 1:00.59 | 1:00.59 | |||||||
Jonas Sørensen | 1995 | |||||||||
Alexander Stær | 2001 | 2:00.64 | 2:00.64 | |||||||
5 | Drenge 1 Viborg B | 1995 | 346 | 2:00.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Emil Houlborg | 1998 | |||||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 1:01.36 | 1:01.36 | |||||||
Anders Husted | 1997 | |||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 2:00.81 | 2:00.81 | |||||||
6 | Agf Drenge 1 | 1999 | 344 | 2:01.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | |||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 58.73 | 58.73 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 2:01.07 | 2:01.07 | |||||||
7 | Hei Drenge | 1996 | 285 | 2:08.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 33.80 | 1:01.33 | |||||||
Alfred Tang Dixen | 2002 | |||||||||
Sebastian Halvorsen | 1999 | 2:08.89 | 2:08.89 | |||||||
8 | Drenge 3 Viborg | 2000 | 249 | 2:14.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | |||||||||
Andreas Knage | 1998 | 1:07.78 | 1:07.78 | |||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | |||||||||
Christian Trangbæk | 1996 | 2:14.82 | 2:14.82 | |||||||
9 | Agf Drenge 2 | 1999 | 203 | 2:24.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | |||||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 1:13.24 | 1:13.24 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | |||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 2:24.26 | 2:24.26 | |||||||
10 | Agf Drenge 3 | 1999 | 183 | 2:29.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus V. Ancher | 2001 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:14.93 | 1:14.93 | |||||||
Christian Frederiksen | 2001 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 2:29.21 | 2:29.21 | |||||||
11 | Agf Drenge 4 | 2001 | 140 | 2:43.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Erik Stendal | 2002 | |||||||||
Johannes Gasse | 2001 | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | |||||||||
Tarik Kusundzija | 2002 | 2:43.36 | 2:43.36 | |||||||
- | Horsens Drenge 1 | 1902 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | |||||||||
Alexander Jensen | 1998 | |||||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:22 |