Resultat för TYR Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Tyr Swim Meet | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2013 |
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.49 | 2:19.91 | |||||
2 | Emelie Horn | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.86 | 2:23.21 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:10.13 | 2:23.34 | |||||
4 | Emily Lane | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:09.52 | 2:23.72 | |||||
5 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 1:09.42 | 2:24.63 | |||||
6 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:10.80 | 2:24.68 | |||||
7 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:09.83 | 2:25.72 | |||||
8 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:09.85 | 2:26.25 | |||||
9 | Brita Stang Aune | 1997 | Stavanger Svømme Club | 1:09.65 | 2:26.35 | |||||
10 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 1:10.06 | 2:27.47 | |||||
11 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.13 | 2:27.65 | |||||
12 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.21 | 2:28.00 | |||||
13 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:12.17 | 2:28.63 | |||||
14 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.08 | 2:29.92 | |||||
15 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 2:29.96 | 2:29.96 | |||||
16 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.52 | 2:30.04 | |||||
17 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:12.26 | 2:30.26 | |||||
18 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:14.45 | 2:31.30 | |||||
19 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.10 | 2:31.34 | |||||
20 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.49 | 2:32.20 | |||||
21 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.27 | 2:32.91 | |||||
22 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:15.80 | 2:32.97 | |||||
23 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:14.52 | 2:33.61 | |||||
24 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:14.78 | 2:34.17 | |||||
24 | P.kristin Lindsgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:15.40 | 2:34.17 | |||||
26 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:14.17 | 2:34.36 | |||||
27 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.22 | 2:36.02 | |||||
28 | Lise Chevalier | 2000 | Stavanger Svømme Club | 2:36.69 | 2:36.69 | |||||
29 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.91 | 2:36.89 | |||||
30 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.52 | 2:37.65 | |||||
31 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.90 | 2:37.99 | |||||
32 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.37 | 2:38.14 | |||||
33 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:16.40 | 2:39.11 | |||||
34 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.40 | 2:39.17 | |||||
35 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.28 | 2:39.28 | |||||
36 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:17.06 | 2:39.65 | |||||
37 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:17.60 | 2:40.36 | |||||
38 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.03 | 2:41.48 | |||||
39 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:17.28 | 2:41.73 | |||||
40 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 1:19.10 | 2:42.08 | |||||
41 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 2:42.31 | 2:42.31 | |||||
42 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.88 | 2:42.37 | |||||
43 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.57 | 2:42.48 | |||||
44 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.59 | 2:42.50 | |||||
45 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:18.30 | 2:42.99 | |||||
46 | Frida Lykke Hage | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:17.88 | 2:43.62 | |||||
47 | Amalia Marie Fossnaes | 1999 | Bærumsvømmerne | 1:18.09 | 2:43.78 | |||||
48 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:18.50 | 2:45.16 | |||||
49 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:17.69 | 2:45.36 | |||||
50 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.18 | 2:46.24 | |||||
51 | Celina Enholm Carlmark | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:19.46 | 2:46.29 | |||||
52 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.17 | 2:47.25 | |||||
53 | Julia Frederiksen | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:21.58 | 2:47.42 | |||||
54 | Rebecka Östlund | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:20.67 | 2:47.59 | |||||
55 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:20.82 | 2:50.22 | |||||
56 | Celine Tandrevold Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:22.86 | 2:52.84 | |||||
57 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:23.11 | 2:53.57 | |||||
58 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:24.85 | 2:53.61 | |||||
59 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:25.05 | 2:53.80 | |||||
60 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:25.00 | 2:55.90 | |||||
61 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:24.43 | 2:58.00 | |||||
62 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 1:26.62 | 2:58.94 | |||||
63 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 3:01.59 | 3:01.59 | |||||
64 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:36.02 | 3:11.68 | |||||
65 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.95 | 3:13.40 | |||||
66 | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.00 | 3:29.60 | |||||
- | Ada Emelie Bekk Bergren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 29 juni 2013 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:18 |