Resultat för Speedo Ungdom Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
21 september
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Speedo Ungdom Cup 2013 |
|
Utskriftsdatum |
21 september 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 september 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.75 |
2:11.94 |
3:20.70 |
4:29.07 |
9:03.77 |
|
|
|
|
|
|
5:37.74 |
6:46.68 |
7:55.37 |
|
|
|
2 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.21 |
2:13.15 |
3:21.24 |
4:29.71 |
9:05.51 |
|
|
|
|
|
|
5:38.88 |
6:48.22 |
7:57.61 |
|
|
|
3 |
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.67 |
2:14.04 |
3:24.31 |
4:35.02 |
9:15.71 |
|
|
|
|
|
|
5:45.77 |
6:56.25 |
8:06.29 |
|
|
|
4 |
Alice Sundberg |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:05.60 |
2:15.47 |
3:26.23 |
4:36.65 |
9:19.31 |
|
|
|
|
|
|
5:47.32 |
6:58.08 |
8:09.01 |
|
|
|
5 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.46 |
2:15.06 |
3:25.64 |
4:36.42 |
9:20.80 |
|
|
|
|
|
|
5:47.88 |
6:59.06 |
8:10.42 |
|
|
|
6 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.42 |
2:16.66 |
3:28.04 |
4:39.31 |
9:24.29 |
|
|
|
|
|
|
5:51.12 |
7:02.76 |
8:14.50 |
|
|
|
7 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.40 |
2:17.81 |
3:29.34 |
4:41.00 |
9:27.15 |
|
|
|
|
|
|
5:52.75 |
7:04.80 |
8:16.40 |
|
|
|
8 |
Felicia Hedman |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.49 |
2:19.81 |
3:32.72 |
4:45.07 |
9:36.18 |
|
|
|
|
|
|
5:58.52 |
7:12.01 |
8:25.41 |
|
|
|
9 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:07.07 |
2:19.53 |
3:33.50 |
4:48.17 |
9:45.24 |
|
|
|
|
|
|
6:03.54 |
7:18.65 |
8:32.86 |
|
|
|
10 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.29 |
2:27.01 |
3:42.30 |
4:57.84 |
9:52.30 |
|
|
|
|
|
|
6:13.13 |
7:28.16 |
8:41.26 |
|
|
|
11 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:07.60 |
2:22.47 |
3:39.40 |
4:56.98 |
10:09.46 |
|
|
|
|
|
|
6:15.18 |
7:34.07 |
8:52.19 |
|
|
|
12 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.83 |
2:29.41 |
3:47.28 |
5:05.21 |
10:16.97 |
|
|
|
|
|
|
6:23.45 |
7:41.51 |
9:00.10 |
|
|
|
13 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.63 |
2:26.97 |
3:44.81 |
5:04.18 |
10:27.39 |
|
|
|
|
|
|
6:25.04 |
7:46.57 |
9:07.99 |
|
|
|
14 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
1:13.91 |
2:35.83 |
3:57.73 |
5:20.01 |
10:46.73 |
|
|
|
|
|
|
6:42.82 |
8:06.15 |
9:28.59 |
|
|
|
15 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:14.68 |
2:35.12 |
3:56.83 |
5:19.65 |
10:49.10 |
|
|
|
|
|
|
6:41.65 |
8:05.26 |
9:28.30 |
|
|
|
16 |
Hannele Ålander |
2001 |
Simklubben Ena |
|
1:21.44 |
2:52.16 |
4:24.93 |
6:00.02 |
12:12.35 |
|
|
|
|
|
|
7:35.09 |
9:10.55 |
10:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
21 september 2013 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
11:11 |
|