Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:31 | |||
Arrangr | West Swim Esbjerg |
Lb 21, 100m Backstroke Women, Indledende 17 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mrkre | 1991 | 732 | 31.54 | 1:03.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lisa Graf | 1992 | 721 | 31.53 | 1:04.13 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Mona Groteguth | 1991 | 713 | 31.23 | 1:04.35 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
4 | Stefanie Meyer | 1992 | 685 | 31.52 | 1:05.22 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Line Prst Lauridsen | 1989 | 649 | 32.10 | 1:06.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Saskia Ganseko | 1992 | 627 | 32.11 | 1:07.17 | |||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Josefin Palm | 1991 | 604 | 32.48 | 1:08.02 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
8 | Hanna Karstensen | 1992 | 551 | 34.00 | 1:10.14 | |||||
Tsv Rw Niebll | ||||||||||
9 | Paulin Wendler | 1992 | 530 | 34.03 | 1:11.07 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 524 | 34.94 | 1:11.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Marie Philipsen | 1992 | 517 | 35.01 | 1:11.64 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Svenja Brinkmann | 1992 | 516 | 34.54 | 1:11.68 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
13 | Sanne Poulsen | 1992 | 514 | 34.64 | 1:11.76 | |||||
Skive Svmmeklub Poseid | ||||||||||
14 | Theresa Meissner | 1984 | 485 | 34.52 | 1:13.19 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
15 | Nicole Jnger | 1984 | 484 | 34.60 | 1:13.22 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Emelie Johansson | 1992 | 442 | 35.80 | 1:15.48 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Maria Jensen | 1992 | 427 | 37.46 | 1:16.34 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Alina Lorenzen | 1992 | 418 | 37.00 | 1:16.90 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Sina Krukenberg | 1990 | 404 | 37.96 | 1:17.81 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Imke Fietzek | 1990 | 403 | 36.85 | 1:17.82 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
21 | Anette Schtt | 1989 | 374 | 39.09 | 1:19.79 | |||||
Bov IF | ||||||||||
22 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 367 | 38.39 | 1:20.31 | |||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
23 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 365 | 39.73 | 1:20.49 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Lina Flath | 1992 | 363 | 38.90 | 1:20.57 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
25 | Maren Kitzing | 1992 | 361 | 40.33 | 1:20.79 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Merle Mller | 1992 | 341 | 40.52 | 1:22.33 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
27 | Nina Toft Kjer | 1992 | 339 | 39.61 | 1:22.46 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
28 | Johanna Brgge | 1991 | 333 | 40.09 | 1:22.94 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
29 | Cindy Hendriks | 1992 | 302 | 42.76 | 1:25.75 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
30 | Elisabeth Lindner | 1991 | 289 | 42.29 | 1:26.94 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Tabea Aulich | 1989 | 289 | 41.27 | 1:26.94 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
32 | Karoline W Noer | 1991 | 255 | 44.78 | 1:30.73 | |||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
33 | Franziska Jaensch | 1992 | 226 | 46.52 | 1:34.46 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Mette Hansen | 1992 | 222 | 46.14 | 1:34.93 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Dana Beecken | 1992 | 215 | 46.47 | 1:35.91 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
36 | Karina Lauridsen | 1976 | 214 | 46.92 | 1:36.17 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
37 | Jana Mangels | 1991 | 209 | 46.09 | 1:36.88 | |||||
Sv Blau-Wei Wesselbure | ||||||||||
- | Josephine Ohlsson | 1992 | DNS | |||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Lb 21, 100m Backstroke Women, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kamma Christensen | 1994 | 588 | 32.71 | 1:08.65 | |||||
Herlev Svmning | ||||||||||
2 | Victoria Johnsson | 1994 | 582 | 33.15 | 1:08.86 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Isabel Brylow | 1994 | 578 | 34.05 | 1:09.01 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Silje Nilo | 1993 | 567 | 33.72 | 1:09.48 | |||||
Sandefjord Svmmeklubb | ||||||||||
5 | Constanze Scheler | 1993 | 526 | 34.52 | 1:11.24 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Anne Reichelt | 1993 | 523 | 34.08 | 1:11.39 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | 515 | 34.89 | 1:11.73 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Isabella K. Srensen | 1994 | 514 | 34.75 | 1:11.77 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
9 | Gesa Woschetzky | 1993 | 503 | 35.53 | 1:12.29 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
10 | Janine Findeisen | 1993 | 480 | 35.50 | 1:13.46 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
11 | Erica Ydesand | 1994 | 469 | 35.48 | 1:13.99 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
12 | Agata Abramowicz | 1994 | 463 | 36.39 | 1:14.34 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
13 | Moa Bertelsen | 1994 | 448 | 36.77 | 1:15.14 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 446 | 36.21 | 1:15.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Pia Gerstner | 1994 | 436 | 36.08 | 1:15.81 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
16 | Luna Demmers | 1994 | 423 | 37.11 | 1:16.58 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
17 | Emma Aabroe | 1994 | 410 | 36.82 | 1:17.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Louise Nielsen | 1993 | 408 | 37.42 | 1:17.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Alberte Bang | 1993 | 407 | 37.54 | 1:17.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Betina K. Pedersen | 1994 | 400 | 37.70 | 1:18.03 | |||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
21 | Stephanie Mder | 1994 | 392 | 37.29 | 1:18.59 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Sara Danielsson | 1994 | 385 | 38.52 | 1:19.01 | |||||
Tyringe Simsllskap | ||||||||||
23 | Mathilde Nielsen | 1993 | 377 | 37.74 | 1:19.59 | |||||
Stvring Svmmeklub Pin | ||||||||||
24 | Signe V. Henriksen | 1994 | 377 | 38.73 | 1:19.60 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Fanny Lund | 1994 | 372 | 39.22 | 1:19.96 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
26 | Luisa Richter | 1993 | 371 | 1:20.03 | 1:20.03 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
27 | Amalie Srensen | 1994 | 370 | 38.54 | 1:20.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Helena Pedersen | 1994 | 370 | 38.48 | 1:20.07 | |||||
A6 | ||||||||||
29 | Amanda strm | 1994 | 365 | 39.16 | 1:20.49 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
30 | Beatrice Rssler | 1993 | 359 | 38.41 | 1:20.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Ewa Axeborg | 1993 | 349 | 38.89 | 1:21.65 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
32 | Roxana Mojen | 1994 | 346 | 40.24 | 1:21.91 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Jacqueline Elna Taudien | 1994 | 339 | 39.53 | 1:22.44 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
34 | Isabelle Stratmann | 1993 | 335 | 39.55 | 1:22.83 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
35 | Yasmine Folkmann | 1994 | 329 | 39.32 | 1:23.32 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
36 | Jacqueline Kurtz | 1994 | 325 | 39.74 | 1:23.66 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
37 | Laura Reen | 1993 | 321 | 39.82 | 1:24.01 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
38 | Catharina Tomm | 1993 | 311 | 41.63 | 1:24.91 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
39 | Veronica Evers | 1993 | 290 | 41.05 | 1:26.82 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
40 | Camilla Johansen | 1994 | 290 | 42.70 | 1:26.89 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
41 | Judith Knaap | 1994 | 272 | 43.28 | 1:28.73 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
42 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | 267 | 43.51 | 1:29.33 | |||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
43 | Melissa Brgge | 1994 | 266 | 43.91 | 1:29.43 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
44 | Anne Kelch | 1993 | 231 | 44.98 | 1:33.67 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
45 | Fardau Lettinga | 1994 | 198 | 48.55 | 1:38.69 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Franziska Mais | 1994 | DSQ | On stomach after 25m | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Lb 21, 100m Backstroke Women, Indledende 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadine Ludwig | 1995 | 544 | 34.75 | 1:10.43 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Natalia Holm | 1995 | 542 | 34.50 | 1:10.52 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jasmina Soininen | 1995 | 506 | 35.63 | 1:12.18 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sabrina Tastler | 1995 | 503 | 34.92 | 1:12.30 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Tenna Holm | 1995 | 491 | 35.37 | 1:12.91 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
6 | Neea Nieminen | 1995 | 477 | 35.91 | 1:13.58 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | 476 | 35.96 | 1:13.65 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 473 | 35.49 | 1:13.81 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Klaudia Kowalska | 1995 | 469 | 36.15 | 1:14.01 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
10 | Ramona Raita | 1995 | 468 | 36.78 | 1:14.06 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Ulrike Bttner | 1995 | 465 | 36.09 | 1:14.22 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Mette Grauballe | 1995 | 452 | 35.80 | 1:14.92 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Louise Harder | 1995 | 443 | 36.52 | 1:15.41 | |||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Julia Schaufel | 1995 | 419 | 36.29 | 1:16.83 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Emma Sjstrm | 1995 | 405 | 37.34 | 1:17.70 | |||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
16 | Britt Reincke | 1995 | 383 | 1:19.15 | 1:19.15 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
17 | Anjes Vetter | 1995 | 356 | 39.41 | 1:21.13 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
18 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 345 | 39.85 | 1:22.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 344 | 39.87 | 1:22.03 | |||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
20 | Christine Jrgensen | 1995 | 340 | 39.63 | 1:22.38 | |||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
21 | Agnes Pap | 1995 | 322 | 40.47 | 1:23.90 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
22 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 316 | 40.62 | 1:24.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Felicia Haraldsson | 1995 | 294 | 42.86 | 1:26.43 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
24 | Nina Woschetzky | 1995 | 293 | 41.87 | 1:26.59 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Sandra Persson | 1995 | 293 | 41.85 | 1:26.62 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
26 | Nanna Wilenski | 1995 | 291 | 42.57 | 1:26.75 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Emelie Melin | 1995 | 289 | 42.83 | 1:26.97 | |||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
28 | Amalie Bgebjerg | 1995 | 280 | 43.13 | 1:27.91 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Antonia Hinz | 1995 | 253 | 43.52 | 1:30.94 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
30 | Lisa Blasek | 1995 | 252 | 45.24 | 1:30.99 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Anna Elkjr Jensen | 1995 | 239 | 43.56 | 1:32.66 | |||||
A6 | ||||||||||
32 | Lisa Peters | 1995 | 229 | 1:33.92 | 1:33.92 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Amalie Agger-Nielsen | 1995 | 200 | 48.47 | 1:38.34 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
- | Kamille Bager Herskind | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
- | Samantha Schaps | 1995 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Ellinor Marklin | 1995 | DSQ | 2 swimsuits | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |