Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Morning SD
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (SD) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 33, 100m Freestyle Women, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 756 | 28.20 | 57.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 718 | 28.07 | 58.53 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jana Schellenberg | 1984 | 695 | 28.48 | 59.18 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
4 | Patricia Köhler | 1992 | 681 | 28.62 | 59.59 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Frida Olsson | 1991 | 678 | 29.11 | 59.66 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
6 | Line Petersen | 1991 | 622 | 29.44 | 1:01.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 620 | 30.05 | 1:01.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Silje Bergström Tronsmoen | 1991 | 620 | 29.78 | 1:01.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
9 | Josefin Palm | 1991 | 617 | 29.51 | 1:01.57 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Jana Brennecke | 1986 | 615 | 29.68 | 1:01.64 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
11 | Marie Philipsen | 1992 | 615 | 29.57 | 1:01.65 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Kimberley Teunissen | 1992 | 614 | 30.00 | 1:01.66 | |||||
Noord Limburg(sg) | ||||||||||
13 | Maria Jensen | 1992 | 592 | 30.68 | 1:02.43 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Camilla Rasmussen | 1991 | 580 | 29.98 | 1:02.84 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Laura Jacobsen Barlo | 1992 | 565 | 30.66 | 1:03.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 563 | 31.61 | 1:03.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Dennermyr | 1992 | 544 | 31.27 | 1:04.20 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
18 | Hanna Karstensen | 1992 | 544 | 30.80 | 1:04.23 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
19 | Nadine Lindner | 1990 | 541 | 30.45 | 1:04.34 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Sylvia Fiala | 1988 | 541 | 30.83 | 1:04.35 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
21 | Katrin Lammers | 1987 | 540 | 31.26 | 1:04.36 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
22 | Emelie Johansson | 1992 | 538 | 30.40 | 1:04.47 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Jana Weßolowski | 1992 | 528 | 30.99 | 1:04.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Manon Betka-Christiansen | 1992 | 525 | 30.50 | 1:04.99 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
25 | Stine Toft Kjer | 1988 | 519 | 31.15 | 1:05.25 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
26 | Pernille Rønde Jensen | 1991 | 518 | 31.09 | 1:05.26 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Deike Homeyer | 1991 | 512 | 31.47 | 1:05.54 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Annelie Säurich | 1990 | 509 | 30.96 | 1:05.66 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Heidi Hollænder | 1991 | 499 | 30.94 | 1:06.07 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
30 | Sarah Frank | 1989 | 499 | 30.51 | 1:06.09 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
31 | Julia Elert | 1992 | 493 | 31.08 | 1:06.36 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
32 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | 492 | 32.29 | 1:06.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ann-Christin Reske | 1988 | 488 | 31.63 | 1:06.58 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
34 | Josephine Dunger | 1987 | 483 | 32.30 | 1:06.82 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
35 | Ulrike Fritz | 1986 | 451 | 32.11 | 1:08.35 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
36 | Cindy Hendriks | 1992 | 450 | 33.06 | 1:08.39 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
37 | Anne Hembd | 1992 | 447 | 32.34 | 1:08.58 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Alina Lorenzen | 1992 | 446 | 33.07 | 1:08.60 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Imke Fietzek | 1990 | 436 | 33.28 | 1:09.11 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
40 | Bettina Klein | 1983 | 433 | 33.34 | 1:09.27 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
41 | Aranka Lohse | 1989 | 429 | 33.15 | 1:09.52 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
42 | Kerrin Steensen | 1990 | 416 | 33.88 | 1:10.24 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
43 | Jenny Sand | 1990 | 415 | 33.97 | 1:10.26 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
44 | Johanna Brügge | 1991 | 413 | 33.18 | 1:10.40 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Theresa Albers | 1992 | 408 | 34.22 | 1:10.68 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
46 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 403 | 33.69 | 1:10.99 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
47 | Alexandra Tomm | 1992 | 402 | 34.01 | 1:11.02 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
48 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 399 | 34.76 | 1:11.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
49 | Maren Kitzing | 1992 | 388 | 34.84 | 1:11.85 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
50 | Josephine Ohlsson | 1992 | 385 | 34.05 | 1:12.04 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
51 | Merle Müller | 1992 | 384 | 35.15 | 1:12.11 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
52 | Louise Østergaard | 1991 | 376 | 34.81 | 1:12.61 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
53 | Inger Husveg | 1992 | 376 | 35.54 | 1:12.64 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
54 | Karoline W Noer | 1991 | 371 | 35.59 | 1:12.98 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
55 | Rafaela Schöneich | 1992 | 368 | 35.23 | 1:13.15 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
56 | Tabea Aulich | 1989 | 368 | 34.71 | 1:13.18 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
57 | Elisabeth Lindner | 1991 | 361 | 35.10 | 1:13.59 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
58 | Nina Toft Kjer | 1992 | 361 | 35.56 | 1:13.63 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
59 | Kira Beecken | 1992 | 359 | 36.13 | 1:13.75 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
60 | Marjoke Debets | 1986 | 348 | 35.41 | 1:14.49 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
61 | Kim-Angela Reincke | 1991 | 334 | 35.77 | 1:15.52 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
62 | Annika Jackisch | 1989 | 298 | 37.34 | 1:18.44 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
63 | Mette Hansen | 1992 | 281 | 38.51 | 1:20.07 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
64 | Stephanie Vogt | 1989 | 265 | 38.17 | 1:21.63 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
65 | Franziska Jaensch | 1992 | 235 | 40.50 | 1:25.00 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
66 | Jana Mangels | 1991 | 220 | 41.16 | 1:26.89 | |||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
- | Julie Leth-Espensen | 1992 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kathrine Øgendahl | 1991 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Emelie Miche de Malleray | 1990 | DNS | |||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Stefanie Meyer | 1992 | DSQ | False start | ||||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicole Møller | 1993 | 665 | 29.34 | 1:00.07 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Agnes Idoffsson | 1994 | 631 | 29.69 | 1:01.10 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
3 | Julie Langhorn | 1994 | 626 | 29.58 | 1:01.29 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Janine Findeisen | 1993 | 616 | 29.95 | 1:01.62 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
5 | Melizza Petersen | 1994 | 608 | 30.09 | 1:01.87 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Siri Wiecker | 1994 | 598 | 30.38 | 1:02.21 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 597 | 30.41 | 1:02.25 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Erica Ydesand | 1994 | 576 | 30.31 | 1:03.00 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
9 | Agnes Sporrong | 1993 | 575 | 30.07 | 1:03.05 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
10 | Marianne Duijm | 1993 | 564 | 30.44 | 1:03.44 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Julia Kapr | 1994 | 544 | 30.11 | 1:04.22 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Victoria Johnsson | 1994 | 533 | 31.13 | 1:04.64 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
13 | Agata Abramowicz | 1994 | 525 | 31.66 | 1:04.97 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
14 | Mette Rasmussen | 1994 | 524 | 30.90 | 1:05.04 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Isabel Brylow | 1994 | 517 | 31.72 | 1:05.33 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Anna Lehrum | 1993 | 511 | 32.02 | 1:05.58 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
17 | Maxi Ullrich | 1994 | 509 | 31.91 | 1:05.67 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
17 | Alberte Bang | 1993 | 509 | 31.80 | 1:05.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Iben Nielsen | 1994 | 503 | 31.59 | 1:05.90 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 497 | 32.39 | 1:06.17 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Elin Andersson | 1994 | 494 | 32.26 | 1:06.30 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
22 | Irene Porschhöfer | 1994 | 490 | 32.91 | 1:06.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Simone Isbye | 1994 | 488 | 32.45 | 1:06.57 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Katrine Hansen | 1994 | 485 | 32.05 | 1:06.71 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Anne Reichelt | 1993 | 479 | 31.79 | 1:07.00 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Moa Bertelsen | 1994 | 478 | 32.15 | 1:07.05 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
27 | Levke Steensen | 1994 | 474 | 31.75 | 1:07.24 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
28 | Constanze Scheler | 1993 | 474 | 31.80 | 1:07.25 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Luna Demmers | 1994 | 453 | 32.01 | 1:08.23 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rikke Nissen | 1994 | 453 | 33.22 | 1:08.24 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Signe V. Henriksen | 1994 | 446 | 32.55 | 1:08.60 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Fanny Lund | 1994 | 443 | 33.09 | 1:08.77 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Pia Gerstner | 1994 | 443 | 32.34 | 1:08.78 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
34 | Louise Nielsen | 1993 | 438 | 32.80 | 1:09.01 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Mathilde Nielsen | 1993 | 435 | 33.10 | 1:09.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
36 | Amanda Åström | 1994 | 434 | 33.28 | 1:09.22 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
37 | Amanda Ekelund | 1993 | 427 | 33.18 | 1:09.59 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Felicia Nilsson | 1993 | 427 | 33.34 | 1:09.59 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
39 | Katrine B. Christiansen | 1993 | 426 | 33.67 | 1:09.69 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
40 | Merle Stöver | 1994 | 422 | 33.28 | 1:09.90 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
40 | Natashia Jensen | 1994 | 422 | 33.81 | 1:09.90 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
42 | Sara Danielsson | 1994 | 422 | 33.55 | 1:09.91 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
43 | Amalie Sørensen | 1994 | 416 | 33.72 | 1:10.20 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Helena Pedersen | 1994 | 416 | 33.89 | 1:10.23 | |||||
A6 | ||||||||||
45 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | 411 | 34.87 | 1:10.50 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
46 | Daisy Lannie | 1994 | 406 | 33.56 | 1:10.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
47 | Ewa Axeborg | 1993 | 405 | 33.50 | 1:10.87 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
48 | Friederike Kröplin | 1993 | 399 | 34.49 | 1:11.18 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
49 | Maxi Kossak | 1993 | 397 | 33.12 | 1:11.35 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
50 | Sarah Michalski | 1994 | 392 | 34.88 | 1:11.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
51 | Rebecca Thijssen | 1993 | 388 | 34.80 | 1:11.86 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
52 | Liv Conje | 1994 | 385 | 35.10 | 1:12.05 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
53 | Amalie Henriksen | 1994 | 385 | 33.84 | 1:12.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
54 | Lisa-Marie Karusseit | 1994 | 377 | 33.85 | 1:12.59 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
55 | Luisa Richter | 1993 | 375 | 34.02 | 1:12.69 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
56 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 374 | 34.42 | 1:12.78 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
57 | Saskia Dobat | 1994 | 372 | 35.03 | 1:12.90 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
58 | Jacqueline Elna Taudien | 1994 | 370 | 34.18 | 1:12.99 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
59 | Lise Bak | 1993 | 369 | 34.88 | 1:13.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
60 | Julia Göhre | 1994 | 368 | 34.22 | 1:13.12 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
61 | Catharina Tomm | 1993 | 364 | 35.55 | 1:13.39 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
62 | Betina K. Pedersen | 1994 | 363 | 34.70 | 1:13.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
63 | Camilla Johansen | 1994 | 360 | 34.98 | 1:13.70 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
64 | Franziska Mais | 1994 | 357 | 35.00 | 1:13.90 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
65 | Louise Sofie Jensen | 1994 | 355 | 34.12 | 1:14.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
66 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 347 | 35.06 | 1:14.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
67 | Jana Scholz | 1993 | 340 | 35.76 | 1:15.10 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
68 | Astrid Jørgensen | 1993 | 337 | 36.37 | 1:15.36 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
69 | Melissa Brügge | 1994 | 330 | 36.29 | 1:15.89 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
70 | Nelly Aronsson | 1994 | 327 | 35.69 | 1:16.10 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
71 | Stinne W. Noer | 1994 | 324 | 36.74 | 1:16.29 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
72 | Anne Mette Bigom | 1993 | 324 | 36.13 | 1:16.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
73 | Laura Krogh Christensen | 1994 | 315 | 36.24 | 1:17.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
74 | Yasmine Folkmann | 1994 | 303 | 36.32 | 1:18.02 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
75 | Fardau Lettinga | 1994 | 300 | 38.73 | 1:18.30 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
76 | Louise Kjær | 1994 | 298 | 37.11 | 1:18.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
77 | Sofie Skovfoged | 1994 | 294 | 37.62 | 1:18.84 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
78 | Sophie Neumann | 1994 | 293 | 37.83 | 1:18.95 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
79 | Kristina Nagy | 1993 | 275 | 37.88 | 1:20.65 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
80 | Anne Kelch | 1993 | 265 | 37.77 | 1:21.57 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
81 | Victoria Dietrich | 1993 | 255 | 39.93 | 1:22.63 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
82 | Marlit Elsner | 1993 | 253 | 38.53 | 1:22.86 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
83 | Nicole Flügge | 1993 | 242 | 38.76 | 1:24.15 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
84 | Merle Mangels | 1994 | 218 | 40.66 | 1:27.07 | |||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
85 | Amanda Gitlesen | 1994 | 206 | 41.96 | 1:28.73 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Roxana Mojen | 1994 | DNS | |||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Vanessa Freund | 1993 | DNS | |||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Sidsel Andresen | 1994 | DSQ | False start | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Muriel Schittek | 1994 | DSQ | False start | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tenna Holm | 1995 | 588 | 30.47 | 1:02.56 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
2 | Natalia Holm | 1995 | 580 | 30.25 | 1:02.85 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 556 | 31.04 | 1:03.74 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Ramona Raita | 1995 | 546 | 31.17 | 1:04.12 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Gigi W. Larsen | 1995 | 542 | 31.08 | 1:04.31 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Nadine Ludwig | 1995 | 539 | 30.76 | 1:04.42 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 525 | 30.94 | 1:04.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Louise Harder | 1995 | 521 | 31.35 | 1:05.13 | |||||
Bov IF | ||||||||||
9 | Belinda Ervolder | 1995 | 517 | 31.51 | 1:05.31 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Elin Persson | 1995 | 499 | 31.90 | 1:06.10 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
11 | Jenna Kukkonen | 1995 | 497 | 31.22 | 1:06.18 | |||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 477 | 32.48 | 1:07.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Jenny Karlsson | 1995 | 473 | 32.14 | 1:07.28 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Mette Grauballe | 1995 | 470 | 32.14 | 1:07.40 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Lena Skøtt | 1995 | 465 | 33.15 | 1:07.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 462 | 31.83 | 1:07.79 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Julia Schaufel | 1995 | 459 | 32.38 | 1:07.94 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Ulrike Büttner | 1995 | 457 | 32.53 | 1:08.05 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Lydia Douglasdotter | 1995 | 455 | 32.74 | 1:08.14 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
20 | Laura Jeppesen | 1995 | 451 | 32.31 | 1:08.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Emma Sjöström | 1995 | 442 | 33.06 | 1:08.84 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
22 | Sandra Persson | 1995 | 441 | 32.66 | 1:08.85 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Sofie Wessberg Rasmussen | 1995 | 439 | 32.82 | 1:08.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Amalie Holm | 1995 | 430 | 32.98 | 1:09.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Theresa Nilkes | 1995 | 417 | 33.12 | 1:10.17 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
26 | Frederikke Kofoed | 1995 | 405 | 34.18 | 1:10.84 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
27 | Lara Friede | 1995 | 403 | 34.63 | 1:10.96 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Samantha Schaps | 1995 | 401 | 33.92 | 1:11.08 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
29 | Nina Lehrum | 1995 | 387 | 34.28 | 1:11.91 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
30 | Annemarie Agostinho | 1995 | 381 | 33.96 | 1:12.29 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 379 | 34.48 | 1:12.46 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
32 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 375 | 34.46 | 1:12.66 | |||||
A6 | ||||||||||
33 | Katharina Madsen | 1995 | 375 | 35.06 | 1:12.67 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 373 | 35.03 | 1:12.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Lisa Blasek | 1995 | 372 | 35.39 | 1:12.88 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
36 | Tilbe Kaya | 1995 | 372 | 35.44 | 1:12.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Nadja Christiansen | 1995 | 362 | 35.33 | 1:13.56 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
38 | Rea Kalantzis | 1995 | 361 | 35.51 | 1:13.62 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
39 | Britt Reincke | 1995 | 359 | 35.04 | 1:13.77 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Janine Skoeries | 1995 | 357 | 36.11 | 1:13.87 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
41 | Christine Jørgensen | 1995 | 346 | 35.37 | 1:14.66 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
42 | Felicia Haraldsson | 1995 | 343 | 36.11 | 1:14.85 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
43 | Sophie Pagh | 1995 | 334 | 36.37 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Vanessa Petzold | 1995 | 331 | 35.19 | 1:15.78 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Amalie B. Jensen | 1995 | 323 | 36.95 | 1:16.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
46 | Anna Lowin | 1995 | 323 | 37.61 | 1:16.42 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
47 | Arlett Dix | 1995 | 308 | 37.91 | 1:17.65 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Nanna Wilenski | 1995 | 306 | 37.34 | 1:17.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
49 | Elna Norlin | 1995 | 303 | 37.71 | 1:18.03 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
50 | Nicki-Ann Poser | 1995 | 290 | 36.71 | 1:19.16 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
51 | Anjes Vetter | 1995 | 290 | 37.25 | 1:19.21 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
52 | Emelie Melin | 1995 | 279 | 39.26 | 1:20.24 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
53 | Ellinor Marklin | 1995 | 274 | 38.04 | 1:20.71 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
54 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 273 | 38.79 | 1:20.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Chiara Noreen Schütze | 1995 | 273 | 37.22 | 1:20.84 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
56 | Magdalena Galazka | 1995 | 271 | 39.84 | 1:20.96 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
57 | Lisa Peters | 1995 | 271 | 38.73 | 1:21.01 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
58 | Sofie Grønlund | 1995 | 266 | 37.57 | 1:21.48 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
59 | Michelle Liljegren | 1995 | 254 | 38.38 | 1:22.73 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
60 | Nanna Lakmann Pallesen | 1995 | 229 | 40.83 | 1:25.71 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Lundbergh | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Nikita Schmidt | 1995 | DNS | |||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnes Pap | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |