2018-10-16   12:10:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for AL Bank - KVIK Årgangs Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende kl. 17.00

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  AL Bank - KVIK Årgangs Cup    Udskriftsdato  03 maj 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 maj 2014         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  NAT          Opnået  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Glostrup Svømme Klub            34.79   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling            35.09   
Tobias Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub            36.47   
Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub            36.62   
Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            37.39   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.39   
Mads Baltzer  2002  Greve Svømmeklub            39.86   
Emil Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            40.19   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            40.87   
10  Mikkel Hemmingsen  2002  Glostrup Svømme Klub            40.98   
11  Casper Koch  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling            41.03   
12  Marco Knudsen  2003  Greve Svømmeklub            42.66   
13  Oliver Nierfeldt  2002  Tune I.F. Svømmeafdeling            43.09   
14  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            43.13   
15  Marius Bugge  2003  Greve Svømmeklub            43.15   
16  Anton Reimer Hansen  2002  Køge Svømmeklub            43.30   
17  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  Greve Svømmeklub            44.01   
18  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.24   
19  Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.34   
20  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.01   
21  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.10   
22  Kristoffer H. Jensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            47.53   
23  Lauritz Johansen  2004  Glostrup Svømme Klub            48.89   
24  Mark Sumberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            49.10   
25  Alexander Illemann Nielse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            52.08   
26  Anders Thamdrup  2004  Glostrup Svømme Klub            53.12   
27  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening            55.71   
28  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømme Klub            56.80   
29  Emil Breinholt  2003  Gladsaxe Idræts Forening            57.83   
30  Nikolaj Illemann Nielsen  2004  Gladsaxe Idræts Forening            58.63   
Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej forts bev v 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  NAT          Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            29.34  Deltager ikke i finalen 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            31.29   
Hans Mølbak Petersen  2001  Greve Svømmeklub            31.67   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            31.89   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.37   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening            33.02   
Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            33.27   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.38   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            35.02   
10  Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub            35.44   
11  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.61   
12  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.65   
13  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            36.40   
14  Jonathan Forsberg Møller  2000  Tune I.F. Svømmeafdeling            37.37   
15  Sindri Andreas Bjarnason  2001  Sundfelag Akraness            37.54   
16  Gustav Hausgaard Larsen  2000  Køge Svømmeklub            40.56   
17  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            40.81   
18  Leonardo Williamsson  2001  Sundfelag Akraness            42.99   
19  Albert B. B. Nielsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            55.79   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  NAT          Opnået  Status 











 
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.40   
Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub            28.68   
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.77   
Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.37  Deltager ikke i finalen 
Jon Riedel Pedersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.38   
Jacob Funch Jørgensen  1999  Tune I.F. Svømmeafdeling            30.50   
Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub            31.04   
Thor Hvid Ulrich  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.89   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.06   
10  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.54   
11  Frederik Liljedahl  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.81   
12  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.91   
13  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            35.22   
14  Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 maj 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark