2018-10-21   18:37:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for AL Bank - KVIK Årgangs Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Indledende kl. 17.00

Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  AL Bank - KVIK Årgangs Cup    Udskriftsdato  03 maj 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 maj 2014         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Sportigan Vesterbrogade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  NAT          Opnået  Status 











 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            32.14   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            32.36  Deltager ikke i finalen 
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.15   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            33.79  Deltager ikke i finalen 
Mikkel Fogelberg Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.87   
Thor Hvid Ulrich  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.35   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.43   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            35.48   
Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            35.68   
10  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.90   
11  Jon Riedel Pedersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.36   
12  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.72   
13  Frederik Liljedahl  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.91   
14  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            38.25   
15  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            38.42   
16  Daniel Hartkopf  2001  Køge Svømmeklub            40.32   
17  Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.59   
18  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.05   
19  Victor N Andersen  2000  Glostrup Svømme Klub            42.46   
20  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            42.61   
21  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.68   
22  Erlend Magnusson  2001  Sundfelag Akraness            42.75   
23  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            42.98   
24  Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub            43.82   
25  Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub            43.93   
26  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.07   
27  Mads Enghave  2002  Ishøj Svømme Klub            44.23   
28  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub            44.26   
29  Mohammed Ghizzaui  2003  Glostrup Svømme Klub            45.54   
30  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            45.92   
31  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            46.34   
32  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub            47.31   
33  Victor Lund  2002  Køge Svømmeklub            47.36   
34  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.64   
35  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.28   
36  Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub            48.56   
37  Leonardo Williamsson  2001  Sundfelag Akraness            49.26   
38  Christian Andersen  2003  Ishøj Svømme Klub            50.16   
39  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            50.36   
40  Jesper Funch Jørgensen  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            51.64   
41  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            52.24   
42  Erique Snær Llorens  2002  Sundfelag Akraness            53.15   
43  Magnus Eg Fogh  2003  Gladsaxe Idræts Forening            55.19   
44  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            55.93   
45  Oscar Thau  2002  Gladsaxe Idræts Forening            56.46   
46  Mads Aarslew Jensen  2004  Køge Svømmeklub            57.69   
47  William Scherling de Stri  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:01.28   
Alexander Illemann Nielse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Magnus Christensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  flyben under løb 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svømmeafdeling            DSQ  flyen under løb 
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  flyen under løb 
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  flyben under løb 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  03 maj 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark