Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 530 | 31.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Helén Lange | 1996 | 509 | 32.00 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 508 | 32.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Juulia Jaakkola | 1996 | 493 | 32.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 486 | 32.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Jasmin Keck | 1996 | 456 | 33.20 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Nellie Järvinen | 1996 | 449 | 33.37 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 446 | 33.43 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julia Mökkönen | 1996 | 445 | 33.46 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Anu Bergström | 1996 | 445 | 33.46 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Nelly Sand | 1996 | 429 | 33.88 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
12 | Essi Schrey | 1996 | 407 | 34.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Michele Obermann | 1996 | 369 | 35.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 365 | 35.74 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Siw Lykke | 1996 | 362 | 35.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Sonja Armio | 1996 | 347 | 36.37 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Bodil Bartroff | 1996 | 337 | 36.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Leona Kenskov | 1996 | 331 | 36.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Veronika Smirnova | 1996 | 331 | 36.95 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Line Helbo | 1996 | 308 | 37.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 301 | 38.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Sophia Reck | 1996 | 298 | 38.25 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
23 | Nanna Kristensen | 1996 | 295 | 38.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Ida Jensen | 1996 | 287 | 38.75 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
25 | Lydia Jache | 1996 | 279 | 39.08 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Katharina Ehmke | 1996 | 272 | 39.43 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 270 | 39.53 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Anika Kirchhof | 1996 | 268 | 39.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Frida Folkestad | 1996 | 258 | 40.16 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
30 | Mai Hansen | 1996 | 252 | 40.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
31 | Svenja Lipke | 1996 | 247 | 40.71 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
32 | Mika Lund | 1996 | 237 | 41.28 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ina Scholz | 1996 | 236 | 41.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Clara Petersen | 1996 | 230 | 41.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 214 | 42.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
36 | Filippa Edfast | 1996 | 213 | 42.79 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Anna Luna Lind | 1996 | 211 | 42.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Isabelle Schlobach | 1996 | 208 | 43.14 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 206 | 43.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Signe Iwersen | 1996 | 200 | 43.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
41 | Lena Meisner | 1996 | 194 | 44.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Finja Fehlhaber | 1996 | 188 | 44.62 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
43 | Anne Henriksen | 1996 | 186 | 44.79 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Kathrin Naumann | 1996 | 165 | 46.56 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Tatiana Amurugam | 1996 | 156 | 47.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Cedra Horstink | 1996 | 153 | 47.82 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
47 | Nora Flåten | 1996 | 141 | 49.05 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
48 | Ida Olsson | 1996 | 112 | 52.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
49 | Ena Kjær | 1996 | 111 | 53.24 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
50 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 98 | 55.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Michell G. Carlsen | 1996 | DSQ | Arme fremført u van | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 507 | 32.04 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 466 | 32.96 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 429 | 33.87 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Mayer | 1997 | 424 | 34.01 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Katarzyna Zieba | 1997 | 423 | 34.03 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 422 | 34.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | 407 | 34.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Søndergaard | 1997 | 399 | 34.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Sarah Timmann | 1997 | 368 | 35.67 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
10 | Caroline Oxholm | 1997 | 366 | 35.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 338 | 36.69 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
12 | Birgit Karppinen | 1997 | 328 | 37.06 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Siham Saud | 1997 | 317 | 37.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Louise Vangstrup | 1997 | 307 | 37.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 306 | 37.91 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 301 | 38.12 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Adna Dzafic | 1997 | 296 | 38.35 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Katrine Larsen | 1997 | 295 | 38.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Nejla Dzafic | 1997 | 285 | 38.82 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Sarah Krys | 1997 | 284 | 38.87 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Femke Svea Westphal | 1997 | 283 | 38.90 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Michaela Ebert | 1997 | 276 | 39.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lisa Geissler | 1997 | 276 | 39.23 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
24 | Carlijn Viering | 1997 | 262 | 39.91 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
25 | Tina Schubert | 1997 | 262 | 39.94 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 261 | 39.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
27 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 256 | 40.24 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
28 | Maja Jensen | 1997 | 254 | 40.34 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
29 | Henrike Böllert | 1997 | 253 | 40.38 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
30 | Alice Jansson | 1997 | 252 | 40.46 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Ekatherina Brökel | 1997 | 236 | 41.35 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
32 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 221 | 42.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Carina Hansen | 1997 | 216 | 42.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Klara Andersson | 1997 | 215 | 42.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
35 | Luise Brinster | 1997 | 204 | 43.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 192 | 44.27 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
37 | Celilia Højbjerg | 1997 | 180 | 45.26 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
38 | Linnea Lundqvist | 1997 | 168 | 46.29 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
39 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 167 | 46.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 164 | 46.69 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
41 | Julie Schmidt | 1997 | 158 | 47.24 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Litten Fleggaard | 1997 | 155 | 47.55 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Saranda Berisha | 1997 | 147 | 48.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
44 | Giuliana Peter | 1997 | 141 | 49.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Pernille Hupfeld | 1997 | 125 | 51.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
46 | Jessica Wesselius | 1997 | 103 | 54.57 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
47 | Christina Johansen | 1997 | 100 | 54.98 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |