Tulokset Aalborg Cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 07:27 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Væver | 2002 | 282 | 39.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 259 | 40.30 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 245 | 41.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 231 | 41.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 215 | 42.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Westergaard | 2002 | 210 | 43.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sørensen | 2000 | 458 | 33.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma A Andersen | 2000 | 435 | 33.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 377 | 35.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 371 | 35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 369 | 35.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | 353 | 36.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | 352 | 36.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Anna Mathiasen | 2000 | 349 | 36.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Lund | 2000 | 344 | 36.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Schøn | 2001 | 343 | 36.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sine Johansen | 2000 | 342 | 36.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 332 | 37.09 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | 331 | 37.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 318 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Camilla Ottesen | 2000 | 317 | 37.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Stine Nerland | 2001 | 314 | 37.80 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Signe Rosendal | 2000 | 310 | 37.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kirstine Frandsen | 2001 | 286 | 38.99 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 268 | 39.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mie Mellerup | 2000 | 254 | 40.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 490 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 440 | 33.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 430 | 34.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Blendstrup | 1999 | 423 | 34.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Caroline Christensen | 1999 | 400 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Charlotte Jensen | 1994 | 396 | 34.97 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 392 | 35.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Anne Ølund | 1996 | 382 | 35.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 362 | 36.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 359 | 36.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esra Øzkan | 1998 | 346 | 36.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 344 | 36.66 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Clara Holst | 1999 | 337 | 36.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 324 | 37.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 312 | 37.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Line Hesselvang | 1998 | 273 | 39.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maren Rasmussen | 1997 | 241 | 41.27 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Katrine Lund Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:27 |