Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 412 | 40.40 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 405 | 40.64 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Nele Klein | 1998 | 391 | 41.11 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 375 | 41.70 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 355 | 42.46 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Alina Stephan | 1998 | 343 | 42.95 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Emilia Lüders | 1998 | 331 | 43.47 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jenny Sattler | 1998 | 311 | 44.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Theresa Lindner | 1998 | 297 | 45.05 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Isabel Mass | 1998 | 290 | 45.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Jennifer Biel | 1998 | 278 | 46.06 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Wibke Schult | 1998 | 278 | 46.06 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Luise Rathmann | 1998 | 277 | 46.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Luisa Pipgras | 1998 | 274 | 46.29 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
15 | Wiebke Dethloff | 1998 | 270 | 46.50 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Miranda Orajärvi | 1998 | 269 | 46.57 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
17 | Romy Nahrstedt | 1998 | 268 | 46.64 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
18 | Felicia Arningsmark | 1998 | 267 | 46.68 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Susanne Reeg | 1998 | 260 | 47.13 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
20 | Ronja Friede | 1998 | 250 | 47.73 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 246 | 47.99 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Maia Stripp | 1998 | 244 | 48.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Tenna Jensen | 1998 | 241 | 48.33 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Hanna Jönsson | 1998 | 228 | 49.25 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
25 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 226 | 49.35 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
26 | Lea Mohr | 1998 | 225 | 49.47 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
27 | Alina Czorny | 1998 | 220 | 49.84 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
28 | Uljana Zhdanova | 1998 | 208 | 50.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
29 | Shanna Armstrong | 1998 | 205 | 50.96 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Laura Windisch | 1998 | 203 | 51.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 199 | 51.52 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Theresa Matzat | 1998 | 196 | 51.78 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
33 | Christine A. Thomsen | 1998 | 191 | 52.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Karoline Navntoft | 1998 | 190 | 52.32 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Clara Heil | 1998 | 185 | 52.75 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Emily Krontoft | 1998 | 182 | 53.08 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Charlotte Gross | 1998 | 181 | 53.20 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
38 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 178 | 53.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Ella Turin | 1998 | 166 | 54.75 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Caroline Beck | 1998 | 160 | 55.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Liselotte Baxter | 1998 | 157 | 55.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 153 | 56.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Nanna Hansen | 1998 | 146 | 57.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
44 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 145 | 57.28 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
45 | Johanna Walz | 1998 | 144 | 57.38 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
46 | Sarah Wohlert | 1998 | 140 | 57.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
47 | Franziska Haftmann | 1998 | 136 | 58.44 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
48 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 128 | 59.69 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
49 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 127 | 59.86 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
50 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 126 | 59.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Sarah Zysek | 1998 | 117 | 1:01.46 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 117 | 1:01.49 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Sara Kjær | 1998 | 105 | 1:03.73 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Kim Jänicke | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Nadine Westermann | 1998 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 348 | 42.75 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 299 | 44.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Nicola Dähn | 1999 | 294 | 45.20 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 293 | 45.26 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 243 | 48.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Victoria Fischer | 1999 | 234 | 48.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Ida Persson | 1999 | 234 | 48.79 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
8 | Maria Meissner | 1999 | 233 | 48.89 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 212 | 50.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Sophie Ritter | 1999 | 211 | 50.49 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
11 | Stine Ahlert | 1999 | 210 | 50.59 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Silvana Bodenstein | 1999 | 210 | 50.61 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
13 | Mareike Jürs | 1999 | 207 | 50.80 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
14 | Greta Markurt | 1999 | 206 | 50.92 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Darcie Wichmann | 1999 | 206 | 50.95 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Vanessa Kreusel | 1999 | 203 | 51.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Lisa Marie Bahl | 1999 | 202 | 51.23 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
18 | Alexandra Penzold | 1999 | 201 | 51.30 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Malene Bang | 1999 | 201 | 51.33 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Tessa Herbst | 1999 | 199 | 51.49 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Simone Lauridsen | 1999 | 192 | 52.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Emily Kay | 1999 | 184 | 52.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Rikke Dehn | 1999 | 175 | 53.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Louise Frandsen | 1999 | 159 | 55.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Emily Haff | 1999 | 152 | 56.33 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
26 | Elisabeth Faber | 1999 | 147 | 57.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 142 | 57.60 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Petrine Brandt Hansen | 1999 | 133 | 58.87 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Maja Leth Bang | 1999 | 131 | 59.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Julia Jensen | 1999 | 116 | 1:01.69 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 114 | 1:02.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Laura Magnolia Randrup | 1999 | 114 | 1:02.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 104 | 1:03.97 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Annemette Schmidt | 1999 | 103 | 1:04.07 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
35 | Fie Hansen | 1999 | 91 | 1:06.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
36 | Sofie Grøndal | 1999 | 27 | 1:40.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Selina Urban | 1999 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Lilly-Sophie Gross | 1999 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alicia Nickel | 2000 | 202 | 51.22 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 199 | 51.51 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Vanessa Städter | 2000 | 199 | 51.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 193 | 52.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Sarah Seifert | 2000 | 187 | 52.63 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Fränzi Heinrich | 2000 | 178 | 53.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 172 | 54.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Carolin Klebert | 2000 | 172 | 54.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Michelle Förster | 2000 | 169 | 54.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Nicole Schmid | 2000 | 161 | 55.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Svenja Rau | 2000 | 158 | 55.58 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
12 | Clara Schade Cantby | 2000 | 157 | 55.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Julia Bromnitz | 2000 | 155 | 56.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Henriette Lorenz | 2000 | 153 | 56.21 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Jasmin Wittig | 2000 | 145 | 57.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 142 | 57.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Leena Kühn | 2000 | 136 | 58.52 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
18 | Johanna Mohr | 2000 | 135 | 58.68 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
19 | Monique Petzold | 2000 | 133 | 58.85 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Viktoria Trommer | 2000 | 131 | 59.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 129 | 59.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Nele Wöstenberg | 2000 | 126 | 59.97 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
23 | Gina Elisa Koop | 2000 | 122 | 1:00.64 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Mira Mass | 2000 | 122 | 1:00.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Astrid Kesner | 2000 | 118 | 1:01.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Theresa Freytag | 2001 | 118 | 1:01.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 112 | 1:02.36 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 108 | 1:03.06 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
29 | Stella Brinster | 2001 | 103 | 1:04.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Rieke Lühr | 2001 | 97 | 1:05.34 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
31 | Merle Kühn | 2001 | 85 | 1:08.49 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 72 | 1:12.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Louise Ebbesen | 2001 | 64 | 1:15.30 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
34 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 62 | 1:15.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kamilla Neve | 2000 | 62 | 1:15.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | DSQ | 1 hånd i afsl. | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |