Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stvne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangr | West Swim Esbjerg |
Lb 32, 25m Butterfly Men, Indledende 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 436 | 15.03 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 434 | 15.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lars Andre Gromann | 1997 | 411 | 15.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 368 | 15.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Walter Lorenz | 1997 | 340 | 16.34 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 338 | 16.37 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
7 | Joshua Petersen | 1997 | 333 | 16.44 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
8 | Victor Bdker | 1997 | 325 | 16.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Franz Schmidt | 1997 | 322 | 16.64 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Leo Schmidt | 1997 | 312 | 16.81 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Onni Vuorinen | 1997 | 310 | 16.85 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Till Wichmann | 1997 | 300 | 17.03 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Lucas Hachmann | 1997 | 294 | 17.14 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
14 | Yannic Lange | 1997 | 286 | 17.31 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
15 | Lasse Brock | 1997 | 284 | 17.35 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
16 | Franz Nilkes | 1997 | 283 | 17.36 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Asger A. Schfer | 1997 | 282 | 17.38 | ||||||
Birkerd Svmmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Hirschfeld | 1997 | 274 | 17.55 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Oliver Gustafsson | 1997 | 270 | 17.64 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
20 | Mikkel Bang | 1997 | 261 | 17.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Lucas Claesson | 1997 | 254 | 18.00 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
22 | Julian Wolf | 1997 | 251 | 18.07 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Lucas Persson | 1997 | 246 | 18.19 | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
24 | Nikolaj Borup | 1997 | 229 | 18.64 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Tobias Bauer | 1997 | 225 | 18.75 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Lennart Stuhr | 1997 | 220 | 18.88 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Matthias Bach | 1997 | 219 | 18.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Alexander Kalisch | 1997 | 208 | 19.25 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Viktor Hermansen | 1997 | 186 | 19.98 | ||||||
Klepp Svmme- og Stupek | ||||||||||
30 | Oscar Melin | 1997 | 168 | 20.65 | ||||||
Osby Simsllskap | ||||||||||
31 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 164 | 20.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Erik Edfast | 1997 | 161 | 20.96 | ||||||
Simsllskapet Delfin | ||||||||||
33 | Jasper Pendorf | 1997 | 157 | 21.12 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Rasmus Madsen | 1997 | 155 | 21.24 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Philipp Ort | 1997 | 91 | 25.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Lb 32, 25m Butterfly Men, Indledende 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 318 | 16.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Donath | 1998 | 298 | 17.06 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 292 | 17.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Filip Grimberg | 1998 | 267 | 17.71 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Benjamin Brger | 1998 | 263 | 17.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Kevin Lwe Legin | 1998 | 256 | 17.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Niklas Btge | 1998 | 252 | 18.04 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 252 | 18.05 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 249 | 18.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Max Sziburies | 1998 | 247 | 18.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Steffen Deutsch | 1998 | 245 | 18.22 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Henning Janssen | 1998 | 237 | 18.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Arne Behnfeldt | 1998 | 234 | 18.51 | ||||||
Kpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Niclas Budek | 1999 | 224 | 18.77 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
15 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 221 | 18.85 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Nicolai Grene | 1998 | 217 | 18.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Tobias Eichhorn | 1999 | 212 | 19.11 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Konrad Schubert | 1998 | 195 | 19.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Stefan Martin Lara | 1998 | 190 | 19.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 189 | 19.85 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
21 | Mads Holm | 1998 | 186 | 19.97 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
22 | Jonathan Kristensen | 1998 | 182 | 20.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Yannic Walther | 1998 | 170 | 20.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 166 | 20.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Patrick Tayfun Stwe | 2000 | 162 | 20.92 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
26 | Li Yan Zhu | 1999 | 149 | 21.50 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
27 | Peter Blum | 1998 | 143 | 21.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Alexander Olsen | 1998 | 136 | 22.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Niclas Franke | 1998 | 129 | 22.57 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Anders Withen Krogh | 1998 | 123 | 22.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Leif Peters | 1999 | 122 | 22.98 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
32 | Jonas Riese | 1999 | 121 | 23.06 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
33 | Luca-Kilian Franke | 1998 | 120 | 23.10 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
34 | Stanislav Soputniak | 1998 | 120 | 23.12 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
35 | Peer Mindt | 1999 | 115 | 23.45 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
36 | Christian Kaul | 1998 | 108 | 23.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Kristoffer Neve | 1998 | 105 | 24.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Mads Mller | 1998 | 100 | 24.52 | ||||||
Herlev Svmning | ||||||||||
39 | Nikita Markovskiy | 1998 | 100 | 24.59 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
40 | Florian Klotz | 1998 | 99 | 24.61 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
41 | Malwin Wermbter | 1998 | 98 | 24.72 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
42 | Emil D. Nielsen | 1999 | 96 | 24.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Luke Tpfer | 1999 | 92 | 25.28 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 92 | 25.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Victor Ravnkilde Kristens | 1999 | 76 | 26.86 | ||||||
Rdding Svmmeklub | ||||||||||
46 | Moritz Maurer | 2000 | 69 | 27.82 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
47 | Philip Brenting | 1999 | 69 | 27.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
48 | Loris Kaminski | 1999 | 68 | 27.92 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
49 | Anders Toft Ruby | 2001 | 46 | 31.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maik-Sebastian Rieffensta | 1998 | DNS | |||||||
Csv Berlin | ||||||||||
- | Johannes Wefels | 1999 | DNS | |||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | DSQ | false start | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |