Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 9 | 370 | 1:30.43 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Alicia Pohl | 1998 | 7 | 342 | 1:32.89 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 6 | 334 | 1:33.62 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 5 | 293 | 1:37.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 4 | 290 | 1:38.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Theresa Lindner | 1998 | 3 | 284 | 1:38.75 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Jenny Sattler | 1998 | 2 | 281 | 1:39.11 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Jennifer Biel | 1998 | 1 | 268 | 1:40.69 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 253 | 1:42.61 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Miranda Orajärvi | 1998 | 252 | 1:42.83 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | 243 | 1:44.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Maia Stripp | 1998 | 224 | 1:46.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 224 | 1:46.88 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 211 | 1:49.01 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Hanna Jönsson | 1998 | 207 | 1:49.85 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
16 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 193 | 1:52.29 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
17 | Laura Windisch | 1998 | 187 | 1:53.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Lea Mohr | 1998 | 187 | 1:53.58 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
19 | Karoline Navntoft | 1998 | 177 | 1:55.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Theresa Matzat | 1998 | 176 | 1:55.96 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
21 | Christine A. Thomsen | 1998 | 162 | 1:59.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 150 | 2:02.25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Cecilie Mattebjerg | 1998 | 113 | 2:14.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Sandra Danielsen | 1998 | 100 | 2:20.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Alina Stephan | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v50m | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | DSQ | False start | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 9 | 302 | 1:36.76 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicola Dähn | 1999 | 7 | 298 | 1:37.18 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 269 | 1:40.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 267 | 1:40.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Victoria Fischer | 1999 | 4 | 242 | 1:44.19 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 3 | 207 | 1:49.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Malene Bang | 1999 | 2 | 192 | 1:52.58 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Alexandra Penzold | 1999 | 1 | 191 | 1:52.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Stine Ahlert | 1999 | 187 | 1:53.55 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Emily Kay | 1999 | 162 | 1:59.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Elisabeth Faber | 1999 | 142 | 2:04.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | 133 | 2:07.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sebine Møller | 1999 | 87 | 2:26.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Ida-Maria Esbensen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Petrine Brandt Hansen | 1999 | DSQ | False start | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vanessa Städter | 2000 | 9 | 206 | 1:49.93 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 7 | 202 | 1:50.73 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Michelle Förster | 2000 | 6 | 180 | 1:54.95 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Nicole Schmid | 2000 | 5 | 177 | 1:55.75 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 4 | 172 | 1:56.66 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Carolin Klebert | 2000 | 3 | 169 | 1:57.33 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 2 | 166 | 1:58.15 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Monique Petzold | 2000 | 1 | 137 | 2:05.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | My Weitling | 2000 | 136 | 2:06.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Julia Bromnitz | 2000 | 136 | 2:06.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Viktoria Trommer | 2000 | 121 | 2:11.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Astrid Kesner | 2000 | 110 | 2:15.37 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 79 | 2:31.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |