Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:47 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Klein | 1998 | 461 | 30.82 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 409 | 32.08 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 397 | 32.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Georgia Kadoglou | 1998 | 394 | 32.48 | ||||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
5 | Elisabeth Grösel | 1998 | 362 | 33.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 350 | 33.77 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 335 | 34.27 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Alicia Pohl | 1998 | 334 | 34.30 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Mathilde Zaggai | 1998 | 328 | 34.53 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Anna Boutrup | 1998 | 323 | 34.69 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Dana Wehlert | 1998 | 314 | 35.04 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
12 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 309 | 35.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Romy Nahrstedt | 1998 | 304 | 35.41 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
14 | Wiebke Dethloff | 1998 | 298 | 35.65 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 293 | 35.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 290 | 35.98 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
17 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 285 | 36.20 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Müller | 1998 | 280 | 36.41 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Charlotta Schwarz | 1998 | 278 | 36.48 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Catherine Labahn | 1998 | 274 | 36.68 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
21 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 272 | 36.75 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Sophie Buttchereit | 1998 | 264 | 37.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Miranda Orajärvi | 1998 | 262 | 37.23 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 261 | 37.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Jasmin Troschier | 1998 | 260 | 37.30 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
26 | Anna Melech | 1998 | 256 | 37.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Maria Grandt | 1998 | 253 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Nadine Westermann | 1998 | 252 | 37.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Shanna Armstrong | 1998 | 251 | 37.75 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Ronja Friede | 1998 | 247 | 37.94 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Tenna Jensen | 1998 | 246 | 38.00 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Sissy Rössler | 1998 | 241 | 38.24 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Merle Christensen | 1998 | 241 | 38.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Jenny Sattler | 1998 | 237 | 38.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Stefanie Franke | 1998 | 236 | 38.51 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
36 | Susanne Reeg | 1998 | 234 | 38.62 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Jennifer Biel | 1998 | 232 | 38.73 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
38 | Wibke Schult | 1998 | 231 | 38.78 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
39 | Maia Stripp | 1998 | 230 | 38.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Sissi Lebeck | 1998 | 221 | 39.39 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Emily Krontoft | 1998 | 220 | 39.45 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Lea Mohr | 1998 | 216 | 39.68 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
43 | Theresa Lindner | 1998 | 216 | 39.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
44 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 215 | 39.73 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
45 | Christine A. Thomsen | 1998 | 215 | 39.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Hansine Olsen | 1998 | 213 | 39.84 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
47 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 209 | 40.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
48 | Laura von Holdt | 1998 | 203 | 40.48 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
49 | Uljana Zhdanova | 1998 | 201 | 40.65 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
50 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 195 | 41.05 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
51 | Natasja Schultz | 1998 | 195 | 41.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
52 | Hanna Jönsson | 1998 | 193 | 41.20 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
53 | Karoline Navntoft | 1998 | 191 | 41.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
54 | Liselotte Baxter | 1998 | 189 | 41.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 181 | 42.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
56 | Sarah Wohlert | 1998 | 178 | 42.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
57 | Luisa Pipgras | 1998 | 174 | 42.62 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
58 | Felicia Arningsmark | 1998 | 168 | 43.18 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
59 | Maja Østergaard | 1998 | 165 | 43.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
60 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 165 | 43.41 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
61 | Ella Turin | 1998 | 160 | 43.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
62 | Caroline Beck | 1998 | 158 | 44.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
63 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 153 | 44.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
64 | Sara Kjær | 1998 | 151 | 44.74 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
65 | Kim Jänicke | 1998 | 146 | 45.19 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
66 | Franziska Haftmann | 1998 | 132 | 46.81 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
67 | Nanna Hansen | 1998 | 128 | 47.29 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
68 | Malene K. Jørgensen | 1998 | 126 | 47.51 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
69 | Sandra Danielsen | 1998 | 125 | 47.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
70 | Charlotte Gross | 1998 | 118 | 48.53 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
71 | Sally Krarup Kirch | 1998 | 117 | 48.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Henriette Hemmingsen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Laura Windisch | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sarah Zysek | 1998 | DSQ | false start | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 332 | 34.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 298 | 35.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Franziska Nissen | 1999 | 275 | 36.63 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Ida Persson | 1999 | 274 | 36.68 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 253 | 37.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Louise Frandsen | 1999 | 235 | 38.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 229 | 38.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 226 | 39.11 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Malene Bang | 1999 | 225 | 39.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Tessa Herbst | 1999 | 223 | 39.25 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Clara Kall | 1999 | 223 | 39.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Sophie Ritter | 1999 | 222 | 39.32 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
13 | Greta Markurt | 1999 | 219 | 39.48 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Simone Lauridsen | 1999 | 218 | 39.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Maria Meissner | 1999 | 206 | 40.31 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
16 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 194 | 41.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Selina Urban | 1999 | 183 | 41.93 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
18 | Vanessa Kreusel | 1999 | 179 | 42.26 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 176 | 42.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Annemette Schmidt | 1999 | 176 | 42.49 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Alexandra Penzold | 1999 | 169 | 43.07 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Darcie Wichmann | 1999 | 166 | 43.30 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Rikke Dehn | 1999 | 163 | 43.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Stine Ahlert | 1999 | 162 | 43.68 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
25 | Maja Leth Bang | 1999 | 157 | 44.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | 144 | 45.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Janine Wilhelm | 1999 | 139 | 45.91 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Julia Jensen | 1999 | 137 | 46.22 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
29 | Elisabeth Faber | 1999 | 135 | 46.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 135 | 46.43 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Janne Reichstein | 1999 | 131 | 46.93 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
32 | Fie Hansen | 1999 | 124 | 47.75 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 111 | 49.60 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Freja Hjelmsø | 1999 | 103 | 50.83 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 72 | 57.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Elaine Haberer | 1999 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 300 | 35.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | 266 | 37.02 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 213 | 39.90 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 212 | 39.91 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Celine Förster | 2000 | 212 | 39.91 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Celine Brock | 2000 | 208 | 40.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | 205 | 40.37 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Marlene Schmidt | 2000 | 205 | 40.40 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Fränzi Heinrich | 2000 | 199 | 40.81 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Lisa Kapr | 2000 | 197 | 40.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | My Weitling | 2000 | 192 | 41.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Vanessa Städter | 2000 | 189 | 41.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 189 | 41.48 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Mira Mass | 2000 | 187 | 41.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Frederike Weber | 2000 | 177 | 42.38 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Viktoria Trommer | 2000 | 176 | 42.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 174 | 42.64 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Michelle Förster | 2000 | 168 | 43.14 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Heather-Marie Borchardt | 2000 | 163 | 43.56 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
20 | Henriette Lorenz | 2000 | 161 | 43.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Svenja Rau | 2000 | 156 | 44.21 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
22 | Michelle-Chantal Büsing | 2000 | 155 | 44.28 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
23 | Sarah Schumann | 2000 | 153 | 44.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Gina Elisa Koop | 2000 | 147 | 45.08 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Nele Wöstenberg | 2000 | 147 | 45.13 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 132 | 46.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Laura Dargen | 2000 | 128 | 47.21 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
28 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | 127 | 47.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Theresa Freytag | 2001 | 120 | 48.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Nicole Schmid | 2000 | 117 | 48.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Jasmin Wittig | 2000 | 116 | 48.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Rieke Lühr | 2001 | 115 | 49.02 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
33 | Astrid Kesner | 2000 | 101 | 51.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Stella Brinster | 2001 | 98 | 51.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Luca Isa Gorzolla | 2001 | 91 | 52.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Janne Brun Christensen | 2000 | 84 | 54.44 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
37 | Carolin Klebert | 2000 | 80 | 55.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Johanna Mohr | 2000 | 75 | 56.47 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
39 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 62 | 1:00.16 | ||||||
A6 | ||||||||||
40 | Kamilla Neve | 2000 | 58 | 1:01.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
41 | Line Bæk Thulin | 2000 | 42 | 1:08.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Merle Kühn | 2001 | 41 | 1:09.17 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
43 | Louise Ebbesen | 2001 | 33 | 1:14.44 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DSQ | false start | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |