Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2013 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
22:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:53.37 2013-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Müller |
1997 |
|
572 |
29.75 |
1:02.40 |
1:36.56 |
|
2:11.42 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Müller |
1998 |
|
559 |
29.57 |
1:03.43 |
1:37.99 |
|
2:12.39 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victor Drevskich |
1996 |
|
536 |
29.88 |
1:04.58 |
1:39.73 |
|
2:14.30 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
528 |
30.87 |
1:05.18 |
1:40.65 |
|
2:14.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
525 |
30.09 |
1:04.25 |
1:39.22 |
|
2:15.23 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
525 |
30.27 |
1:04.53 |
1:39.59 |
|
2:15.25 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
514 |
30.53 |
1:05.16 |
1:40.34 |
|
2:16.13 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christoffer Bjørner |
1997 |
|
471 |
31.34 |
1:07.09 |
1:43.68 |
|
2:20.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Christian Sandager |
1998 |
|
471 |
29.95 |
1:04.80 |
1:41.28 |
|
2:20.23 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
464 |
32.11 |
1:07.18 |
1:42.92 |
|
2:20.89 |
|
|
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
|
458 |
31.17 |
1:06.99 |
1:44.43 |
|
2:21.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bjørn Hansen |
1998 |
|
452 |
31.51 |
1:07.12 |
1:44.73 |
|
2:22.16 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Weberg |
1997 |
|
450 |
31.78 |
1:08.05 |
1:44.85 |
|
2:22.29 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Wegener |
1997 |
|
439 |
31.80 |
1:07.82 |
1:44.84 |
|
2:23.52 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav H. Jørgensen |
1997 |
|
358 |
33.91 |
1:11.86 |
1:52.44 |
|
2:33.62 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2013 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
22:32 |
|