Resultater for Swedish Swim Games 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 12 (Heats) - Official
Results Event 12 (Heats) - Official |
|
|
Competition name |
Swedish Swim Games 2013 |
|
Print Date |
19 October 2013 |
|
|
Competition place |
Upplands Väsby |
|
Print Time |
12:22 |
|
|
Organizer |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
19 October 2013 |
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Freestyle Men, Heats |
Sponsor: Väsby Fysikaliska Klinik |
WR: Yannick Agnel (1986) 3:32.25 2012-11-15 |
ER: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:40.81 1990-02-04 |
MR: Christoffer Wallin (1990) 3:47.37 2009-11-07 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
Nat |
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Simmis Grani |
FIN |
56.34 |
1:56.91 |
2:57.64 |
|
3:59.84 |
|
2 |
Jørn Nygård |
1992 |
Bergensvømmerne |
NOR |
56.67 |
1:58.01 |
2:59.84 |
|
4:01.77 |
|
3 |
Roope Lehtonen |
1996 |
Team Finland |
FIN |
58.48 |
1:59.87 |
3:01.75 |
|
4:02.79 |
|
4 |
Jonas Aanby |
1995 |
Bergensvømmerne |
NOR |
59.44 |
2:00.48 |
3:02.42 |
|
4:03.26 |
|
5 |
Gusten Eriksson |
1994 |
Motala Simsällskap |
|
59.31 |
2:01.23 |
3:03.26 |
|
4:04.91 |
|
6 |
Carl Norlander |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
58.36 |
2:00.30 |
3:02.97 |
|
4:05.37 |
|
7 |
Jere Laukkanen |
1993 |
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
58.55 |
2:00.52 |
3:02.92 |
|
4:05.85 |
|
8 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:00.45 |
2:04.86 |
3:09.97 |
|
4:13.48 |
|
9 |
Axel Bååthe |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
59.25 |
2:03.57 |
3:09.02 |
|
4:13.88 |
|
10 |
Lauri Hatunen |
1998 |
Team Finland |
FIN |
1:00.10 |
2:05.68 |
3:10.81 |
|
4:14.40 |
|
11 |
Nils Lervik |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
1:01.55 |
2:07.48 |
3:10.43 |
|
4:14.62 |
|
12 |
David Hallberg |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:00.11 |
2:04.05 |
3:09.36 |
|
4:17.58 |
|
13 |
Oscar Frankenfelt |
1994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:01.13 |
2:05.73 |
3:11.35 |
|
4:17.97 |
|
14 |
Ørjan Monsen |
1992 |
Team Bestmed |
ESP |
1:03.47 |
2:09.43 |
3:15.83 |
|
4:20.68 |
|
15 |
Jakob Westrin |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:02.54 |
2:09.42 |
3:16.01 |
|
4:22.19 |
|
16 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:02.41 |
2:10.68 |
3:17.43 |
|
4:22.74 |
|
17 |
Ole Martin Turøy |
1995 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
1:02.15 |
2:08.89 |
3:16.95 |
|
4:23.79 |
|
18 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:02.62 |
2:11.04 |
3:18.15 |
|
4:25.33 |
|
19 |
Saku Laakkonen |
1999 |
Team Finland |
FIN |
1:02.28 |
2:11.58 |
3:21.66 |
|
4:29.35 |
|
20 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
Väsby Simsällskap |
|
1:02.75 |
2:11.71 |
3:20.98 |
|
4:29.71 |
|
21 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:03.93 |
2:13.65 |
3:22.68 |
|
4:30.21 |
|
22 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.42 |
2:17.32 |
3:27.71 |
|
4:33.14 |
|
23 |
Ole Jørmeland |
1998 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
1:04.38 |
2:15.19 |
3:25.82 |
|
4:33.97 |
|
24 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:10.41 |
2:28.45 |
3:45.18 |
|
4:58.09 |
|
- |
Anton Björck-Teuscher |
1993 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.22.06 |
Print Date |
19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap |
Print Time |
12:22 |
|