Resultater for Høststævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HØSTSTÆVNE | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 | |||
Stævne by | VALLENSBÆK | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | VI39 SVØMMEKLUB | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2013 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Danbolig Vallensbæk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 36.15 | 1:16.65 | |||||
2 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.88 | 1:19.57 | |||||
3 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.65 | 1:30.78 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Danbolig Vallensbæk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.81 | 1:07.14 | |||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.05 | 1:13.33 | |||||
3 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.25 | 1:17.97 | |||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.82 | 1:22.06 | |||||
5 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.42 | 1:23.07 | |||||
6 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.26 | 1:25.01 | |||||
7 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 40.97 | 1:27.30 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Danbolig Vallensbæk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.38 | 1:13.99 | |||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.75 | 1:15.00 | |||||
3 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.04 | 1:19.92 | |||||
4 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.69 | 1:20.22 | |||||
5 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 39.57 | 1:25.59 | |||||
6 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.80 | 1:26.76 | |||||
7 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.17 | 1:29.60 | |||||
8 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 43.63 | 1:30.33 | |||||
9 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.73 | 1:33.71 | |||||
10 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Albertslund IF | 44.01 | 1:34.24 | |||||
11 | Kresstine Brusen Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 45.63 | 1:40.22 | |||||
12 | Sarah Andersson | 2002 | Albertslund IF | 46.34 | 1:41.21 | |||||
13 | Fredeikke Wallentin Wiese | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.03 | 1:41.75 | |||||
14 | Alma Buhl Hornskov | 2002 | Albertslund IF | 47.40 | 1:43.39 | |||||
15 | Maja Skriver | 2002 | Albertslund IF | 49.89 | 1:47.52 | |||||
16 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 51.81 | 1:53.14 | |||||
17 | Lillian Do | 2002 | Albertslund IF | 54.84 | 2:04.71 | |||||
- | Emma Mossin Olsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Danbolig Vallensbæk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 38.59 | 1:22.31 | |||||
2 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.69 | 1:23.94 | |||||
3 | Katja Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 41.45 | 1:25.77 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 40.05 | 1:26.27 | |||||
5 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.16 | 1:30.32 | |||||
6 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 42.35 | 1:30.87 | |||||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 44.24 | 1:31.65 | |||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.85 | 1:31.92 | |||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.42 | 1:32.34 | |||||
10 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 44.36 | 1:35.30 | |||||
11 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.62 | 1:36.52 | |||||
12 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 44.39 | 1:40.04 | |||||
13 | Mille Vinter | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.13 | 1:41.20 | |||||
14 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 49.25 | 1:43.84 | |||||
15 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 46.99 | 1:46.34 | |||||
16 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 50.75 | 1:51.05 | |||||
17 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 52.41 | 1:54.29 | |||||
18 | Schastine R. Skifter Tabo | 2005 | Swim Team Tåstrup | 49.50 | 1:55.90 | |||||
19 | Emma Thorsen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 50.01 | 1:55.92 | |||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 55.72 | 2:02.31 | |||||
21 | Emma Gøtze | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.99 | 2:07.43 | |||||
22 | Thea Scioldann | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.98 | 2:14.31 | |||||
23 | Celine Rytter Nielsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:00.45 | 2:14.63 | |||||
24 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:05.64 | 2:20.74 | |||||
25 | Funda Serifovski | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.32 | 2:27.23 | |||||
26 | Sarah Løvendahl Carlsen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:09.26 | 2:32.67 | |||||
27 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.20 | 2:37.20 | |||||
28 | Pil Normand | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.60 | 2:44.60 | |||||
- | Mille Christoffersen | 2004 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 13:48 |