Resultater for Spar Nord Cup Frederiksbeg 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 137 | 49.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Marie-Louise Soelberg | 2004 | 136 | 49.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | 121 | 51.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Emma Bussenius | 2004 | 106 | 54.26 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Støttrup | 2004 | 96 | 56.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Nanna Maagaard Rãngman | 2004 | 91 | 56.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | 90 | 57.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Hagihara | 2004 | 88 | 57.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Øksnebjerg | 2004 | 87 | 57.92 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 84 | 58.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | 78 | 1:00.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rebecca Hoeck | 2004 | 75 | 1:00.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 74 | 1:01.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Sofie Krygermeier | 2004 | 60 | 1:05.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Mia Malin Harðardóttir | 2004 | 39 | 1:15.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Tara Boessenkool | 2004 | 34 | 1:18.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | DSQ | svøm på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Bast | 2002 | 239 | 41.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 203 | 43.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 201 | 43.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 178 | 45.66 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Pedersen | 2003 | 156 | 47.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Boutrup | 2003 | 131 | 50.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 108 | 53.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 107 | 54.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esther Pontoppidan | 2003 | 106 | 54.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 105 | 54.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Gyldenlev | 2002 | 103 | 54.81 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 102 | 54.94 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
13 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 92 | 56.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Annemarie Østergaard | 2003 | 84 | 58.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Lester | 2003 | 76 | 1:00.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Erika Lyhne Haslund | 2003 | DSQ | svøm på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Grøndahl | 2003 | DSQ | svøm på mave v 25 m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 381 | 35.43 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 270 | 39.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 231 | 41.87 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta H Jensen | 2000 | 172 | 46.14 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Poulsen | 2001 | 172 | 46.20 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Zaggai | 1998 | 417 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 392 | 35.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dina Ingemann | 1997 | 202 | 43.73 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |