Results for TYR Grandprix 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
TYR Grandprix 2013 |
|
Udskriftsdato |
03 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
14:52 |
|
|
Arrangør |
Herning svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
335 |
1:20.86 |
2:48.20 |
4:15.61 |
5:43.08 |
11:32.62 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
7:11.74 |
8:39.40 |
10:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
315 |
1:21.56 |
2:51.20 |
4:21.51 |
5:52.06 |
11:46.89 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
7:22.20 |
8:53.23 |
10:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
222 |
1:34.58 |
3:15.42 |
4:55.79 |
6:35.69 |
13:13.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
8:16.94 |
9:56.85 |
11:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
197 |
1:36.14 |
3:20.43 |
5:05.13 |
6:52.81 |
13:46.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
8:36.60 |
10:22.17 |
12:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
188 |
1:36.13 |
3:19.00 |
5:06.90 |
6:53.18 |
13:58.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
8:41.83 |
10:30.04 |
12:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
522 |
1:11.83 |
2:26.65 |
3:42.97 |
4:59.19 |
9:57.11 |
|
|
A6 |
|
|
|
6:15.25 |
7:30.15 |
8:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
512 |
1:10.85 |
2:26.91 |
3:43.08 |
4:59.57 |
10:01.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
6:15.97 |
7:32.07 |
8:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
472 |
1:14.36 |
2:32.21 |
3:50.54 |
5:08.52 |
10:17.76 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
6:26.99 |
7:44.67 |
9:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
463 |
1:13.58 |
2:30.94 |
3:48.35 |
5:06.96 |
10:21.53 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
6:25.36 |
7:44.32 |
9:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
442 |
1:14.68 |
2:34.30 |
3:54.81 |
5:14.69 |
10:31.16 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
6:35.21 |
7:55.49 |
9:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Seehausen |
2001 |
|
441 |
1:13.21 |
2:32.05 |
3:52.11 |
5:12.38 |
10:31.82 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
6:33.02 |
7:54.29 |
9:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sif Floor |
2000 |
|
436 |
1:15.33 |
2:34.92 |
3:55.26 |
5:15.94 |
10:34.29 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
6:36.45 |
7:56.75 |
9:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Vilain Stübe |
2000 |
|
387 |
1:18.29 |
2:42.00 |
4:05.31 |
5:28.42 |
10:59.89 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
6:51.89 |
8:15.78 |
9:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gry Floor |
2000 |
|
384 |
1:19.34 |
2:42.14 |
4:05.41 |
5:28.64 |
11:01.46 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
6:51.92 |
8:15.41 |
9:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
|
365 |
1:20.46 |
2:46.30 |
4:12.22 |
5:37.72 |
11:12.65 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
7:02.82 |
8:28.00 |
9:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Mia Jensen |
2000 |
|
337 |
1:21.93 |
2:49.33 |
4:16.87 |
5:44.36 |
11:30.95 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
7:11.76 |
8:39.01 |
10:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esther Flø |
2001 |
|
329 |
1:24.49 |
2:53.18 |
4:23.01 |
5:53.10 |
11:36.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
7:20.59 |
8:48.18 |
10:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde Fuglsang |
2000 |
|
301 |
1:24.12 |
2:55.30 |
4:27.74 |
6:00.57 |
11:57.14 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
7:32.14 |
9:02.52 |
10:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Geertsen Lund |
2001 |
|
298 |
1:24.72 |
2:55.74 |
4:28.16 |
6:00.02 |
11:59.77 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
7:31.63 |
9:02.04 |
10:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vera Veronica Jervidalo |
2001 |
|
283 |
1:24.07 |
2:55.18 |
4:28.18 |
6:01.58 |
12:11.90 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
7:34.26 |
9:07.84 |
10:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helena Avlaja Eriksen |
2001 |
|
278 |
1:23.14 |
2:53.65 |
4:25.13 |
5:58.72 |
12:16.71 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
7:32.34 |
9:07.09 |
10:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Østergaard |
1998 |
|
534 |
1:10.89 |
2:25.62 |
3:40.21 |
4:55.57 |
9:52.80 |
|
|
A6 |
|
|
|
6:10.28 |
7:24.93 |
8:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Puk Jensen |
1998 |
|
477 |
1:13.55 |
2:30.89 |
3:48.65 |
5:07.37 |
10:15.50 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
6:25.57 |
7:43.57 |
9:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
|
459 |
1:11.37 |
2:28.57 |
3:46.76 |
5:05.95 |
10:23.55 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
6:25.04 |
7:45.06 |
9:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
|
443 |
1:14.23 |
2:33.77 |
3:53.65 |
5:13.17 |
10:30.77 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
6:33.00 |
7:53.45 |
9:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Gade Nielsen |
1998 |
|
428 |
1:14.93 |
2:34.71 |
3:55.88 |
5:17.22 |
10:38.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
6:37.38 |
7:59.47 |
9:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Louise Frohn |
1998 |
|
354 |
1:18.07 |
2:45.29 |
4:12.00 |
5:40.71 |
11:19.66 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
7:08.95 |
8:34.33 |
10:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eva Marie Christensen |
1999 |
|
334 |
1:21.74 |
2:51.62 |
4:19.75 |
5:48.40 |
11:32.75 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
7:15.04 |
8:42.33 |
10:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Madsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
|
496 |
1:11.63 |
2:28.23 |
3:44.01 |
5:00.86 |
10:07.67 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
6:17.94 |
7:34.85 |
8:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
|
448 |
1:14.87 |
2:34.15 |
3:52.79 |
5:12.31 |
10:28.24 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
6:31.85 |
7:50.65 |
9:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:52 |
|