Tulokset Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.62 | 1:33.75 | 2:23.56 | 3:13.01 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.96 | 1:36.14 | 2:27.66 | 3:16.94 | |||
3 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.98 | 1:38.63 | 2:30.29 | 3:20.67 | |||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 47.15 | 1:39.39 | 2:31.83 | 3:20.97 | |||
5 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 45.89 | 1:38.26 | 2:31.28 | 3:23.77 | |||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.74 | 1:43.14 | 2:35.48 | 3:26.20 | |||
7 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 46.90 | 1:39.84 | 2:33.23 | 3:26.67 | |||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 46.92 | 1:39.54 | 2:35.52 | 3:29.67 | |||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 47.65 | 1:42.43 | 2:39.05 | 3:35.14 | |||
10 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 49.85 | 1:46.05 | 2:43.41 | 3:39.71 | |||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 45.54 | 1:34.95 | 2:25.23 | 3:14.46 | |||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 46.17 | 1:36.15 | 2:26.09 | 3:17.51 | |||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.14 | 1:40.11 | 2:34.81 | 3:27.89 | |||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.35 | 1:40.57 | 2:35.30 | 3:29.43 | |||
5 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.00 | 1:43.56 | 2:38.15 | 3:31.66 | |||
6 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 49.29 | 1:45.77 | 2:44.63 | 3:38.97 | |||
7 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 51.05 | 1:46.41 | 2:43.27 | 3:41.13 | |||
8 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 51.93 | 1:50.13 | 2:49.42 | 3:47.23 | |||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.06 | 1:49.78 | 2:49.92 | 3:48.48 | |||
- | Caroline Kraglund | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tystart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |