Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Århus Open 2008 | Udskriftsdato | 31 maj 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.45 | 2:30.18 | |||||
2 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 1:13.48 | 2:33.16 | |||||
3 | Dan Pedersen | 1978 | Svømmeklubben Nord | 1:28.99 | 3:01.96 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.76 | 2:39.24 | |||||
2 | Mik Birk | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.17 | 2:48.49 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Ravn | 1992 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.89 | 2:24.63 | |||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.51 | 2:24.66 | |||||
3 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 1:11.21 | 2:25.63 | |||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 1:10.01 | 2:26.48 | |||||
5 | Per Øystein Turøy | 1992 | Stavanger Svømme Club | 1:10.12 | 2:28.20 | |||||
6 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 1:12.93 | 2:31.65 | |||||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.85 | 2:33.11 | |||||
8 | Max Hørdum | 1992 | Svømmeklubben Nord | 1:15.75 | 2:38.13 | |||||
9 | Glenn Skjæveland | 1992 | Ålgård Svømmeklubb | 1:19.72 | 2:43.48 | |||||
10 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim | 1:26.39 | 2:52.89 | |||||
11 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.02 | 3:01.92 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Knudsen | 1994 | Stavanger Svømme Club | 1:13.97 | 2:30.35 | |||||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:15.67 | 2:33.71 | |||||
3 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.89 | 2:51.80 | |||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.44 | 2:53.41 | |||||
5 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.70 | 2:54.63 | |||||
6 | Alf Martin Malmstrøm | 1994 | Stavanger Svømme Club | 2:55.39 | ||||||
7 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 1:27.04 | 2:57.16 | |||||
8 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.25 | 2:59.78 | |||||
9 | Kristian Broløs | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:29.50 | 3:00.13 | |||||
10 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:32.29 | 3:07.05 | |||||
11 | Hoby Adrian | 1995 | Klepp Svømme- og Stupeklubb | 1:31.91 | 3:07.73 | |||||
12 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.82 | 3:21.74 | |||||
13 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:44.04 | 3:26.60 | |||||
- | Simon Lohse Gjermandsen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | 2 arm.p.mav v.vd.100 | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Dansk Rekord Senior: Lars Sørensen (1968) 2:02.73 1991-01-09 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Rask (1980) 2:04.47 1998-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Horup | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:37.54 | 3:17.03 | |||||
2 | Johan Christensen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:38.29 | 3:18.01 | |||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:41.16 | 3:25.95 | |||||
4 | Nicolas Heimerl | 1997 | Tg Heddesheim | 3:30.58 | ||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:53.81 | 3:42.90 | |||||
6 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:59.11 | 4:01.88 | |||||
- | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | DSQ | sv.på mav.in.vd.100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |