Resultater for GSK NYKREDIT Adventsstævne 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 08 december 2013 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.44 | 1:16.99 | |||||
2 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.75 | 1:19.49 | |||||
3 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 39.83 | 1:21.58 | |||||
4 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.27 | 1:22.55 | |||||
5 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.86 | 1:22.57 | |||||
6 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.37 | 1:22.63 | |||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.08 | 1:23.28 | |||||
8 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 41.33 | 1:23.97 | |||||
9 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 42.29 | 1:26.94 | |||||
10 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 43.17 | 1:28.02 | |||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.05 | 1:28.56 | |||||
12 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.74 | 1:29.44 | |||||
13 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.10 | 1:31.52 | |||||
14 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.62 | 1:37.07 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 43.18 | 1:26.46 | |||||
2 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.60 | 1:29.47 | |||||
3 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.34 | 1:30.16 | |||||
4 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.40 | 1:30.43 | |||||
5 | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | Swim Team Tåstrup | 45.37 | 1:31.27 | |||||
6 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.70 | 1:31.52 | |||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.97 | 1:39.10 | |||||
8 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.42 | 1:40.42 | |||||
9 | Andreas Reiter | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 58.84 | 2:03.04 | |||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | |||||
- | Jonas Pastwa Taggaard | 2002 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.62 | 1:44.31 | |||||
2 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 53.72 | 1:52.21 | |||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.52 | 1:56.20 | |||||
4 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 58.87 | 2:00.31 | |||||
- | Matias Janischefska | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Rumle Strunge Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ej berør v.75m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 4 - 9 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.18 | 1:45.77 | |||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.72 | 1:51.97 | |||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.32 | 1:53.38 | |||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 56.12 | 1:55.60 | |||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.29 | 2:05.53 | |||||
6 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:01.70 | 2:07.68 | |||||
7 | Alex Baes Maidens | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.98 | 2:11.62 | |||||
8 | Theodor Møller | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:06.37 | 2:13.07 | |||||
9 | Vilhelm T. Pedersen | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.53 | 2:14.71 | |||||
10 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.57 | 2:25.94 | |||||
11 | Mathias Møller | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:18.91 | 2:40.99 | |||||
12 | Grigory Selivanov | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:17.29 | 2:41.15 | |||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 08 december 2013 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:23 |