Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Smut Mellem 19 | 1993 | 398 | 1:49.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Marc Ochsendorf | 1996 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Emil Leander Bonderup | 1998 | 27.30 | 55.29 | |||||||
Lawrence Langley | 2001 | 28.10 | 1:23.39 | |||||||
Klaus Bach Christensen | 1993 | 26.35 | 1:49.74 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 19 | 1996 | 393 | 1:50.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 27.61 | 55.04 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 27.73 | 1:22.77 | |||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 27.41 | 1:50.18 | |||||||
3 | Bsk08-Bøfferne 19 | 1997 | 329 | 1:56.89 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 28.42 | 56.81 | |||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 29.75 | 1:26.56 | |||||||
Viktor Jensen | 2000 | 30.33 | 1:56.89 | |||||||
4 | S68 1 19 | 1996 | 266 | 2:05.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 38.33 | 1:15.88 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 25.58 | 1:41.46 | |||||||
Magnus Yde | 1996 | 24.12 | 2:05.58 | |||||||
5 | Skagen Herrer 19 | 1996 | 254 | 2:07.40 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 29.90 | 58.19 | |||||||
Mathias Holme Pedersen | 1999 | 36.92 | 1:35.11 | |||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 32.29 | 2:07.40 | |||||||
6 | S T Aabybro Cr Drenge 1 | 1990 | 244 | 2:09.10 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 35.06 | 1:03.74 | |||||||
Nicolaj Harksen | 1990 | 32.44 | 1:36.18 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 32.92 | 2:09.10 | |||||||
7 | Nord Drenge 19 | 1997 | 234 | 2:10.90 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Ludvig Lind | 1998 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Emil Poulsen | 1997 | 28.33 | 56.52 | |||||||
Mikkel H. Mølgaard | 2002 | 39.89 | 1:36.41 | |||||||
Daniel Vang Kleist | 2000 | 34.49 | 2:10.90 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Drenge 1 19 | 1998 | 264 | 2:05.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Ruben Højegaard Andreasen | 1998 | 33.19 | 1:01.02 | |||||||
Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 33.94 | 1:34.96 | |||||||
Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | 30.79 | 2:05.75 | |||||||
2 | Skagen Herre 2 19 | 1999 | 126 | 2:40.80 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Adam Søholm Hansen | 1999 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Lucas Søholm Hansen | 2004 | 52.46 | 1:28.04 | |||||||
Jonas Gaardestrup | 2001 | 37.39 | 2:05.43 | |||||||
Max Lundum | 1999 | 35.37 | 2:40.80 | |||||||
3 | S T Aabybro Cr Drenge 2 | 1999 | 118 | 2:44.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Simon Andersen | 2000 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 43.80 | 1:20.26 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 46.40 | 2:06.66 | |||||||
Rasmus Grøn | 1999 | 37.57 | 2:44.23 | |||||||
4 | Drenge 1 Pingvinen | 1999 | 106 | 2:50.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Daniel Labuschagne | 1999 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Asger Stahl Olsen | 2002 | 42.82 | 1:16.06 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 47.39 | 2:03.45 | |||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 46.79 | 2:50.24 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bsk08-Baywatchs Boys 19 | 2000 | 295 | 2:01.27 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 28.98 | 59.65 | |||||||
Nicolai Sand | 2000 | 31.15 | 1:30.80 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 30.47 | 2:01.27 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 2 19 | 2000 | 285 | 2:02.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 31.27 | 1:00.45 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 30.93 | 1:31.38 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 31.27 | 2:02.65 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 3 19 | 2000 | 230 | 2:11.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 31.97 | 1:04.11 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 33.89 | 1:38.00 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 33.76 | 2:11.76 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 5 19 | 2001 | 146 | 2:33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar G. Christensen | 2002 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 35.87 | 1:13.56 | |||||||
Jelmer de Zee | 2003 | 40.15 | 1:53.71 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 39.37 | 2:33.08 | |||||||
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Drenge 4 19 | 2002 | 167 | 2:26.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 35.66 | 1:13.28 | |||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 38.07 | 1:51.35 | |||||||
Lucas T. Birkkjær | 2002 | 35.16 | 2:26.51 | |||||||
2 | Smut Små 19 | 2002 | 129 | 2:39.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jacob Lybech Christensen | 2002 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 40.05 | 1:20.14 | |||||||
Rune Worm | 2003 | 41.25 | 2:01.39 | |||||||
Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 38.43 | 2:39.82 | |||||||
3 | Aalborg Drenge 7 19 | 2002 | 105 | 2:50.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Stage | 2002 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 43.54 | 1:25.23 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 42.73 | 2:07.96 | |||||||
Nikolai Levi Larsen | 2003 | 42.97 | 2:50.93 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 6 19 | 2003 | 84 | 3:04.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Elyas Hussein | 2005 | 48.23 | 48.23 | |||||||
Kasper Johannesen | 2004 | 44.73 | 1:32.96 | |||||||
Leonardo Da Silva | 2004 | 48.87 | 2:21.83 | |||||||
Mathias Kjær | 2003 | 42.57 | 3:04.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |