2018-10-17   07:16:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Scandic Syd Cup feb 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Scandic Syd Cup feb 2014    Utskriftsdatum  22 februari 2014   
  Tävlingsort  Östersund    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  SK Ägir         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 februari 2014         
 
 
Gren 1, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Team Ekberg/Centrala Buss 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertörn Damer , Lag 1  1996  Södertörns Simsällskap            4:04.73   
  Hanna Jörlund  1991      29.51  1:00.93      1:00.93   
  Sara Hägglund-Björklund  1995      28.36  1:00.15      2:01.08   
  Caroline Speiner  1994      29.87  1:04.26      3:05.34   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      28.05  59.39      4:04.73   
                     
SK Ägir Damer  Simklubben Ägir            4:07.03   
  Ebba Westin  2004      29.06  1:01.43      1:01.43   
  Ida Persson  1987      29.12  1:00.48      2:01.91   
  Josefin Wede  1987      29.68  1:02.56      3:04.47   
  Karolina Näsén  1996      29.38  1:02.56      4:07.03   
                     
Sundsvall Damer Lag 1  1994  Sundsvalls Simsällskap            4:10.24   
  Frida Hedlund  1999      29.45  1:01.10      1:01.10   
  Ulrica Sandgren  1994      30.03  1:02.55      2:03.65   
  Lina Bergqvist  1998      28.75  1:00.96      3:04.61   
  Matilda Vestberg  1996      30.50  1:05.63      4:10.24   
                     
Södertörn Damer [1996] 2  1996  Södertörns Simsällskap            4:13.19   
  Carin Klasson  1995      29.34  1:00.42      1:00.42   
  Vilma Unnermark  1997      29.36  1:00.72      2:01.14   
  Amanda Carlbom  2000      31.09  1:05.71      3:06.85   
  Lovisa Klarén  1992      31.39  1:06.34      4:13.19   
                     
Umeå SS Damer [1999]  1999  Umeå Simsällskap            4:19.27   
  Ronja Wikström  1996      29.47  1:00.59      1:00.59   
  Johannalouise Eriksson  2000      31.95  1:06.91      2:07.50   
  Molly Ångström  1997      31.52  1:06.49      3:13.99   
  Elin Sandberg  1997      31.60  1:05.28      4:19.27   
                     
SK Ägir Damer Lag 2  Simklubben Ägir            4:22.84   
  Paula Oscarsson  1999      30.01  1:03.24      1:03.24   
  Linnea Gilliusson  1995      29.72  1:03.92      2:07.16   
  Julia Åhlen  1997      31.49  1:07.08      3:14.24   
  Wilma Persson  1999      31.74  1:08.60      4:22.84   
                     
Sundsvall Damer Lag 2  1994  Sundsvalls Simsällskap            4:28.12   
  Maja Bollbring  1999      31.06  1:04.32      1:04.32   
  Amelia Lundblom  1999      32.24  1:07.84      2:12.16   
  Wilma Persson  2001      31.58  1:06.24      3:18.40   
  Hanna Öberg  2000      33.62  1:09.72      4:28.12   
                     
Umeå SS Damer [1998]  1996  Umeå Simsällskap            4:32.40   
  Thea Granström  2000      31.47  1:07.37      1:07.37   
  Tuva Orre Sandström  2001      34.07  1:12.33      2:19.70   
  Clara Hedman  1999      32.16  1:08.54      3:28.24   
  Elvira Magnusson  1996      30.68  1:04.16      4:32.40   
                     
Namsos 1 Namsos 1  Namsos Svømmeklubb            4:33.29   
  Hilde Camilla Lænd  1995      32.39  1:07.68      1:07.68   
  Elin Synnøve Båfjord  1999      34.12  1:12.35      2:20.03   
  Christine Elvestad Olsen  1998      32.34  1:08.07      3:28.10   
  Elisabeth Hagen Solberg  1997      30.73  1:05.19      4:33.29   
                     
10  Södertörn Damer Lag 3  1996  Södertörns Simsällskap            4:34.71   
  Rebecca Zerne  2001      33.44  1:09.66      1:09.66   
  Josefin Öster  1997      32.62  1:10.50      2:20.16   
  Wilma Roloff  2000      32.11  1:07.24      3:27.40   
  Tina Shahmalekpour  2001      31.56  1:07.31      4:34.71   
                     
11  Sundsvall Damer Lag 3  1994  Sundsvalls Simsällskap            4:36.89   
  Hanna Mattsson  1998      33.13  1:10.32      1:10.32   
  Julia Danielsson  2000      33.15  1:10.69      2:21.01   
  Cassandra Magnusson  1997      31.56  1:07.38      3:28.39   
  Hanna Ekengren  1998      32.71  1:08.50      4:36.89   
                     
12  Sundsvall Damer Lag 4  1994  Sundsvalls Simsällskap            4:49.87   
  Sofie Tolf  2002      34.28  1:12.78      1:12.78   
  Sofia Mannela  2001      33.14  1:07.86      2:20.64   
  Olivia Lindgren  1999      34.09  1:12.65      3:33.29   
  Ellen Strandberg  2001      35.20  1:16.58      4:49.87   
                     
13  Södertörn Damer 4  Södertörns Simsällskap            4:51.09   
  Emma Roloff  2002      34.12  1:11.18      1:11.18   
  Ida Hamberg  2000      34.42  1:14.46      2:25.64   
  Viktoria Sande  2001      34.38  1:12.60      3:38.24   
  Maya Lindhe  2000      33.77  1:12.85      4:51.09   
                     
14  Namsos 2 Namsos 2  Namsos Svømmeklubb            4:53.59   
  Maria Reistadbakk  1999      36.61  1:17.26      1:17.26   
  Stina Westermann  2001      34.70  1:12.84      2:30.10   
  Eirin Dorthea Vikan  2001      34.08  1:11.86      3:41.96   
  Karen Bech  2001      33.77  1:11.63      4:53.59   
                     
15  SK Ägir Damer Lag 3  Simklubben Ägir            5:09.90   
  Emma Ferdèn  2000      34.30  1:12.83      1:12.83   
  Hanna Ferdèn  2001      37.38  1:20.43      2:33.26   
  Wiktoria Poznanska  2001      36.94  1:18.84      3:52.10   
  Hanna Skårstedt  2001      36.10  1:17.80      5:09.90   
                     
16  Umeå SS Damer [2002]  2002  Umeå Simsällskap            5:16.65   
  Olivia Ahlm  2001      35.90  1:16.33      1:16.33   
  Tuva Sandström  2001      33.55  1:10.82      2:27.15   
  Lovisa Lindh  2001      39.47  1:25.92      3:53.07   
  Agnes Gustafsson  2003      38.89  1:23.58      5:16.65   
                     
17  Södertörn Damer 5  Södertörns Simsällskap            5:24.69   
  Michelle Aspberg  2002      37.81  1:19.92      1:19.92   
  Saga Grönberg  2000      36.30  1:15.94      2:35.86   
  Julia From  1999      37.19  1:20.09      3:55.95   
  Signe Rönn  2001      41.36  1:28.74      5:24.69   
                     
18  Sundsvall Damer Lag 5  1994  Sundsvalls Simsällskap            5:29.11   
  Emma Mattsson  1998      35.79  1:15.70      1:15.70   
  Hanna Sahlin  2003      36.83  1:20.38      2:36.08   
  Emma Öberg  2003      37.69  1:23.42      3:59.50   
  Lilly Olsson  2000      41.46  1:29.61      5:29.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 februari 2014 
Licensierad till: Simklubben Ägir  Utskriftstid  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner