2018-09-25   16:57:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Scandic Syd Cup feb 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Scandic Syd Cup feb 2014    Utskriftsdatum  22 februari 2014   
  Tävlingsort  Östersund    Utskriftstid  14:27   
  Arrangör  SK Ägir         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 februari 2014         
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Sponsor: Jmtl Valkulla/F4 HundC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gøran Grongstad  1995  Rørvik SLK    27.36        59.18   
Johannes Skagius  1995  Sundsvalls Simsällskap    27.51        59.33   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    29.30        1:02.36   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    29.08        1:02.93   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    29.19        1:03.08   
Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap    29.86        1:04.29   
Benjamin Gaupset  1996  Namsos Svømmeklubb    30.21        1:05.13   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    29.54        1:05.34   
Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    29.90        1:05.50   
10  Jakob Westrin  1996  Sundsvalls Simsällskap    29.50        1:05.78   
11  Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    30.55        1:06.39   
12  Johan Lein Ahlin  1997  Namsos Svømmeklubb    31.10        1:06.42   
13  Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    31.16        1:06.84   
14  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    32.15        1:09.28   
15  Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap    31.81        1:09.74   
16  Erik Viklund  1998  Burträsk Simpolare    31.70        1:10.96   
17  Cristian de Andrade  1996  Södertörns Simsällskap    32.54        1:14.30   
18  Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    34.48        1:14.82   
19  Isak Viklund  1998  Burträsk Simpolare    33.37        1:15.58   
20  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    34.80        1:15.76   
21  William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    37.38        1:18.63   
22  Peter Lundberg  1991  Umeå Simsällskap    38.59        1:26.77   
23  Erik From  1996  Södertörns Simsällskap    41.36        1:33.05   
24  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    39.11        1:38.70   
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Jmtl Valkulla/F4 HundC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Andrén  2000  Simklubben Ägir    33.18        1:17.36   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsällskap    37.01        1:19.60   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    36.89        1:21.34   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    42.26        1:27.37   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    41.82        1:31.80   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    49.49        1:50.63   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Jmtl Valkulla/F4 HundC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    38.92        1:29.63   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    43.51        1:35.48   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    49.67        1:48.48   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Jmtl Valkulla/F4 HundC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wael Hadrous  2004  Umeå Simsällskap    49.06        1:49.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  22 februari 2014 
Licensierad till: Simklubben Ägir  Utskriftstid  14:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner