Resultater for Kronborg Open Lang 20014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 461 | 40.59 | 1:25.95 | 2:13.59 | 3:00.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 399 | 44.46 | 1:32.74 | 2:21.79 | 3:09.47 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 396 | 44.14 | 1:32.21 | 2:21.04 | 3:09.95 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 357 | 45.04 | 1:35.00 | 2:27.03 | 3:16.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 349 | 45.05 | 1:34.51 | 2:25.89 | 3:18.11 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 337 | 46.00 | 1:38.43 | 2:30.06 | 3:20.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 296 | 49.21 | 1:43.86 | 2:37.06 | 3:29.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silke Siff Larsson | 2002 | 295 | 48.81 | 1:41.43 | 2:37.07 | 3:29.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 291 | 49.42 | 1:42.49 | 2:36.59 | 3:30.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | 273 | 50.75 | 1:44.69 | 2:40.43 | 3:35.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nora Nesvik | 2002 | 256 | 49.83 | 1:44.23 | 2:42.08 | 3:39.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | 247 | 51.51 | 1:48.84 | 2:45.85 | 3:42.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 243 | 51.62 | 1:49.31 | 2:45.40 | 3:43.46 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asta Rygaard | 2003 | 232 | 2:24.89 | 2:49.24 | 3:47.10 | 3:47.10 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 230 | 57.41 | 1:53.94 | 2:54.11 | 3:47.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 227 | 52.84 | 1:51.33 | 2:50.09 | 3:48.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Schou | 2003 | 223 | 52.26 | 1:50.88 | 2:51.50 | 3:50.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | 222 | 52.36 | 1:52.07 | 2:52.92 | 3:50.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 219 | 54.86 | 1:54.45 | 2:53.60 | 3:51.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 215 | 51.95 | 1:52.38 | 2:52.21 | 3:52.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 211 | 51.99 | 1:51.81 | 2:52.52 | 3:54.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Alberte Vallentin | 2003 | 208 | 54.96 | 1:54.57 | 2:56.63 | 3:55.58 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hannah Höesch | 2003 | 203 | 53.51 | 1:53.81 | 2:56.16 | 3:57.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | 191 | 53.84 | 1:55.79 | 2:57.98 | 4:02.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 188 | 56.19 | 1:58.23 | 3:01.16 | 4:03.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie K Rose | 2003 | 187 | 2:30.12 | 2:59.68 | 4:03.88 | 4:03.88 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nora Hertel | 2003 | 186 | 59.21 | 2:00.99 | 3:02.95 | 4:04.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 174 | 59.05 | 2:02.30 | 3:06.81 | 4:09.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 465 | 41.16 | 1:26.29 | 2:12.85 | 3:00.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 442 | 41.11 | 1:26.93 | 2:15.29 | 3:03.18 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 435 | 41.13 | 1:27.55 | 2:16.02 | 3:04.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | 410 | 43.30 | 1:30.07 | 2:18.70 | 3:07.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 390 | 42.84 | 1:31.82 | 2:21.18 | 3:10.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Meyn | 2000 | 372 | 44.09 | 1:33.84 | 2:24.50 | 3:13.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 370 | 43.97 | 1:33.27 | 2:24.78 | 3:14.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 356 | 44.35 | 1:34.35 | 2:25.00 | 3:16.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camille Erichsen | 2001 | 352 | 45.84 | 1:37.43 | 2:28.99 | 3:17.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | 344 | 46.64 | 1:37.38 | 2:28.81 | 3:19.10 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Nyegaard | 2001 | 332 | 45.13 | 1:36.65 | 2:29.50 | 3:21.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 330 | 46.59 | 1:38.14 | 2:30.61 | 3:21.91 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 298 | 45.78 | 1:38.74 | 2:32.77 | 3:28.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Maria Louise Ryle | 2000 | 297 | 46.18 | 1:38.51 | 2:34.19 | 3:29.17 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Hanna Svensson | 2000 | 275 | 45.04 | 1:38.79 | 2:36.41 | 3:34.51 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
16 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 238 | 52.53 | 1:49.85 | 2:48.14 | 3:44.94 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ellen Alvemalm | 2001 | 236 | 52.07 | 1:49.96 | 2:48.71 | 3:45.83 | |||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Silje Thramkrongart | 2001 | 235 | 51.69 | 1:48.45 | 2:48.53 | 3:46.09 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Signe Skjærbæk | 2000 | 199 | 49.47 | 1:49.18 | 2:54.17 | 3:59.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maiken Jakobsen | 1999 | 391 | 42.79 | 1:31.09 | 2:20.78 | 3:10.88 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 384 | 43.66 | 1:31.58 | 2:22.26 | 3:12.00 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Isabella Ringbæk | 1998 | 360 | 43.73 | 1:33.79 | 2:24.53 | 3:16.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 539 | 1:23.34 | 2:51.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | 462 | 40.51 | 1:26.13 | 2:13.14 | 3:00.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1995 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Maja Duveborn | 1995 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |